Connect with Us

Gjiknuri dhe Hajdari rikthehen në rezidencën e Ambasadës së SHBA/ Rifillojnë bisedimet për Zgjedhoren

Politikë

Gjiknuri dhe Hajdari rikthehen në rezidencën e Ambasadës së SHBA/ Rifillojnë bisedimet për Zgjedhoren

Publikuar

-

Anëtarët e Këshillit Politik, Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri janë kthyer në tryezën e Këshillit Politik që po mbahet në rezidencën e Ambasadës së SHBA.

Pas pushimit 90 minutësh, ata janë rikthyer në tryezë për të biseduar për Reformën Zgjedhore.

Nga ana tjetër, dy përfaqësuesit e opozitës joparlamentare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili ende nuk kanë shkuar në takim.

Vasili, Bylykbashi dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi janë në zyrën e kreut të Republikës së Re Lulzim Bashës dhe më pas pritet që dy të parët të rikthehen në rezidencën e SHBA në Tiranë për të vijuar bisedimet.

LEXO EDHE:  Vlahutin takon Vasilin/ 2017-a vit sfidues për Shqipërinë!

Ndërkaq, kujtojmë se të pranishëm në mbledhje janë edhe ambasadorët e SHBA Yuri Kim, BE Luigi Soreca dhe Britanisë së Madhe Duncan Norman./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Baton Haxhiu zbulon marrëveshjen Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

Baton Haxhiu: Meta ka pak gjasa të shkarkohet

Tomor Alizoti, drejtuesi politik i Lulzim Bashës për qarkun e Beratit është përfshirë në një debat të ashpër sonte në ‘Opionin’ me Analisti politik Baton Haxhiu.

Teksa po diskutohej për përplasjen mes Ramës dhe Kurtit, Haxhiu i është drejtuar Alizotit të mos e shajë Ramën, pasi shumë shpejt do të jenë krah tij, duke aluduar për një bashkëqevrisje të mundshme.

Kjo deklaratë e Alizotit u kundërshtua, duke thënë se nuk ka për të qenë asnjëherë krah Ramës.

Debati:

Alizoti: Ju jeni bashkë me Ramën

LEXO EDHE:  Kë priti Meta në zyrë menjëherë pas takimit me Ramën e zyrtarët e BE

LEXO EDHE:  Kë priti Meta në zyrë menjëherë pas takimit me Ramën e zyrtarët e BEHaxhiu: Unë kam respekt dhe e kam për nderë të jem mik i Ramës. Kam respekt maksimal për të.

Alizoti: Në rregull, kështu miqsh ka Edi Rama. Ju roj miqësi të gjatë.

Haxhiu: Uroma mu, uroj dhe vetes se do dukesh afër tij.

Alizoti: Jo, Jo nëse unë do dukem afër tij do kërkoj ndjesë. Alizoti nuk ka për të qenë asnjëherë në krah të Ramës. Rri ti në kraj të Ramës dhe je rehatë.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Telenovelë me 4 aktorë dhe 4 milionë spektatorë”/ Kreshnik Spahiu ironizon politikën shqiptare

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka ironizuar politikën që bëhet në Shqipëri, duke thënë se është një telenovelë me 4 protagonistë kryesorë, Metën, Bashën, Ramën dhe Berishën, të cilët përloten në çdo seri të filmit.

Spahiu ka deklaruar se në film ata vriten 4, ndërsa në realitet jetojnë të 4 të lumtur.

“Bëjnë lojë sikur shkarkuan Metën, por ai ngeli President.

Bëjnë lojë sikur përjashtuan Berishën, por ai ngeli deputet.

Bëjnë lojë sikur shkarkojnë Bashën, por ai ngelet kryetar.LEXO EDHE:  Foto e tigrave/ Salianji: Ma bënë intrigantët

LEXO EDHE:  Kim dhe Soreca takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese/ Veproni me pavarësi dhe integritet

Bëjnë lojë sikur rrëzojnë Ramën, por ai ngelet kryeministër.

Telenovelë me 4 aktorë dhe 4 milion spektatorë, që s’e pranojnë që eshtë film, dhe përloten në çdo seri nga aktrimi tyre dhe skenari perfekt për turmat….

Në film vriten të 4. Në realitet jetojnë të 4, të lumtur..”, thotë Spahiu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“SHBA nuk ka fuqi t’i blejë askush”/ Rama i përgjigjet akuzave të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Kryeministri Edi Rama në “Open” nuk ka preferuar të komentojë shpalljen “non grata” të ish kryeministrit Sali Berisha nga DASH.

Për shkak të detyrës unë di edhe gjëra të tjera.  S’kam asnjë koment për shpalljen non grata të Berishës. Një koment do ta politizonte”, ka thënë Rama.

Gjithashtu Rama iu është përgjigjur akuzave të ish kryeministrit Berisha, i cili në deklaratat e tij është shprehur se Rama dhe Soros kanë lobuar në lidhje me marrjen e vendimit për shpalljen “non grata”.

LEXO EDHE:  Propozimi i PS për reformën zgjedhore/ Hajdari:Gjiknuri i paturpshëm

LEXO EDHE:  Vlahutin takon Vasilin/ 2017-a vit sfidues për Shqipërinë!Rama është shprehur se SHBA janë superfuqi dhe nuk ka miliarder apo pasanik që mund të ndikojë në vendimmarrje.

Sikur SHBA dhe DASH të funksionin me lobime imagjino sa diktatorë mund ta kishin blerë Amerikën deri më tani. SHBA-të nuk ka fuqinë t’i blejë askush.

Nuk funksionojnë SHBA-të me lobime. Janë super fuqi. Nuk ka asnjë koalicion pasanikësh që mund të influencojnë tek ata për vendimmarrje”, është shprehur Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE