Connect with Us

Vrau bashkëfshatarin për një vend në varreza/ Vetëvaret në burgun e Krujës 47 vjeçari

Kronika

Vrau bashkëfshatarin për një vend në varreza/ Vetëvaret në burgun e Krujës 47 vjeçari

Publikuar

-

Është varur në burgun e Krujës, Zamir Topi shtetasi që i preu kokën komshiut të tij në Korçë, 4 muaj më parë pas sherrit për një vend në varreza.

Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, ku 42-vjeçari ishte vetëvarur me çarçafë në qelinë e tij.

Ai vuante nga sëmundje të shëndetit mendor dhe kurohej me mjekim të detyruar edhe në burg.

LEXO EDHE:  Andi Përmeti “çjerr propagandën” e Ramës/ Kryeministri sehirxhi e llafeshumë i një qeverie fasadash

Si ndodhi ngjarja e vrasjes së bashkëfshatarit të tij?

Ngjarja e rëndë ndodhi në pazarin e Korçës, ku  Zamir Topi goditi me sëpatë në kokë 50-vjeçarin Dashnor Osmani.  Ky i fundit humbi menjëherë jetën. Autori u shpreh se vrau Osmanin pasi i dhunonte varrin e nënës. Gjykata kishte dhënë për 42-vjeçarin masën e sigurisë “arrest me burg”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Atentati ndaj Hekuran Billës/ Dajë e nip dalin nga qelia

Publikuar

-

Nga

Dy persona të akuzuar për vrajen e Hekuran Billës, janë lënë të lirë.

Gjykata Penale ka vendosur të lirojë ngë qelitë shtetasit Viktor Marku dhe Sebastian Mali.

Sipas vendimit të Gjykatës së Tiranës, masa “Arrest me burg”, është zëvendësuar me masën ‘Arrest shtëpie”.Kjo zbutje mase është kërkuar nga Prokuroria e Tiranës.

LEXO EDHE:  Plas në PD e Korçës/ Kërkojnë që të ndryshohet emri i shoqatës

LEXO EDHE:  E rëndë në Korçë/ Gjendet i vetëvarur 24-vjeçari

Kujtojmë se Hekuran Billa  u ekzekutua me 11 qershor 2020 në “Komunën e Parisit” në Tiranë.

Viktor Marku dhe Sebastian Mali kanë lidhje familjare pasi janë dajë e nip./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shiste certifikatat e legalizimeve/ SPAK kërkon 3 vite burg për drejtorin e Rilindjes

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

SPAK ka kërkuar 3 vite burg për ish-kreun e Kadastrës së Beratit, Ervin Nelaj.

Ky i fundit u arrestua më 26 janar të këtij viti nga policia e Beratit, me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, pas një hetimi 9 mujor.SPAK pretendon se ka prova që implikojnë Ervin Nelajn, i cili, në cilësinë e kreut të Kadastrës së Beratit, në bashkëpunim me punonjës të tjerë në këtë institucion, kanë marrë në disa raste përfitime monetare të parregullta, me qëllim për të kryer veprime që lidhen me detyrën e tyre, për legalizimin e objekteve informale dhe regjistrimin e titujve të pronësisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kontrolli i policisë “fundos” 52-vjeçarin/ Çfarë iu gjet në banesë

Publikuar

-

Nga

cna lajm aktualitet

Një 52-vjeçar me iniciale T.H. është arrestuar nga policia pasi u konstatua duke kultivuar lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit në banesën e tij policia gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

“Goditet një tjetër rast i kultivimit të bimëve narkotike dhe i armëmbajtjes pa leje. Sekuestrohen një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.   Vihet në pranga 52-vjeçari, autori i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike dhe poseduesi i armës së zjarrit së zjarrit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike.LEXO EDHE:  KLSH kallëzon në prokurori 3 ish-drejtorë të ish-ZVRPP dhe 1 ish-drejtor të ALUIZNI-t në Korçë

LEXO EDHE:  Video-Skandali/ Mjafton pak shi dhe shikoni ç’ndodh në Korçë

Gjatë kontrolleve, në fshatin e quajtur Shëngjergj, Njësia Administrative Kaçinar, Mirditë, është konstatuar duke kultivuar bimë narkotike shtetasi T. H., 52 vjeç, banues në Shëngjergj, Mirditë,  i cili është vënë në pranga nga shërbimet e Policisë.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Armëmbajtja pa leje”.-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE