Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Saturni, Venusi dhe Mërkuri  janë në favor të shenjës tuaj të horoskopit dhe kjo do të thotë se dita e sotme do të jetë shumë e mirë për ju dhe për njohje të reja.

Kjo është një periudhë rikuperimi për ju për sa i përket dashurisë dhe miqësive.Do të përballeni me situata të ndryshme ju presin në punë. Sipas të gjitha gjasave ka pasur konflikte , mosmarrëveshje ose gjëra që duhet të sqarohen.

Demi

Dita e sotme dhe e nesërme do të kenë një hënë interesante që do ta bëj fundjavën tuaj më argëtuese dhe do të mund të bëni gjërat që dëshironit. Mos nënvlerësoni planet që keni për verën, do të jenë shumë të frytshme.

Binjakët

Këshilla për ju është t’i kushtoni vëmendje mosmarrëveshjeve të vogla që mund të lindin edhe për arsye parëndësishme. Në fakt, tensionet mund të ndodhin në ditët e sotme dhe të nesërme, si dhe një rënie të lehtë fizike për tu trajtuar dhe menaxhuar më mirë.

Në një nivel sentimental dhe në marrëdhëniet ndërnjerëzore duhet të tregoheni të kujdesshëm ! Ju gjithashtu mund të përjetoni një rënie të energjisë nga kjo pikëpamje.

Gaforrja

Ju për nga natyra keni nevojë të jetoni lirshëm, madje edhe në një nivel sentimental. Tani që Saturni nuk është më kundër jush keni lirinë për të realizuar projekte të rëndësishme . Sidoqoftë, në rast të negociatave të vazhdueshme do të ishte e këshillueshme që të ndërmjetësonit dhe të shmangni lojën Nga ana tjetër, situata është e ndryshme për ata që duhet të përballen me një problem ose të zgjidhin një mosmarrëveshje juridike.

Luani

Me Saturnin e kundërt, ka shumë të ngjarë që shpesh duhet të luftoni për të marrë atë që dëshironi . Në fakt, shpesh jeni ju që i vendosni vetes qëllime pothuajse të paarritshme, si në aspektin sentimental ashtu edhe në atë të punës, sepse ju pëlqen të sfidoni fatin!

Virgjëresha

Hëna është në shenjën tuaj të zodiakut dhe kjo do të thotë që ju keni një forcë të madhe që gjithashtu mund ta përhapni edhe përreth jush.

Dhjetë ditët e fundit kanë provuar shumë si emocionalisht, ashtu edhe fizikisht, por më në fund po gjen një mënyrë për tu rikuperuar ngadalë. Nëse nuk keni regjistruar ndonjë lajm interesant, diçka e mirë do të vijë së shpejti . Ju Virgjëresha, në fakt, jeni ndër shenjat e para që shkëlqejnë!

Peshorja

Midis qershorit dhe korrikut do të jetë shumë e rëndësishme për ju të zgjidhni disa çështje ekonomike dhe mosmarrëveshje të ndryshme që kanë qenë të hapura për ca kohë . Në një nivel pune dhe përsa i përket perspektivave në të ardhmen, horoskopi i Paolo Fox nuk flet për mundësi të mëdha: është e mundur që ekziston nevoja për të riparuar disa dëme ose për të rregulluar diçka.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Dashuria, nga ana tjetër, jep një kënaqësi më shumë dhe përfaqëson një valvul të mirë lehtësimi për të ecur përpara me vendosmëri.

Akrepi

Kohët e fundit ju kanë parë pak të hutuar, por kjo fundjavë ju lejon të rikuperoheni . Ju jeni të preferuarit, edhe nëse Urani i kundërt për disa muaj është përpjekur të sjellë transformime dhe ndryshime të mëdha në jetën tuaj.

48 orët e ardhshme janë shumë të rëndësishme dhe të plota për ju. Emocione të mira të mundshme në marrëdhëniet me ata që kanë lindur në shenjën e Gaforres, Virgjëreshës dhe Peshqve.

Shigjetari

Dita e sotme ju shikon shumë indolent dhe mbase të shqetësuar. Ju ndoshta keni vuajtur shumë nga ngjarjet e dy muajve të fundit dhe duket se ka diçka të gabuar në një nivel marrëdhëniesh. Ky tension shihetnë veçanti në një nivel sentimental, kështu që këshilla është t’i afroheni ditës së sotme dhe të nesërme me kujdes .

Bricjapi

Shenjat e Tokës si e juaja janë ndër më të preferuarat e këtij viti. Ju, megjithatë, jeni me siguri më i ngadaltë në marrjen e vendimeve dhe më të dyshimtë: kjo thjesht varet nga fakti se nuk ju pëlqen të bëni hapa të rrezikshëm dhe jeni njerëz shumë racionalë. Tani duhet të ecni përpara me energji dhe forcë , sepse periudha është pozitive dhe interesante për shenjën tuaj. Vetëm paralajmërim: mos u bëni pesimist !

Ujori

Këto janë ditë që hapin për ju mundësinë e një transformimi epokal me Uranin në një aspekt të veçantë dhe Saturnin në shenjën tuaj: tani ju keni mundësinë për të realizuar një ëndërr që e keni kultivuar prej kohësh ! Ju keni mundësi të shkëlqyera dhe nëse jeni me fat që keni dikë që mund t’ju nxisë në anën tuaj, mund të bëni shumë tashmë deri në verë.

Peshqit

Kjo është një periudhë që ju fton të gjeni qetësi. Sidoqoftë, në një nivel sentimental, duket se disa probleme dhe dyshime vazhdojnë të jenë aktuale. Në përgjithësi ndjeheni të stresuar, kështu që këshilla është t’i afroheni gjithçkaje me kujdes. Vëmendje sidomos në ato marrëdhënie që kanë kaluar tashmë disa keqkuptime./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 27 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Ju mund të ndjeni dëshirën për t’u ngritur dhe për të shkuar përpara me guxim drejt projekteve tuaja sot, por në të njëjtën kohë mund të ndiheni sikur nuk jeni të përgatitur. Ndoshta ju nuk mendoni se jeni në terren mjaft të fortë për të ndërmarrë hapin tjetër. Mos lejoni që presioni i botës së jashtme t’ju çojë në një vend ku nuk jeni gati për të shkuar.

Demi

Sot po krijohet një tension që mund të dëmtojë natyrën tuaj plot harmoni. Çelësi për ju tani është të shihni mundësinë në vend të konfliktit në secilën situatë. Kjo është një kohë e mirë për të fituar një perspektivë më të madhe për disa gjëra. Pak transformim i brendshëm mund të ndodhë kur i shihni gjërat nga ana tjetër e gardhit.

Binjaket

Sot mund të ndiheni shumë pasionantë, prandaj mos u habitni nëse i çoni gjërat në ekstreme edhe më shumë se zakonisht. Ekziston një agresion brenda jush që punon për t’ju ndihmuar të mbani nën kontroll çdo situatë. Mos harroni se duhet të jeni të përgatitur për të marrë gjithçka që kërkoni. Tek të gjithë ka një instinkt luftarak që ka të ngjarë të shfaqet në një ditë si kjo.

Gaforrja

Gjeni forcën tuaj nga brenda. Ka një pjesë të madhe të tij atje, dhe është gati të shpërthejë si një vullkan. Lëreni pasionin tuaj të drejtojë motorin tuaj sot dhe do të habiteni nga vendet e jashtëzakonshme ku mund të shkoni. Mos kini frikë t’i çoni gjërat në ekstreme. Fati juaj i mirë do t’ju largojë nga çdo gjendje e vështirë.

Luani

Ritmi juaj i fortë por i qëndrueshëm mund të ngrihet sot. Mund të duket sikur ka një zjarr nën këmbët tuaja, dhe ju ndoshta duhet të vazhdoni të lëvizni në mënyrë që të mos digjeni. Përdorni pavarësinë tuaj që ju karakterizon për t’i bërë gjërat ashtu siç dëshironi. Kjo mund të jetë një ditë e fuqishme për ju!

Virgjeresha

Ka shumë emocion sot që tregon se gjërat po ndodhin, gjërat po ndryshojnë. Qëndroni vigjilent dhe në harmoni me atë që po ndodh përreth jush. Ekziston një ngarkesë e mrekullueshme energjie që ju nxit të kapërceni kufijtë e gjithçkaje që ndodh rreth jush. Bëni pjesën tuaj për të ndihmuar botën të evoluojë në një vend më të lumtur dhe më paqësor.Peshorja

Ti je personi i ndjeshëm në një det zemërimi sot. kështu që bëni kujdes. Mos u tundoni ose josheni nga ndonjë zemërim përreth jush. Kini kujdes nga njerëzit që duken të motivuar nga frika. Do të jeni shumë më mirë kur të përafroheni me ata që veprojnë nga një pikë neutraliteti dhe vetëbesimi. Modeloni sjelljen tuaj sipas njerëzve që i shihni si superheronj në botën tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi mujor qershor 2019/Zbuloni surprizat që do të kenë 12 shenjat e zodiakut këtë muaj

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Akrepi

Duhet të përziheni mjaft mirë me energjinë mbizotëruese sot. Ekziston një forcë e fuqishme, transformuese që ndihmon për t’i dhënë forcë më të madhe egos dhe vitalitetit tuaj. Vini re energjinë e zjarrtë të ditës që inkurajon personalitetin tuaj dinamik dhe të fuqishëm të shkëlqejë. Mos ngurroni të shprehni pavarësinë tuaj në çdo situatë.

Shigjetari

Gjërat mund të ndodhin shumë shpejt rreth jush sot, por kjo nuk do të thotë që ju domosdoshmërisht duhet të bashkoheni me ritmin e tërbuar. Ju ndoshta jeni shumë më mirë të qëndroni me qasjen tuaj metodike. Merrni kohë për të mbledhur faktet që ju nevojiten para se të hidheni në një vendim apo plan të madh sulmi. Njerëzit mund të jenë pak nervozë, kështu që bëni çmos që të jeni të qëndrueshëm në grup.

Bricjapi

Sigurohuni që nuk po projektoni një imazh të vetes që nuk ju përfaqëson ju në të vërtetë. Eshtë e rëndësishme që të qëndroni besnikë ndaj shpirtit tuaj ose do të përfundoni në situata që ju bëjnë të pakëndshëm dhe të frustruar. Ka një forcë transformuese që punon kundër jush sot, por ju do të keni udhëheqjen dhe besimin për të qëndruar në këmbë për veten tuaj në çfarëdo mënyre që ju nevojitet.

Ujori

Kujtojini vetes të gjitha gjërat pozitive që po ndodhin në jetën tuaj tani. Eshte e mundur që sot të përballeni me tensione dhe sfida që po kërcënojnë ndjenjën tuaj për veten. Argumentet mund të shpërthejnë përreth jush dhe ju mund të keni pyetje në lidhje me atë që përfaqësoni. Mos e humbni kontaktin me cilësitë tuaja ushqyese dhe shqisën e gjashtë.

Peshqit

Zjarri brenda jush po digjet prandaj përfitoni sa më shumë nga kjo gjendje e brendshme. Trajtojeni veten me një veshje të re dhe tregojeni me krenari sonte. Merrni drejtimin për projektet që mund të jenë të dështuara. Ju keni fuqi prapa fjalëve dhe veprimeve tuaja kështu që përdorni atë në të mirën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Kujdes! Mund t’i lëndoni shumë shpejt/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Të qenit i ndjeshëm mund të shihet në të dyja anët e medaljes. Edhe pozitiv, sepse keni ndjeshmëri dhe dhembshuri, por edhe negativ, sepse mund të jetë më e lehtë që ju të prekeni  dhe të lëndoheni shpejt.

Prandaj është mirë të kemi një ide se cilat mund të jenë shenjat më të ndjeshme të horoskopit.

Janë 4 shenja të cilat kosiderohen si më të dobta nga pikëpamja emocionale.

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë dhe kanë tendencë të ndikohen lehtësisht nga ambienti i tyre. Pwr shembull, nëse dikush që ata e njohinmund ti komentojnw negativisht nw lidhje me diçka, Binjakët pushtohen menjëherë nga ankthi dhe nervozizmi. Gaforrja

Gaforrja merr gjithçka seriozisht, thellësisht dhe intensivisht. Ai mërzitet dhe shqetësohet shumë lehtë, madje edhe për gjërat më të vogla dhe të parëndësishme. Si rezultat, ai ndihet shumë i shqetësuar dhe është i mbingarkuar nga emocionet që shpesh e pushtojnë atë.

LEXO EDHE:  Këto shenja duhet të kenë kujdes me financat/ Ja si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë javën e ardhshme

LEXO EDHE:  Këto shenja duhet të kenë kujdes me financat/ Ja si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë javën e ardhshme

Virgjëresha

Virgjëresha është një shenjë e fiksuar me detaje dhe ka tendencë të ekzagjerojë duke vëzhguar gjëra, situata dhe natyrisht, njerëzit përreth saj. Ajo është gjithmonë e përqendruar në atë që po bën dhe mund të mendojë shumë.

Peshqit

Peshqit është shenja më e ndjeshme, pasi kujdesen shumë për njerëzit e tjerë, por edhe për çdo krijesë në Tokë. Ai ka intuitë dhe dhembshuri të tepruar, ka një instinkt të pagabueshëm, inteligjencë emocionale dhe një qëndrim të butë ndaj jetës. Thjeshtë shenja që ai do të lërë veten dhe detyrimet e tij, në mënyrë që të bëjë atë që mundet për t’i bërë njerëzit e tjerë të ndihen mirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 26 Shtator 2021

Publikuar

-

Nga

#cnanews #cnalajme #citynews #citynewslajme #cnaal #lajmecna #lajme #politikecna #cnapolitike #cnaeditorial #cnashowbizz #showbizcna #cnaopinion #opinioncna #cnamuzik

Dashi

Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do të korrni disa shpërblime për zellin tuaj. Këto ditë është e rrallë të gjesh dikë aq të ndërgjegjshëm sa ti, dhe meriton mirënjohje për këtë.

Demi

Ju keni qenë me fat për dy muajt e fundit, nuk ka dyshim për këtë. Kohët e fundit duket se fati juaj po ndryshon. Eshtë e vështirë ta përcaktosh me saktësi, por diçka nuk shkon mirë në jetën tënde sentimentale. Për momentin, planetët po ju japin disa mësime. Kaloni këtë tranzicion sepse leksionet që do të merrni do të jenë të vlefshme.

Binjakët

Kjo do të jetë një kohë e mirë për të marrë një pamje globale të gjërave. Përfitoni plotësisht nga aspektet aktuale planetare duke lexuar disa libra mbi spiritualitetin ose udhëtimet. Nëse dëshironi të shkoni në një udhëtim të gjatë, mos u habitni nëse puna juaj ju dërgon në një aventurë, edhe nëse nuk është pjesë e rutinës tuaj profesionale.

Gaforrja

Dita e sotme dp t’jua bëjë më të qartë se cili është kuptimi i vërtetë i fjalës dashuri. Si ju ashtu edhe partneri juaj mund të vendosni të kaloni ditën jashtë dhe të vizitoni disa vende të mrekullueshme, nëse është e mundur. Ju e kuptoni se asgjë në tokë nuk mund ta kompensojë atë ndjenjë të bashkimit të vërtetë.

Luani

Një ditë e mrekullueshme vërtet romantike po agon. Atmosfera e ditës e bën atë një kohë për të eksploruar më tej marrëdhënien tuaj. Nëse jeni duke kërkuar një partner romantik, mund t’ju duhet të zbutni veprimin tuaj. Mos e teproni në atë masë saqë qëllimi juaj të shtyhet në një qoshe.

Virgjëresha

Qasja juaj ndaj dashurisë është e ngadaltë dhe e matur, pasi nuk ju pëlqen të nxitoni në gjëra që mund të kërkojnë më shumë se pak përpjekje. Aspekti planetar i ditës tregon se ju keni një shans për të joshur një person të veçantë. Por mos e lini pas dore shumë gjatë, pasi koha mund të jetë duke ikur.

LEXO EDHE:  Horoskopi mujor qershor 2019/Zbuloni surprizat që do të kenë 12 shenjat e zodiakut këtë muaj

LEXO EDHE:  Do gjeni “njeriun e zemrës”, 6 shenjat e Horoskopit, që viti 2019 do t’ju sjellë dashurinëPeshorja

Problemi juaj është se në dashuri, si në çdo gjë tjetër, thjesht duhet të kesh dy nga gjithçka. Aspekti planetar i ditës thotë se kjo është diçka e mirë, përderisa jeni të gatshëm të merreni me pasojat. Në aspektin profesional mund të merrni disa informacione të vlefshme.

Akrepi

Kjo ka të ngjarë të jetë një ditë për t’u mbajtur mend. Ka të njëjtën atmosferë si në libra romantikë. Ju jeni në krye të botës sot dhe si rezultat, nuk është një kohë e keqe për të kërkuar një ngritje ose një promovim. Të tjerët e dinë që ju e meritoni.

Shigjetari

Ju do të ndjeni zemërim dhe agresion që vijnë nga të tjerët, dhe ndoshta edhe nga vetja. Ju mund të jeni armiku juaj më i keq falë standardeve të larta që vendosni për punën tuaj. Jepini vetes një pushim. Shkoni lehtë me veten tuaj veçanërisht pasi të tjerët nuk e bëjnë këtë.

Bricjapi

Vetëm sepse njerëzit e tjerë nuk pajtohen me ju nuk do të thotë se idetë tuaja janë të gabuara. Lërini njerëzit të bëjnë gjërat në mënyrën e tyre, ndërsa ndiheni të sigurt për t’i bërë gjërat në mënyrën tuaj. Qasja juaj unike është diçka për t’u vlerësuar, jo për t’u përbuzur.

Ujori

Të punosh vetëm dhe të përfitosh nga pavarësia jote është çelësi i suksesit tënd në këtë kohë. Energjitë e njerëzve të tjerë vetëm do t’ju ngatërrojnë dhe do t’ju tërheqin vëmendjen nga qëllimi juaj i vërtetë. Do të arrini shumë më tepër kur t’i besoni vetes.

Peshqit

Mund të keni disa probleme të dilni nga shtrati sot për shkak të dëshirës për ta lënë botën të vazhdojë pa ndihmën tuaj për një kohë. Ju mund t’i nënshtroheni asaj dëshire sot, sepse aspektet ka të ngjarë t’ju ndihmojnë në përmbushjen e qëllimeve tuaja. Përfitoni nga një kohë pushimi për veten tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE