Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i Paolo Fox për çdo shenjë

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i Paolo Fox për çdo shenjë

Publikuar

-

Dashi

Dita e sotme do të jetë shumë pozitive për ju falë katër planeteve të favorshëm për shenjën tuaj të zodiakut. Mërzia e vetme është nevoja për të zgjidhur disa çështje ligjore ose financiare. Tani, në të vërtetë, ju mund të gjeni veten duke paguar çmimin e një gabimi të së kaluarës, siç është besimi i keq te dikush që ju ka tradhtuar.

Demi

Këshilla për ju është të provoni të lini mënjanë para . Në fakt, mes ditës së sotme  dhe të nesërme mund të dilni me një ide të mirë. Ata që prisnin një detyrë ose një ndryshim mund të jenë pak me vonesë por nuk duhet të dëshpërohen! Në dashuri, këshilla është të vazhdoni të mbani atë që keni tashmë.

Binjakët

Yjet favorizojnë shenjën tuaj të zodiakut, veçanërisht këtë fundjavë. Edhe nëse nuk është e mundur të zgjidhet çdo problem midis sot dhe nesër, 48 orët do të jenë vendimtare për të zgjidhur disa pikëpyetje që keni në mendje.

Fundjava është e rëndësishme si në punë ashtu edhe në aspektin sentimental , sepse do t’ju lejojë të menaxhoni më mirë gjithçka dhe të planifikoni një zgjim të këndshëm. Edhe dashuria do jetë më pasionante.

Gaforrja

Së bashku me Dashin dhe Peshoren, ju tani e gjeni veten duke pasur nevojë të rishikoni disa marrëveshje ose marrëdhënie me njerëz të caktuar me ndikimin e Saturnit. Në dashuri, do të nevojitet kujdes i dyfishtë; asnjë lajm në horizont.

Luani

Kjo është një kohë kur përparësia më e lartë ka të bëjë me marrëdhëniet e dashurisë dhe miqësisë . Me siguri po kërkoni solidaritet nga njerëzit që ju duan ose dëshironi të doni.

Në një nivel pune, duket se ka disa mundime dhe mbase disa situata do të pësojnë ndryshime brenda tre muajve të ardhshëm, jo ​​sipas dëshirës tuaj.

Virgjëresha

Shenja juaj është ndër më të fortat e këtij 2020, edhe nëse kjo javë ka qenë dhe vazhdon të jetë shumë e tensionuar . Do ta realizoni këtë energji elektrike veçanërisht nëse punoni në fundjavë ose po grumbulloheni me diçka të rëndësishme. Ndoshta ndiheni pak jashtë lojës, por nuk keni pse të keni frikë: thjesht duhet të rezistoni ndaj provokimeve !

Çiftet që kanë pasur probleme në të kaluarën e fundit duhet të përpiqen të qëndrojnë sa më të qetë .

Peshorja

Kjo fundjave favorizon takimet , megjithëse sigurisht që ka akoma kufizime për të gjithë ne. Nga Qershori, megjithatë, duket se kufijtë do të lirohen dhe ju mund të vini në lojë disa situata të njohura, personale dhe të lidhura me punën që keni bllokuar muajt e fundit. 48 orët e ardhshme do të jenë plot emocione!

LEXO EDHE:  Mërzi, lodhje e zhgënjim!/ Meri paralajmërion këto shenja

Akrepi

Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të bëni mirë matematikën këtë fundjavë. Është e mundur që ju të jeni afër një personi që nuk është mirë ose që ka pasur probleme në të kaluarën e fundit, kështu që sugjerimi për 48 orët e ardhshme është të shmangni kompromiset ose marrëveshjet e paqëndrueshme . Ndryshimet në punë do të  vijnë në katër muajt e ardhshëm. Ju duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm nëse keni të bëni me Shigjetarin ose Virgjëreshën.

Shigjetari

Ju po ndiheni shumë të hutuar tani dhe kjo është shumë e çuditshme për ju, të cilët zakonisht janë të fortë dhe me fat. Duket se nuk ka situata të përcaktuara në lidhje me të ardhmen, sepse gjithçka po evoluon. Në fund të fundit, ju do të bini në këmbët tuaja! Fundjava mbetet pak nervoz dhe ju pyet për kujdes të veçantë ndërnjerëzor.

Bricjapi

Ndiheni veçanërisht të shqetësuar dhe kjo mund të jetë për shkak të faktit se jeni gjithmonë jashtëzakonisht ambiciozë. Për nga natyra ju priren të mos ndaleni kurrë, por çdo herë pas here këshillohet një pushim që të reflektoni më mirë në hapat që duhet të merrni. Në një nivel sentimental nuk ka yje të mëdhenj ose situata komprometuese, ata që tashmë kanë një lidhje e ruajnë atë, ndërsa ata që nuk e kanë atë nuk e kërkojnë fare dhe e braktisin veten para fatit.

Ujori

Kjo fundjavë është shumë e rëndësishme për ju. Sidoqoftë, këshillat janë të mbroheni , edhe nëse nga natyra ju priren të shmangni kontrollet dhe të shijoni shumë ditën; preferoni t’i përkushtoheni më shumë problemeve të atyre që janë përreth jush. Tani, megjithatë, duhet të mendoni pak më shumë për veten tuaj dhe atë që dëshironi . Saturni që hyn në shenjën tuaj të zodiakut ju fton të rishikoni llogaritë ose projektet e caktuara personale dhe të punës.

Peshqit

Këtë fundjavë duket se është një provë për ju. Të gjithë përjetojnë situata të ndryshme, por çiftet në krizë dhe marrëdhëniet më të paqëndrueshme mund të jetojnë 48 orë shumë shqetësuese. Sugjerimi është gjithashtu t’i kushtoni vëmendje çdo sëmundje të vogël fizike , në veçanti për kyçin e këmbëve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Ditë shumë pasionante do jetë kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Bashkëpunimi me partnerin ka për të qenë i fortë dhe nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni. Beqarët do kenë njohje të reja, por që nuk mund të shkojnë shumë larg. Më mirë të bëjnë edhe pak durim para se të hedhin hapa. Nëse në planin financiar keni vendime të mëdha për të marre prisni edhe pak kohë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Marrëdhënia në çift ka për të qenë shumë e mirë gjatë kësaj dite vetëm se duhet të gjeni gjithmonë kohë për të kaluar me partnerin dhe jo t’i përkushtoheni punës pa orare. Beqarët do i harrojnë të hanë dhe të flenë aq të lumtur do të ndihen. Me financat duhet të tregoheni sa më të matur sepse në të kundërt keni për të pasur probleme më të mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Marsi nuk do ketë ndikimin e dikurshëm në jetën tuaj në çift sot dhe herë pas here mund të jeni me humor të keq. Mosmarrëveshjet ndonjëherë do jenë të vazhdueshme edhe pse të pakuptimta. Beqarët nuk duhet të ndjekin instinktin sot, por duhet të ecin me logjikë. Gjendja e financave nuk ka për të qenë aq e kënaqshme sa do dëshironit, por kjo nuk do të thotë se do keni probleme serioze.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse kohët e fundit jeta juaj në çift nuk ka qenë aq e mirë sa ju keni dashur, sot është koha të flisni hapur dhe të sqaroni çdo mosmarrëveshje. Po i latë gjërat pas dorës keni për të pasur probleme më të mëdha. Beqarët më në fund do realizojnë disa takime vendimtare që do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Financat nuk kanë për të qenë aspak të mira kështu që kujdes.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Duhet të përqendroheni më shumë tek jeta juaj në çift gjatë kësaj dite sepse po e latë atë pas dore mund të keni probleme të njëpasnjëshme. Nëse jetoni vetë mos bëni asnjë lloj sakrifice për ta ndryshuar statusin sepse nuk do ja vlejë. Sektori i financave do jetët goxha më i mirë se më parë kështu që përfitoni për të kryer disa shpenzime ose për të shlyer borxhet.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ditë shumë delikate do jetë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do prekni pa dashje disa tema që nuk i pëlqejnë partnerit dhe kjo do ju turbullojë tej mase. Beqarët do i vrasë pafund vetmia, por nuk do bëjnë asgjë që ta ndryshojnë atë. Sektori i financave ka për të qenë shumë herë më i mirë nga më parë. Do dini si t’i organizoni të ardhurat dhe nuk do gjendeni aspak në vështirësi.

LEXO EDHE:  E dini çfarë e bën shenjën tuaj të horoskopit të duket terheqës?

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse lidhja juaj është tashme e qëndrueshme sot gjërat kanë për t’u përmirësuar edhe më tepër. Do mendoni t’i çoni gjërat edhe më tej dhe pse jo do mendoni edhe për një fëmijë. Beqarët do kenë më tepër besim tek vetja e tyre dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin që pëlqejnë. Jupiteri do ju ndihmojë mjaft për të përmirësuar financat. Nuk do keni aspak probleme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Qielli i dashurisë do jetë i mbushur me re gjatë kësaj dite. Do keni herë pas here debate të forta me partnerin edhe për gjëra në dukje pa vlerë. Beqarët do tregohen kapricoze dhe nuk do pranojnë të dalin me çdo person që do i ftojë. Buxheti do jetë i trazuar. Edhe pse do shpenzoi më shumë për rehatinë familjarë asgjë nuk do justifikohet. Po nuk e shtrënguat rripin shpejt do keni probleme serioze.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni shumë agresivë dhe të palogjikshëm sot ju të dashuruarit. Debatet me partnerin do jenë të forta e të palogjikshëm kështu që pasojat do jenë të rënda. As beqarët nuk do jenë të vetëdijshëm për atë që duan të bëjnë dhe do hedhin hapa të gabuara. Financat do dini si t’i menaxhoni gjithë kohën dhe për fat nuk do kenë më tronditje si më parë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ditë goxha pozitive do jetë kjo e sotmja për ju që jeni në një lidhje. Do jeni me humor të mirë të dyja palët, do bashkëpunoni dhe do përjetoni kënaqësi të paimagjinueshme. Beqarët duhet të jenë më të logjikshëm dhe duhet të sigurohen plotësisht para se të hedhin hapa. Në planin financiar situata nuk di jetë e shkëlqyer, por as shumë problematike.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Plutoni do e nxitë partnerin tuaj të mos bëjë lëshime gjatë kësaj dite kështu që ju duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm. Po ju filluat problemet vështirë se do ndalen dot lehtësisht. Beqarët do jenë shumë xhelozë për disa miq që e kanë gjetur dashurinë e madhe dha pa u menduar shumë do bëjnë ftesa e propozime. Ky do jetë një gabim shumë i madh.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Sot është dita e përshtatshme për të hedhur hapa të rëndësishme për ju të dashuruarit. Do ndiheni mirë pranë atij që keni në krah dhe nuk do keni më dyshime se ai është personi me të cilin doni të kaloni jetën. Beqarët do ndihen mirë pranë atyre që do ju thonë fjalë inkurajuese dhe mund të mendojnë të hedhin hapa më tej. Në planin financiar fati do jetë gjithë kohës në anën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Puna dhe dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi

Ditën e sotme ju do të rifitoni forcën dhe dëshirën për të dashuruar sërish. Duhet të zëvendësoni kohën e humbur. Në muajin Shtator do të keni disa projekte në diskutim dhe të gjithë muajt ngërç do të rikuperohen. Edhe në dashuri do të keni një shtysë të re.

Demi

Në këtë fazë ju duhet të verifikoni të gjitha çështjet praktike dhe ekonomike në funksion të projekteve që do të zbatohen duke filluar nga korriku. Jupiteri është në një aspekt të favorshëm, por përkundrazi aspekti i Saturnit shkakton bllokime dhe vonesa. Ndoshta disa aktivitete do ta shohin dritën pak më tej në kohë. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mos humbni motivimin.

Binjakët

Jetoni një situatë shumë të veçantë astrologjike me Venusin, Hënën dhe Mërkurin në shenjë dhe aspektin e mirë të Saturnit që tregon rilindjen e një pasioni. Ju keni në diskutim një projekt të shkëlqyeshëm që ju emocionon dhe i bën ditët tuaja stimuluese.

Gaforrja

Keni nevojë për guxim. Në përgjithësi, ju kurrë nuk kërkoni asgjë dhe ju jeni ndër shenjat që nga natyra jeni mësuar të jepni pa ndonjë përfitim personal. Sigurisht, nëse ndjeni se keni qenë “përdorur” ose që dikush ka përfituar nga besimi juaj i mirë, mund të zemëroheni. Dikush do të luftojë me çështje financiare. Dashuria në këto ditë mbetet normale.

Luani

Sot do ju shohim pak të tensionuar, veçanërisht në mëngjes, edhe nëse mund të mbështeteni në një qiell të madh. Së bashku me shenjat e Gaforres, Dashi dhe Peshqit ju keni një vitalitet të madh që jo vetëm që ju dallon por që ju bën ndër shenjat më të forta të zodiakut. Preferoni miqësi dhe takime të reja.

Virgjëresha

Ajo që sapo ka kaluar dhe që ka përfunduar ka qenë një javë e mundimshme, e rëndë për ju . Tendenca e përgjithshme e këtij viti mbetet pozitive. Vetëm në këto ditë ka pasur një nervozizëm më të madh. Këshillat e horoskopit Paolo Fox janë të shmangni diskutimet familjare.

Peshorja

Kjo javë ka qenë mjaft fitimprurëse dhe i ka lejuar disa të lindur nga shenja të bëjnë një ndryshim. Ka një përqendrim shumë të fortë të planetëve në qiellin tuaj që ju bën të ndjeheni të lirë, të lirë për të vepruar, menduar dhe dashuruar. E vetmja pengesë e figurës suaj astrologjike është paraja dhe çështjet ekonomike, përpiquni të jeni të durueshëm.

LEXO EDHE:  Ja ç’lloj ishi je sipas shenjës së HOROSKOPIT, zbuloje tani!

LEXO EDHE:  E dini çfarë e bën shenjën tuaj të horoskopit të duket terheqës?

Akrepi

Ka pasur disa diskutime të vogla dhe polemika mbi çështjet ekonomike. Nga kjo pikëpamje ju me siguri jeni bërë më të kujdesshëm por prapëseprapë duhet t’i bëni takimet. Midis të Premtes dhe të Dielës përpiquni t’i përkushtoheni dashurisë veçanërisht nëse keni një lidhje me ata të lindur nën shenjën e Ujorit dhe Luanit, ka plane të mëdha.

Shigjetari

Në këtë fundjavë përpiquni të mos merrni ndonjë hap të gabuar. Sigurisht, të gjithë kanë rrugën e tyre të jetës, megjithatë krijimi i shqetësimeve dhe tensioneve në familje dhe në dashuri mund të jetë i rrezikshëm. Kjo fundjavë do të bëhet verifikimi dhe testimi . Nëse një histori ka marrë fund, do ta kuptoni. Dikush mund të jetë duke pritur për një përgjigje dhe kjo i bën ata edhe më të acaruar.

Bricjapi

Ky është një vit që ofron mundësi që më pas mund të kapen ose jo dhe në të cilin do të ndiheni pak a shumë ose të përgatitur. Horoskopi Paolo Fox këshillon të mos lini asgjë jashtë, madje as indikacione të vogla që mund të rezultojnë të dobishme për të ardhmen tuaj. Sa i përket dashurisë në këtë moment nuk ka ndonjë lajm të madh, jetoni një periudhë neutraliteti. Në fushën profesionale, megjithatë, ju po kapërceni pengesat e shumta.

Ujori

Në këtë fundjavë përpiquni të relaksoheni, por në të njëjtën kohë të reflektoni për të bërë zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Vëmendje në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Dëshira për të bërë shkelje, për të ndryshuar jetën, është akoma e fortë duke pasur parasysh që marsi disa situata sentimentale dhe pune kanë ndryshuar.

Peshqit

Durimi juaj mund të tensionohet këtë fundjavë . Do të jetë e lehtë të grindeni me dikë ose të qëndroni kundër një personi. Sa i përket punës, mund të jeni në dyshim se çfarë të bëni. Dita e sotme mund të prodhojë një nervozizëm të madh në marrëdhëniet familjare dhe miqësore. Kjo gjendje e mundshme do të vazhdojë gjatë gjithë fundjavës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 22 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Do jeni pafundësisht sharmante sot ju te dashuruarit dhe do e bëni partnerin te ridashurohet. Çastet e ngrohta do shumëfishohen dhe do ndiheni për mrekulli. Beqaret gjithashtu do dine gjithë kohës si te joshin dhe si ta ndryshojnë statusin. Çdo moment ka për te qene i veçante. Financat do kenë me shume përmirësime nga sa mund ta kishit menduar ndonjëherë dhe do arrini te hiqni edhe para mënjanë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Planetët do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Jo vetëm qe nuk do keni me mosmarrëveshje dhe debate me partnerin, por do mendoni te hidhni edhe hapa me tej. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe kurrsesi nuk duhet te marrin vendime te pabazuara ne logjike. Me mbështetjen e Plutonit do arrini te bëni një menaxhim me te mire te të ardhurave.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Çështjet financiare do jene tej mase delikate. Ato mund te sjellin edhe probleme te mëdha ne çift kështu qe sa me pare duhet gjetur një zgjidhje e mire. Beqaret do kenë mundësi te arta për te gjetur personin qe kane ëndërruar gjithmonë. E mira është qe ta marrin çdo gjë shtruar dhe te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë. Vetëm kështu mund te fillohet një lidhje e kënaqshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite shume delikate ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Për shume gjera di debatoni ashpër dhe do e ngrini zërin ne stratosfere. Kjo mund ta acaroje edhe me shume atë qe keni ne krah. Beqaret nuk do jene aspak ne humor dhe ka shume mundësi te mos përfitojnë nga mundësitë e mira qe do iu jepen. Shpenzimet nuk do jete nevoja t’i kufizoni sepse do keni gjendje te mire financiare.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Çiftet do kenë një dite shume te zakonshme dhe nuk do përballen me surpriza te mëdha. Beqaret do e ngatërrojnë dashurinë me një sëmundje dhe do kenë frike te preken prej saj. E ne fakt kur ta kuptojnë qe nuk është kështu do pendohen qe nuk kane përfituar nga mundësitë qe iu janë dhënë. Ne planin financiar duhet te verifikoni gjendjen para se te bëni çdo investim.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Kjo do jete një nga ditët me te mira për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni me te hapur ndaj njeri-tjetrit dhe do jeni gati edhe për ndonjë aventure te vogël për te përjetuar emocione te fuqishme. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te ndryshuar statusin kështu qe do preferojnë te mos pranojnë asnjë ftese. Ne planin financiar do vazhdojnë vështirësitë.

LEXO EDHE:  Parashikimi i frikshëm i historianit matematicien/Shoqëria mund të pësojë kolaps!

LEXO EDHE:  Nëse je i shenjës së Ujorit, e sigurtë që këto gjëra i kupton dhe i jeton çdo ditë!

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite rutine ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Vërtet nuk do përjetoni ndonjë emocion te madh, por te paktën nuk do keni as mosmarrëveshje te forta. Ata qe janë vetëm nuk do mendohen dy here për te pranuar ftesat qe do ju bëhen. Ka mundësi qe disa te ndryshojnë edhe status. Buxheti do mbetet shume i ekuilibruar dhe nuk do keni aspak ankesa.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do joshini, do iu joshin dhe do kaloni vetëm çaste te bukura sot ju te dashuruarit. Here pas here do ju duket sikur ne fakt jeni ne një ëndërr te bukur nga e cila nuk do dëshironi te zgjoheni. Beqaret do jene shume te rezervuar dhe mundet edhe te mbyllen ne vetvete. Ne planin financiar ekuilibri nuk do ketë asnjë lloj tronditjeje dhe do vazhdoni te bëni një jete te qete.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi do jete i pozicionuar shume mire sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret çfarëdo qe te bëjnë nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin e tyre. Edhe ata qe do joshin nuk do arrijnë asnjë rezultat. Perspektivat financiare duken goxha te mira. Po vazhduat kështu keni për t’u pasuruar shpejt.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Jeta ne çift ka për te qene shume e kënaqshme. Ne çdo moment zemra do ju rrahe fort sepse partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës. Nuk do mungojnë as surprizat dhe as propozimet interesante. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq. Financat për fat te mire do jene te mbrojtura ne çdo moment dhe nuk do gjendeni ne vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift ka për te shkuar me se miri sot dhe për asnjë moment nuk do ndieni brenga. Komunikimi është ai qe do shmange çdo te papritur te pakëndshme. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju ndryshoje rrënjësisht. As zemra nuk do ketë me te njëjtat rrahje si me pare. Buxheti mund te dobësohet pak për shkak te disa shpenzimeve te domosdoshme qe do ju duhet te kryeni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Pavarësisht ndonjë konflikti te vogël ne orët e para te mëngjesit, ne përgjithësi marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene e kënaqshme sot. Për gjerat me te rëndësishme do arrini te merreni vesh dhe do kaloni edhe çaste romantike. Beqaret do kënaqen pranë miqve dhe nuk do e ndiejnë nevojën e krijimit te një lidhjeje. Sektori i financave do mbetet i kënaqshëm.

LEXO TE PLOTE