Connect with Us

“Vrasësit e Gjergjit dhe Likës nuk ishin amatorë”/ Klodiana Lala: Zona kontrollohej nga bandat

Kronika

“Vrasësit e Gjergjit dhe Likës nuk ishin amatorë”/ Klodiana Lala: Zona kontrollohej nga bandat

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të forta lidhur me vrasjen në Laç, ku mbetën viktimë Paulin Gjergji (Marku) dhe Bujar Lika.

Lala pretendon se autorët nuk ishin vrasës amatorë dhe se zona ku ka ndodhur atentati ka qenë i kontrolluar nga bandat.

“Autorët kanë zgjedhur një zonë ku policia do të ishte inekzistente. Pasi zonat janë të ndara, territori atje kontrollohet nga bandat. Aty ata e konsideronin veten të sigurt. Pala atentatore ka patur informacion të detajuar. Vrasësit kanë pasur medoemos informacione për policinë, kanë pasur informacion për patrullën e policisë, sa policë ka pasur, ka patur informacione për biznesmenin Marku, për makinën e blinduar pasi ai është qëlluar me plumba blindshpues. Se po të mos kishin informacione do kishin bërë masakër atje. Mund të kishin vrarë banakierin, kamarierin”, theksoi gazetarja në emisonin “Opinion”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Përmbyset kamioni në Kuçovë/ Drejtuesi i mjetit mbetet i bllokuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur në vendin e quajtur Kozare , në Kuçovë. Shtetasi me inicialet A.P, duke drejtuar mjetin e tij tip “Kamion”, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Ndërkohë që shërbimet e policisë dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë në nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka mbetur i bllokuar në mjet.“Sot , rreth orës 20:00, në vendin e quajtur Kozare, Kuçovë shtetasi A.P, duke drejtuar mjetin tip “Kamion”, ka dal nga rruga dhe është përmbysur. Shërbimet e policisë dhe të zjarrëfikses, në vendgjarje po punonjë për nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka ngelur i bllokuar në mjet.

LEXO EDHE:  Zani Çaushi kërkon lirinë/ Lala: Ka bërë masakra, ekziston rreziku t’i kthehet aktivitetit kriminal

LEXO EDHE:  “Tani s’ më takon më asnjeri”/ Klodiana Lala tregon momentet e fundit të Nehat Kullës në burg

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëvizte me biçikletë/ Makina përplas 56-vjeçarin në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një 56-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Murras.

Sipas burime nga policia bëhet me dije se një mjet ende i paidentifikuar, ka aksidentuar shtetasin me inicialet V.H , 56 vjeç.“Më datë 24.09.2021,rreth orës 20:05, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Murras , një mjet ende i paindetifikuar , ka aksidentuar shtetasin V.H , 56 vjeç, banues në Cërrik, i cili po qarkullonte me biçikletë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Ngjarjet që tronditën vendin/ Klodiana Lala i kërkon llogari Ardi Veliut: Krimi në aksion

LEXO EDHE:  Zv. ministri sherr me gazetaren/ Lala: Mos bëni politikë me vrasjet

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për identifikimin e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e shkakut të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kokainë dhe 25 milionë euro/ Arrestohen 3 “bishat” shqiptare në Itali

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Policia italiane ka arrestuar 5 persona, mes tyre tre shqiptarë për trafikim dhe shpërndarje të kokainës.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, 5 personat e arrestuar në kuadër të operacionit ‘Bestia’, dy nga të cilët italianë të moshës 45 dhe 52 vjeç dhe tre shqiptarë të moshave 22, 27 dhe 55 vjeç, ishin pjesë e rrjetit të organizuar kriminal.

LEXO EDHE:  Zv. ministri sherr me gazetaren/ Lala: Mos bëni politikë me vrasjet

LEXO EDHE:  Lubonja flet me emra/ Ky është politikani që ka kontrollin e bandave

Gjatë aksionit u sekuestruan 3 kg kokainë dhe 25 milionë euro cash.Këta persona raportohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Bra.

Mësohet se grupi i drejtohej njëri tjetrit me nofkën “Bisha” dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE