Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Si do të jetë kjo fundjavë për ju në punë dhe dashuri

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Si do të jetë kjo fundjavë për ju në punë dhe dashuri

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës së Shën Valentinit

Dashi
Mundohuni të jetoni këtë fundjavë me kujdes. Nëse ka diçka për të sqaruar me disa njerëz, sipas horoskopit të Paolo Fox, duhet të përfitoni nga nesër. E diela, megjithatë, mund të jetë një ditë më nervoze. Në punë rikuperoni, por ngadalë: ajo që ka rëndësi është që keni një projekt në dorë! Në këtë periudhë ato janë kryesisht ide dhe projekte, frutat e vërteta që do të korrni nga shtatori e tutje.

Demi
Kjo fundjavë do të jetë plot dashuri . E diela, atëherë, premton të jetë një ditë fitimprurëse për projekte të reja. Muaji Qershor është i rëndësishëm veçanërisht në lidhje me financat dhe punën tuaj. Ende keni shumë për të bërë dhe, siç rekomandon horoskopi i Paolo Fox, duhet të përvishni mëngët, nesër! 2020 do të jetë viti i transformimit.

Binjakët
Horoskopi i Paolo Fox për nesër paralajmëron një tension të caktuar që me siguri do t’ju tërheqë nga e Premtja e kaluar. Nëse kjo gjendje e keqe përhapet në marrëdhënie, ju mund të duhet të përballeni me momente shumë të ndërlikuara me partnerin tuaj. Kështu që ju duhet të keni më shumë durim.

Gaforrja
Fundjava do të fillojë me këmbën e duhur, por të Dielën mund të keni disa momente të këqija. Sugjerimi i Paolo Fox për nesër dhe ditët në vijim është të keni kujdes dhe të mos tregoni gishtin shumë te të tjerët. Yjet janë të veçantë këto ditë, mund të ketë akoma diçka të gabuar dhe ju, në momentet më stresuese, nuk priren të kurseni kritika të ashpra. Kujdes nga fitnesi, sidomos stomaku.

Luani
Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër do të keni më shumë vendosmëri , falë kësaj hëne dashamirëse. Sidoqoftë, Saturni do të fillojë një tranzit të ri të bezdisshëm dhe, nëse nuk i menaxhoni me kujdes financat tuaja, kjo mund t’ju shkaktojë disa probleme ekonomike.

Në përgjithësi, ju jeni duke kaluar një kohë të mirë në dashuri, dhe përgatituni për një verë edhe më premtuese! Ata që janë tashmë të fejuar në mënyrë sentimentale do të ruajnë harmoninë e çiftit; beqarët, megjithatë, do të kenë mundësi të reja takimesh!

Virgjëresha
Siç tregon dhe horoskopi i Paolo Fox, nesër do të jeni pak të mërzitur . Edhe pse qershori mbetet një muaj shumë premtues për punë, gjatë fundjavave do të përjetoni gjithmonë një lodhje fizike ose do keni disa diskutime të vogla familjare. Ndoshta duhet të ngadalësoni ritmin për ditët e ardhshme dhe të rikuperoni energjinë!

Peshorja

Në 24 orët e ardhshme do të keni mundësi të reflektoni se çfarë të bëni në të ardhmen e afërt dhe duhet të përfitoni nga kjo! Qershori dhe korriku nuk do t’ju japin asgjë më shumë nga një këndvështrim ekonomik, përkundrazi, ka të ngjarë të bëhen sqarime , ndoshta të lidhura me një punë që nuk mund të rifilloni përpara gushtit.

LEXO EDHE:  Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e parë të muajit Mars?

Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër dhe në ditët në vazhdim, duhet të përqendroheni më shumë në dashuri, sepse kjo mund të ju jepte një kënaqësi më shumë.
Akrep

Ju duhet më shumë qetësi tani. Në punë ka disa projekte shumë të rëndësishme që janë duke u zhvilluar që do të japin fryte vitin e ardhshëm.
Sipas horoskopit të Paolo Fox, e Diela do të jetë një ditë e rëndësishme për marrëdhëniet dhe emocionet. Yjet ju ftojnë të heqni dorë nga e kaluara një herë e përgjithmonë!

Shigjetari
Sipas horoskopit të Paolo Fox, Hëna do të jetë në shenjën tuaj nesër, por në aspektin kritik me Marsin, kështu që do t’ju duhet të keni pak kujdes . Keni kaluar momente mjaft stresuese kohët e fundit, por shumë shpejt do të rifitoni forcën e re fizike.
Ajo që ka rëndësi është të rikuperoni, madje gradualisht, dëshirën për t’u përfshirë, të lidheni me të tjerët dhe, mbi të gjitha, për të dashuruar.

Bricjapi
Të Dielën Hëna do të arrijë në shenjën tuaj dhe diçka më shumë do t’ju vijë . Tani për tani ju jeni një nga shenjat më të forta të zodiakut, por, si gjithmonë, ju duhet më shumë kohë para se të bëni një zgjedhje të rëndësishme. Për këtë arsye, ju prireni të qëndroni një hap pas të tjerëve.Keni shumë frikë të ndërmerrni rreziqe dhe nëse diçka nuk shkon mirë do të lëndoheni. Këshillat që ju jep Paolo Fox është që mos të merreni me situatat që nuk ia vlejnë.

Ujori
Ju jeni gati të bëni diçka të rëndësishme. Që nga Marsi 2019 keni vendosur të revolucionarizoni jetën tuaj dhe për disa kohë dëshira është shndërruar në një imperativ të vërtetë. Ju keni rikuperuar dëshirën tuaj për pavarësi dhe frymën tuaj të iniciativës. Tani, siç tregon Paolo Fox, ju doni tëlini pas projektet të vjetra dhe të keni synime më ambicioze. Dikush do të lëvizë për shtëpi ose do të lëvizë për punë.

Peshqit
Nga e premtja në mbrëmje, do të keni disa shqetësime personale ose familjare pas jush . Këshilla e horoskopit të Paolo Fox për nesër është që t’i merrni gjërat me qetësi. Qershori dhe korriku do t’ju lejojnë të filloni përsëri me punë dhe, ndoshta, do të merrni gjithashtu një konfirmim të mirë.
Në dashuri, megjithatë, ju keni ende probleme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-25 Prill 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-25 Prill 2021

Dashi

Puna

Nëse ndiheni të penduar sepse keni punuar pak në ditët e fundit, atëherë kjo është java për të rikuperuar fajin tuaj. Vendosni në përdorim të gjitha mësimet që keni marrë dhe nuk do të pendoheni.

Dashuria

Mos u shty nga fjalët e disa njerëzve. Ju e dini se çfarë ndjeni dhe cilat janë ndjenjat tuaja ndaj atyre që doni. Mund të jetë thjesht një mënyrë për t’ju ngacmuar.

Financat

Kjo javë do të jetë plot fryte për ju. Pas një pune të madhe, do të shihni përmirësime në financimet.

Demi

Puna

Mundësitë tuaja tani janë zhdukur, por jo gjithçka është e humbur. Ju jeni në gjendje të krijoni projekte  që nuk do të mund t’i realizonin rivalatë tuaj. Forca është diçka e lindur tek ju.

Dashuria

Ju duhet të përpiqeni t’i jepni  më shumë mundësi jetës suaj të dashurisë, sepse mund të merrni një përfitim të madh nga ajo. Mundohuni të jeni më romantikë.

Financat

Gjatë javës do të kërkoni zgjidhjen më të mirë për një problem shtëpiak ose pasuror, i cili patjetër do të ketë nevojë për disa kërkime, kërkimin e një specialisti, këshilla profesionale dhe më shumë.

Binjakët

Puna

Nëse ju kërkoni shumë nga vetja juaj, atëherë do të kërkojnë edhe të tjerët nga ju, të bindur se mund t’ju shfrytëzojnë ashtu siç duan . Kur jeni të lodhur, duhet të keni forcën për të thënë mjaft për të gjetur kohë për të pushuar.

Dashuria

Është koha të merrni vendime dhe të jeni më të guximshëm përsa i përket jetës së dashurisë. Në vend që të mendoni se si do të shkojnë gjërat është më mirë të nisni të veproni duke I treguar partnerit/es tuaj se sat ë rëndësishëm janë në jetën tuaj.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të shijoni një dokument ose lajm në lidhje me një pronë që zotëroni ose dëshironi të blini. Kjo tendencë e favorshme vlen edhe në rast se jeni në proces të shitjes.

Gaforrja

Puna

Edhe ju dini si të shfrytëzoni në maksimum momentet e duhura, prandaj mos u tërhiqni shumë mënjanë këtë javë. Përkundrazi, përpiquni të krijoni marrëdhënie të mira profesionale.Kështu ju do të gjeni atë që ju nevojitet.

Dashuria

Nuk do të merrni vendime përfundimtare, por po kaloni një nga momentet tuaja të konfuzionit të madh, në të cilin nuk doni as të dëgjoni për asgjë për të ardhmen e jetës tuaj dahsurore. Duket se është momenti t’i jepni fund lidhjes aktuale dhe të lini hapësirë për një njohje të re.

Financat

Ekziston mundësia që gjatë një udhëtimi të tillë të krijohet një situatë e papritur, e cila do t’ju krijojë tension ose do t’ju shkaktojë ndonjë humbje. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja profesionale dhe të biznesit. Kini kujdes të mos lejoni kryerjen joprofesionale të detyrave tuaja për shkak të nxitimit ose mungesës së përvojës.

Luani

Puna

Nuk duhet të humbni as një minutë të kohës suaj me gjëra të pakëndshme. Të jesh i drejtpërdrejtë nuk është pika juaj më e fortë.Ajo që ju karakterizon më tepër është vendosmëria. Vetëm kështu do të arrini atë që dëhsironi në aspektin profesional.

Dashuria

Ndoshta është më mirë të marrësh disa goditje të vogla, për të kuptuar se si mund të ndihet personi në anën tjetër. Zakonisht jeni ju që i bëni njerëzit të vuajnë , por pak e kuptoni se sa keni kontribuar, në këtë lojë të quajtur dashuri.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të marrin para nga një institucion, bankë ose burim tjetër. Në disa raste, kjo mund t’ju befasojë.

Virgjëresha

Puna

Dorëzohuni para gabimeve tuaja dhe do t’i kapërceni ato.Nuk është momenti të fshiheni pas tyre. Lëviz, provo të jesh mjaft proaktiv sepse kjo javë do t’iu ofrojë shumë mundësi.

Dashuria

Nëse nuk jeni aspak të interesuar  për atë që po ndodh në jetën tuaj private, pasi jeni shumë të përqendruar në karrierën tuaj,  atëherë situata tashmë ka dalë nga kontrolli. Merreni sërish nën kontrroll para se të jetë shumë vonë.

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, ja cila është arsyeja se përse partneri mund t’iu tradhtojë

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, ja cila është arsyeja se përse partneri mund t’iu tradhtojë

Financat

Do të angazhoheni për një kontratë ose marrëveshje të rëndësishme të një natyre financiare, profesionale ose politike.

Peshorja

Puna

Edhe ju jeni mjaft të shqetësuar për një projekt që nuk ka filluar ende dhe që e keni të vështirë të organizoni deri në detajet më të vogla. Do të jetë thelbësore të filloni me një ritëm të mirë, madje edhe në fundjavë.

Dashuria

Duke marrë parasysh që gjithçka kalon, edhe momenti juaj i dëshpërimit do të kalojë. Ndoshta jo menjëherë, por sigurisht që do të jeni në gjendje të shfrytëzoni edhe këtë situatë, e cila ka filluar të jetë shumë e ngushtë për ju.

Financat

Shumë prej jush do të gëzojnë të ardhura të mira në buxhetin e familjes tuaj ose realizimin me sukses të një marrëveshjeje për familjen.

Akrepi

Puna

Ju nuk mund ta fajësoni veten për gjithçka, madje nuk mund të qëndroni pranë dhe të shikoni, por do të duhet të përmbaheni dhe të forcoheni në çdo hap. Në vend të kësaj, do të jetë e rëndësishme të keni dikë afër jush, në të cilin mund të mbështeteni.

Dashuria

Kaosi është gjithmonë një mundësi e besueshme për ju  , veçanërisht kur nuk dini çfarë të bëni dhe si të silleni.  Ju thjesht kënaqeni me atë që njerëzit e tjerë mendojnë dhe nuk bëni shumë për të treguar mendimet tuaja.

Financat

Kjo javë do të jetë e bekuar me financa të mira. Tregohuni të kujdesshëm me menaxhimin e parave që do të merrni këtë javë.

Shigjetari

Puna

Do të pranoni disa devijime këtë javë, veçanërisht kur nuk keni forcë të mjaftueshme për t’i vazhduar të gjitha, me të njëjtin intensitet.

Dashuria

Merrni vendime që mund të ndikojnë ndjeshëm në të ardhmen tuaj dhe marrëdhëniet tuaja. Deri tani duhet ta keni kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë. Ju nuk mund të qëndroni më dhe të pretendoni se nuk keni ndjenja të caktuara.

Financat

Do të keni përgjegjësi shumë serioze në lidhje me punën, biznesin, detyrat shoqërore ose politike, projektet dhe më shumë.Financat do të përmirësohen falë menaxhimit të mirë të të ardhurave.

Bricjapi

Puna

Mos u shqetësoni shumë gjatë kësaj periudhe, veçanërisht nga pikëpamja profesionale. Nëse keni nevojë të ngjiteni lart në karrierën tuaj, tani është koha dhe ky është guri juaj themelor.

Dashuria

Ju jeni akoma i burgosur në aktivitetet tuaja dhe ende nuk keni menduar të largoheni nga pozicionet tuaja. Në të kaluarën nuk jeni dëgjuar nga njerëzit e afërt, por këtë herë jeni ju që nuk doni të dëgjoni.

Financat

Do të ngarkoheni me më shumë detyra financiare dhe raste, pagesa ose shlyerje të angazhimeve të ndryshme monetare.

Ujori

Puna

Hiqni dorë nga aktivitetet tuaja dhe përpiquni të jepni përgjigje më konkrete kur ata ju kërkojnë llogari të veprimeve tuaja. Në vend që të tregoheni mendjemëdhenj dhe se dini gjithçka, mundohuni të tregoheni më të afrueshëm dhe të mençur.

Dashuria

Ju me siguri do të hasni ndonjë rezistencë ndaj ndjenjave tuaja këtë javë, por nuk keni pse të shqetësoheni për këtë, veçanërisht nëse llogaritni se do ta kaloni kohën shumë fort dhe atëherë gjithçka do të kalojë në asnjë kohë fare.

Financat

Një shpenzim i papritur do të krijojë tension të përkohshëm në shtëpinë tuaj.Mundohuni të tregoheni të durueshëm dhe të gjeni shpejt një zgjidhje.

Peshqit

Puna

Mbani në mend këtë javë se gjithçka mund të ndryshojë në një çast, kështu që mbajeni sigurinë tuaj. Ato do t’ju ndihmojnë të mos humbni kurrë rrugën tuaj dhe të mos përfshiheni shumë.

Dashuria

Sillni disa risi në jetën tuaj nëse doni që ajo të marrë formë. Ju duhet të shtyni veten më tej dhe jo të tjerët të shtyhen drejt jush. Ju keni mësuar nga e kaluara që jo gjithmonë arrini në të njëjtat përfundime në të njëjtën kohë, prandaj mos e humbni kohën tuaj.

Financat

Ju do të keni vizita të suksesshme në institucione të ndryshme qeveritare, bankare ose ligjore për çështje që janë të rëndësishme për familjen ose biznesin tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave/ Zbuloni të papriturat që ju presin këtë javë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i financave/ Zbuloni të papriturat që ju presin këtë javë

Dashi

Kjo javë do të jetë plot fryte për ju. Pas një pune të madhe, do të shihni përmirësime në financimet.

Demi

Gjatë javës do të kërkoni zgjidhjen më të mirë për një problem shtëpiak ose pasuror, i cili patjetër do të ketë nevojë për disa kërkime, kërkimin e një specialisti, këshilla profesionale dhe më shumë.

Binjakët

Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të shijoni një dokument ose lajm në lidhje me një pronë që zotëroni ose dëshironi të blini. Kjo tendencë e favorshme vlen edhe në rast se jeni në proces të shitjes.

Gaforrja

Ekziston mundësia që gjatë një udhëtimi të tillë të krijohet një situatë e papritur, e cila do t’ju krijojë tension ose do t’ju shkaktojë ndonjë humbje. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja profesionale dhe të biznesit. Kini kujdes të mos lejoni kryerjen joprofesionale të detyrave tuaja për shkak të nxitimit ose mungesës së përvojës.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të marrin para nga një institucion, bankë ose burim tjetër. Në disa raste, kjo mund t’ju befasojë.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 14-21 Dhjetor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 14-21 Dhjetor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Virgjëresha

Do të angazhoheni për një kontratë ose marrëveshje të rëndësishme të një natyre financiare, profesionale ose politike.

Peshorja

Shumë prej jush do të gëzojnë të ardhura të mira në buxhetin e familjes tuaj ose realizimin me sukses të një marrëveshjeje për familjen.

Akrepi

Kjo javë do të jetë e bekuar me financa të mira. Tregohuni të kujdesshëm me menaxhimin e parave që do të merrni këtë javë.

Shigjetari

Do të keni përgjegjësi shumë serioze në lidhje me punën, biznesin, detyrat shoqërore ose politike, projektet dhe më shumë.Financat do të përmirësohen falë menaxhimit të mirë të të ardhurave.

Bricjapi

Do të ngarkoheni me më shumë detyra financiare dhe raste, pagesa ose shlyerje të angazhimeve të ndryshme monetare.

Ujori

Një shpenzim i papritur do të krijojë tension të përkohshëm në shtëpinë tuaj.Mundohuni të tregoheni të durueshëm dhe të gjeni shpejt një zgjidhje.

Peshqit

Ju do të keni vizita të suksesshme në institucione të ndryshme qeveritare, bankare ose ligjore për çështje që janë të rëndësishme për familjen ose biznesin tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Dashi

Mos u shty nga fjalët e disa njerëzve. Ju e dini se çfarë ndjeni dhe cilat janë ndjenjat tuaja ndaj atyre që doni. Mund të jetë thjesht një mënyrë për t’ju ngacmuar.

Demi

Ju duhet të përpiqeni t’i jepni  më shumë mundësi jetës suaj të dashurisë, sepse mund të merrni një përfitim të madh nga ajo. Mundohuni të jeni më romantikë.

Binjakët

Është koha të merrni vendime dhe të jeni më të guximshëm përsa I përket jetës së dahsurisë.

Në vend që të mendoni se si do të shkojnë gjërat është më mirë të nisni të veproni duke I treguar partnerit/es tuaj se sat ë rëndësishëm janë në jetën tuaj.

Gaforrja

Nuk do të merrni vendime përfundimtare, por po kaloni një nga momentet tuaja të konfuzionit të madh, në të cilin nuk doni as të dëgjoni për asgjë për të ardhmen e jetës tuaj dahsurore. Duket se është momenti t’i jepni fund lidhjes aktuale dhe të lini hapësirë për një njohje të re.

Luani

Ndoshta është më mirë të marrësh disa goditje të vogla, për të kuptuar se si mund të ndihet përsoni në anën tjetër. Zakonisht jeni ju që i bëni njerëzit të vuajnë , por pak e kuptoni se sa keni kontribuar, në këtë lojë të quajtur dashuri.

Virgjëresha

Nëse nuk jeni aspak të interesuar  për atë që po ndodh në jetën tuaj private, pasi jeni shumë të përqendruar në karrierën tuaj,  atëherë situata tashmë ka dalë nga kontrolli. Merreni sërish nën kontrroll para se të jetë shumë vonë.

Peshorja

Duke marrë parasysh që gjithçka kalon, edhe momenti juaj i dëshpërimit do të kalojë. Ndoshta jo menjëherë, por sigurisht që do të jeni në gjendje të shfrytëzoni edhe këtë situatë, e cila ka filluar të jetë shumë e ngushtë për ju.

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, ja cila është arsyeja se përse partneri mund t’iu tradhtojë

LEXO EDHE:  Ndikohen nga bestytnitë/ Shenjat më supersticioze të horoskopit

Akrepi

Kaosi është gjithmonë një mundësi e besueshme për ju  , veçanërisht kur nuk dini çfarë të bëni dhe si të silleni.  Ju thjesht kënaqeni me atë që njerëzit e tjerë mendojnë dhe nuk bëni shumë për të treguar mendimet tuaja.

Shigjetari

Merrni vendime që mund të ndikojnë ndjeshëm në të ardhmen tuaj dhe marrëdhëniet tuaja. Deri tani duhet ta keni kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë. Ju nuk mund të qëndroni më dhe të pretendoni se nuk keni ndjenja të caktuara.

Bricjapi

Ju jeni akoma i burgosur në aktivitetet tuaja dhe ende nuk keni menduar të largoheni nga pozicionet tuaja. Në të kaluarën nuk jeni dëgjuar nga njerëzit e afërt, por këtë herë jeni ju që nuk doni të dëgjoni.

Ujori

Ju me siguri do të hasni ndonjë rezistencë ndaj ndjenjave tuaja këtë javë, por nuk keni pse të shqetësoheni për këtë, veçanërisht nëse llogaritni se do ta kaloni kohën shumë fort dhe atëherë gjithçka do të kalojë në asnjë kohë fare.

Peshqit

Sillni disa risi në jetën tuaj nëse doni që ajo të marrë formë. Ju duhet të shtyni veten më tej dhe jo të tjerët të shtyhen drejt jush. Ju keni mësuar nga e kaluara që jo gjithmonë arrini në të njëjtat përfundime në të njëjtën kohë, prandaj mos e humbni kohën tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE