Connect with Us

“Sandër helmi ‘na nderoi’ sot me vizitën e tij në Lezhë!”/ Ish deputetja e PD-së ironizon keq Lleshajn

Politikë

“Sandër helmi ‘na nderoi’ sot me vizitën e tij në Lezhë!”/ Ish deputetja e PD-së ironizon keq Lleshajn

Publikuar

-

Deputeti “shpërthen” ndaj Lleshajt/ Kukull në Policinë e Shtetit! E merr rrogën kot

Ish deputetja e PD, Lindita Metaliaj ka reaguar pas vizitës së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, në repartin e zjarrfikëseve në Lezhë.

Në reagimin e saj Metaliaj e quan “propagandë”, “mashtrim”, “tallje” e vizitën e Lleshajt në këtë repart, sipas së cilësh ndryshe nga sa pretendon ministri, është lënë në harresë prej vitesh.

“Sander helmi “na nderoi” sot me viziten e tij ne Lezhe!
Propaganda e turpshme dhe e neveritshme vazhdon!
Pasi bllokuan trafikun per ore te tera ne te gjithe qytetin,tentojne te tallen duke fyer inteligjencen e lezhjaneve.
Harrojne sherbetoret e Rames qe po qeverisin prej 7 vitesh tashme dhe se ky eshte ministri i trete “shembullor” i narkoqeverise Rama!
7 buxhete te miratuara ne 7 vite,por asnje investim ne shendetesi,arsim,dhe as ne sherbimin e zjarrfikeses….
7 buxhete te miratuara,por parate e shqiptareve shkuan per konçensione korruptive,PPP,inceneratore fantazem per xhepat e 5 oligarkeve.
7 buxhete por asnje investim per Lezhen.
Sandri sot vizitoi sherbimin e zjarrfikeses ne Lezhe dhe i sapo zbrituri nga hena konstatoi (fjalet e tij ):
-Skemi ndonje gje te bukur per te treguar sot!
-Sherbimi i zjarrfikeses eshte lene ne harrese per shume vite!
-Kujtohemi ne mengjes per kete sherbim!
-Une e kam vendosur ne top prioritet ne leter sherbimin zjarrfikes ,dhe duam te bejme nje stacion te ketij sherbimi me standarte Europiane!!!!!!!

LEXO EDHE:  Dëmtimi nga tërmeti/ 9 pallate të pabanueshme në Lezhë

Ku ishe ti Sander nderkohe??
Nuk te vjen turp te tallesh dhe te mashtrosh lezhjanet??
Harruat qe po qeverisni prej 7 vitesh ,apo ishit te zene me blerjen e gazit per te helmuar protestuesit paqesore ne bulevard?
Apo ishe i zene me prishjen banditeske te teatrit ne 4 te mengjesit,ku angazhove 1500 uniforma blu,forcat shqiponja,FNSh,Renean etj per te dhunuar artistet,intelektualet ,perfaqesuesit e opozites,gazetaret,qytetaret etj
Turp per ty dhe shefin tend qe mendoni qe propaganda do t’ju nxjerre nga llumi ku jeni zhytur!
Diteve tuaja po ju vjen fundi!
Shqiptaret nuk harrojne!”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Edi Ramës duhet t’i priten duart”/ Roland Bejko: Zërat kundër në PD, e pasuruan partinë

Publikuar

-

Nga

“Edi Ramës duhet që t’i priten duart” / Roland Bejko: Zërat kundër në PD, e pasuruan partinë

Anëtari i Kryesisë së PD, Roland Bejko ka folur mbi situatën brenda partisë dhe zërat kundër.

Në një intervistë për Fax news ai theksoi se duhet që Edi Ramës t’i priten duart, në kuptim të figurshëm, pra t’i shkatërrohet mekanizmi që ka krijuar për manipulimin e votave.

“Secili nga drejtuesit e qarqeve prezantoi mendimin e asaj sa ndikoi në rezultat ndërhyrja e qeverisë për të deformuar vullnetin e qytetarëve, pra duke mos e lënë votën e qytetarëve të rridhte e lirë.

Duke ndaluar këtë dhe duke gjetur një përkrahje të ndërkombëtareve të cilët luajnë rol të rëndësishëm, të jeni të sigurtë që nuk do të kemi më të njëjtin deformim të vullnetit të qytetarëve.

Duhet që Edi Ramës t’i priten duart, t’i shkatërrohet kjo inxhineri që ka krijuar për manipulimin e votave, dhe përfundimisht të kemi zgjedhje të lira. Analiza vazhdon”, tha Bejko.

LEXO EDHE:  Shkarkimi nga detyra i mjekut/ Berisha: Demaskoi mashtrimet, të rikthehet në punë!

LEXO EDHE:  Video/ Nga rubrika: Si mashtron Erion Veliaj

Duke folur për zërat kundër në PD, Roland Bejko u shpreh se këto zëra vetëm sa e kanë pasuruar partinë.

Në fund ai kishte dhe një ftesë për zërat kundër të cilëve ju bëri thirrje që të luftonin së bashku për të mirën e partisë.

“Më ka ndodh dhe mua ta shoh vetën jashtë këshillit kombëtar por nuk jam larguar nga PD. Unë do t’i ftoja të qëndrojnë dhe të gjithë së bashku të luftojmë. PD doli mirë nga kuvendi në tërësi. Një parti politike nuk e pasuron vetëm elementi sasior por idetë dhe aksionet që përfundojnë me rezultate politike. Të gjithë ne kemi një qëllim, pra ta rimëkëmbim PD-në. Mbi të gjitha kemi nevojë të gjejmë një ekip pasionant . Kemi nevojë të krijojmë një lidhje të fortë midis qendrës dhe bazës”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat”/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Publikuar

-

Nga

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Krybashkiaku Erion Veliaj ka përmendur sot një vendim të gjykatës, për të hequr rrethimet mbrojtëse anash rrugëve të Tiranës, çka ai e ka quajtur skandaloz dhe të marrë nën lobimin e pronarëve të lokaleve apo lavazheve.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i cili teksa e quan Veliajn mamluk i Rilindjes, me tone të forta shton se duhet të zbatojë vendimin e gjykatës dhe mos e zgjasë shumë.

“Një gomisteri e një lavazh në Laprakë na paskan arritur të lobojnë një vendim gjykate.- thotë bashibozuku i bashkisë që bën si pronari i Tiranës.

Ejj një gomist e një lavazhier..!!

Po për shëmbjen e Teatrit Kombëtar cili lavazh e cili gomist lobboi?!

Bahhh! Fjalë e mashtrim është ky mamluk i Rilindjes!

Zbato mor vendimin e gjykatës e mos e zgjat! Siç nuk guxon askush në Paris e Londër të mos e përflasë gjykatën.

***

Por kam idenë se do ti gjendet një gjykatës edhe këtij bashibozuku, që do dijë ku tja vendosë hekurat… Një gjykatës që e ka vëllain gomist dhe çunin e xhajes lavazhier…

Kështu e kanë ngrënë edhe të tjerë…”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Neveri për njerëzit që abuzojnë”/ Eli Fara hedh poshtë akuzat: Nuk kam mashtruar kurrë

Publikuar

-

Nga

“Neveri për njerëzit që abuzojnë”/ Eli Fara hedh poshtë akuzat: Nuk kam mashtruar kurrë

Këngëtarja Eli Fara ka reaguar për herë të parë publikisht pas akuzave të publikuara në disa media, ku ajo akuzohet se ka qënë punësuar për tetë vite si drejtoreshë në dy ministri.

Në një postim në rrjetet sociale, Eli Fara hedh poshtë çdo akuzë, ndërsa thekson se çdo gjë që ka në jetë, e ka arritur me djersën e saj.

Ajo thekson se ndjen neveri për abuzuesit, dhe shton se nuk ka  firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe dhe ska marrë kurrë një pagë si e tillë.

Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges! Ndjej neveri te pa fund per njerezit qe abuzojne me jeten e te tjereve duke shpifur pafytyresisht!!!

Ndjej detyrim moral te sqaroj opinionin publik mbi lajmet e rreme nga disa portale keto dite! Nuk di te kem mashtruar apo vjedhur askend kurre ne jeten time! Kam punuar fort dhe jam krenare per rrugen qe kam ndjekur per te perballuar çdo gje me djersen time, jam krenare per edukaten qe me kane dhene prinderit e mi te mrekullueshem larg te keqiave, mashtrimeve, vjedhjeve! Deri tani nuk e kam besuar se ne bote ka njerez kaq te ligj, te paskrupullt dhe abuzive! Perse i ka sjelle zoti ne kete bote? Duke shkruar tani po shoh babain tim 88 vjeçar duke shkulur barishtet e keqia ne oborr, si mendoni do shpetoje nga ato? Zoti e befte mire per te gjithe ne!

Nuk kam firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe!!!Nuk di te kem marre ndonjehere rroge si drejtoreshe!!!! Nuk di te kem udhetuar ndonjehere si drejtoreshe!!! Kam udhetuar vetem per koncerte dhe nuk kam pasur nevoje per shoqerues! Kjo eshte e verteta!

Thone qe ne ditet me te veshtira njeh ata qe te duan por edhe ata qe mezi presin te marrin gurin e pare e te te godasin. Per keta te fundit nuk dua te flas me shume, disa prej tyre do te kene perballje ligjore. Ndersa per ata qe u shqetesuan njesoj si une dhe besojne te e verteta ime, dua ti Falenderoj pa fund!”-shkruan këngëtarja Eli Fara./CNA.al

LEXO TE PLOTE