Connect with Us

Kalendari i Superiores, Kupa ndan ndeshjet e kësaj javë në dy ditë

Sport

Kalendari i Superiores, Kupa ndan ndeshjet e kësaj javë në dy ditë

Publikuar

-

Kategoria Superiore këtë javë do të luhet në dy ditë, të dielën dhe të hënën. Kjo për shkak se të enjten skuadrat zbrezin në fushë në kuadër të kupës së Shqipërisë dhe do të kërkojnë më shumë kohë në dispozicion për t’u rikuperuar. E vetmja ndeshje që do të luhet ditën e diel është ajo mes Partizanit dhe Luftëtarit në Selman Stermasi.

Një ndeshje ku të kuqtë duhet të bëjnë detyrimisht kthesën, për të mos e bërë edhe më shumë dramatic sezonin. Ndërkohë të hënën zbresin në fushë skuadrat që do impenjohen në Kupë. Tre prej tyre do të luhen në orën 17:00. Kështu, Kukësi ka një ndeshjet të lehtë në letër përballë Flamurtarit që tashmë i ka mbyllur edhe matematikisht në Superiore dhe hapat fals nuk lejohen.

Sakaq, në Korçë, Skënderbeu ka një duel për Europën ndaj Laçit, ndërsa në Shkodër luhet një ndeshje mjaft e rëndësishme për objektivat e skuadrave teksa Vllaznia pret Bylisin. Ndërkohë, në orën 20:00, zbresin në fushë kryesuesit e Tiranës. Edhe në këtë javë bardheblutë luajnë në transfertë ku udhëtojnë drejt Durrësit për të sfiduar Teutën. /VipSport.al/

Ndeshjet:

Të hënën:

17:00 Partizani-Luftëtari

Të martën:

17:00 Kukësi-Flamurtari

17:00 Skënderbeu-Laçi

17:00 Vllaznia-Bylis

20:00 Teuta-Tirana

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti shqiptar merr oferta të rëndësishme nga kampionati italian

Publikuar

-

Nga

Mesfushori shqiptar Erald Lakti është gati për të hedhur hapin e radhës në karrierën e tij. Mesfushori shqiptar i cili ka spikatur që në moshë të re në radhët e akademisë së Fiorentinës, ku ka qenë edhe kapiten i ekipit të të rinjve, tashmë po provon të shpërthejë mes profesionistëve.

Në edicionin e fundi ai ishte në titullar në radhët e klubit të Gubios, në Seriën C italiane duke treguar se është në gjendje që të luajë mes profesionistëve. Kjo ka shtyrë klubin e Gubios që të kërkonte përsëri qëndrimin e Laktit dhe huazimin për një tjë tjetër sezon nga Fiorentina.Por klubi i Serisë C nuk është i vetmi, pasi ka edhe skuadra të tjera të interesuara si Avelino e Padova që kërkojnë shërbimet e tij në këtë kategori- Megjithatë, ofertat kanë ardhur edhe nga Seria B, ku Kozenca e Rexhiana janë gati t’i ofrojnë një fanellë mesfushorit shqiptar. Të gjitha janë mundësi të rëndësishme për të ardhmen e mesfushorit i cili ka luajtur më parë me Shqipërinë U19, e shpreson që të veshë fanellën kuqezi edhe me ciklin e ri me Shpresat.

LEXO TE PLOTE

Sport

Liçi: Skënderbeu “trampolinë”, ja çfarë na ka kërkuar presidenti Takaj

Publikuar

-

Nga

Gentian Liçi dhe Erjon Llapanji, dy ish-lojtarë të skuadrës së Skënderbeut në Superiore, por jo vetëm do të jenë ndihmësat e Ahmatajt në këtë sezon te skuadra bardhekuqe. Gentian Liçi, natyrisht që ka eksperiencë tashmë pasi ka punuar edhe me Shehin, apo dhe me Ilir Dajën në sezonin e shkuar si zv.trajner në skuadrën e qytetit, që e spikati edhe si sportist.

Liçi në një prononcim për “Rtshsport”, ka pohuar se: “Skuadra po punon dhe po testohen shumë lojtarë në këtë periudhë. Presidenti na ka dhënë besimin dhe ne jemi të bindur, se Skënderbeu do të jetë dinjitoz edhe në sezonin e ardhshëm. Ne kemi besim, duke parë grupin e lojtarëve, ku nuk mungojnë lojtarët me eksperiencë, por edhe të rinjtë e talentuar. Presidenti e ka thënë se ka politikat e veta ai dhe klubi, duke iu dhënë më shumë hapësira lojtarëve të rinj”, – tha zv.trajneri i korçarëve, Gentian Liçi.Korçarët edhe pse nuk kanë bindur me rezultate në ndeshjet miqësore, kanë pasur si qëllim që të testojnë lojtarët e ardhur në provë që kanë qenë të shumtë, ndërsa merkato vazhdon dhe synohen që të afrohen lojtarë të talentuar që kanë luajtur në Shqipëri, por edhe të huaj…

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Brighton – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

Publikuar

-

Nga

Çelsi është padyshim skuadra angleze më aktive deri tani në mërkato, duke afruar në gjirin e saj lojtarë tepër cilësor me ambicie madhore. Skuadra e drejtuar nga Lampard, do të tentojë kampionatin këtë sezon, pas shumë vitesh pritje.Në sfidën e sotme ndaj Brajtonit, e vlefshme për javën e parë të Premier Ligës, tekniku i bluve të Londrës, ka hedhur titullarë, 2 afrimet e bujshme në merkato. Bëhet fjalë për 2 futbollistët gjermanë, Havertz dhe Verner.

LEXO TE PLOTE