Connect with Us

Çfarë e bën një femër apo një mashkull më tërheqës/ Zbuloni 7 karakteristikat

Life Style

Çfarë e bën një femër apo një mashkull më tërheqës/ Zbuloni 7 karakteristikat

Publikuar

-

Ne priremi të mendojmë se bukuria është në syrin e shikuesit. Por, siç sugjeron një  studim , kjo nuk është domosdoshmërisht e vërtetë. Në fakt, e vërteta është diku në mes. Standardet e atraktivitetit, me të vërtetë, janë të përbashkëta, megjithatë, preferencat tona personale luajnë gjithashtu një rol mjaft të madh.

Më poshtë keni të listuar 7 karakteristikat që e bëjnë tërheqës një mashkull apo një femër:

Beli i hollë

Përqindja e belit me ijet është konsideruar gjithmonë një nga tiparet më të rëndësishme në pamjen e një gruaje. Dhe siç tregojnë disa hulumtime , sa më e ulët të jetë raporti i belit dhe ijet, aq më tërheqëse duket një grua për një burrë.

Simetria e fytyrës

Studiuesit kanë konfirmuar që ne i vlerësojmë fytyrat simetrike si më tërheqëse sesa ato me më pak simetri sepse receptorët tanë vizual mund t’i përpunojnë ato shumë më lehtë. Një arsye tjetër për këtë është se ne biologjikisht i lidhim fytyrat simetrike me gjenet e mira.

Pamja

Siç sugjeron një  studim , preferojmë një pamje që duket më mesatare për ne. Dhe kjo mund të ketë shpjegime të ndryshme: ose e lidhim me avantazhe biologjike siç janë gjenet e mira, ose trurin tonë thjesht preferojmë fytyrat më tipike.

Dieta

Është një  studim i vogël që tregon se preferencat e ushqimit në të vërtetë mund ta bëjnë një burrë më tërheqës për një grua. Era e burrave që kohët e fundit hëngrën fruta dhe perime konsiderohej mënyra më e preferueshme nga burrat që kryesisht hanin ushqim si bukë dhe makarona.

Zëri

Sipas  hulumtimit , gratë i lidhin zërat e ulët të burrave me pjekurinë, duke e vlerësuar kështu atë më tërheqës.

Aroma

Aroma e një gruaje në të vërtetë mund të ndikojë se sa tërheqëse u duken meshkujve. Por kjo është e vërtetë për një erë të veçantë: atë që bazohet në hormonet riprodhuese të grave. Siç  tregojnë studimet , gratë janë shumë më tërheqëse për burrat gjatë fazës së ovulacionit sepse niveli i hormoneve në këtë kohë është më i lartë në mes të ciklit, duke treguar pjellorinë e tyre.

Shija

Kur puthemi, shkëmbejmë shumë baktere, dhe kjo, siç  tregojnë studimet , gjithashtu ka një kuptim praktik. Na ndihmon të zbulojmë nëse jemi një kombinim i mirë me këtë person të veçantë. Kështu që mënyra sesi një person shijon vërtet mund ta bëjë atë më shumë ose më pak tërheqës për ne./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTOT- Një “bishë” si Jennifer Lopez/ 50 vjeçarja thyen rrjetin teksa tregon muskujt

Publikuar

-

Nga

Jennifer Lopez ushtrohet shumë fort për të mbajtur në formë trupin e saj. Këtë e vërtetojnë dhe fotot e fundit që po qarkullojnë në mediat e huaja.

Këngëtarja 50 vjeçare shfaqet super në formë teksa ushtrohet së bashku me të fejuarin e saj Alex Rodriguez, 44 vjeç.

Por jo vetëm alex dhe Jennifer mbajnë një regjim të tillë por edhe fëmijët Natasha dhe Ella.

LEXO EDHE:  Studim i ri mbi ndryshimet klimatike

Nga pamjet në foto, ylli i muzikës shfaqet tejet e fuqishme duke ushtruar dhe vihen re qartë muskujt e saj të barkut.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

5 ngjyrat e preferuara të Peshqve/ Zbuloni karakterin e kësaj shenje të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Jeshilja

Ngjyra jeshile është një nga ngjkyrat që lidhet me natyrën, si pemët, bari dhe lulet. Në një kuptim shpirtëror, ai përfaqëson një fillim të ri ose “kthimin e një gjethe të re”. Kjo është e rëndësishme për Peshqit sepse fillimet e reja u lejojnë atyre të heqin dorë nga e kaluara dhe të ecin përpara. Peshqit duan ta shndërrojnë introspeksionin në mësime të shkëlqyera të jetës, gjë që i bën ata vendimmarrës të shkëlqyeshëm.

Vjollcë

Vjollcë është një ngjyrë që shoqërohet me fuqi dhe ambicie. Shpirtërisht, ajo gjithashtu mund të përfaqësojë përmbushje, paqe dhe gjallëri. Kjo ngjyrë është e veçantë për Peshqit sepse pas pjesës së jashtme të tyre është dikush që është shumë mendjemprehtë dhe i fuqishëm. Ata kanë një forcë të brendshme që u lejon atyre të bëjnë zgjedhje të mira dhe këmbëngulse përmes vështirësive.

E argjendtë

Argjendi shihet në objekte që janë të teknologjisë së lartë, moderne dhe të sofistikuar. Peshqit e duan këtë ngjyrë sepse zakonisht argjendi shoqërohet edhe me risi ose ide të reja origjinale. Natyrisht, kjo shenjë është shumë kreative dhe intuitive. Inteligjenca e tyre dhe një sens i shkëlqyeshëm i imagjinatës funksionojnë paralelisht për t’i ndihmuar ata me anën e tyre inovative.

LEXO EDHE:  Studim/ Mos keni frikë, gjithcka ndodh

Ngjyrë leila

Kjo ngjyrë është shumë e ngjashme me vjollcën, por pak më ndryshe. Ka një ton të butë qetësues për shkak të hijes së saj të rrallë të purpurtë. Kjo ngjyrë funksionon më së miri me Peshqit sepse prapa jashtme të tyre të vështirë është një person shumë i ndjeshëm me nevoja dhe dëshira të thjeshta ashtu si të gjithë të tjerët.

Blu

Blu është sinonim i oqeanit dhe qiellit. Për shkak të faktit se sa i madh është qielli ynë dhe oqeani, bluja shoqërohet gjithashtu me mister. Dhënia e njerëzve një ndjenjë misteri për ju mund t’i tërheq ata të përpiqen të njihen me ju. Ndonjëherë, Peshqit ka një kohë të vështirë për të tërhequr vëmendjen e njerëzve për shkak të qëndrimit të tyre të ndrojtur dhe introvert. Zakonisht ata nuk janë asnjëherë në qendër të vëmendjes në tubimet shoqërore, sepse ata ndjehen sikur shumë njerëz nuk do t’i kuptojnë kurrë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

VIDEO-Vazhdon të bëjë seksin/ Olta Gixhari tregon “pasojat” e shtatzënisë

Publikuar

-

Nga

Aktorja Olta Gixhari është një nga personazhet më të komentuara të shoëbizit. Së fundi ajo ka konfirmuar se është në pritje të ëmbël dhe se ndodhet në Spanjë së bashku me partnerin e saj.

Duke qenë se është shumë aktive në rrjetet sociale Olta ka publikuar disa video ku tregon “pasojat” e shtatzënisë.

Teksa tregon gjoksin, ajo shprehet se ka humbur sensin e kohës tashmë s’di asgjë.

“Sa është data sot? Ça dite jemi? Sa është ora? Asgjë s’di. Data është 23 sot më duket apo 24, ose  23 ose 24 aty jemi”, dëgjohet të thotë Olta në postimin e saj.

LEXO EDHE:  Studim i ri mbi ndryshimet klimatike

E megjithatë ajo shfaqet shumë seksi, diçka që në një postim të mëparshëm ajo ka treguar se nuk do të heqë dorë kurrë së qëni seksi.

Për më tepër shihni videot e mëposhtme./ CNA.al


LEXO TE PLOTE