Connect with Us

Aksident në Pukë/ Humb jetën një person

Kronika

Aksident në Pukë/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Një aksident ka ndodhur pak momente më parë te Shkëmbi i Dardhës, në aksin rrugor Qafë Mali- Bajram Curri, në Pukë.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një greminë. Si pasojë ka humbur jetën shoferi Mark Nika, rreth të 70-ave.

Nga inforacionet paraprake, ende nuk bëhet me dije shkaku dhe rrethanat e aksidentit.

LEXO EDHE:  Krimi trondit vendin/ Veizi: Për këto çështje të shprehen ekspertët e policisë, jo politikan të rëndomtë

Ndërkohë, ambulanca dhe policia janë nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur aksidentin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Kokainë dhe mijëra euro në banesë/ Kapet në flagrancë 29 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin me inicialet A.H, 29 vjeç.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjetën një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë, shuma parash rreth 21.000 Euro dhe rreth 273.000 lekë të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike, si dhe një peshore elektronike.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.3, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. H., 29 vjeç, pasi në rrugën “Dritan Hoxha”, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë, shuma parash rreth 21.000 Euro dhe rreth 273.000 lekë (të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike) dhe një peshore elektronike,” njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitje në Tepelenë/ Tre persona hyjnë me forcë në banesë dhe vjedhin paratë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në fshatin Luzat të Tepelenës ka ndodhur një grabitje, ku tre persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e A.M, 68 vjeç dhe kanë vjedhur një sasi parash prej 200.000 lekë të reja.

68 vjeçari bën me dije se tre grabitësit nuk kanë ushtruar dhunë mbi të.

Rreth orës 00:20 të datës 28.11.2021, shtetasi A. M., 68 vjeç, banues në fshatin Luzat, Tepelenë, ka njoftuar se rreth orës 21:45 të datës 27.11.2021, në banesën e tij kanë shkuar tre shtetas të paidentifikuar (të pamaskuar dhe të paarmatosur), të cilët i kanë marrë shumën 200.000 lekë të reja.LEXO EDHE:  Makina përplas këmbësoren/ E plagosura në gjendje kritike, autori e lë në mëshirë të fatit

LEXO EDHE:  Makina përplas këmbësoren/ E plagosura në gjendje kritike, autori e lë në mëshirë të fatit

Shtetasi A. M. ka kallëzuar para shërbimeve të Policisë se ka qënë i vetëm në banesë dhe tre personat e paidentifikuar nuk kanë ushtruar dhunë mbi të.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si dhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i frikshëm/ Makina kthehet përmbys në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Cërnicë të Tropojës.

Mjeti me targa BF-493-ZN që mendohet se është vetëaksidentuar  ka marrë shumë dëmtime dhe është përmbysurnë mes të rrugës.Nga të dhënat paraprake mësohet se përveç dëmeve materiale nuk raportohet për ndonjë të lënduar.

Dyshohet se shkak të jetë bërë lagështia në rrugë si pasojë e reshjeve të shiut./CNA.al

LEXO TE PLOTE