Kryemadhi në Komisariat/ Habit Lleshaj: Nuk e di pse u shoqërua, s’e kuptoj as heshtjen e saj

22 Maj 2020, 20:10, Politikë CNA
Kryemadhi në Komisariat/ Habit Lleshaj: Nuk e di pse u shoqërua,

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur lidhur me protestën në mbrojtje të Tetarit Kombëtar dhe shoqërimeve në komisariat që u bënë atë ditë.

Ai tha se protestuesit shkelën dy ligje, atë për organizim të protestave pa leje si dhe ligjin për pandeminë.
Lleshaj habiti me fjalët e tij teksa komentoi shoqërimin e kryetares së LSI, Monika Kryemadhit në mëngjesin e 17 majit.

?Ka vetëm një sekuencë të filmuar kur shoqërohet kryetarja e një partie, por nuk e kuptoj çfarë ka ndodhur. Nuk di asnjë arsye për shoqërimin e saj nga forcat e policisë. Jam disi i habitur. Nuk kam pasur ndonjë interes sepse vetë zonja e ka kaluar në heshtje. Çudi sesi për një gazetar që sulmoi me duar tre police femra, u bë zhurmë e madhe pse u shoqërua. Ndërsa për këtë kryetare partie nuk pati asnjë protestë, asnjë sqarim, asnjë bujë në media?, tha Lleshaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga