Connect with Us

Yuri Kim “i la topin”/ Analisti paralajmëron Bashën: Nuk duhet të gabosh këtë hërë

Politikë

Yuri Kim “i la topin”/ Analisti paralajmëron Bashën: Nuk duhet të gabosh këtë hërë

Publikuar

-

Analisti Baton Haxhiu, i ftuar në “Byro Politike”, ka komentuar deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila tha se kanë arritur një marrëveshje për Reformën Zgjedhore, ndërsa “topin” ia la kreut të opozitës Basha.

Analisti tha se Basha nuk duhet të gabojë këtë herë, duke shtuar se refuzimi i reformës tregon pafuqi për opozitën.

“Basha mund ti thotë jo, por edhe jo e tij është po. E vërteta është që brenda pafuqisë që mund ta ketë lideri i opozitës e krijon një shpëtim duke refuzuar diçka. Në këtë moment duhet të gjejë një gjuhë që i bind qytetarët. Refuzimi i reformës tregon pafuqinë e opozitës. Tregon gjuhën e këshilltarëve atë që i duhet qytetarëti. Unë mendoj se nuk do e bëjë këtë gabim”, tha ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha e dredh dhe i përgjigjet Yuri Kim/ “Kam edhe një çështje”

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka dhënë një prononcim shumë të shkurtër për mediat vetëm pak minuta më parë.

Kreu i opozitës tha se tryeza për Reformën Zgjedhore ka bërë progres, por theksoi se ende nuk ka një marrëveshje.

Basha nuk pranoi të komentojë deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim, e cila ia la të gjithë përgjegjësinë atij dhe i tha se e ka topin në dorë.

LEXO EDHE:  Basha në Shkodër/ Gati për marshim, koha e kriminelëve po mbaron

LEXO EDHE:  Basha në Berlin/ Zbardhen takimet

“Është bërë progres drejt dakordësisë për administrimin zgjedhor, ka mbetur një çështje pa zgjidhur. Dua t’i siguroj shqiptarët se opozita e bashkuar do të bëjë gjithçka për votën e lirë dhe të ndershme”, tha shkurtimisht kryetari i opozitës./ CNA.al

“Kemi një marrëveshje…”/ Yuri Kim përgëzon Ramën, “kërcënon” Bashën: Topi është në dorën tënde

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ambasadorja e SHBA e “kërcënoi” për Zgjedhoren/ Basha njofton lëvizjen e radhës

Publikuar

-

Nga

Menjëherë pasi ka mbajtur një fjalim ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, kryetari i opozitës Lulzim Basha ka njoftuar një deklaratë për mediat.

Burime nga Selia blu bëjnë me dije se Basha do të dalë në një komunikim për mediat për pak minuta.

Mësohet se Basha do të japë një përgjigje për Kim, e cila e “kërcënoi” lidhur me tryezën e Reformës Zgjedhore.

LEXO EDHE:  Basha në Shkodër/ Gati për marshim, koha e kriminelëve po mbaron

LEXO EDHE:  Video/ Basha e përsërit: 7×7 = 42

Kujtojmë se pak minuta më parë, Kim përgëzoi kryeministrin Edi Rama dhe dha një mesazh të fortë që u duk si kërcënim për kryedemokratin.

Ajo theksoi se tashmë marëveshja pqër shqiptarët është në tryezë dhe i përket Bashëës të japë një përgjigje për të./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Teatër i pisët me Reformën Zgjedhore”/ Patozi zbulon prapaskenat: Po zihen për mustaqet e Çelos

Publikuar

-

Nga

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i ftuar mbrëmjen e sotme në “Byro politike” e ka quajtur farsë diskutimin mes palëve politike për të arritur një dakordësi për Reformë Zgjedhore.

Sipas tij,  i gjithi ky është një teatër i pisët politik, për të evituar atë që e kanë detyrim për ta bërë.

“Nuk pres asgjë prej asaj tryeze. Ky është një teatër i pisët i të gjithë ambientit politik në Shqipëri. Këta po grinden për asgjë. Nëse do bien dakord. Gjithë ky investim mbi gjelat politikë bëhet për asgjë.

Ata po zihen për mustaqet e Çelos, që të mos bëjnë atë që duhet të bëjnë. Sistemi është A-ja. Të fillosh nga sistemi, për të çarë sulltanatin modern. Për të evituar atë që duhet të bëjnë që e kanë detyrim për ta bërë, po bëjnë sikur zihen për një gjë të parëndësishme.

LEXO EDHE:  Video/ Basha e përsërit: 7×7 = 42

LEXO EDHE:  Basha në Shkodër/ Gati për marshim, koha e kriminelëve po mbaron

Kjo po bëhet sepse është pak më e mirë se asgjë. Aktori ndërkombëtar është duke e vuajtur me të dy palët. Për çështjet e mëdha që duhet të diskutojë politika sot nuk mjaftojnë rekomandimet e OSBE-ODHIR”, tha Patozi/CNA.al

LEXO TE PLOTE