Connect with Us

5 ngjyrat e preferuara të Peshqve/ Zbuloni karakterin e kësaj shenje të horoskopit

Horoskopi

5 ngjyrat e preferuara të Peshqve/ Zbuloni karakterin e kësaj shenje të horoskopit

Publikuar

-

Jeshilja

Ngjyra jeshile është një nga ngjyrat që lidhet me natyrën, si pemët, bari dhe lulet. Në një kuptim shpirtëror, ajo përfaqëson një fillim të ri ose “kthimin e një gjethe të re”. Kjo është e rëndësishme për Peshqit sepse fillimet e reja u lejojnë atyre të heqin dorë nga e kaluara dhe të ecin përpara. Peshqit duan ta shndërrojnë introspeksionin në mësime të shkëlqyera të jetës, gjë që i bën ata vendimmarrës të shkëlqyeshëm.

Vjollcë

Vjollca është një ngjyrë që shoqërohet me fuqi dhe ambicie. Shpirtërisht, ajo gjithashtu mund të përfaqësojë përmbushje, paqe dhe gjallëri. Kjo ngjyrë është e veçantë për Peshqit sepse pas pjesës së jashtme të tyre është dikush që është shumë mendjemprehtë dhe i fuqishëm. Ata kanë një forcë të brendshme që u lejon atyre të bëjnë zgjedhje të mira dhe këmbëngulse përmes vështirësive.

E argjendtë

Ngjyra e argjendtë shihet në objekte që janë të teknologjisë së lartë, moderne dhe të sofistikuar. Peshqit e duan këtë ngjyrë sepse zakonisht argjendi shoqërohet edhe me risi ose ide të reja origjinale. Natyrisht, kjo shenjë është shumë kreative dhe intuitive. Inteligjenca e tyre dhe një sens i shkëlqyeshëm i imagjinatës funksionojnë paralelisht për t’i ndihmuar ata me anën e tyre inovative.

LEXO EDHE:  Ke karakter të vështirë/ Urime je inteligjente

Ngjyrë leila

Kjo ngjyrë është shumë e ngjashme me vjollcën, por pak më ndryshe. Ka një ton të butë qetësues për shkak të hijes së saj të rrallë të purpurtë. Kjo ngjyrë funksionon më së miri me Peshqit sepse prapa pamjes së jashtme të tyre të vështirë është një person shumë i ndjeshëm me nevoja dhe dëshira të thjeshta ashtu si të gjithë të tjerët.

Blu

Ngjyra blu është sinonim i oqeanit dhe qiellit. Për shkak të faktit se sa i madh është qielli ynë dhe oqeani, bluja shoqërohet gjithashtu me mister. Dhënia e një ndjenje misteri për ju mund t’i tërheq ata të përpiqen të njihen me ju. Ndonjëherë, Peshqit e kanë të vështirë për të tërhequr vëmendjen e njerëzve për shkak të qëndrimit të tyre të ndrojtur dhe introvert. Zakonisht ata nuk janë asnjëherë në qendër të vëmendjes në tubimet shoqërore, sepse ata ndjehen sikur shumë njerëz nuk do t’i kuptojnë kurrë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i Paolo Fox për çdo shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi

Dita e sotme do të jetë shumë pozitive për ju falë katër planeteve të favorshëm për shenjën tuaj të zodiakut. Mërzia e vetme është nevoja për të zgjidhur disa çështje ligjore ose financiare. Tani, në të vërtetë, ju mund të gjeni veten duke paguar çmimin e një gabimi të së kaluarës, siç është besimi i keq te dikush që ju ka tradhtuar.

Demi

Këshilla për ju është të provoni të lini mënjanë para . Në fakt, mes ditës së sotme  dhe të nesërme mund të dilni me një ide të mirë. Ata që prisnin një detyrë ose një ndryshim mund të jenë pak me vonesë por nuk duhet të dëshpërohen! Në dashuri, këshilla është të vazhdoni të mbani atë që keni tashmë.

Binjakët

Yjet favorizojnë shenjën tuaj të zodiakut, veçanërisht këtë fundjavë. Edhe nëse nuk është e mundur të zgjidhet çdo problem midis sot dhe nesër, 48 orët do të jenë vendimtare për të zgjidhur disa pikëpyetje që keni në mendje.

Fundjava është e rëndësishme si në punë ashtu edhe në aspektin sentimental , sepse do t’ju lejojë të menaxhoni më mirë gjithçka dhe të planifikoni një zgjim të këndshëm. Edhe dashuria do jetë më pasionante.

Gaforrja

Së bashku me Dashin dhe Peshoren, ju tani e gjeni veten duke pasur nevojë të rishikoni disa marrëveshje ose marrëdhënie me njerëz të caktuar me ndikimin e Saturnit. Në dashuri, do të nevojitet kujdes i dyfishtë; asnjë lajm në horizont.

Luani

Kjo është një kohë kur përparësia më e lartë ka të bëjë me marrëdhëniet e dashurisë dhe miqësisë . Me siguri po kërkoni solidaritet nga njerëzit që ju duan ose dëshironi të doni.

Në një nivel pune, duket se ka disa mundime dhe mbase disa situata do të pësojnë ndryshime brenda tre muajve të ardhshëm, jo ​​sipas dëshirës tuaj.

Virgjëresha

Shenja juaj është ndër më të fortat e këtij 2020, edhe nëse kjo javë ka qenë dhe vazhdon të jetë shumë e tensionuar . Do ta realizoni këtë energji elektrike veçanërisht nëse punoni në fundjavë ose po grumbulloheni me diçka të rëndësishme. Ndoshta ndiheni pak jashtë lojës, por nuk keni pse të keni frikë: thjesht duhet të rezistoni ndaj provokimeve !

Çiftet që kanë pasur probleme në të kaluarën e fundit duhet të përpiqen të qëndrojnë sa më të qetë .

Peshorja

Kjo fundjave favorizon takimet , megjithëse sigurisht që ka akoma kufizime për të gjithë ne. Nga Qershori, megjithatë, duket se kufijtë do të lirohen dhe ju mund të vini në lojë disa situata të njohura, personale dhe të lidhura me punën që keni bllokuar muajt e fundit. 48 orët e ardhshme do të jenë plot emocione!

LEXO EDHE:  Puthjen e këtyre shenjave të zodiakut nuk do ta harroni dot kurrë

LEXO EDHE:  Horoskopi 13 Korrik 2016

Akrepi

Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të bëni mirë matematikën këtë fundjavë. Është e mundur që ju të jeni afër një personi që nuk është mirë ose që ka pasur probleme në të kaluarën e fundit, kështu që sugjerimi për 48 orët e ardhshme është të shmangni kompromiset ose marrëveshjet e paqëndrueshme . Ndryshimet në punë do të  vijnë në katër muajt e ardhshëm. Ju duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm nëse keni të bëni me Shigjetarin ose Virgjëreshën.

Shigjetari

Ju po ndiheni shumë të hutuar tani dhe kjo është shumë e çuditshme për ju, të cilët zakonisht janë të fortë dhe me fat. Duket se nuk ka situata të përcaktuara në lidhje me të ardhmen, sepse gjithçka po evoluon. Në fund të fundit, ju do të bini në këmbët tuaja! Fundjava mbetet pak nervoz dhe ju pyet për kujdes të veçantë ndërnjerëzor.

Bricjapi

Ndiheni veçanërisht të shqetësuar dhe kjo mund të jetë për shkak të faktit se jeni gjithmonë jashtëzakonisht ambiciozë. Për nga natyra ju priren të mos ndaleni kurrë, por çdo herë pas here këshillohet një pushim që të reflektoni më mirë në hapat që duhet të merrni. Në një nivel sentimental nuk ka yje të mëdhenj ose situata komprometuese, ata që tashmë kanë një lidhje e ruajnë atë, ndërsa ata që nuk e kanë atë nuk e kërkojnë fare dhe e braktisin veten para fatit.

Ujori

Kjo fundjavë është shumë e rëndësishme për ju. Sidoqoftë, këshillat janë të mbroheni , edhe nëse nga natyra ju priren të shmangni kontrollet dhe të shijoni shumë ditën; preferoni t’i përkushtoheni më shumë problemeve të atyre që janë përreth jush. Tani, megjithatë, duhet të mendoni pak më shumë për veten tuaj dhe atë që dëshironi . Saturni që hyn në shenjën tuaj të zodiakut ju fton të rishikoni llogaritë ose projektet e caktuara personale dhe të punës.

Peshqit

Këtë fundjavë duket se është një provë për ju. Të gjithë përjetojnë situata të ndryshme, por çiftet në krizë dhe marrëdhëniet më të paqëndrueshme mund të jetojnë 48 orë shumë shqetësuese. Sugjerimi është gjithashtu t’i kushtoni vëmendje çdo sëmundje të vogël fizike , në veçanti për kyçin e këmbëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Ditë shumë pasionante do jetë kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Bashkëpunimi me partnerin ka për të qenë i fortë dhe nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni. Beqarët do kenë njohje të reja, por që nuk mund të shkojnë shumë larg. Më mirë të bëjnë edhe pak durim para se të hedhin hapa. Nëse në planin financiar keni vendime të mëdha për të marre prisni edhe pak kohë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Marrëdhënia në çift ka për të qenë shumë e mirë gjatë kësaj dite vetëm se duhet të gjeni gjithmonë kohë për të kaluar me partnerin dhe jo t’i përkushtoheni punës pa orare. Beqarët do i harrojnë të hanë dhe të flenë aq të lumtur do të ndihen. Me financat duhet të tregoheni sa më të matur sepse në të kundërt keni për të pasur probleme më të mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Marsi nuk do ketë ndikimin e dikurshëm në jetën tuaj në çift sot dhe herë pas here mund të jeni me humor të keq. Mosmarrëveshjet ndonjëherë do jenë të vazhdueshme edhe pse të pakuptimta. Beqarët nuk duhet të ndjekin instinktin sot, por duhet të ecin me logjikë. Gjendja e financave nuk ka për të qenë aq e kënaqshme sa do dëshironit, por kjo nuk do të thotë se do keni probleme serioze.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse kohët e fundit jeta juaj në çift nuk ka qenë aq e mirë sa ju keni dashur, sot është koha të flisni hapur dhe të sqaroni çdo mosmarrëveshje. Po i latë gjërat pas dorës keni për të pasur probleme më të mëdha. Beqarët më në fund do realizojnë disa takime vendimtare që do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Financat nuk kanë për të qenë aspak të mira kështu që kujdes.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Duhet të përqendroheni më shumë tek jeta juaj në çift gjatë kësaj dite sepse po e latë atë pas dore mund të keni probleme të njëpasnjëshme. Nëse jetoni vetë mos bëni asnjë lloj sakrifice për ta ndryshuar statusin sepse nuk do ja vlejë. Sektori i financave do jetët goxha më i mirë se më parë kështu që përfitoni për të kryer disa shpenzime ose për të shlyer borxhet.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ditë shumë delikate do jetë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do prekni pa dashje disa tema që nuk i pëlqejnë partnerit dhe kjo do ju turbullojë tej mase. Beqarët do i vrasë pafund vetmia, por nuk do bëjnë asgjë që ta ndryshojnë atë. Sektori i financave ka për të qenë shumë herë më i mirë nga më parë. Do dini si t’i organizoni të ardhurat dhe nuk do gjendeni aspak në vështirësi.

LEXO EDHE:  Si do të jeni këtë muaj me financat, çfarë thotë horoskopi për secilën shenjë

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse lidhja juaj është tashme e qëndrueshme sot gjërat kanë për t’u përmirësuar edhe më tepër. Do mendoni t’i çoni gjërat edhe më tej dhe pse jo do mendoni edhe për një fëmijë. Beqarët do kenë më tepër besim tek vetja e tyre dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin që pëlqejnë. Jupiteri do ju ndihmojë mjaft për të përmirësuar financat. Nuk do keni aspak probleme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Qielli i dashurisë do jetë i mbushur me re gjatë kësaj dite. Do keni herë pas here debate të forta me partnerin edhe për gjëra në dukje pa vlerë. Beqarët do tregohen kapricoze dhe nuk do pranojnë të dalin me çdo person që do i ftojë. Buxheti do jetë i trazuar. Edhe pse do shpenzoi më shumë për rehatinë familjarë asgjë nuk do justifikohet. Po nuk e shtrënguat rripin shpejt do keni probleme serioze.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni shumë agresivë dhe të palogjikshëm sot ju të dashuruarit. Debatet me partnerin do jenë të forta e të palogjikshëm kështu që pasojat do jenë të rënda. As beqarët nuk do jenë të vetëdijshëm për atë që duan të bëjnë dhe do hedhin hapa të gabuara. Financat do dini si t’i menaxhoni gjithë kohën dhe për fat nuk do kenë më tronditje si më parë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ditë goxha pozitive do jetë kjo e sotmja për ju që jeni në një lidhje. Do jeni me humor të mirë të dyja palët, do bashkëpunoni dhe do përjetoni kënaqësi të paimagjinueshme. Beqarët duhet të jenë më të logjikshëm dhe duhet të sigurohen plotësisht para se të hedhin hapa. Në planin financiar situata nuk di jetë e shkëlqyer, por as shumë problematike.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Plutoni do e nxitë partnerin tuaj të mos bëjë lëshime gjatë kësaj dite kështu që ju duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm. Po ju filluat problemet vështirë se do ndalen dot lehtësisht. Beqarët do jenë shumë xhelozë për disa miq që e kanë gjetur dashurinë e madhe dha pa u menduar shumë do bëjnë ftesa e propozime. Ky do jetë një gabim shumë i madh.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Sot është dita e përshtatshme për të hedhur hapa të rëndësishme për ju të dashuruarit. Do ndiheni mirë pranë atij që keni në krah dhe nuk do keni më dyshime se ai është personi me të cilin doni të kaloni jetën. Beqarët do ndihen mirë pranë atyre që do ju thonë fjalë inkurajuese dhe mund të mendojnë të hedhin hapa më tej. Në planin financiar fati do jetë gjithë kohës në anën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Puna dhe dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi

Ditën e sotme ju do të rifitoni forcën dhe dëshirën për të dashuruar sërish. Duhet të zëvendësoni kohën e humbur. Në muajin Shtator do të keni disa projekte në diskutim dhe të gjithë muajt ngërç do të rikuperohen. Edhe në dashuri do të keni një shtysë të re.

Demi

Në këtë fazë ju duhet të verifikoni të gjitha çështjet praktike dhe ekonomike në funksion të projekteve që do të zbatohen duke filluar nga korriku. Jupiteri është në një aspekt të favorshëm, por përkundrazi aspekti i Saturnit shkakton bllokime dhe vonesa. Ndoshta disa aktivitete do ta shohin dritën pak më tej në kohë. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mos humbni motivimin.

Binjakët

Jetoni një situatë shumë të veçantë astrologjike me Venusin, Hënën dhe Mërkurin në shenjë dhe aspektin e mirë të Saturnit që tregon rilindjen e një pasioni. Ju keni në diskutim një projekt të shkëlqyeshëm që ju emocionon dhe i bën ditët tuaja stimuluese.

Gaforrja

Keni nevojë për guxim. Në përgjithësi, ju kurrë nuk kërkoni asgjë dhe ju jeni ndër shenjat që nga natyra jeni mësuar të jepni pa ndonjë përfitim personal. Sigurisht, nëse ndjeni se keni qenë “përdorur” ose që dikush ka përfituar nga besimi juaj i mirë, mund të zemëroheni. Dikush do të luftojë me çështje financiare. Dashuria në këto ditë mbetet normale.

Luani

Sot do ju shohim pak të tensionuar, veçanërisht në mëngjes, edhe nëse mund të mbështeteni në një qiell të madh. Së bashku me shenjat e Gaforres, Dashi dhe Peshqit ju keni një vitalitet të madh që jo vetëm që ju dallon por që ju bën ndër shenjat më të forta të zodiakut. Preferoni miqësi dhe takime të reja.

Virgjëresha

Ajo që sapo ka kaluar dhe që ka përfunduar ka qenë një javë e mundimshme, e rëndë për ju . Tendenca e përgjithshme e këtij viti mbetet pozitive. Vetëm në këto ditë ka pasur një nervozizëm më të madh. Këshillat e horoskopit Paolo Fox janë të shmangni diskutimet familjare.

Peshorja

Kjo javë ka qenë mjaft fitimprurëse dhe i ka lejuar disa të lindur nga shenja të bëjnë një ndryshim. Ka një përqendrim shumë të fortë të planetëve në qiellin tuaj që ju bën të ndjeheni të lirë, të lirë për të vepruar, menduar dhe dashuruar. E vetmja pengesë e figurës suaj astrologjike është paraja dhe çështjet ekonomike, përpiquni të jeni të durueshëm.

LEXO EDHE:  Puthjen e këtyre shenjave të zodiakut nuk do ta harroni dot kurrë

LEXO EDHE:  HOROSKOPI i fundjavës/ Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me shenjat e horoskopit

Akrepi

Ka pasur disa diskutime të vogla dhe polemika mbi çështjet ekonomike. Nga kjo pikëpamje ju me siguri jeni bërë më të kujdesshëm por prapëseprapë duhet t’i bëni takimet. Midis të Premtes dhe të Dielës përpiquni t’i përkushtoheni dashurisë veçanërisht nëse keni një lidhje me ata të lindur nën shenjën e Ujorit dhe Luanit, ka plane të mëdha.

Shigjetari

Në këtë fundjavë përpiquni të mos merrni ndonjë hap të gabuar. Sigurisht, të gjithë kanë rrugën e tyre të jetës, megjithatë krijimi i shqetësimeve dhe tensioneve në familje dhe në dashuri mund të jetë i rrezikshëm. Kjo fundjavë do të bëhet verifikimi dhe testimi . Nëse një histori ka marrë fund, do ta kuptoni. Dikush mund të jetë duke pritur për një përgjigje dhe kjo i bën ata edhe më të acaruar.

Bricjapi

Ky është një vit që ofron mundësi që më pas mund të kapen ose jo dhe në të cilin do të ndiheni pak a shumë ose të përgatitur. Horoskopi Paolo Fox këshillon të mos lini asgjë jashtë, madje as indikacione të vogla që mund të rezultojnë të dobishme për të ardhmen tuaj. Sa i përket dashurisë në këtë moment nuk ka ndonjë lajm të madh, jetoni një periudhë neutraliteti. Në fushën profesionale, megjithatë, ju po kapërceni pengesat e shumta.

Ujori

Në këtë fundjavë përpiquni të relaksoheni, por në të njëjtën kohë të reflektoni për të bërë zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Vëmendje në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Dëshira për të bërë shkelje, për të ndryshuar jetën, është akoma e fortë duke pasur parasysh që marsi disa situata sentimentale dhe pune kanë ndryshuar.

Peshqit

Durimi juaj mund të tensionohet këtë fundjavë . Do të jetë e lehtë të grindeni me dikë ose të qëndroni kundër një personi. Sa i përket punës, mund të jeni në dyshim se çfarë të bëni. Dita e sotme mund të prodhojë një nervozizëm të madh në marrëdhëniet familjare dhe miqësore. Kjo gjendje e mundshme do të vazhdojë gjatë gjithë fundjavës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE