Connect with Us

Si rrallëherë më parë/ Lulzim Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain: Një e dielë e veçantë

Politikë

Si rrallëherë më parë/ Lulzim Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain: Një e dielë e veçantë

Publikuar

-

/

Si rrallëherë më parë, kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka publikuar një foto me prindërit e tij dhe me vëllain.

Ndonëse nuk flet shumë në publik për ta, Basha sot ka uruar publikisht nënën e tij, e cila feston ditëlindjen.

“Një e dielë e veçantë për nënën time dhe një nga ditët më të lumtura për mua, vëllain tim dhe babain tonë, tek i uruam njeriut tonë më të dashur ditëlindjen. Nga ky gëzim i familjes tonë ju uroj të gjithëve një të dielë të gëzuar!”, shkruan kryedemokrati në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Video/ Basha e mat energjinë elektrike me litër

Kjo është një ndër rastet e ralla kur kryetari i Republikës së Re ndan me ndjekësit e tij momente familjare duke na prezantuar edhe anëtarët e familjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Meta mesazh Bashës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka përsëritur qëndrimin e tij në lidhje me zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 mars.

Përmes një video mesazhi, Meta duket se i ka dërguar dhe një mesazh të koduar Lulzim Bashës pasi bojkotoi zgjedhjet e vitit 2019.

Në një videomesazh në rrjetet sociale, Meta thekson  “Boll më me bojkote!

LEXO EDHE:  Video/ Basha e mat energjinë elektrike me litër

LEXO EDHE:  Një zonjë sportive si Kylie MinogueSipas kreut të shtetit, tashmë është koha që të rivendoset institucionet e votës së lirë.

“Boll më me bojkote! Koha për të rivendosur institucionin e votës së lirë! 🇦🇱”, shkruan Meta./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pikënisja e zgjedhjeve lokale, analizë e bashkive

Publikuar

-

Nga

Në zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen më 6 mars, do të votohet në 6 bashki të vendit që janë aktualisht pa kryetar.

Zgjedhjet e pjesshme do të jenë një test i rëndësishëm për partitë politike pasi do të ketë të drejtë vote rreth 17% e votuesve në zgjedhjet parlamentare të fundit.

Bashkia më e madhe që do të jetë në zgjedhje është Bashkia e Durrësit me gati 110 mijë votues, bashki të cilën PD nuk e fiton prej gati dy dekada.

LEXO EDHE:  Bjondina që çmend meshkujt me fotot “hot”/ Njihuni me modelen që do t’iu lërë pa fjalë

LEXO EDHE:  Procesi zgjedhor/ Erla Mëhilli: Nuk ndodhi dallga e madhe që do të sillte ndryshimin siç thoshte BashaE dyta është Bashkia Shkodër me gati 70 mijë votues, e njohur si një bastion i PD por që vihet në pikëpyetje për shkak të përçarjeve brenda PD.

E treta është Bashkia Lushnjë me rreth 49 mijë votues, Dibra me 30 mijë votues, Vora 16 mijë votues dhe Rrogozhina me 11 mijë votues./euronews

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha flet me emra: Prokurori kriminel u fut në SPAK, “dogji” dosjen për 160 mijë euro

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideron të dështuar vettingun, duke sjellë në kujtesë prokurorin i cili mashtroi publikisht me ngjarjen e rëndë me një të vdekur që ndodhi në Elbasan gjatë fushatës elektorale të 25 prillit.

Në emisionin “Drejt”, Berisha denoncoi një tjetër rast të këtij prokurori, që përkundër shkeljeve të tij, u promovua në SPAK.Prokurori që gënjeu publikisht, Albert Shehu, u fut menjëherë në SPAK. E dini ju se ai është kriminel i vërtetë. Më ka ardh tjetri në zyrë dhe më ka sjellë dosjen e djalit të tij të vrarë te dera e shtëpisë dhe ky prokuror ka mbajtur dosjen derisa ka kaluar çdo afat për ta apeluar. Ky prokuror e ka mbajtur 5 vite dosjen sepse thotë i interesuari mori 160 mln lekë dhe shpërblehet. Mund ti besohet këtij procesi”, tha Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE