Connect with Us

Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020

Horoskopi

Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-24 Janar 2021

Dashi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë do të duhet të ruani realizëm dhe praktikë në veprimet dhe vendimet tuaja. Ju nuk duhet të krijoni iluzione, shpresa të rreme ose vetëbesim të tepërt në veprimet tuaja. Java nuk do të jetë e lehtë për ju. Arsyeja për këtë kohë të trazuar do të jetë rëndësia e ngjarjeve që po ndodhin aktualisht në jetën tuaj. Mësoni t’i pranoni ashtu siç janë. Shmangni presionin, nxitjen e ngjarjeve ose njerëzve që veprojnë kundër interesit tuaj.  Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos lejoni akte arrogance që mund t’ju shkaktojnë vështirësi.

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë mund të jetë shumë interesante dhe t’ju ngarkojë me emocione pozitive. Ji i gatshëm të shijosh atë që do të të japë jeta. Mos u përpiqni të ndryshoni ose rregulloni njerëzit ose ngjarjet. Shmangni kundërshtimin dhe kokëfortësinë, i cili mund të jetë një problem i madh në marrëdhënien tuaj. Java ka më shumë angazhime familjare që nuk mund të shtyhen. Gjatë kësaj jave ju mund t’i nënshtroheni ndërhyrjes së padëshiruar të dikujt tjetër në jetën tuaj personale. Është e mundur që ju të krijoni probleme për veten tuaj, për shkak të dyshimit, sinqeritetit në marrëdhënie, etj.

Financat: Në aspektin financiar, ekzistojnë disa momente të rëndësishme ose interesante që do të japin qartësi më të madhe në lidhje me situatën financiare në familjen tuaj në muajt e ardhshëm.Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë për të ardhura më të mira ose për një planifikim më të mirë (praktik) të shpenzimeve tuaja.

Demi

Puna: Këtë javë do të keni mundësinë të gjeni gjëra në shtëpinë tuaj që i keni harruar aty ku i keni vendosur disa kohë më parë.Gjatë kësaj jave, do të jeni të padurueshëm, të irrituar ose kontradiktorë në veprimet që lidhen me pronën që ju ose familja juaj zotëroni.Ju mund të keni probleme me riparimet, ndryshimet rreth përmirësimeve të ndryshme të shtëpisë, kur merrni me qira ose shisni pronë.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, keni një javë përpara vetes në  të cilën do të keni mundësinë të rinovoni miqësitë ose njohjet tuaja të vjetra. Kjo mund të ndodhë në një takim të papritur ose përmes rrjeteve të ndryshme sociale. Do të jetë kënaqësi të komunikoni përsëri me këtë person, megjithëse arsyeja e mungesës së komunikimit midis jush gjatë muajve ose viteve të fundit mund të jetë një konflikt ose situatë tjetër e pakëndshme.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos merrni shumë emocionalisht problemet e miqve tuaj, të cilat do të lidhen me çështjet financiare ose vështirësitë e tyre.Shmangni bërjen e komenteve bazuar vetëm në këndvështrimin tuaj.Nëse nuk mund të ndihmoni, shmangni gjykimin ose bërjen e komenteve negative.

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, mos planifikoni veprimet tuaja këtë javë.Në shumicën e rasteve, do të keni disa pritshmëri, dhe gjëra të tjera do të ndodhin.Kjo nuk do të thotë që ju presin vështirësi ose probleme komplekse, por që ju duhet të pranoni rrjedhën natyrale të ngjarjeve gjatë këtyre shtatë ditëve.Një lajm i pakëndshëm mund t’ju shqetësojë, por nuk do t’ju shqetësojë personalisht, por do të lidhet me një person që njihni.Gjatë kësaj jave do të duhet të kryeni detyrat tuaja profesionale me shumë kujdes, sepse për shkak të shpërqendrimit ose nxitimit mund të bëni një gabim të pakëndshëm.

Dashuria: Gjatë javës, surprizat e këndshme do të lidhen me familjen dhe të afërmit tuaj, të cilët do të gjejnë një mënyrë për të vendosur gjendjen shpirtërore në momente të rëndësishme për ju. Do të keni mundësinë të përjetoni shumë dashuri këtë javë.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni huazimin ose huazimin e parave, edhe nëse përfshin dikë që ka para të mjaftueshme. Mundohuni të zgjidhni problemet tuaja financiare vetë, nëse jeni të angazhuar në të tilla. Gjatë kësaj jave do të duhet të kryeni detyrat tuaja profesionale me shumë kujdes, sepse për shkak të shpërqendrimit ose nxitimit mund të bëni një gabim të pakëndshëm.

Gaforrja

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, këtë javë do të jeni në gjendje të realizoni idenë tuaj dhe planet që lidhen me gjërat materiale në jetën tuaj.Nëse keni nevojë për ndihmë (veçanërisht nga një grua), do të jeni në gjendje të prisni dhe ta merrni atë.Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për veprim gjyqësor ose juridik. Miqtë e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshes do të jenë arsyeja për mbledhje, takime ose biseda interesante.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve do të takoni njerëz të rinj në jetën tuaj me të cilët do të keni mundësi të bëni një njohje ose miqësi interesante, dhe në shumicën e rasteve ato do të lidhen me gratë.

Financat: Kjo do të jetë një javë e mbarë për blerjen e sendeve të reja shtëpiake, blerjen e një prone ose shitjen e një lloj pasurie. Java do të jetë një kohë e favorshme për të zgjidhur ose marrë një dokument të një natyre financiare. Në këtë drejtim, ndikimi ose pjesëmarrja e një njeriu do të jetë e favorshme dhe e suksesshme për ju.Gratë mbi moshën 35 vjeç do të jenë në gjendje të shijojnë një dhuratë ose blerje që do të bëjnë vetë. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të jenë të kënaqur me paratë ose lajmet financiare të pritura ose të papritura.

Luani

Puna: Gjatë javës, shumë do të pësojnë një ndryshim të madh të punës, të tilla si zhvendosja në një pozicion të ri, fillimi i një karriere apo biznesi të ri, fillimi i një projekti të ri, dhe më shumë.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të përjetoni një situatë emocionale të lidhur me të afërmin tuaj që jeton në një distancë nga ju. Arsyet, natyrisht, do të jenë shumë individuale për secilën, por në shumicën e rasteve ato do t’ju sjellin trishtim, lot ose ndjenjën e vetmisë. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për martesë, e cila ende nuk duhet të vihet në prova të ndryshme serioze.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përjetoni surpriza të ndryshme që do të japin një reflektim shumë të këndshëm në planet dhe qëllimet tuaja në të ardhmen.Financat do të jenë të mira por nuk duhet të bëni shpenzime që nuk janë të nevojshme.

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të bëni një udhëtim të vonuar ose do të merrni në konsideratë një që planifikoni të merrni deri në fund të vitit. Dokumente të rëndësishme ose informacione të nevojshme për këtë udhëtim mund të jenë vonuar deri më tani.

Dashuria: Gjatë kësaj jave, marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe miqësisë do të kenë një zhvillim interesant dhe pozitiv për ju, si ato që keni krijuar disa kohë më parë dhe ato që do të lindin këtë javë. Veçanërisht përvoja të këndshme do të kenë ata nga ju që kanë një partner romantik të lindur nën një shenjë zodiaku me ujë ose ajër.

LEXO EDHE:  Dinakë dhe tinëzarë/ Kjo është shenja më mashtruese e horoskopit

Financat: Gjatë kësaj jave, shumica e shpenzimeve ose detyrimeve financiare mund të shkaktojnë mosmarrëveshje ose polemikë në shtëpinë tuaj. Një përballje e tillë është e kotë, sepse gjëja më e rëndësishme tani është të ulesh dhe të flasim për një mënyrë më praktike për të kaluar këtë situatë.

Peshorja

Puna: Gjatë javës, prisni një lajm të rëndësishëm ose një ofertë që do të jetë fati juaj ose shansi për të filluar diçka të re dhe më premtuese në jetën tuaj.

Dashuria: Këtë javë do të rifilloni kontaktet tuaja me njerëz që keni takuar në të kaluarën, ish kolegë ose shokë të klasës. Veprimet e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demi ose Virgjëresha do t’ju bëjnë nervoz, dhe për një kohë ju do të shmangni ose injoroni këtë person. Një nga dobësitë ose problemet tuaja këtë javë do të jenë miqësitë tuaja, të cilat do të vihen në prova të ndryshme. Kjo nuk vlen për marrëdhëniet e dashurisë që do të jenë subjekt i ndikimeve të tjera.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, këtë javë do të investoni më shumë vëmendje dhe para për të zgjidhur probleme ose raste të tjera që lidhen me fëmijën.

Akrepi

Puna: Gjatë kësaj jave, punët tuaja financiare me një grua do të kërkojnë vëmendje, ku një gabim mund të ndodhë lehtësisht ose ju mund t’i nënshtroheni manipulimeve.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, keni një javë përpara vetes në të cilën mund të keni biseda ose takime të dobishme dhe të rëndësishme me njerëz nga qytete dhe vende të tjera.

Financat: Udhëtimet që do të bëni do të lidhen me interesat tuaja materiale ose financiare, aktivitetet e përbashkëta dhe të tjerët.Gjatë kësaj jave, punët tuaja financiare me një grua do të kërkojnë vëmendje, ku një gabim mund të ndodhë lehtësisht ose ju mund t’i nënshtroheni manipulimeve.Do të ketë një rritje të të ardhurave që do të vijnë ose nga buxheti juaj ose nga dikush tjetër.Gratë mbi 35 vjeç duhet të jenë të kujdesshme kur marrin para ose punojnë me dokumente financiare.

Shigjetari

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë familja juaj do të flasë për çështje profesionale ose biznesi që ju shqetësojnë. Ata mund t’iu shqetësojnë ju personalisht dhe të jenë një problem për bashkëshortin, prindin ose fëmijën tuaj. Kjo javë do të jetë e vështirë për ju të realizoni planet tuaja në lidhje me riparime të ndryshme ose përmirësime në shtëpi, kështu që mos i detyroni gjërat dhe mos e prishni humorin tuaj.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni ëndrra interesante në lidhje me njerëzit që njihni (d.m.th. ata nuk kanë pse të jenë të afërmit tuaj).Qëllimi i një ëndrre të tillë është t’ju japë disa informacione kështu qe mos hiqni dore nga kjo enderr.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, takime të ndryshme ose vizita të njerëzve në shtëpinë tuaj do t’ju ndikojnë emocionalisht si një ngarkesë ose stres. Kjo mund të ju vë në një situatë delikate nëse lejoni që emocionet të kontrollojnë mendjen tuaj. Këtë javë, do të merrni në konsideratë disa blerje të ardhshme për ju ose shtëpinë tuaj dhe do të përpiqeni të planifikoni mirë buxhetin tuaj për të shmangur vështirësitë e mundshme. Gratë e reja të lindura nën shenjën e Shigjetarit do të bëjnë një ndryshim të madh në planet e tyre për shkak të rrethanave të reja në jetën e tyre ose në vendin ku ata jetojnë.

Bricjapi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, këtë javë do të përballeni me nevojën për të zgjidhur një situatë që përfshin një gënjeshtër ose një veprim të gabuar, një vendim. Një situatë e tillë nuk do të jetë veçanërisht e këndshme për shkak të emocioneve që sjell me vete, por shtyrja e saj nuk do t’ju sjellë asgjë më të mirë.Gjatë kësaj jave do të duhet të pastroni angazhime dhe detyra të paplotësuara, dhe gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të prirur të organizoni më mirë punën tuaj.

Dashuria: Këtë javë do të përjetoni disa ngjarje të këndshme dhe të veçanta në shtëpinë tuaj. Ndoshta një ëndërr e lidhur me një njeri, i cili pasi të zgjoheni do të jetë arsyeja e humorit tuaj të mirë gjatë gjithë ditës. Në përgjithësi, këtë javë ndikimi i burrave në jetën tuaj personale ose profesionale do të jetë i mirë dhe konstruktiv për ju.

Financat: Java do të jetë e mirë dhe në fund të angazhimeve, do të merrni një fitim  që do të shtojë të ardhurat tuaja.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë kontakte me miq nga afër dhe larg, do të shkëmbeni informacione interesante dhe do të planifikoni takime ose mbledhje të ardhshme.

Ujori

Puna: Gjatë javës, ju mund të përjetoni një panik paraprak për lajmet ose dokumentin që do të merrni.Kjo do të jetë për shkak të paqartësisë në informacionin që ata mbajnë dhe pyetjeve të shumta që lindin rreth tij.Kjo do të jetë një javë e vështirë për zhvillimin e gjykatës ose çështjes ligjore, veçanërisht nëse jeni në pozitën e të pandehurit.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, këtë javë ngjarje të ndryshme do t’ju bëjnë të realizoni realitetin në dashurinë tuaj ose marrëdhënien romantike. Do të filloni të monitoroni më nga afër veprimet e partnerit tuaj dhe ato që ai po përpiqej t’ju tregonte në bisedat e fundit.Disa tensione mund të lindin në një marrëdhënie romantike me një partner të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demi ose Virgjëresha, e cila mund të krijojë momente stresi dhe ankthi.

Financat: Kjo javë do të jetë paksa e ndërlikuar përsa i përket financave tuaja. Shpenzimet e kota që do të bëni do të ndikojnë në buxhetin tuaj megjithatë në fundjavë do të keni mundësi të rikuperoheni.

Peshqit

Puna: Në vendin tuaj të punës, do të merrni një mbështetje të papritur nga një grua ose do të merrni oferta pune që do të vijnë nga një grua.Gratë mbi moshën 35 vjeç do të kenë një kohë të favorshme për të zgjidhur çështjet e pronës përmes një banke, shteti, taksash ose institucion tjetër.Gratë e reja do të kenë një javë të favorshme për të negociuar më mirë paga ose për të kërkuar punë më të paguar.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve, tensioni në familjen tuaj do të jetë më i madh, gjë që mund të jetë për shkak të angazhimit tuaj më të madh ose të partnerit tuaj.

Duket se e gjithë familja juaj tani do të ketë nevojë për më shumë pushim, dhe në të njëjtën kohë dinamika e ngjarjeve do të kërkojë shpejtësi në veprim për shkak të urgjencës së detyrave.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve këtë javë, do të ketë më shumë shpenzime që do të jenë më shumë për dikë tjetër në familjen tuaj sesa për ju personalisht.Komplikimet mund të lindin me dokumente që aktualisht jeni të përfshirë në hartimin ose me ndonjë lloj kontrate./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nëse diçka në dashuri ju shqetëson në mendime, do të jetë me vend që këtë të premte të adresoni çështjet siç duhet. Lidhur me punën, pavarësisht krizës së përgjithshme, diçka e mirë rezervohet në qiell. Tregoni vëmendjen e duhur!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Sipas horoskopit(14 maj), për sa i përket dashurisë, fundjava do të sjellë rezultate të mira. Sa i përket punës duhet të merrni kohë para se të veproni. Përdorni mendimet siç duhet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse shkëndija nuk është ndezur për një kohë të gjatë, tani është koha për të ecur përpara. Sa i përket punës, falë një propozimi të ri, do të jetë e mundur të përballesh me disa risi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka ardhur koha të ktheheni në lojë, ndërsa në punë është e nevojshme t’i kushtoni vëmendje të madhe vendimeve që do të merren. Mos u ngutni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Sipas kësaj fundjava do t’ju sjellë disa këshilla, por gjithashtu do të ngrejë dyshime në lidhje me ndjenjat. Sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë falë një vetëvlerësimi në rritje. Vazhdoni kështu!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi filloi me një tranzit të veçantë dhe kjo do t’ju çojë të jeni shumë tolerant në diskutime. Durimi do të jetë i nevojshëm edhe në punë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ka pasur një krizë në dashuri, diçka mund të ndryshojë në orët e ardhshme. Sa i përket punës, ka ardhur koha të ndryshojmë dhe të shikojmë pak përreth.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për fundjavën

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për fundjavën

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna nuk është më kundër jush. Dallimet duhet të zgjidhen sa më shpejt, që të jetë e mundur. Në vendin e punës nuk jeni plotësisht të kënaqur: disa vështirësi ju fusin në krizë të madhe.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna ka qenë në opozitë për disa ditë, por nuk duhet të dorëzoheni. Mos u dorëzo kurrë. Sa i përket punës, e premtja do të jetë një ditë për tu marrë me energjinë e duhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ndryshimet që ekzistojnë në çift mund të zgjidhen me një komunikim të mirë. Sa i përket punës, ju mund të bëni disa gabime, për shkak të shpërqendrimit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Takimet e këtyre ditëve do të jenë shumë interesante, për të ardhmen. Kjo vlen si për dashurinë ashtu edhe për mjedisin e punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Para se të thoni ndonjë gjë, mendohuni dhe përpiquni të përdorni fjalët e duhura. Për sa i përket punës, lodhja ju bën të ndjeshëm: nervozizmi juaj rrjedh gjithashtu nga kjo situatë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Lajm i mirë për dashurinë, ndër të tjera me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve mund të keni një histori të mirë. Ju dëshironi të lëshoni, por gjithashtu duhet të kapërceni një pengesë. Në punë, tani mund të ndryshoni dhe të filloni diçka të re gjithashtu!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Lajm i mirë për dashurinë: një mirëkuptim i mirë mund të lindë me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por kujdes për ish-in. Në punë, jeni paksa i trazuar dhe keni Jupiterin dhe Saturnin përballë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u dorëzoni!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në punë, mos mendoni negativisht tani!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet tani janë premtues dhe ata që janë bashkë për një kohë të gjatë gjithashtu mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, lajme të mira.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Për ndjenjat, situata është pak e veçantë, ju mund të keni mendime të dyta. Ëhtë më mirë të jesh i kënaqur me atë që vjen në vend që të nervozohesh!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi dhe Hëna janë disonante dhe dashuria ndikohet shumë nga kjo. Në punë, nëse po kërkoni një bonus, prisni javën tjetër!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna, Merkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që për dashurinë gjithçka po shkon mirë, përfitoni prej saj. Në punë, ka pak entuziasëm në ajër, por nëse filloni një projekt herët mund të keni një lajm të mirë!

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut Branko/ Si do të jetë kjo ditë për ju

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut Branko/ Si do të jetë kjo ditë për ju

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shtyni një përballje deri të hënën e ardhshme, tani është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Në punë, momenti është delikat: pranoni atë që ju ofrojnë, përpiquni të mos hapni mosmarrëveshje dhe mosmarrëveshje!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna dhe Venusi janë të kundërta, është më mirë të qëndroni të qetë në dashuri. Në punë, përpiquni të merreni me të gjitha problemet!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Çiftet më pak të qëndrueshme mund të kenë keqkuptime dhe komplikime gjatë fundjavës. Në punë, jeni të pavendosur dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Hëna është e favorshme dhe tani ka ardhur koha për të folur, për të përfituar nga këto mundësi të bukura. Në punë, moment shumë pozitiv: filloni të planifikoni për të ardhmen!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri ka shumë polemika, më mirë për të mbajtur diskutimet larg. Në punë, ju jeni të lodhur, por mund të ndodhë që një bashkëpunëtor t’ju zemërojë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ditë interesante për marrëdhëniet, nuk është e nevojshme ta shtyni veten të dashurojë, nëse mendoni se dikush ju pëlqen ju shkoni për të. Në punë do të ishte e përshtatshme të përqendroheni në projekte që ju çojnë larg.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Duket se ju vërtet dëshironi të dashuroheni: duhet të kujtojmë se Afërdita nuk është tashmë në shenjën tuaj. Në punë ka një ngarkesë të energjisë pozitive që ju mbështet, ju gjithashtu mund të kapërceni problemet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mund të gjesh përsëri një dashuri të humbur.. të pasigurtat e vetme mund të lindin për ata që kanë përjetuar një ndarje, në këtë rast do të jetë e nevojshme të presësh deri në datën 20 për një takim. Në punë duhet të zhvilloni projekte të reja, por është koha e mirë për ta bërë atë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Situata acarohet në ato marrëdhënie dashurie që kushtëzohen nga mërzia. Në punë situata përmirësohet, ju dëshironi të ndryshoni, të përfshiheni, por ka ende probleme me paratë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Vëmendje ndaj fjalëve, gjesteve dhe mbi të gjitha maturisë maksimale në marrëdhëniet që tashmë kanë probleme. Në punën që mendoni para se të flisni, sot shmangni ndërlikimet.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Nëse ka probleme, ato duhet të adresohen menjëherë, Hëna është e favorshme dhe do t’ju ndihmojë. Në punë këto ditë, stresi po ju shkakton probleme; vështirësitë e mundshme në përqendrim dhe në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Është koha e duhur për t’u njohur, ka shumë planetë të favorshëm. Në punë, shumë para janë shpenzuar për familjen, megjithatë perspektivat mbeten të mira.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut Branko/ Si do të jetë kjo ditë për ju

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për fundjavën

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mos i trondit gjërat shumë në dashuri! Në punë, nëse ka diçka për të sqaruar, ndoshta është më mirë ta shtyni atë për disa ditë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dita është përgjithësisht pozitive por mos bëni zgjedhje të nxituara në dashuri. Sot në punë do të jetë më mirë të vëzhgoni sesa të veproni, idetë tuaja po fitojnë ju duhet vetëm kohë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Hëna është e favorshme dhe Venusi neutral: në këtë muaj mund të luhet e ardhmja e një dashurie. Në punë, nëse ka diçka për të zgjidhur, është më mirë të lëvizni në këtë periudhë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Fillon përsëri pas një periudhe të vështirë: Hëna disonante flet për distancat që duhen tejkaluar .. sikur personi që dashuroni të ishte larg jush. Në punë këto janë ditë pozitive, nga marta do të ketë një situatë të favorshme për takime.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse duhet të harroni një person, ndoshta është më mirë ta bëni sa më shpejt të jetë e mundur për t’u larguar. Në punë, nëse jeni duke pritur për një telefonatë, mund të ketë disa probleme!

LEXO TE PLOTE