Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e fundit të muajit

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e fundit të muajit

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Dashi

Kjo është një periudhë në të cilën ndjeni një nevojë të madhe për të dashur dhe vendosur synime të reja në fakt, gjithmonë është shumë e rëndësishme që ju të jetoni emocione të mëdha dhe të shpresoni për të ardhmen. Yjet tani ju ndihmojnë ta bëni këtë dhe gjithashtu nxisin marrëveshje dhe miqësi .

Në një nivel pune ka patur probleme. Është e mundur që midis qershorit dhe korrikut të duhet të rishikoni diçka për shkak të gabimeve të bëra në mënyrë të pavullnetshme në të kaluarën.

Demi

Dita e sotme ju shikon të fortë dhe në përgjithësi do të pësoni një transformim të madh. Vera do të jetë në anën tuaj dhe në veçanti gushti. Dy muajt e fundit, megjithëse kanë qenë shumë të rëndë, ju kanë ndihmuar të kuptoni se cilat janë idealet për të arritur dhe vlerat që keni ndërmend të ndjekni. Në një nivel sentimental ju tani doni të ndërtoni diçka të rëndësishme .

Binjakët

Prej ditësh jeni ndjerë pak konfuz dhe dita e sotme mund të ushqejë dyshimet tuaja, veçanërisht nëse dje keni përjetuar momente jo të mira.

Këshilla për ju është të shmangni kompromiset dhe diskutimet , sepse ato gjithashtu mund të lindin në mënyrë të pavullnetshme.

Gaforrja

Këshilla për ju është që të përqendroheni në muajin gusht , sepse Venusi do të jetë në shenjën tuaj zodiake. Sidoqoftë, tani e tutje do të jetë e mundur që ju të jetoni një marrëdhënie të mirë ose të bëni njohje interesante nëse jeni beqarë: këshilla është të keni një qëndrim pozitiv ndaj takimeve dhe miqësive.

Në një nivel pune duhet të jeni të durueshëm ; ndërmjet qershorit dhe korrikut tranziti i gjatë i Mërkurit në shenjën tuaj zodiake do t’ju ndihmojë të merrni një vendim të rëndësishëm që keni shtyrë deri më tani.

Luani

Në këtë moment ju ndjeni një nevojë të madhe për dashuri dhe mirëkuptim , por për shkak të krenarisë tuaj është shumë e vështirë për ju të pyesni të tjerët! Kjo është periudha ideale për të kontrolluar stabilitetin e disa marrëdhënieve dhe besnikërinë e miqësive të caktuara.

Gjithashtu e mundshme që ju do të duhet të rishikoni pozicionin tuaj në nivelin e punës . Ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme dhe do ta bëni atë me ndihmën e teknikëve ose profesionistëve: tani është thelbësore të identifikoni problemet reale për të qenë në gjendje të riktheheni në lojë.

Këshilla është që t’i kushtoni vëmendje fjalëve , sepse ndonjëherë ju harroni të jeni diplomatik.

Virgjëresha

Kjo për ju është një periudhë e transformimeve të thella dhe sigurisht edhe e vështirësive: megjithatë, midis shenjave të ndryshme, me siguri, ju jeni ata që do të keni mundësi të ecni përpara më mirë. Dikush tashmë ka regjistruar mundësi të mira në muajt e parë të këtij 2020; në çdo rast ju do të jeni në gjendje të dilni para të tjerëve.

Ata që po shërohen nga një krizë sentimentale mund të ndjehen pak të mërzitur dhe të hutuar , ndoshta sepse ju po u jepni përparësi çështjeve praktike . Dashuritë që lindin tani nuk duken bindëse.

LEXO EDHE:  Shenjat më me fat të horoskopit për ditën e sotme/ Zbuloni renditjen

Peshorja

Ka disa llogari të papaguara që do të duhet të fiksohen midis këtij muaji dhe tjetrit. Sfera e punës po përjeton një gjendje të veçantë dhe ata që kanë patur tashmë probleme serioze, me siguri do të duhet të presin deri në fund të korrikut, në gjendje të marrin diçka më shumë. Ka një bllok të madh për tu kapërcyer .

Ndiheni shumë në ankth , por dashuria po ju ndihmon të përmirësoheni dhe nuk ka pengesa kryesore në një nivel marrëdhëniesh.

Akrepi

Ju për nga natyra gjithmonë dashuroni shumë thellë dhe urreni marrëdhëniet sipërfaqësore. Ju gjithashtu jeni gjithmonë në kërkim të diçkaje të re dhe misterioze. Nëse ndodh që të vini re që diçka nuk është në rregull me dashurinë, ka të bëjë sepse ju tërhiqeni nga njerëz që nuk janë shumë transparentë : ju pëlqen të zbuloni të panjohurën dhe ndonjëherë jeni më shumë të përfshirë në njerëz më të vështirë për tu menaxhuar. Kini kujdes që të mos bëni gabime!

Shigjetari

Kjo javë përfundon me pak nervozizëm , me siguri sepse nuk jeni të sigurt se çfarë të bëni duke filluar që nga vera . Jeni shumë të shqetësuar dhe ky tension ndikon edhe në mjedisin përreth jush.

Muajt ​​e fundit kanë qenë ndoshta shumë të rënda, si për rrethanat që kemi provuar të gjithë dhe sepse tani ju keni një pamje paksa të ndryshme të ndjenjave se më parë. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox është që të mos tërhiqni shumë litarin në dashuri.

Bricjapi

Ju për nga natyra gjithmonë veproni shumë ngadalë dhe me mendim, por ky është një vit jashtëzakonisht i rëndësishëm që i sheh Jupiterin dhe Saturnin në një pozitë mbizotëruese: prandaj është koha për të bërë zgjedhjet që nuk i kishit bërë kurrë më parë . Mund edhe të ketë disa lajme të shkëlqyera të minutës së fundit!

Në një nivel sentimental, tani mund të mbështeteni në disa mundësi më shumë , veçanërisht për ata që kanë përjetuar një ndarje të kohëve të fundit. Gushti do të jetë një muaj çlirues për ndjenjat.

Ujori

Këshilla për ju është që t’i kushtoni vëmendje të veçantë sferës ekonomike , edhe nëse paratë nuk janë të rëndësishme për ju: rreziku është të bëni shpenzime të tepërta dhe më pas ta gjeni veten duke hasur probleme të ndryshme.

Në një lidhje relacionale, yjet ju ftojnë të keni durim , sepse mund të lindin diskutime në familje për arsye që lidhen me paratë. Sidoqoftë, dashuria sheh favorizimin e yjeve, të cilat gjithashtu ndihmojnë ata që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë.

Peshqit

Tashmë që prej ditës së djeshme po ndjeheni pak të hutuar dhe kjo fundjavë mund të jetë shumë e ngjashme me atë të fundit përsa i përket ndërlikimeve. Mund të ketë diçka të gabuar me familjen dhe marrëdhëniet në përgjithësi . Ndoshta jeni lodhur të duroni provokime të caktuara, ose mbase disa çështje ende nuk janë sqaruar. Ju duhet të vazhdoni të jeni të durueshëm ./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Buzëqeshi botës sot. Jini mirënjohës për gjërat që keni dhe njerëzit përreth jush. Përforconi ndjenjën komode dhe të ngrohtë brenda dhe përhapeni këtë dashuri te të tjerët. Rrezatoni natyrën tuaj të vërtetë përmes çdo qelize në trupin tuaj dhe shikoni se si shanset vijnë në rrugën tuaj.

Demi

Dita e sotme nuk është dita më e mirë për të bërë shaka praktike. Rrini pranë të zakonshmes. Gjeni siguri në bërjen e gjërave që dini të bëni më mire. Nëse po njihni dikë të ri, ai mund të mos e kuptojnë se si funksionon sensi juaj i humorit.

Binjakët

Jeta juaj e dashurisë mund të përgjigjet shumë mirë me një dozë humori, por ajo që nuk ka nevojë është sarkazma. Energjitë aktuale astrale mund të nënkuptojnë që vija midis të dyve bëhet shumë e hollë, dhe kjo mund të mos ndihmojë gjendjen aktuale të marrëdhënies tuaj.

Gaforrja

Rreshtimi i sotëm planetar tregon se ju duhet të largoni avullin pas një kohe mjaft shqetësuese në të cilën ju dhe partneri juaj jeni përpjekur të zgjidhni disa probleme. Sa I përket aspektit financair, mund të merrni disa këshilla të mira për investime.

Luani

Ju mund të zbuloni se keni opsione se si të reagoni ndaj një ngjarje të caktuar në lidhje me jetën tuaj të dashurisë. Me energjinë aktuale planetare, mund të kuptoni sa e rëndësishme është që të ruani një raport të shëndetshëm në punë.

Virgjëresha

Sot mund të ketë një betejë midis të vjetrës dhe të resë në botën tënde. Përpiquni të tregoheni sa më I arsyeshëm sa I përket aspektit sentimental. Në lidhje me paratë, sot mund të merrni disa informacione interesante për një investim.

Peshorja

Njerëzit mund të duken paksa kokëfortë sot. Fuqitë tuaja të adaptimit mund të vihen në prove. Sa më shumë të jeni të bazuar, aq më lehtë do të jetë të merreni me energjinë e ditës së sotme. Sa I përket aspektit financiar, mund të shfaqen shenja suksesi.

LEXO EDHE:  “Miqve” që kanë këto shenja horoskopi nuk duhet t’u besoni

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi do të zgjojnë pasionin në ditët e fundit të vitit

Akrepi

Kur ngjitni një shkallë, hidhni hapat një e nga një. Kapërcimi i shkallëve dy nga dy mund të rezultojë që të bini përsëri në fund. Përpjekja për të nxituar gjërat sot do të lërë vrima në projektet tuaja. Mos i injoroni detajet.

 

Shigjetari

Fati dhe prosperiteti janë në favorin tuaj, dhe ju keni mundësinë të merrni disa vendime shumë fitimprurëse financiare. Intuita juaj është e drejtë në përputhje me atë që duhet të bëni. Firmosni marrëveshjen më të mirë të mundshme dhe siguroni një të ardhme të drejtë dhe të sigurt për ju.

Bricjapi

Çelësi për të qenë i suksesshëm sot është të ruani stabilitetin në gjithçka që bëni. Energjia aktuale planetare mund të jetë e mjaftueshme për të shkaktuar një mosmarrëveshje midis jush dhe të dashurit tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm se si i shprehni disa gjëra.

Ujori

Ju nuk do të arrini shumë larg pa ndonjë sens humori sot, veçanërisht me rreshtimin aktual astral. Kontrolloni me kujdes çdo detaj dhe përpiquni të mos lini asnjë pjesë të ekuacionit të pa llogaritur. Ju duhet të mbani një humor të qëndrueshëm, të kujdesshëm që rrezaton dhe tërheq të tjerët drejt jush.

Peshqit

Sot mund të merrni disa informacione të dobishme sa i përket aspektin profesional. Eshtë në dorën tuaj që të dini si t’I vini në zbatim keto informacione. Në dashuri, sot mund të kaloni momente shumë të këndshme me partnerin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 22 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Ndoshta do të duhet të forconi pak më shumë lëkurën tuaj sot. Lejoni të tjerët të kenë mendimet e tyre dhe të respektojnë të drejtën e tyre për t’i shprehur ato hapur. Mbani një mendje të hapur dhe mos gjykoni. Sa I përket aspektit financiar, sot ka të ngjarë të merrni disa informacione të vlefshme.

Demi

Shkëputuni nga të gjitha kufizimetsot. E vetmja gjë që ju pengon mund të jetë mendja juaj. Mos ki frikë nga dështimi. Kartat janë në favorin tuaj. Ecni përpara me qëndrimin se do të keni sukses dhe do të arrini gjithçka. Emocionet tuaja janë të forta dhe aktive.

Binjakët

Sot mund të keni vështirësi të lidheni me të tjerët. Njerëzit mund të jenë të ashpër në mënyrë të panevojshme dhe pa ndonjë arsye. Në lidhje me aspektin romantik, gjasat janë që të merrni infomacione pozitive sa I përket gjetjes së partnerit.

Gaforrja

Ju do të jeni personi më I pëlqyer sot. Të gjithë duan të flasin me ju. Tranzicione të shkëlqyera po ndodhin në jetën tuaj tani dhe ju duhet të shikoni se si mund të përvetësoni parime dhe qëndrime të reja ndaj tyre. Emocionet tuaja sugjerojnë që të merrni një qasje jokonvencionale ndaj ditës.

Luani

Nëse nuk doni të përfshiheni në një mosmarrëveshje intelektuale të ndezur sot, mund të dëshironi të qëndroni në shtëpi. Gjithashtu këshilloheni të bëni një shëtitje të gjatë dhe të shmangni të tjerët. Ose thjesht përgatituni për betejë. Njerëzit nuk janë të prirur të jenë shumë dashamirës për çështjen tuaj.

Virgjëresha

Kaloni kohë me miq të mirë sot. Ndani darkën me njerëzit që doni dhe mos ngurroni të jeni bujar me ushqimin dhe pijet. Ju keni aftësinë për të kontrolluar pothuajse çdo situatë. Kujtojini të tjerëve se ata janë pjesë e një tërësie më të madhe dhe se puna së bashku është çelësi për të arritur gjëra të mëdha.

LEXO EDHE:  E thotë horoskopi/ Këto çifte janë të pandashme

LEXO EDHE:  Britani/Zgjedhjet më të paparashikueshme në dekada

Peshorja

Gjëra të papritura janë në rrugë e sipër dhe është më mirë të jesh i përgatitur emocionalisht dhe fizikisht. Ju mund të jeni mjaft i pavendosur, por kur veproni, lëvizjet tuaja shfaqen në shpërthime të shkurtra dhe të fuqishme. Punoni për të mbajtur ëndrrat tuaja në lëvizje.

Akrepi

Pse të kalosh sot me dyshime apo frikë? Ju keni të gjitha arsyet për të qenë të lumtur. Gjërat që ju i parashikoni sot do të rezultojnë jashtëzakonisht të favorshme. Mos hezitoni ta shijoni në maksimum këtë ditë. Njerëzit do të jenë të etur për të marrë pjesë në çdo gjë që po ndodh.

Shigjetari

Bëhuni agresiv me mendimet tuaja sot. Ju mund të ndiheni paksa të shkëputur emocionalisht. Me siguri do ta dëshironi lirinë tuaj. Kaloni ca kohë vetëm për të zgjidhur gjërat. Një ish nga vite më parë mund të shfaqet në derën tuaj, por mos u habitni shumë

Bricjapi

Çfarë po prisni? E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të shkëlqeni. Ju keni mundësinë të bashkoheni me grupe të fuqishme sot, prandaj sigurohuni që të mbani sytë hapur. Bëni gjëra që do të përmirësojnë statusin tuaj aktual në një situatë të lidhur me financat.

Ujori

Shpëtoni veten nga çdo keqardhje. Ndjenja e fajit është e padobishme. Nuk i bën mirë askujt. Emocionet tuaja janë të paqëndrueshme dhe të prirura të shpërthejnë. Mos ngurroni t’i lini të gjitha jashtë. Sot nuk është dita më e mirë për të kërkuar simpati. Vetëm ju mund të pastroni aspektet negative që qarkullojnë rreth jush.

Peshqit

Sot po digjet një zjarr brenda jush. Bëni kujdes se si e përdorni. Ekziston një shans që të mund të ofendoni dikë nëse emocionoheni shumë dhe nuk arrini të vini re se si ndikon qëndrimi juaj arrogant tek njerëzit përreth jush. Përpiquni të forconi sa më shumë miqësitë që keni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor gjatë ditës së sotme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni që kjo të dominojë jetën tuaj.

Demi

Mundohuni të shmangni ushqimin e tepërt. Kontaktet dhe miqtë e vjetër do të jenë të dobishme. Ditë me fat për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vazhdoni të dashuroni.

Binjakët

Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partnerin tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të mbarojë, pasi ju duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do t’ju vlerësojnë për për bashkëpunimin.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë tjetër plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Merrni më shumë kohë për t’u marrë me problemet që mund të hasin fëmijët tuaj. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Luani

Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe fizike. Këshillat nga babai mund të provojnë të jenë të dobishme në vendin e punës. Do të keni durim të kufizuar sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Virgjëresha

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Të menduarit në terma të asaj që dëshirojnë të tjerët, do të provojë të jetë një strategji produktive për ju. Një person pranë jush mund të përfitojë padrejtësisht nga ju, ndaj mos e teproni me bujarinë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi do të zgjojnë pasionin në ditët e fundit të vitit

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 26 Tetor-01 Nëntor/ Puna, financat dhe dashuria

Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive do të sjellë një ndryshim të situatës. Një rritje e papritur e shpenzimeve mund t’ju shqetësojë. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura të së kaluarës. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale.

Akrepi

Aftësia juaj për të ruajtur energjinë do të jetë mjaft e dobishme për ju, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, atëherë kjo mund të shitet me një fitim të mirë duke përmirësuar pozicionin tuaj financiar.

Shigjetari

Ju do të shqetësoheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për tu çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Bricjapi

Shfrytëzoni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Bëni kujdes të mos ofendoni pa dashur dikë në shtëpi dhe përpiquni të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat / sekretet tuaja personale me partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Një grindje me dikë do të shtojë një “armik” të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më pas mund pendoheni. Bëni një vizitë te një mik që mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshqit

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Marrja e një masazhi me vajra esencialë, do të jetë një përvojë mjaft relaksuese dhe rigjallëruese. Shmangni shpenzimin e parave për investime afatgjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE