Connect with Us

Video-“Teatri” i Kryemadhit/ Pse shoqërimi në polici ishte vetëm një skenar  

Politikë

Video-“Teatri” i Kryemadhit/ Pse shoqërimi në polici ishte vetëm një skenar  

Publikuar

-

Mëngjesin e ditës së dielë, të datës 17 maj, me një akt të parecedentë forca të shumta policie ndërhynë tek Teatri Kombëtar, dhe më pas fadromat e INUV shembën godinën.

Por, në lidhje me këtë ngjarje ka edhe disa detaje, të cilat të çojnë në dyshime të forta.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha kishin deklaruar se nuk do të lejonin shembjen e teatrit, se duhet ta kalonin mbi trupat e tyre e të tjera si këto.

Por, në fakt ajo që ndodhi është se kur fadromat shkuan për të shembur Teatrin, nuk gjeten aty as trupin e Monës dhe as të Lulit, asnjëri prej tyre nuk ishte aty.

Por më pas në media u shfaq një video, ku pretendohet se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shoqëruar në polici.

Por, ndërkohë vetë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një studio televizive ka thënë se “Ka vetëm një sekuencë të filmuar kur shoqërohet kryetarja e një partie, por nuk e kuptoj çfarë ka ndodhur. Nuk di asnjë arsye për shoqërimin e saj nga forcat e policisë. Jam disi i habitur.”

Pra, kjo deklaratë ngre dyshime se shoqërimi gjoja në polici është një skenar i përgatitur nga vetë zonja Kryemadhi.

Sepse ajo tradhëtoi Teatrin dhe duhej të ishte atje gjatë gjithë natës, së bashku me Lulzim Bashën, por nuk shkoi atje atë natë, iku dhe pas mesnate u akuzua nga Flutura Açka se iu tha edhe njerëzve të shoqërisë civile, largohuni dhe iku edhe vetë në shtëpi.

Sapo Zonja Kryemadhi iku në shtëpi, policia nxori njerëzit dhe e shemben Teatrin.

Zonja Kryemadhi kur pa që zona ishte rrethuar nga policia dhe njerëzit ishin nxjerë jashtë dhe po të shikosh pamjet flimike, ajo ulet dhe më pas ndihmohet nga policët. Futet në furgon dhe pastaj lihet e lirë.

LEXO EDHE:  Policia bastis Call Center-at Forex dhe binary në Shqipëri?

Dhe po të shikosh videon me kujdes duket se Zonja Kryemadhi nuk bën asnjë rezistencë. Shkon vetë dhe hipën në furgon. Është shumë e qetë. Ç’ka tregon se mund ta ketë kërkuar vetë shoqërimin që të justifikojë tradhëtinë e saj.

Pra, zonja Kryemadhi nuk është shoqëruar. Nuk ka shkuar në asnjë komisariat, gjë që të çon në dyshime se gjithçka është bërë që të nxirreshin plane televizive që të jepej si argument, që gjasme po shoqërohej vërtetë zonja Kryemadhi, e cila kishte qënë në betejë me Teatrin.

Në fakt kishte qënë në kokërr të gjumit, pasi kishte ikur dhe i kishte tradhëtuar njerëzit.

E dyta skenari është i tillë dhe mjaft i besueshëm sepse nuk ka asnjë ankimim të zonjës Kryemadhi, për çfarë është shoqëruar, për çfarë është pyetur.

Nga ana tjetër ajo vetë nuk ka thënë asnjë fjalë për shoqërimin nga policia. Pra, nuk e ka kontestuar një gjë të tillë.

Një argument tjetër është fakti se numri dy i opozitës, kryetarja e partisë së tretë kryesore në vend shoqërohet dhe askush nuk reagon. As presidenti që e ka bashkëshorte, as Lulzim Basha që e ka aleate, dhe as vetë Mona.

Ajo ka ndodhur të çon në dyshime se kjo histori mban një erë shumë të keqe dhe se gjithçka ka qënë një shoë spektakolar për të justifikuar tradhëtinë që Mona bëri ndaj Teatrit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Shkup, në kuadër të ‘Forumit Ekonomik’ që do të mbahet nesër.

Kreu i qeverisë është filmuar duke ecur rrugëve të Shkupit i shoqëruar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë kësaj ecjeje ata janë ndalur disa herë nga qytetarët, të cilët i kanë takuar dhe kanë kërkuar madje të bëjnë dhe foto.

LEXO EDHE:  Vangjush Dako degjeneron Bashën/ Je peshk rezervati

LEXO EDHE:  “Faktet po fshihen qëllimisht”/ Basha: Situata nga Covid, e rëndë

Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

“Ta bëjmë një selfie?”– thonë ata dhe afrohen për të pozuar me politikanët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Publikuar

-

Nga

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Ish-kryetari i degës, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dje dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Këto zhvillime janë komentuar dhe nga ish rivali i Lulzim Bashës, Fatbardh Kadilli.

I ftuar në “Repolitix” Kadilli tha se ky ishte një shpërthim nga shpërfillja dhe mos marrja në konsideratë e kontributeve individuale në parti dhe mungesa e partneritetit me Lulzim Bashën.

Ai foli dhe me konsideratë për Andrea Manon, të cilin e konsideroi një figurë që ka punuar fort për PD.

LEXO EDHE:  “Faktet po fshihen qëllimisht”/ Basha: Situata nga Covid, e rëndë

LEXO EDHE:  Lëvizja për ringritjen e PD nesër në Korçë/Ja ku dhe kur do të takohen me demokratët korçarë

Ishte një shpërthim nga shëpërfillja, mosmarrja në konsideratë e kontributeve individuale.

Zoti Mano e ka ndier me tepër sepse është një figurë politikë e investuar shumë individualisht.

Të gjitha betejat personale i ka marrë vetë. Është kandidati për bashkinë që ka arrititur rezultatin më të mirë historik.

Ka punuar fort por nuk ka marrë meritën për punën.

Situata nuk është vetëm në Korçë, por gjithandej. Është e qartë që mungon partneriteti me Lulzim Bashën.

Janë persona që kanë investuar politikisht një jetë të tërë”, shtoi Kadilli./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Balluku në Rrogozhinë: Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, do investohen

Publikuar

-

Nga

Balluku në Rrogozhinë Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, duam ta çojmë cilësor në rubineta

Ministrja e Energjisë Belinda Balluku, ishte sot në Rrogozhinë ku ka inspektuar ujësjellsin e ri të qytetit.

Balluku u shpreh se gjatë viteve të fundit janë bërë investime në rrjetin e shpërndarjes së ujit, por theksoi se problem mbetet mbledhja e të ardhurave në këtë sektor.

“Qytetarët arrijnë ta kuptojnë një investim vetëm kur rrjeti i shpërndarjes është funksional. Ky ka qenë një qytet që kishte të bazuar shpërndarjen në ujë edhe me çezma publike. E kemi me merak që investohet shumë në sektorin e ujit por akoma nuk kemi mentalitet të qartë për pagesat e ujit. Ju e dini shumë çfarë reforme është bërë. Të ardhurat që mblidhen investohen në rrjet të shpërndarjes së ujit për të pasur sa më pak ndërprerje. Ne po investojmë, do vazhdojmë të investojmë në rrjetin e shpërndarjes.

Por është detyrë e rrjetit lokal. Uji është një e drejtë bazike. Ne duam të çojmë ujë cilësor në rubinetat e qytetarëve. Për ujë pa bakterie dhe mikrobe. Këto janë shërbime dhe investime që duhen paguar. Do ketë një kontroll më të madh për pagesat në të ardhmen. Duhet bërë një reformë e ngjashme me atë të energjisë elektrike. Jemi sensitivë sa i përket çmimit të ujit. As ai çmim që kemi vendosur nuk mblidhet nga pushteti lokal. Është e domosdoshme të kontribuojmë në këtë proces”, tha Balluku.

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta ish-i burgosuri politik/ Basha: Luftëtar i paepur kundër diktaturës

Ajo nënvizoi rëndësinë e ndërhyrjes në rrjetin e shpërndarjes së ujit në Rrogozhinë, për shkak edhe të rritjes së numrit të banorëve që nga koha e ndërtimit të tij.

LEXO EDHE:  “Faktet po fshihen qëllimisht”/ Basha: Situata nga Covid, e rëndë

“Duhet thënë që ky është projekt që do t’i japë zgjidhje një problematike të madhe që ka pasur qyteti i Rrogozhinës ka pasur. Këtu rrjeti është ndërtuar në 67 për 4800 banorë. Sot në qytet kemi të regjistruar mbi 13 mijë banorë. Kështu që gjithçka që kemi bërë”, tha ajo.

 

LEXO TE PLOTE