Connect with Us

Ofertë bindëse nga gjigantët e Serie A për Verder Bremen, në tavolinë janë 30 milionë euro

Sport

Ofertë bindëse nga gjigantët e Serie A për Verder Bremen, në tavolinë janë 30 milionë euro

Publikuar

-

Milot Rashica është kthyer në modë. Sulmuesi i Kosovës, që për momentin po shijon lindjen e vogëlushit Tian, ka treguar nivel të lartë këtë sezon dhe ka rënë në radarët e disa prej klubeve më të mirë të Europës. Liverpul është mes tyre, por ishullorët nuk po lëvizin konkretisht.

Këtë po e bën Lajpcigu, por së fundmi është një skuadër gjigante e Serie A, që do bëjë maksimumin për të blerë Rashicën. Napoli pritet të privohet nga një prej sulmuesve të shquar të skuadrës dhe Rashica shihet si prurja e duhur për të mbuluar hapësirat e lëna.

Klauzola e largimit të tij nga Verder Bremen është 38 milionë euro, por deri tani askush nuk ka dalë me një ofertë të tillë. Lajpcig, që për momentin është në fazën më të avancuar të bisedimeve, ofron vetëm 15 milionë euro. Napoli vjen fuqishëm dhe bëhet me dije se ka gati 30 milionë euro për të bindur gjermanët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Befason Marash Kumbulla: Ja çfarë bëra me rrogën time të parë

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla është kryefjala sa i përket lojtarëve shqiptarë dhe po kërkohet nga shumë ekipe të njohura në Europë. Një intervistë tërësisht të veçantë ka bërë mbrojtësi kuqezi për “SportWeek” duke folur për hapat e parë të karrierës.

Si mbrojtës e ka përmirësuar edhe sulmuesi i njohur, Pazini, duke i dhënë këshilla të vlefshme sesi të ndalojë sulmuesit. Madje aq me vend dhe të duhura kanë qenë, sa Kumbulla arriti të ndalonte edhe Ronaldon në ndeshjen kundër Juventusit. Gjithashtu Kumbulla tregon edhe fiksimin e tij pas “PlayStation”, ku shpeshherë edhe e dashura Greta mërzitet për kohën e shumtë që kalon duke luajtur.

“Kjo pandemi më mësoi të mos e merrja gjithçka si të mirëqenë dhe të kënaqem me gjërat e vogla. Kam qenë në gjendje të kaloj më shumë kohë me familjen dhe gjithashtu mësova të bëja rizoto. Jam argëtuar, megjithëse më mungonte jeta e përditshme, e dashura Greta dhe stërvitja.

Ndihem ende pak si fëmijë, në kuptimin që më pëlqen të argëtohem. Jam shumë i fiksuar për “Play Station”, luaj edhe kur e dashura kërkon vëmendjen time dhe me të drejtë zemërohet.

Kur ??isha katër vjeç, babai im më regjistroi në shkollën e futbollit të Peschiera. Ai donte të më përcillte pasionin e tij tek unë dhe duhet thënë se shkoi mirë (qesh)! Edhe unë isha i lumtur që shkova në stërvitje dhe për të qenë i sinqertë jam akoma: stërvitja është gjithçka për mua. Verona? Unë mendoj se çdo futbollist i ri ëndërron të luajë për ekipin e qytetit të tij: Unë dëgjova për një audicion në Hellas dhe ata më morën. Me pagën time të parë si futbollist, e nxora familjen time për darkë.

Futbolli nuk më ka ndaluar të vazhdoj studimet e mia: tani jam në vitin e fundit të administrimit të financave dhe marketingut. Institucioni ku unë marr pjesë më ndihmon shumë dhe gjithmonë më ka dhënë mundësinë të studioj nga shtëpia, edhe para bllokimit. Më pëlqen të jem mbrojtës: Më pëlqejnë duelet, madje edhe ato ajrore dhe kontakti fizik. Dhe atëherë nuk ka asgjë më të kënaqshme sesa të shpëtoj ekipin si lojtari i fundit..

Në stërvitjen Pazzini më jep shumë këshilla se si të ndaloj sulmuesit: të jap një shembull, duke folur për kundër-lëvizjen, ai më mësoi që të mos jem shumë afër tyre për t’i parandaluar ata të përfundojnë dhe të ikin nga unë. Zgjodha të luaja me Kombëtaren e Shqipërisë sepse e gjithë familja ime dhe unë gjithashtu ndihemi shqiptar. A kanë djemtë shqiptarë një mentalitet tjetër? Është çështje stimuluese: në përgjithësi ato vijnë nga situata më të vështira sesa ato në të cilat rriten fëmijët italianë, dhe për të dalë prej saj ju duhet një uri dhe dëshirë e veçantë”, tha Kumbulla.

LEXO TE PLOTE

Sport

Vjen lajmi i madh, ja kur do rifillojë La Liga

Publikuar

-

Nga

Pas rifillimit të Bundësligës, një tjetër kampionat elitar po përgatitet për të ngritur “qepenin”.  Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot, ka bërë të ditur se La Ligë-s do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori.

“La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i Spanjës, Pedro Sançez.

Kujtojmë se sezoni në kampionatin elitar të spanjës është ndërprerë pas javës së 27-të, dhe kanë mbetur edhe 11 javë për t’u luajtur, me Barcelonën që kryeson me 58 pikë, dy më shumë se Real Madrid, që mban vendin e dytë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Futboll i ngjeshur gjatë gjithë verës? Bundelsiga e mendon ndryshe, do të ketë edhe plazh për lojtarët

Publikuar

-

Nga

Bundesliga u bë i pari kampionat i rëndësishëm i Europës që riktheu sërish futbollin në fushën e lojës. Javën e shkaur u luajtën ndeshjet e para pas ndërprerjes për shkak të pandemisë, ndërsa këtë fundjavë skuadrat do të vihen përsëri përballë njëra-tjetrës.

Kjo verë në futboll është menduar të jetë një sfidë e vërtetë për klubet dhe lojtarët, të ciëlt do të luajnë 3 muaj të ngjeshur me ndeshje, ku në qershor dhe korrik do të duhet të mbyllin kampionatet, ndërsa gushti është i rezervuar për Champions League.

Por ky rregull nuk vlen për Gjermaninë, pasi Bundesliga do të përfundojë në fund të qershorit. Kështu 2 javët e para të korrikut lojtarët do të kenë mundësinë të largohen për të kaluar pushimet e tyre verore.

Në këtë mënyrë do të ketë plazh edhe për futbollistët. Më pas mesi i muajit do i bëjë sërish bashkë, ku do të nisin përgatitjet për sezonin e rij so dhe do të jenë të gatshëm për të luajtur në Champions League, kompeticion në të cilin ende vazhdojnë rrugëtimin e tyre Bayern Munich dhe Leipzig.

LEXO TE PLOTE