Connect with Us

Video që po bën xhiron e internetit, i thërret qentë me emrat e futbollistëve…

Sport

Video që po bën xhiron e internetit, i thërret qentë me emrat e futbollistëve…

Publikuar

-

Patris Evra njihet për shakatë e tij të shumta, me të cilat shpesh herë shkakton të qeshura të mëdha te ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Të njëjtën gjë ish-lojtari i Junajtid dhe Juventusit ka bërë edhe së fundmi, në profilin e tij në “Instagram”. Së fundmi francezi ka postuar një video të veçantë ku shihen disa qen.

Pikërisht në këtë, Evra i thërret qentë me emrat e ish-lojtarëve të Junajtid dhe qentë i afrohen aty. Sigurisht video është e montuar nga Evra, por ka sjellë të qeshura të shumta te ndjekësit e tij të cilat janë të shumët në numër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Atalanta dhuron spektakël, 2 penallti nderojnë Juventusin dhe Ronaldon

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur takimi i Serie A mes Juventusit dhe Atalantas, me rezultatin e barabartë 2-2. Cristiano Ronaldo shënoi dy herë për ‘Zonjën e Vjetër’, ndërsa për Atalantan shënuan Zapata dhe Malinovskyn.

Zapata në fakt, shënoi një gol shumë të bukur, duke treguar gjithë forcën e tij e duke vendosur rezultatin e pjesës së parë në 0-1. Në të dytën, Ronaldo shënoi me penallti në minutën e 53-të, duke barazuar.

Malinovsky, i ardhur nga stoli, riktheu avantazhin për Atalantan në minutën e 81-të, ndërsa në sekondat e fundit, Ronaldo shënoi sërish me penallti, për të vendosur rezultatin final të sfidës në 2-2.

FT: JUVENTUS-ATALANTA 2-2

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Ilir Daja te Partizani? Trajneri i Skënderbeut flet pas ndeshjes me Vllazninë: Ja si qëndron e vërteta

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, foli pas triumfit ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-1. Në prononcimin për “Gol pas Goli”, tekniku i skuadrës korçare, veç të tjerash foli edhe për të ardhmen duke u shprehur:

ZËVENDËSIMI I SULMUESVE – Kemi bërë një ndeshje me 2 tabllo. Në pjesën e parë kemi qenë goxha mirë dhe mund t’i jepnim qetësi ekipit. Kemi bërë një pjesë të dytë, ku mund ta kishim humbur ndeshjes, si me Tiranën, për meritë të kundërshtarëve. I ndërrova, sepse lojtarët nuk po shfaqeshin më në fushën e lojës. Me ndihmën e fatit, morëm fitoren. Kjo nuk do të thotë që ndërrimet na çuan te fitorja. Nuk kemi freskinë e duhur, por të paktën nuk duhet të prishim ekuilibrat në fushë. Të shfrytëzojmë potencialin që kemi.

Ky është kampionati. Deri para 3 javësh kemi qenë në vend të 3-të. Mbas humbjeve rresht, kemi rriskuar shumë. Kemi qetësinë e duhur dhe kohë për të përgatitur ndeshjet. Do të tentojmë që me këtë potencial që kemi të shkojmë aty ku e meritojmë. Oshilacionet janë prezente. Nuk e parashikojmë dot gjendjen  e ekipit mbas 3 muaj. Duke qenë pragmatistë të shpresojmë për më sipër.

EKIPI PAS 3 MUAJSH – Duke shpresuar në një vendim pozitiv për Skënderbeun, të marrim vendimin e duhur për të ardhmen. Si unë dhe të gjithë sportistët, të respektojmë këtë emblemë që i ka dhënë tonin kampionatit. Është e paparashikueshme çfarë do të ndodhë në muaj e ardhshme.

ARBITRI – Përshëndes që e vetmja gazetë sportive (PANORAMA SPORT), kishte disa dyshime për disa 11-metërsha ndaj Teutës. Por, ju nuk dëgjuat që arbitri i dha ndihmë kundërshtarët. Kam shprehur pakënaqësitë për personalitetin e arbitrit. Sot kishim një arbitrët me personalitet, edhe pse kolegu mund të ketë të drejtë me pretendimet.

AKORD ME PARTIZANIN? Me gjithë konfidencat që kemi, unë jam trajner i Skënderbeut, nuk kam asnjë lloj komenti. Do presim me qetësi vendimin e Gjykatës Federale të Zvicrës për të parë çfarë do ndodhi me Dajën dhe lojtarin. Në respekt të qytetit dhe Skënderbeut, jam pjesë, të paktën deri në fund të kampionati do të përfaqësoj Skënderbeun.

Mund të jetë një vazhdim me Skënderbeun, por duhet të shkojë paralel me politikat e klubit. Dua që të ketë një kontingjent, ku çdo trajner të ndihet i plotësuar, për të drejtuar një ekip që ka pikësynime për të qenë edhe fitues me gjithë problematikat që kemi. Nuk e heq mundësinë që edhe me përgjigje negative, nëse ka një projekt që mund ta gjej veten brenda, mund të vazhdoj, sepse ndihem i respektuar nga qyteti dhe nga presidenti Takaj. Respekt reciprok”, u shpreh Daja.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Kukësi hedh në tapet Teutën, Skënderbeu i falet një shkodrani ndaj Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar 2 sfidat e mbrëmjes të vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore. Kukësi mposhti me rezultatin 3-0 Teutën, në një sfidë tepër të çuditshme, ku u morën 3 kartonë të kuq, 2 për durrsakët dhe 1 për verilindorët.

Ndërkohë në sfidën tjetër, Skënderbeu iu fal një shkodrani në sfidën ndaj Vllaznisë, që përfundoi me rezultatin 2-1. Ishte Pusi heroi i korçarëve në përballjen e sotme.

SKËNDERBEU-VLLAZNIA  2-1

Gripshi, Pusi / Krymi

Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami, Daja, Elezi, Dita, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja

Vllaznia: Sherri, Shtubina, Shehi, Adili, Kruja, Gurishta, Marku, Lika, Zogaj, Sidorenco, Silvio Jr. Trajner: Hysen Dedja

KUKËSI-TEUTA 3-0
Limaj, Kuper (2)
Kukësi: Xhika, Maliqi, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper. Trajner: Orges Shehi

Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, Avdyli, L. Vila, E. Vila,  Kallaku, Hebaj. Trajner: Edi Martini

LEXO TE PLOTE