E BUJSHME/ Vlen 10 milionë euro, futbollisti shqiptar drejt transferimit te Milani

-

Shkodran Mustafi duket se është jashtë planeve të Arsenal për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi preferon të rikthehet në Itali, aty ku më parë në Serinë A, ka përjetuar një eksperiencë me skuadrën e Sampdorias.

Por, këtë herë mund të bëhet pjesë edhe e një klubi historik si puna e Milanit. Kuqezinjtë kërkojnë të përforcojnë repartin defensiv në sezonin e ardhshëm dhe lojtari me origjinë shqiptare është një alternativë konkrete.

Aktualisht, kartoni i 28-vjeçari ka një vlerë prej 10 milionë eurosh dhe është i përballueshëm nga kuqezinjtë të cilët mund të përfitonin një mbrojtës me shumë eksperiencë. Megjithatë, mbetet për t’u parë pasi deri më tani nuk ka asgjë konkrete mes dy klubeve.

Europa League/ Tottenham shkatërron Ludogoretsin, fiton Roma. Ja të gjitha rezultatet

-

Janë mbyllur edhe sfidat e mbrëmjes në Europa League.

Tottenham ka marrë një fitore të thellë prej 4-0 ndaj Ludogorets, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve.

Vinicius pati një pjesë të parë të mirë, duke shënuar dy gola, në minutat 16’ dhe 34′ Harry Winks në minutën e 63’, shënoi për 3-0.

Rezultatin përfundimtar të ndeshjes e vendosi Lucas Moura, që shënoi në minutën e 73’ duke vulosur takimin.

Ndërkaq, Roma ka fituar pastër 0-2 ndaj Cluj duke u ngjtur ne kouoten e 10 pikeve ne vendin e pare ne grup./CNA.al

Ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve:

Skandali/ Punonjësi i morgut publikon foto me trupin e pajetë të Maradonës

-

Lajmi për vdekjen e Diego Maradonës tronditi Argjentinën dhe të gjithë botën. Trupi i pajetë i një prej lojtarëve më të rëndësishëm të futbollit po mbahet në Casa Rosada në prani të familjes, miqve dhe mijëra tifozëve.

Ndërkohë është bërë virale fotografia e punonjësit të agjensisë funerale që pozoi krah trupit të Maradonës në arkivol.

Imazhi i publikuar nga televizoni argjentinas “Todo Noticias” u shpërnda menjëherë në rrjetet sociale dhe tregon burrin, që sheh kamerën dhe ngre gishtin e madh të dorës së majtë lart ndërsa me të djathtën ai prek ballin e ish-futbollistit.

Pronari i shtëpisë funerale Pinier tha se punonjësi u pushua nga puna dhe i kërkoi falje familjes së Maradona.

Axhenda/ Java e 6-të e Kategorisë Superiore, ja kur luhet derbi Tirana-Partizani

-

Të dielën do të luhen të gjitha ndeshjet e Kategorisë Superiore për javën e pestë, por FSHF-ja nuk ka humbur kohë dhe ka përcaktuar edhe oraret për javën e gjashtë.

Do të jetë java e derbit ajo e gjashta, teksa Tirana dhe Partizani do të përballen mes tyre dhe do të kërkojnë me çdo kusht fitoren. Pikërisht derbi i kryeqytetit është vendosur të luhet ditën e premte më 4 dhjetor, duke filluar nga ora 18:00. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e ri kombëtar “Air Albania”.

Përsa i përket ndeshjeve të tjera, ato do të luhen një ditë më vonë, me Kukësi-Apolonia dhe Vllaznia-Bylis që do të startojnë në 13:45 ndërsa Skënderbeu-Laçi dhe Teuta-Kastrioti do të startojnë në 16:45.