Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut italian/ Puna dhe dashuria në fokus

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Puna dhe dashuria në fokus

Publikuar

-

Dashi

Ditën e sotme ju do të rifitoni forcën dhe dëshirën për të dashuruar sërish. Duhet të zëvendësoni kohën e humbur. Në muajin Shtator do të keni disa projekte në diskutim dhe të gjithë muajt ngërç do të rikuperohen. Edhe në dashuri do të keni një shtysë të re.

Demi

Në këtë fazë ju duhet të verifikoni të gjitha çështjet praktike dhe ekonomike në funksion të projekteve që do të zbatohen duke filluar nga korriku. Jupiteri është në një aspekt të favorshëm, por përkundrazi aspekti i Saturnit shkakton bllokime dhe vonesa. Ndoshta disa aktivitete do ta shohin dritën pak më tej në kohë. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mos humbni motivimin.

Binjakët

Jetoni një situatë shumë të veçantë astrologjike me Venusin, Hënën dhe Mërkurin në shenjë dhe aspektin e mirë të Saturnit që tregon rilindjen e një pasioni. Ju keni në diskutim një projekt të shkëlqyeshëm që ju emocionon dhe i bën ditët tuaja stimuluese.

Gaforrja

Keni nevojë për guxim. Në përgjithësi, ju kurrë nuk kërkoni asgjë dhe ju jeni ndër shenjat që nga natyra jeni mësuar të jepni pa ndonjë përfitim personal. Sigurisht, nëse ndjeni se keni qenë “përdorur” ose që dikush ka përfituar nga besimi juaj i mirë, mund të zemëroheni. Dikush do të luftojë me çështje financiare. Dashuria në këto ditë mbetet normale.

Luani

Sot do ju shohim pak të tensionuar, veçanërisht në mëngjes, edhe nëse mund të mbështeteni në një qiell të madh. Së bashku me shenjat e Gaforres, Dashi dhe Peshqit ju keni një vitalitet të madh që jo vetëm që ju dallon por që ju bën ndër shenjat më të forta të zodiakut. Preferoni miqësi dhe takime të reja.

Virgjëresha

Ajo që sapo ka kaluar dhe që ka përfunduar ka qenë një javë e mundimshme, e rëndë për ju . Tendenca e përgjithshme e këtij viti mbetet pozitive. Vetëm në këto ditë ka pasur një nervozizëm më të madh. Këshillat e horoskopit Paolo Fox janë të shmangni diskutimet familjare.

Peshorja

Kjo javë ka qenë mjaft fitimprurëse dhe i ka lejuar disa të lindur nga shenja të bëjnë një ndryshim. Ka një përqendrim shumë të fortë të planetëve në qiellin tuaj që ju bën të ndjeheni të lirë, të lirë për të vepruar, menduar dhe dashuruar. E vetmja pengesë e figurës suaj astrologjike është paraja dhe çështjet ekonomike, përpiquni të jeni të durueshëm.

LEXO EDHE:  Pse nuk duhet të flini kurrë në punë?

Akrepi

Ka pasur disa diskutime të vogla dhe polemika mbi çështjet ekonomike. Nga kjo pikëpamje ju me siguri jeni bërë më të kujdesshëm por prapëseprapë duhet t’i bëni takimet. Midis të Premtes dhe të Dielës përpiquni t’i përkushtoheni dashurisë veçanërisht nëse keni një lidhje me ata të lindur nën shenjën e Ujorit dhe Luanit, ka plane të mëdha.

Shigjetari

Në këtë fundjavë përpiquni të mos merrni ndonjë hap të gabuar. Sigurisht, të gjithë kanë rrugën e tyre të jetës, megjithatë krijimi i shqetësimeve dhe tensioneve në familje dhe në dashuri mund të jetë i rrezikshëm. Kjo fundjavë do të bëhet verifikimi dhe testimi . Nëse një histori ka marrë fund, do ta kuptoni. Dikush mund të jetë duke pritur për një përgjigje dhe kjo i bën ata edhe më të acaruar.

Bricjapi

Ky është një vit që ofron mundësi që më pas mund të kapen ose jo dhe në të cilin do të ndiheni pak a shumë ose të përgatitur. Horoskopi Paolo Fox këshillon të mos lini asgjë jashtë, madje as indikacione të vogla që mund të rezultojnë të dobishme për të ardhmen tuaj. Sa i përket dashurisë në këtë moment nuk ka ndonjë lajm të madh, jetoni një periudhë neutraliteti. Në fushën profesionale, megjithatë, ju po kapërceni pengesat e shumta.

Ujori

Në këtë fundjavë përpiquni të relaksoheni, por në të njëjtën kohë të reflektoni për të bërë zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Vëmendje në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Dëshira për të bërë shkelje, për të ndryshuar jetën, është akoma e fortë duke pasur parasysh që marsi disa situata sentimentale dhe pune kanë ndryshuar.

Peshqit

Durimi juaj mund të tensionohet këtë fundjavë . Do të jetë e lehtë të grindeni me dikë ose të qëndroni kundër një personi. Sa i përket punës, mund të jeni në dyshim se çfarë të bëni. Dita e sotme mund të prodhojë një nervozizëm të madh në marrëdhëniet familjare dhe miqësore. Kjo gjendje e mundshme do të vazhdojë gjatë gjithë fundjavës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 22 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Do jeni pafundësisht sharmante sot ju te dashuruarit dhe do e bëni partnerin te ridashurohet. Çastet e ngrohta do shumëfishohen dhe do ndiheni për mrekulli. Beqaret gjithashtu do dine gjithë kohës si te joshin dhe si ta ndryshojnë statusin. Çdo moment ka për te qene i veçante. Financat do kenë me shume përmirësime nga sa mund ta kishit menduar ndonjëherë dhe do arrini te hiqni edhe para mënjanë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Planetët do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Jo vetëm qe nuk do keni me mosmarrëveshje dhe debate me partnerin, por do mendoni te hidhni edhe hapa me tej. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe kurrsesi nuk duhet te marrin vendime te pabazuara ne logjike. Me mbështetjen e Plutonit do arrini te bëni një menaxhim me te mire te të ardhurave.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Çështjet financiare do jene tej mase delikate. Ato mund te sjellin edhe probleme te mëdha ne çift kështu qe sa me pare duhet gjetur një zgjidhje e mire. Beqaret do kenë mundësi te arta për te gjetur personin qe kane ëndërruar gjithmonë. E mira është qe ta marrin çdo gjë shtruar dhe te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë. Vetëm kështu mund te fillohet një lidhje e kënaqshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite shume delikate ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Për shume gjera di debatoni ashpër dhe do e ngrini zërin ne stratosfere. Kjo mund ta acaroje edhe me shume atë qe keni ne krah. Beqaret nuk do jene aspak ne humor dhe ka shume mundësi te mos përfitojnë nga mundësitë e mira qe do iu jepen. Shpenzimet nuk do jete nevoja t’i kufizoni sepse do keni gjendje te mire financiare.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Çiftet do kenë një dite shume te zakonshme dhe nuk do përballen me surpriza te mëdha. Beqaret do e ngatërrojnë dashurinë me një sëmundje dhe do kenë frike te preken prej saj. E ne fakt kur ta kuptojnë qe nuk është kështu do pendohen qe nuk kane përfituar nga mundësitë qe iu janë dhënë. Ne planin financiar duhet te verifikoni gjendjen para se te bëni çdo investim.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Kjo do jete një nga ditët me te mira për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni me te hapur ndaj njeri-tjetrit dhe do jeni gati edhe për ndonjë aventure te vogël për te përjetuar emocione te fuqishme. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te ndryshuar statusin kështu qe do preferojnë te mos pranojnë asnjë ftese. Ne planin financiar do vazhdojnë vështirësitë.

LEXO EDHE:  Këto shenja të zodiakut mendojnë se janë gjithmonë më të mirë se të tjerët

LEXO EDHE:  Pse nuk duhet të flini kurrë në punë?

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite rutine ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Vërtet nuk do përjetoni ndonjë emocion te madh, por te paktën nuk do keni as mosmarrëveshje te forta. Ata qe janë vetëm nuk do mendohen dy here për te pranuar ftesat qe do ju bëhen. Ka mundësi qe disa te ndryshojnë edhe status. Buxheti do mbetet shume i ekuilibruar dhe nuk do keni aspak ankesa.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do joshini, do iu joshin dhe do kaloni vetëm çaste te bukura sot ju te dashuruarit. Here pas here do ju duket sikur ne fakt jeni ne një ëndërr te bukur nga e cila nuk do dëshironi te zgjoheni. Beqaret do jene shume te rezervuar dhe mundet edhe te mbyllen ne vetvete. Ne planin financiar ekuilibri nuk do ketë asnjë lloj tronditjeje dhe do vazhdoni te bëni një jete te qete.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi do jete i pozicionuar shume mire sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret çfarëdo qe te bëjnë nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin e tyre. Edhe ata qe do joshin nuk do arrijnë asnjë rezultat. Perspektivat financiare duken goxha te mira. Po vazhduat kështu keni për t’u pasuruar shpejt.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Jeta ne çift ka për te qene shume e kënaqshme. Ne çdo moment zemra do ju rrahe fort sepse partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës. Nuk do mungojnë as surprizat dhe as propozimet interesante. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq. Financat për fat te mire do jene te mbrojtura ne çdo moment dhe nuk do gjendeni ne vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift ka për te shkuar me se miri sot dhe për asnjë moment nuk do ndieni brenga. Komunikimi është ai qe do shmange çdo te papritur te pakëndshme. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju ndryshoje rrënjësisht. As zemra nuk do ketë me te njëjtat rrahje si me pare. Buxheti mund te dobësohet pak për shkak te disa shpenzimeve te domosdoshme qe do ju duhet te kryeni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Pavarësisht ndonjë konflikti te vogël ne orët e para te mëngjesit, ne përgjithësi marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene e kënaqshme sot. Për gjerat me te rëndësishme do arrini te merreni vesh dhe do kaloni edhe çaste romantike. Beqaret do kënaqen pranë miqve dhe nuk do e ndiejnë nevojën e krijimit te një lidhjeje. Sektori i financave do mbetet i kënaqshëm.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot gjerat do fillojnë të përmirësohen për jetën tuaj ne çift. Pas një periudhe delikate, do mund te reflektoni dhe te bëni zgjedhjet e duhura. Edhe beqaret ka shume mundësi ta gjejnë sot personin qe aq shume e kane ëndërruar dhe mund te hedhin menjëherë hapa. Financat mund te përkeqësohem maksimalisht nëse tregoheni impulsive me shpenzimet dhe nuk bëni llogari para se te shpenzoni.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite e bukur do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Mund te ketë ndonjë debat te vogël, por kalimtar dhe pa pasoja te renda. Beqareve do ju ndodhe një takim ne momentin me pak te pritur dhe ka mundësi te fillojnë te mendojnë për me tej. Ne planin financiar duhet te bëni me shume përpjekje për ta ekuilibruar sa me shume buxhetin. Po i late gjerat pas dore situata do marre tatëpjetën.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Sot do jeni ne humor shume te mire dhe te gatem për te krijuar një ambient sa me te ngrohte ne çift. Do i jepni fund luftës se ftohte me partnerin dhe do mendoni si ta qetësoni situatën. Beqaret me mire le te përzgjedhin se me ke do sheqerohen sot sepse kështu do shmangi zhgënjimet dhe lëndimet. Financat do i përkudjesni, por një shpenzim i madh i nevojshëm mund te sjelle tronditje te forta.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Tre planetë do bëhen bashke gjate kësaj dite për t’iu siguruar një mjedis te ngrohte dhe plot ngjyra. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah. Ju beqaret me mire prisni edhe pak dite sepse po hodhët hapa sot mundet edhe te lëndoheni nesër. Financat do dobësohen goxha për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni. pasditja do jete edhe me delikatja.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Sot nuk do dini si te silleni dhe si te veproni me partnerin tuaj. Ne shumicën e kohës do ndiheni te mërzitur nga lenia pas dore e tij, por nga ana tjetër do ngurroni te merrni edhe vendimin e ndarjes. Beqaret nuk do kenë aspak fat ne dashuri kështu qe do vazhdojnë te mbeten siç kane qene. Shpenzimet do i shtoni dhe gjendja financiare do filloje te dobësohet ndjeshëm.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do e forconi edhe me shume lidhjen tuaj sot dhe do e keni me te lehte te flisni për gjithçka me atë qe keni ne krah. Do kaloni momente shume te këndshme dhe mjaft harmonike. Beqaret do jene me te përkëdhelur nga yjet. Do arrini ta bëni për vete atë qe iu pëlqen prej kohesh. Financat do jene delikate. Ulni menjëherë shpenzimet nëse nuk doni te ngeleni pa asnjë lek.

LEXO EDHE:  Pse nuk duhet të flini kurrë në punë?

LEXO EDHE:  Pse nuk duhet të flini kurrë në punë?

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume entuziaste ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin do jete shume e ngrohte dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithë kohës. Ju beqaret sigurohuni mire për personat qe do njihni para se te hidhni hapa. Me financat duhet tregoheni sa me te kujdesshëm që të mundeni sepse po e kaluat pa probleme këtë dite, e ardhmja do jete edhe me e mire.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Nëse nuk tregoheni tolerante me partnerin tuaj gjate kësaj dite mund te keni debate shume te forta qe do iu bëjnë te mendoni seriozisht nëse do vazhdoni me tej apo jo. Beqaret duhet te reflektojnë disa here para se te veprojnë ne mënyrë qe te shmangin vuajtjet e mëvonshme. Ne planin financiar do kenë furtuna te forta, qe mund t’iu marrin me vete nëse nuk tregoheni te kujdesshëm.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Saturni do ju nxite te jeni me shprehës ju te dashuruarit dhe atmosfera do jete gjithë kohës e ngrohte. Pasdite mund te shkoni edhe jashtë qytetit dhe te kaloni disa ore ndryshe. Beqarët ende nuk ndihen gati për te bere ndryshime radikale ne jetën e tyre dhe nuk do preferojnë te bëjnë asnjë lëvizje. Financat nuk do mundeni t’i menaxhoni me perpikmëri dhe situata und te pësojë disa tronditje.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Te dashuruarit nuk duhet te lejojnë heshtjen dhe keqkuptimet t’ua prishin mirëqenien dhe marrëdhënien ne çift. Beqaret do jene pafundësisht sharmante dhe do bien akoma me shume ne sy për shkak te veshjes qe do bëjnë. Mund te marrin edhe propozime. Ne planin financiar do iu jepen mundësi te shkëlqyera për ta përmirësuar situatën dhe për te mbledhur edhe disa para.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ju te dashuruarit do gjendeni përballë dy zjarresh sot dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Plutoni dhe Hëna do krijojnë një klimë të tensionuar, ndërkohë që Venusi do ju shtyjë të kërkoni falje për gabimet dhe ta rregulloni marrëdhënien. Beqaret do kenë vetëm disa takime premtuese. Ne planin financiar është koha te përballeni fort me problemet qe do ju dalin.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dy lëvizje yjore do e privilegjojnë jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Edhe ata qe kane pasur debate te forta do ndihen me te qete. Beqaret do jene sensuale dhe do arrijnë te bëjnë për vete disa persona njëherësh. Për te hedhur hapa me tek është me mire te presin edhe disa dite. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi. Menaxhimi i mire i kohëve te fundit do beje qe situata te jete e stabilizuar.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Çfarë i nevrikos më së shumti shenjat e horoskopit

Publikuar

-

Nga

vajza nur horoskop

Ndonjëherë ju qëllon që të nevrikoseni shumë me dikë. Ndërsa të tjera herë ndodh e kundërta që dikush tjetër nevrikoset me ju. Por ka gjëra sipas astrologjisë që disa nga shenjat e horoskopit mund të vërejnë dhe ka disa shenja që nuk i vënë fare re këto gjëra.

Më poshtë do të zbuloni se cili është tipari që i nevrikos apo mërzt më shumë shenjat e horoskopit.

1-Tipari që e nevrijkos më shumë Dashin është pasiviteti.

2-Tipari që e nevrikos më shumë Demin është gjaknxehtësia.

3-Tipari që i nevrikos më shumë binjakët është monotonia.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që kanë aftësi parashikuese

LEXO EDHE:  Punë pa dinjitet

4-Tipari që e nevrikos më shumë Gaforren është besimi.

5-Tipari që e nevrikos më shumë Luanin është indiferenca.

6-Tipari që e nevrikos më shumë Virgjëreshën është vëmendja e sëmurë.

7-Tipari që e nevrikos më shumë Peshoren është argumentimi.

8-Tipari që e nevrikos më shumë Akrepin është manipulimi.

9-Tipari që e nevrikos më shumë Shigjetarin është të paturit nevojë për dikë.

10-Tipari që e nevrikos më shumë Bricjapin është kur njerëzit i humabsin kohën.

11-Tipari që e nevrikos më shumë Ujorin është pesimizmi.

12-Tipari që i nevrikos më shumë Peshqit është arroganca./ CNA.al

LEXO TE PLOTE