Connect with Us

“Gatuzo bën si nevrik, por është kotele”, Xherard kujton finalen e Stambollit: Këta bij kur**** mendojnë se ka mbaruar

Sport

“Gatuzo bën si nevrik, por është kotele”, Xherard kujton finalen e Stambollit: Këta bij kur**** mendojnë se ka mbaruar

Publikuar

-

Pak ditë më parë ishte 15-vjetori i fitores së Liverpulit në finalen e Stambollit kundër Milanit. Një sukses historik për klubin britanik, sidomos pas mënyrës së si erdhi, duke qenë se pas 45 minutave të para kuqezinjtë kryesonin 3-0.

Në pjesën e dytë të kuqtë barazuan e më pas arritën suksesin nga penalltitë, duke qenë se edhe koha shtesë përfundoi në barazim (3-3). Ditë e paharrueshme ai 25 maj për kapitenin Stiven Xherard, i cili nga ajo ndeshje nuk kujton vetëm trofeun.

Aktualisht trajner te Glasgou Rejnxhërs, legjenda e futbollit anglez ka treguar një detaj të pathënë më parë. “Kishin kaluar vetëm 45 minuta, por Milani kishte shënuar tri herë. Kur shkova në dhomat e zhveshjes në pushim të ndeshjes, po turfulloja nga nervat.

Mendova me vete: ‘Këta bij kur*ash mendojnë se ka mbaruar. Gabohen rëndë’. Më vinte shumë inat për mënyrën se si kishim luajtur teksa nuk më hiqej nga sytë buzëqeshja e Gatuzos. Le të pirdhej.

Për mua Gatuzo është vetëm një mendjemadh, një lojtar nga ata që dinë vetëm të përdorin si duhet fjalët në mënyrë agresive, por që në realitet janë të butë si kotele. Sjellja e tij ka efekt vetëm te tifozët dhe spektakli”, tregoi Stiven Xherard në një intervistë për revistën “So foot”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zbulohet kalendari, ja datat dhe oraret e ndeshjeve të Serisë A

Publikuar

-

Nga

Bisedimet në Ligën e Serisë A vazhdojnë, teksa shumë shpejt pritet të ketë një takim përfundimtar, i cili do të detajojë jo vetëm ndarjen e orareve, por edhe të datave në mesjavë dhe në fundjavat deri në datën 2 gusht.

Sipas burimeve të mbledhura nga media italiane, Liga dhe Federata kanë mirëpritur kërkesën e Shoqatës së Futbollistëve që të mos luhen shumë ndeshje në pasditen e shpejtë dhe paraprakisht është pranuar që vetëm 10 nga 124 takimet në program të luhen në orën 17:15, me përjashtim të Napolit dhe të Leçes, qytete ku regjistrohen më shpesh edhe temperaturat më të larta.

Prandaj, fasha orare kur do të shtrihen ndeshjet e tjera do të jetë 19:15 (diçka mes 50-55 ndeshjeve), ndërsa pjesa tjetër e sfidave do të luhen në orën 21:30, por një tjetër variant është edhe nisja e takimeve në 21:45.usht, kur është parashikuar edhe mbyllja e kampionatit. “Sportmediaset| së fundmi ka zbuluar edhe kalendarin e mudnshëm për ndeshjet e ardhshme në kampionat.

Kalendari i mundshëm:

Ndeshjet e javës së 25-të të prapambetura:

Torino-Parma, 20 qershor në 19:30

Verona-Kaljari, 20 qershor në 21:45

Atalanta-Sasuolo, 21 qershor në 19:15

Inter-Sampdoria, 21 qershor në 21:45

Kalendari për ndeshjet e rëndësishme:

Java e 27-të:

Bolonja-Juventus, 22 qershor në 21:45

Inter-Sasuolo, 24 qershor në 19:30

Atalanta-Lacio, 24 qershor në 21:45

Java e 28-të:

Milan-Roma, 28 qershor në 17:15

Java e 30-të:

Lacio-Milan, 4 korrik në 21:45

Java e 31:

Milan-Juventus, 7 korrik në 21:45

Java e 32-të:

Juventus-Atalanta, 11 korrik në 21:45

Napoli-Milan, 12 korrik në 21:45

Java e 34-t:

Roma-Inter, 19 korrik në 21:45

Juventus-Lacio, 20 korrik në 21:45

LEXO TE PLOTE

Sport

“U ndesha me Mesin kur ishte 16-vjeç, e trajtova si fëmijë por më pas kërkova zëvendësimin”, befason ish-mbrojtësi i Milanit

Publikuar

-

Nga

Alesandro Kostakurta është një nga futbollistët që ka lënë gjurmë në historinë e Milanit, duke qenë një nga më të dalluarit e kohës së tij. Mbrojtësi ka pasur fatin të ndeshet me Maradonën, po ashtu edhe me Mesin në fillimet e tij.

Ndaj, i pyetur se cili është më i mirë, kostakurta nuk heziton të zgjedhë Mesin ndërsa kujton edhe një episod kur sulmuesin e Barcelonës e kishte përballë në moshën 16-vjeçare. Ai shprehet se e trajtoi Mesin si një fëmijë por pas 15 minutësh i kërkoi trajnerit Ançeloti ta zëvendësonte.

“Ronaldo apo Mesi? Nëse flasim për më të mirin, atëherë nuk duhet të ketë fare debat. Kam pasur fatin të luaj kundër Mesit dhe Maradonës. Ata janë të ngjashëm për shkak të gjenialitetit dhe mënyrës si shprehen në fushë. Por, Mesi është më gjeni se Maradona. U përballa me Mesin kur ai ishte 16-vjeç. Në fillim e pashë atë si një fëmijë, por ai bënte se çfarë të donte. Më pas u desh që pas një çerek ore t’i kërkoja trajnerit Ançeloti të më zëvendësonte.

LEXO TE PLOTE

Sport

Video/ Publikohen pamjet, shikoni momentin kur Grezda godet me grusht kundërshtarin

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Kombëtares, Eros Grezda, u përfshi në një sherr me grushta sulmuesin Antonio Mirko Çolak, në parkingun e stadiumit, ku qëndronin autobusat e të dyja skuadrave, pas ndeshjes Osijek – Rijeka.

Ky lajm ka bërë një bujë të madhe në mediat kroate, të cilat kanë publikuar së fundmi edhe videon e momentit kur shqiptari përplaset me futbollistin serb. Pamjet janë marrë nga kamerat e sigurisë të parkingut ku ndodhi përplasja.

Në rrëfimin e tij pas incidentit pas ndeshjes Grezda tregoi se Çolak e ka fyer në ndjenja personale dhe kombëtare gjatë takimit, i cili ishte ishte tepër i nxehtë për 90 minuta. Nga pamjet duket qartë që ka pasur një provokim nga ana e futbollistit të Rijekës, teksa shqiptari e ka goditur me të parën me grusht. Pas këtij momenti, menjëherë u mblodh një turmë njerzish për të ndarë 2 futbollistët.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme:

LEXO TE PLOTE