Connect with Us

Shkundet Tirana dhe Durrësi/ Bie tërmet 4.5 ballë

Sociale

Shkundet Tirana dhe Durrësi/ Bie tërmet 4.5 ballë

Publikuar

-

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur pak minuta më parë vendin.

Mësohet se tërmeti ka qenë me epiqendër në detin Adriatik,19 kilometra nga Mamurrasi, 38 kilometra larg nga Tirana dhe është ndjerë në kryeqytet, Durrës, Vorë dhe në disa qytete të tjera.

Faqja sizmiologjike “Earthquake” raporton se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.5 ballë dhe me thellësi 2 kilometra.

LEXO EDHE:  Arrestohen 7 persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Nga informacionet paraprake, ende nuk raportohet për dëme materiale, ndërkohë, pritet më tepër informacion në minutat në vijim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat dy ditët e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Vendi ynë do të vijojë të jetë “i mbërthyer” nga masa ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Në këtë mënyrë si për ditën e nesërme (e Enjte) ashtu dhe për ditën e Premte moti do të vijojë të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore në lindje.

Për ditën e nesërme në relievet malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara; ndryshe nga dita e Premte ku këto vranësira parashikohen të shoqërohen edhe me shtrëngata afatshkurtër. Gjithashtu temperaturat do të vijojnë të mbeten të larta.

LEXO EDHE:  Plasin plumbat në Tiranë/Plagoset me armë i riu

LEXO EDHE:  Plasin plumbat në Tiranë/Plagoset me armë i riu

Shërbimi Meteorologjik raporton se në disa zona, në orët e matjeve të temperaturave maksimale ato mund të arrijnë deri në vlera nga 41 deri në 42 gradë celcius.

Të larta do të mbeten gjithashtu temperaturat e natës (minimale) ku në disa zona zhiva e termometri mund të mos zbresin nga vlerat 25 apo dhe 27 gradë celcius./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mbërrin i nxehti afrikan/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Publikuar

-

Nga

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën

Në vendin tonë tashmë kanë depërtuar masat ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut të cilat kanë sjellë jo vetëm temperatura të larta, por edhe prezencë të grimcave të rërës në ajër.

Shërbimi Meteorologjik raporton se edhe ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e këtyre masave.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët, vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë.

LEXO EDHE:  KLSH-Bashkisë së Tiranës: Anullo rritjen e çmimit të biletave për urbanët

LEXO EDHE:  “Jemi ende në kufomën e krimit zgjedhor”/ Jemin Gjana: Në 25 prill u derdhën shumë para

Ndërkohë, temperaturat parashikohen pa ndryshime në vlerat minimale dhe rritje në vlerat e mësditës.

Më konkretisht në:

zonat malore 18°C deri në 34°C

zonat e ulëta 24°C deri në 39°C

zonat bregdetare 25°C deri në 36°C./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nësërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-16:00 në zonat e mëposhtme.

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 23 qershor

Në vijim të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 23 qershor gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  “Jemi ende në kufomën e krimit zgjedhor”/ Jemin Gjana: Në 25 prill u derdhën shumë para

LEXO EDHE:  Furtunë në Policinë e Tiranës/ Kush janë ndryshimet e fundit

Pjesërisht: Zona pranë Depos së Ujit dhe rruga “Budi”

LEXO TE PLOTE