Connect with Us

E BUJSHME/ Vlen 10 milionë euro, futbollisti shqiptar drejt transferimit te Milani

Sport

E BUJSHME/ Vlen 10 milionë euro, futbollisti shqiptar drejt transferimit te Milani

Publikuar

-

Shkodran Mustafi duket se është jashtë planeve të Arsenal për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi preferon të rikthehet në Itali, aty ku më parë në Serinë A, ka përjetuar një eksperiencë me skuadrën e Sampdorias.

Por, këtë herë mund të bëhet pjesë edhe e një klubi historik si puna e Milanit. Kuqezinjtë kërkojnë të përforcojnë repartin defensiv në sezonin e ardhshëm dhe lojtari me origjinë shqiptare është një alternativë konkrete.

Aktualisht, kartoni i 28-vjeçari ka një vlerë prej 10 milionë eurosh dhe është i përballueshëm nga kuqezinjtë të cilët mund të përfitonin një mbrojtës me shumë eksperiencë. Megjithatë, mbetet për t’u parë pasi deri më tani nuk ka asgjë konkrete mes dy klubeve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Në bisedime me disa klube franceze dhe zviceriane, Lorik Cana zbulon planet

Publikuar

-

Nga

Ish-mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka folur për pandeminë, të shkuarën dhe të ardhmen e tij në karrierën futbollistike.

Cana në një intervistë për “Dueli Ditor” në RTV Dukagjini ka thënë se ka disa projekte që lidhen me sportin dhe jashtë sportit.

Ai ka thënë se është në bisedime me disa klube në Francë dhe Zvicër, por që ende nuk ka vendosur ku do të vazhdojë lidhjen e tij me futbollin.

“E dua futbollin dhe do të shikoj a do të shkoj në Francë apo Zvicër. Dua sigurisht të shkoj në një vend më të përshtatshëm dhe të filloj këtë rrugëtim të ri me kushtet më të mira”, është shprehur ai.

Ish-kapiteni i kuqezinjve thotë se me fondacionin e tij, “Lorik Cana”, ka pasur projekt për hapjen e akademive në gjashtë qytete të reja, ku dy nga to kanë qenë në Kosovë, por që sipas tij, pandemia ka ndikuar që projektet të shtyhen.

“Por, aktiviteti ynë nuk do të ndalet absolutisht”, ka dekalruar ndër të tjera Lorik Cana.

LEXO TE PLOTE

Sport

Vdekja e vëllait e ka lënë me trauma, Kante vazhdon të jetë i trembur. Rrezikon të humbasë…

Publikuar

-

Nga

Çelsi është gati ta lejojë N’Golo Kantenë që të mos luajë më këtë sezon, nëse ai vazhdon të ketë frikë për të zbritur në fushë prej Koronavirusit.

Mesfushori francez mungoi me lejen e klubit në stërvitje ditën e mërkurë, pasi tha se kishte ndjerë simptomat e “COVID-19” dhe do të ishte më mirë që të mos i bashkohej grupit në qendrën stërvitore “Cobham”. Ditën e enjte, kampioni i botës u pa të shkonte në kompleks ku iu nënshtrua edhe një testimi, por sipas “The Sun”, ai vazhdon të jetë i trembur.

Kante ka humbur vëllain e tij si pasojë e një infarkti dhe trajneri Lampard është shprehur mbështetës për këtë situatë. Në fakt, të gjitha klubet e Premier Ligës kanë thënë se kush është nervoz, nuk do të detyrohet të luajë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Talenti shqiptar habit me vendimin e fundit, refuzon Atalantën dhe Southempton për të rinovuar me…

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, Armando Dobra rinovojë për tre sezone të tjera me Ipswich, klube tek I cili është pjesë që nga moshat. Edhe pse nuk është në rolin e titullarit fiks,  me rinovimin e kontratës Ipswich e ka projektuar 19 vjecarin si një lojtar të rëndësishëm për vitet e ardhshme.

Së fundmi mediat angleze raportojn se Dobra kishte oferta nga dy klube të tjera angleze Leeds United dhe Southempton gjithashtu dhe nga Atalanta në Seria A por Dobra vendosi të qëndroj ende te ky klub për tu rritur ende si lojtar.

Kujtojmë që,  Dobra kishte marë ftesë nga U21 i shqipërisë gjithashtu është në vëmëndjen edhe të trajnerit të Kombëtares A, Edy Reja.

LEXO TE PLOTE