Connect with Us

Horoskopi i ditës, 28 maj 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 28 maj 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 30 korrik 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do rrezikohet nga monotonia sot. Imagjinata do ju lere ne balte dhe mërzitje do ju pushtoje gjithë kohës. Beqaret mund te hedhin hapat drejt një lidhjeje afatgjate qe do i emocionoje përgjithmonë. Gjithë pritja e gjate me ne fund do shpërblehet. Plutoni do ju mbështesë ne planin financiar dhe gjendja ka për te mbetur mjaft e mire. Nuk do keni aspak ankesa.

DEMI 21. prill – 21. maj

Nëse lidhja juaj është e forte sot ka mundësi te merrni disa vendime shume te rëndësishme. Gjithçka do marre me shume kuptim dhe do ndiheni me te plotësuar. Beqaret do frymëzohen nga Venusi dhe do kenë një dite te mrekullueshme. Takimet nuk do mungojnë për asnjë moment. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ka mundësi qe sot ta përmirësoni marrëdhënien me partnerin ju te dashuruarit dhe zemra do ju rrahe akoma me fort. Disa probleme te jashtme do ju bashkojnë edhe me shume me njeri-tjetrin. Beqaret do kenë një dite disi te ngarkuar me pune dhe nuk do gjejnë kohe për dashurinë. Për financat ka ardhur koha te merrni masa dhe ta stabilizoni sa me pare situatën. Po i late gjerat pas dore do keni probleme me serioze.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse jeni ne një lidhje, marrëdhënia juaj në çift ka për të qene vërtet e bukur. Do dini si t’i shprehni përherë ndjenjat dhe nuk do e lini asnjë moment pas dore atë qe dashuroni. Beqaret po i lanë gjerat te rrjedhin vete kane për te përjetuar emocione akoma me te mëdha. Për financat fati do jete me shumice dhe asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete shume i ngrohte sot. Do jeni me te afërt me partnerin dhe do i sqaroni edhe disa keqkuptime te mbetura pezull. Beqaret do jene aq shume te zënë duke kërkuar personin e duhur saqë nuk do kenë kohe te fiksohen diku. Sektori i financave do jete delikat për shkak te pakujdesisë se treguar kohet e fundit. Po vazhduat njësoj do mbeteni shpejt pa para.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Venusi do e ndriçoje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe me ne fund do arrini te ndreqni edhe disa gabime. Pasditja dhe mbrëmja do jene me interesante. Beqaret do dehen nga takimet sot dhe nuk do dine cilin person te përzgjedhin për me tej. Me mire le qartësohen njëherë e pastaj te vendosin përfundimisht. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer prandaj duhet te tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet qe do kryeni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do tregoheni me te hapur me partnerin tuaj dhe do ja shprehni atij pafundësisht ndjenjat. Marrëdhënia ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do arrijnë dot te fillojnë një lidhje pasionante ashtu si e kishit ëndërruar, por flirtet me disa persona nuk do mungojnë. Financat do i menaxhoni me shume kujdes dhe do jeni mjaft luftarake për te ruajtur gjendjen sa me te mire.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift do jete shume e këndshme sot. Partneri do tregohet i dashur dhe përkëdhelës. Ai do ua plotësojë te gjitha dëshirat dhe do ju beje te ndiheni sa me mire. Beqaret do kenë veçse takime pa asnjë te ardhme dhe do gjenden ne situata mjaft te vështira. Ne planin financiar nuk duhet te rrezikoni shume. Menaxhojeni me kujdes situatën ne mënyrë qe mos mbeteni pa para.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ndryshe nga sa mendonit jeta juaj ne çift nuk do jete pasionante sot. Autoriteti juaj i tepruar ne disa momente mund te sjelle debate te forta. Ju beqaret do luani rolin e personave te paarritshëm dhe do keni pretendime. Ne fakt, ne këtë mënyrë vetëm sa do i hapni pune vetes. Ne planin financiar nuk do keni vështirësi shume te mëdha, por as ndonjë përmirësim te dukshëm.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Mos bëni gjera për te cilat te pendoheni sot ju te dashuruarit sepse do i vuani pasojat për një kohe te gjate. Sido qe te jene punët me mire merreni gjithçka shtruar. Beqaret gjithashtu duhet te reflektojnë disa here edhe pse mund t’iu pëlqejë tej mase një person. Me financat do keni shume fat kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe disa shpenzime me tepër sesa zakonisht.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e animuar sot. Nuk do keni aspak vështirësi ne komunikim dhe ne shprehjen e ndjenjave. Beqaret me ne fund do e realizojnë ëndrrën e tyre, atë te gjetjes se personit me te cilin te krijojnë një lidhje te qëndrueshme. Me financat nuk do keni probleme serioze, megjithatë e mira është qe te shpenzoni përherë me llogari dhe largpamësi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ju te dashuruarit do ndiheni me te hapur gjate kësaj dite për te shprehur ndjenjat dhe pse jo për te bere edhe ndonjë surprize te vogël. Debatet thuajse do mungojnë plotësisht mes jush. Ju beqaret duhet te mateni mire para se te hidhni hapa sepse ndonjëherë pamja zhgënjen. Financat do kenë disa përmirësime te vogla, por te mjaftueshme për te kaluar një dite pa vështirësi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Ndjenjat apo seksin/ Cilën preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi

Padyshim seksin. Të udhëhequr nga instinkti. Midis çarçafëve ai është impulsivnuk është i prirur për ëmbëlsi apo përkëdhelje. Pasi bën dashuri, ajo del nga shtrati dhe gatuan për veten dhe partnerin e saj  zakonisht kështu e shpreh përkushtimin e saj.

Demi

Ndjenjat dhe seksin, dy në një. Demi është i ëmbël, delikat, i butë, por në të njëjtën kohë shpreh një pasion të fortë. Partneri i demit do të ndjehet i mërzitur dhe i dashur, por në të njëjtën kohë ai do të dijë se mund të llogarisë tek një dashnor i cili është gjithmonë i gatshëm të plotësojë nevojat e tij dhe gjithmonë i gatshëm të bëjë dashuri, për një kohë të gjatë, me intensitet dhe në çdo vend

Binjakët

Seksin. Binjakët nuk janë aspak të prirur për të ndjerë. Gjithashtu, tenton të mbajë situata të shumta në të njëjtën kohë dhe kultivimi i dashurisë do të ishte disi i ndërlikuar. Prandaj ai preferon aspektin erotik, nga i cili është një dashnor i rafinuar. Pasioni, tek ai, shprehet gjithmonë me një intensitet dhe elegancë të caktuar.

Gaforrja

Kjo është shenja më e ndjeshme e horoskopit dhe normal që ndjenjat.Ajo i pëlqen përkëdheljet dhe puthjet e dashura të gjata, ajo pëlqen të kërcejë nën yje, mbase atëherë duke e lënë veten të shkojë në një moment të gjatë pasioni intensiv, të cilin akoma i vlerëson dhe i kultivon me shije. Përkundër asaj që mund të duket, kanceri është një shenjë shumë e lirë nga pikëpamja e seksualitetit, emocionet udhëtojnë në një paralel me eros .

Luani

Seksin. Termi lidh shenjën si në jetën private ashtu edhe në punë. Luani shprehet me intensitetin e veprimit – gjithashtu nga pikëpamja seksuale – lidhja e tij e thellë ndaj jetës. Mënyra e tij e konceptimit të erosit është mjaft e egër. Ndjenja është e rëndësishme, por duket më e fshehur.

Virgjëreshë

As ndjenjë dhe as pasion. Racional ashtu siç është, ai lufton për t’i dhënë vetes si njërit ashtu edhe tjetrit. Kjo bën që marrëdhëniet me një Virgjëreshë të duken, ndonjëherë, pak komplekse. Për të ndier ngrohtësinë e tij – nën lëkurën e vështirë të një individi gjithmonë të parashikuar drejt punës dhe biznesit – duhet të gërmoni për një kohë të gjatë nën sipërfaqe . Pas këtij operacioni, mund të dalë portreti i një shenje të gatshme për të dhënë të gjithë vetveten.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 janar 2019Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 14 mars 2020

Ndjenja . Shenja lëvizet nga idealet e bukurisë dhe harmonisë. Dhe, për idenë e tij, nuk do të ishte e ekuilibruar të çekuilibroni marrëdhëniet e çiftit ndaj përbërësit seksual ose sentimental: të dy aspektet duhet të ndërthuren.

Akrepi

Seksin . Për më tepër, është një nga shenjat në të cilat ky aspekt ka dorën e sipërme. Dhe erosi është sektori në të cilin akrepi shpreh veçantinë e tij në një mënyrë më identifikuese. Seksualiteti i saj vibron me emocione të forta, mënyra e saj e të jetuarit në marrëdhënie është krejtësisht tërheqëse, intriguese, ndonjëherë edhe histrionike dhe agresive.

Shigjetari

Seksin por pa agresionin e Akrepit . Shenja, e mbizotëruar nga Jupiteri, përjeton marrëdhënien në çift në një mënyrë shumë të fortë dhe ndjenja e bën rrugën e tij drejt tij shumë ngadalë, të gjitha të marra ashtu siç është nga dëshira e tij për pavarësi, autonomi dhe zbulim të botës.

Bricjapi

Marrëdhënia e çiftit përjetohet nga Bricjapi me dëshirën e djegur, e cila ndonjëherë karakterizohet nga një dozë e mirë agresioni dhe e kalitur me posedim dhe xhelozi. ,Shtë, padyshim, një mënyrë jashtëzakonisht e fortë për të jetuar marrëdhënien. Aq intensiv sa që mund edhe të jetë i tepërt.

Ujori

Miqësi erotike . Shenja e Ujorit jeton në një mënyrë shumë të fortë pavarësinë dhe autonominë e saj, prandaj ndjenja nuk hyn në sferën e interesave të saj. Ai ka një shije për pushtim, por preferon një marrëdhënie miqësore-dashnore, pikërisht në mënyrë që të mos ketë shumë kufizime. Pra, as pasioni dhe as ndjenja nuk pasqyrojnë plotësisht mënyrën e tij të të qenurit.

Peshqit

Ndjenja . I linduri i shenjës është në gjendje të shprehë një pasion të madh, por pa ndjenjën ai nuk ndihet i qetë. Peshqit janë të ëmbël, romantikë, të butë, të kujdesshëm, të vëmendshëm ndaj tjetrit. Ai pëlqen të mashtrohet edhe nëse nuk e tregon atë. Ajo pëlqen të planifikojë të ardhmen dhe të ëndërrojë me partnerin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Lexoni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi

Në këtë të Mërkurë keni një vitalitet të veçantë që do të shfrytëzohet deri të Premten. Astrologu jep këshilla paraprakisht sepse parandalimi është më i mirë se kurimi: nëse në dashuri keni përjetuar probleme, nëse ka teprica, përpiquni të kuptoni se ku dhe si dhe mbi të gjitha me kë ta kaloni gushtin , sepse përndryshe mes të Shtunës dhe të Dielës rrezikoni të përjetoni shumë polemika ose zgjoni një fjalim të vështirë që ishte lënë mënjanë në të kaluarën.

Demi

Duket se nervozizmi do të mbizotërojë këtë javë. Nuk do të jeni paqësor dhe do të keni një kohë të vështirë të kontrolloni reagimet tuaja. Ne ju këshillojmë të qëndroni larg konflikteve, të mos keni qëndrime tepër polemike. Disa gjëra nuk varen nga ju dhe kjo është pikërisht ajo që ju bën të keni ankth.

Binjakët

Binjakët të  jenë vetvetja, kjo është me të vërtetë një nga këshillat më të mira për t’u dhënë atyre që kanë lindur në këtë shenjë, e cila është e njohur për anën e saj kameleon. Ju shpesh merni pamjen e tjetrit, domethënë ju adoptoni idetë, mendimet e tyre dhe përpiqeni të jeni përfaqësimi i përsosur i idealit të tyre. Dhe duke bërë kështu, ju nuk jeni vetvetja: është sfida e jetës tuaj, të zbuloni se kush jeni vërtet.

Gaforrja

Sot do të ndiheni të frikësuar, por edhe më pak të dashuruar. Bërja e një zgjedhje do të jetë e nevojshme në një afat të shkurtër. Kjo vlen për ata që marrin kundërshtim nga Satuni, por ju me siguri e dini atë pasi ne kemi folur për të me muaj. Situata do të përmirësohet pasi Satuni do të kthehet përsëri drejtpërdrejt, dhe ngadalë do të jeni në gjendje ta zgjidhni problemin, ose ai do të ndalet më vete.

Luani

Do të jetë një javë aq e mirë sa ajo e mëparshmja. Mërkuri do të jetë në kundërshtim me Uranin, dhe mund të ketë keqkuptime: ose jeni ju që do të keni frymën e kundërshtisë, ose është një i dashur që nuk do të ndalet së ngacmuari dhe kundërtshtuar. Por gjithashtu mund të ndryshoni ndonjë nga planet tuaja në minutën e fundit: një situatë e papritur do t’ju detyrojë të rishikoni vendimet tuaja.

Virgjëresha

Sipas horoskopit Paolo Fox sot gjithçka duket të jetë më mirë, megjithatë Marsi në aspekt të veçantë mund t’ju ​​bëjë pak nervoz. Mund të ketë shumë konfuzion midis jush dhe të tjerëve, mbase sepse papritmas do të merrni në dorë fatin tuaj dhe do të doni të vendosni gjithçka dhe asgjë dhe askush nuk do t’ju frikësojë. Është një kohë e shkëlqyeshme për të filluar një punë të re dhe për të vërtetuar vlerën tuaj këtë vjeshtë .

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 maj 2018Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 shtator 2018

Venus është në një aspekt të favorshëm dhe ju mund të mbështeteni në një aftësi të shkëlqyeshme për joshje. Nëse ju pëlqen dikush, mos hezitoni të shkoni përpara. Miqësia është gjithashtu e favorizuar dhe një takim me një person me të cilin do të keni shumë prirje, do të mund t’ju linte të befasuar këndshëm. Zbulimi i vendeve të reja do të jetë gjithashtu pozitiv dhe gjithçka që shihni do të ju pëlqejë dhe do t’ju sjellë humor.

Akrepi

Do të ketë një përballje të vogël këtë javë, me një epror apo partner. Këshillat e yjeve janë mbi të gjitha për të mos e tepruar për të parë se sa larg mund të shkoni. Kjo është shpesh mënyra sesi reagoni ndaj provokimeve, por nëse nuk doni të bëni shumë polemikë, mos bëni presion ndaj personit tjetër.

Shigjetari

Pamja e shkëlqyer e Venusit garanton se do të keni një javë shumë interesante për ndjenjat. Sidoqoftë, duhet thënë se rrezikoni të jeni në gjendje të keqe në fund të javës. Në fakt, do të keni disa arsye për t’u ndier i zemëruar. Ju gjithashtu mund të ktheheni në punë të hënën e ardhshme dhe të kaloni një fundjavë të pakëndshme duke paketuar dhe duke shkuar në shtëpi. Ju nuk do të doni të ktheheni në punë!

Bricjapi

Janë ditë që sjellin zgjidhje, është e mundur që një mosmarrëveshje ose konflikt të përfundojë më vonë gjatë javës. Në disa raste, ju mund të keni hasur në dikë që është shumë tërheqës, por krenaria juaj do t’ju bëjë që të mos bëni hapin e parë. Energjia juaj do të jetë në krye nga e shtuna.

Ujori

Do të përjetoni marrëdhënie pasionante dhe intensive me Diellin, Venusin dhe Marsin në paraqitje të mirësot. Do të ketë gjithashtu një pajtim po aq sensacional. Dhe nëse jeni beqar, nuk është e pamundur të keni një shtypje të vërtetë ndaj dikujt shumë të ndryshëm nga ju , të cilin do ta admironi.

Peshqit

Do të jeni nw formë të mirë dhe do tw keni nerva çeliku. Sidoqoftë, aspekti i veçantë i Marsit mund të krijojë një luftë për pushtet. Ju nuk do të dini se si të reagoni ndaj një provokimi, nëse zemëroheni dhe nuk thoni asgjë, edhe nëse vërtet dëshironi. Sidoqoftë, nuk përjashtohet mundësia që disa të kenë dëshirë të zgjedhin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 gusht 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 12 gusht 2020

DASHI

Dita e sotme do jete plot ngjyra për ju te dashuruarit. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin dhe kënaqësitë do jene akoma me te forta se me pare. Beqaret me mire le te presin edhe pak kohe para se te bëjnë ndryshime ne jetën e tyre sepse ende nuk ka ardhur koha e duhur. Ne planin financiar çdo gjë ka për t’iu ecur mire dhe nuk do keni aspak probleme.
DEMI

Dite jo shume e mire kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here mund te keni edhe disa mosmarrëveshje me partnerin tuaj dhe nuk do merreni vesh mire me te. Beqaret duhet te përfitojnë ne maksimum nga ftesat qe do ju bëhen sepse një nga personat mund te jete ai me te cilin do kalojnë jetën. Financat do jene goxha te mira, por nuk duhet kurrsesi ta teproni me shpenzimet.

BINJAKET

Yjet do kenë ndikim negativ tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite, kështu qe ju duhet te bëni te pamundurën qe te ruani qetësinë dhe ekuilibrin. Asgjë nuk do jete e lehte, por as e pamundur. Beqaret gjithashtu nuk duhet te nxitohen te hedhin menjëherë hapa sepse mund te pendohen shpejt. Marsi do i turbulloje disi financat dhe gjendja nuk do jete e përkryer.

GAFORRJA

Duke qene dite goxha e ngarkuar ne pune, nuk do keni durim dhe kohe te merreni me partnerin tuaj sot. Ose do debatoni ose do preferoni te qëndroni pak kohe larg tij. Beqaret duhet te jene shume me te matur dhe do dine çfarë përzgjedhjeje te bëjnë. Sot do përjetojnë emocione. Financat do jene goxha te mira dhe mund te bëni edhe investime afatgjata.

LUANI

Ka rrezik qe situata ne jetën tuaj ne çift te mos jete ashtu si ju e keni dashur. Here pas here do keni edhe konflikte te ashpra me partnerin dhe do i kujtoni njeri-tjetrit te mirat qe i keni bere. Ky do jete gabim i madh. Beqaret me mire te mos hedhin asnjë lloj hapi sepse nuk është dita e tyre më me fat. Buxhetin duhet ta menaxhoni me më tepër përpikëri dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

VIRGJERESHA

Dite e këndshme edhe pse jo me ndonjë pasion te jashtëzakonshëm do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Merrini gjerat shtruar dhe keni për te pare qe do siguroni një te ardhme edhe me te mire. Beqaret do jeni tejet joshës dhe do flirtojnë njëkohësisht me disa persona. Do ja arrijnë qëllimit qe do i vene vetes. Me Venusin ne krah, nuk do keni aspak problem me menaxhimin e te ardhurave.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 14 mars 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 maj 2018

PESHORJANëse jeni ne një lidhje do kuptoheni edhe me mire me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do i zgjidhni ne këtë mënyrë te gjitha problemet qe keni pasur. Beqaret do kenë frike te pranojnë te dalin me dike sepse do iu duket sikur do humbasin lirinë e tyre. Ky ne fakt do jete një gabim. Ne planin financiar gjendja ka për te qene goxha e mire kështu qe për këtë sektor nuk do keni për çfarë te shqetësoheni.

AKREPI

Mos shpresoni sot për një jete ne çift harmonike dhe te qëndrueshme sepse nuk do mund ta keni. Do e gënjeni te dy palët njeri-tjetrin dhe kjo do krijoje hendeqe mes jush. Beqaret do kenë plot njohje te reja, por ende nuk kane për te ndodhur ndryshime ne status. Nëse financat kane qene te mira kohet e fundit as sot nuk do ketë tronditje. Do jeni mjaft te logjikshëm.

SHIGJETARI

Tregohuni sa me te arsyeshëm dhe largpamës sot ju te dashuruarit sepse përndryshe keni për te pasur debate te forta me partnerin. Mos mendoni vetëm për veten tuaj sepse kështu nuk mund te çohet lidhja përpara. Beqaret do ëndërrojnë tej mase dhe realiteti do ju duket plotësisht zhgënjyes. Urani do jete planeti qe do ndikoje negativisht tek financat dhe do ju nxite te shpenzoni me sy mbyllur.

BRICJAPI

Do jeni me te hapur se me pare me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do i kuptoni edhe me mire ndjenjat e njeri-tjetrit. Pavarësisht se nuk mund te shprehet hapur ai qe keni ne krah ju do tej mase. Beqaret do bëjnë çdo lloj përpjekjeje për ta ndryshuar statusin e tyre dhe do ja arrijnë qëllimit. Nëse keni pasur probleme financiare sot është koha e duhur për t’i rregulluar.

UJORI

Yjet do ndikojnë pozitivisht tej jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ju bëjnë qe ne çdo moment te përjetoni kënaqësi dhe emocione te paimagjinueshme. Edhe beqaret do jene me fat dhe do fillojnë një lidhje afatgjate dhe te bukur. Buxhetin duhet ta mbani me tepër nen kontroll ne mënyrë qe mos keni probleme. Shmangni shpenzimet e mëdha dhe për gjithçka reflektoni me kujdes.

PESHQIT

Dite mjaft premtuese duket kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Vështirësitë dhe problemet e kaluara do harrohen nga te dy palët dhe optimizmi do iu pushtoje. Beqaret mundet edhe te mos e gjejnë princin e tyre te kaltër, por do kalojnë një dite vërtet interesante dhe emocionuese. Ne planin financiar do jeni me te përgjegjshëm dhe do e mbani situatën nen kontroll.

LEXO TE PLOTE