Connect with Us

Nuk ka qetësi në kampionatin anglez, 3 lojtarë rezultojnë pozitivë me Koronavirus

Sport

Nuk ka qetësi në kampionatin anglez, 3 lojtarë rezultojnë pozitivë me Koronavirus

Publikuar

-

Dy lojtarë të Fulhamit kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus, ndërsa rezultatet e fundit të testeve në Championship kanë zbuluar 3 raste të infektuar, pjesë e dy klubeve të ndryshme.

Testet e 1030 lojtarëve dhe pjesëtarëve të stafit të kategorisë së dytë më të rëndësishme të futbollit në Angli, u kryen mes ditës së hënë dhe të mërkurë këtë javë.

Ndërkohë që në Premier Ligë rastet e raundit të katërt të testimeve publikuar të mërkurën shënuan katër raste pozitive, duke e dërguar në total numrin e të infektuarve deri në këto momente në 12.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Ish-futbollisti i Barcelonës i papërmbajtshëm, vrapimi 70 metra që i shtangu të gjithë

Publikuar

-

Nga

Wolverhampton u eliminua nga Europa League mbrëmjen e djeshme pas humbjes minimale kundër Sevillas në çerekfinale. Ndeshjen e vendosi një gol i shënuar nga Ocampos dy minuta nga fundi i kohë së rregullt.

Një nga episodet më të veçanta të duelit ishte padyshim në vrapim spektakolar i Adama Traore, i cili hipnotizoi mbrojtjen spanjolle me një vrapim prej 70 metrash dhe u pengua në zonë nga Diego Carlos.Arbitri dha penallti, teksa nga pika e bardhë Raul Jimenez nuk do të arrinte që të shënonte. Traore është një emër i njohur në arenën europiane, teksa skuadrat e mëdha prej javësh janë në ndjekje të tij.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kampionët e Tiranës nuk ndalen, konfirmojnë goditjen e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Filip Najdovski është zyrtarisht futbollist i Tiranës. Së fundmi ka qenë klubi që nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, ka konfirmuar afrimin e mesfushorit me tipare sulmuese, i cili është bashkuar me skuadrën në Pogradec, ku po zhvillon fazën përgatitore. Vlen të theksohet fakti se 27-vjeçari, ka menaxher, ish-sulmuesin e Flamurtarit, Aleksandër Bajevskin, i cili mundësoi kalimin e tij në Kategorinë Superiore, te kampionët në fuqi.

Kujtojmë që Najdovski, sezonin e fundit ishte pjesë e kampionëve të Vardarit, ku ishte një nga lojtarët më të spikatur në këtë skuadër. Futbollisti vite më parë ka qenë edhe pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.  Më herët në skuadër bardheblu janë afruar edhe sulmuesi Avdijaj si dhe mbrojtësi Toshevski.

NJOFTIMI I KLUBIT:Filip Najdovski vishet bardheblu! Klubi I Futbollit Tirana njofton afrimin e lojtarit Filip Najdovski. Mesfushori me tipare sulmuesi ka arritur dakordësinë dhe pas kryerjes së gjithë analizave të nevojshme është tashmë pjesë e bardhebluve për sezonin e ri. 27 vjecari i është bashkuar sot skuadrës në Pogradec ku po zhvillohet faza përgatitore. I urojmë suksese me fanellën e re.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Kukësi bëhet i frikshëm, zyrtarizon edhe “ushtar” Telushin

Publikuar

-

Nga

Bruno Telushi është zyrtarisht lojtar i Kukësit. Mesfushori vlonjat, ka firmosur kontratë 2-vjeçare  me skuadrën verilindore dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Skënder Gega, me të cilin u shpallën kampion para 2 sezonesh me Partizanin.

Menjëherë pasi hodhi firmën nën kontratë 29-vjeçari, nuk ka humbur kohë dhe është nisur drejt Tropojës ku do të bashkohet me ekipin për të nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Slavia Sofias. Lajm i është konfirmuar edhe nga klubi i Kukësit, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. 

LEXO TE PLOTE