Connect with Us

FOTOT-E pazakontë/ Njihuni me studenten e mjekësisë që fiton para falë këmbëve të saj

Kuriozitete

FOTOT-E pazakontë/ Njihuni me studenten e mjekësisë që fiton para falë këmbëve të saj

Publikuar

-

Një studente e mjekësisë që bën 5000 paunde në muaj duke shitur fotografi të këmbëve të saj në internet thotë se i kushton gjashtë deri në 10 orë në ditë duke i bërë ato të duken “estetikisht të këndshme”.

Duke përdorur emrin e punës Sweet Arches, 28-vjeçarja po financon studimet e saj me punën e saj të pazakontë. Sëeet merr deri në 100 mesazhe në ditë me kërkesa të pazakonta për foto.

Ajo tha: «Disa njerëz pëlqejnë shputën e këmbës ndërsa disa të tjerë gishtërinjtë e këmbës, disa pëlqejnë t’i shohin ato në pozicione të ndryshme.

«Njerëzit pëlqejnë të shikojnë gjërat e shtypura, si mjedër, rrush ose ëmbëlsira me gishtërinjtë e mi. Dikush më ka kërkuar që të shtyp milingonat me këmbë por kjo nuk është për mua. Nuk do ta bëja këtë me asnjë lloj krijese që jeton.

Ka patur dhe disa kërkesa të tjera ku dikush i kërkonte që ti jepte makinës me këmbë por ajo e konsideron këtë veprim të çmendur dhe nuk do ta bënte për asgjë në botë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

FOTOT-E rrallë!/ Kjo është macja me sytë më të çuditshëm në botë

Publikuar

-

Nga

Një mace mahnitëse e bardhë ka dy sy me ngjyra të ndryshme, por kjo nuk e ndaloi pronaren e saj të dashurohej me maçokun me sy të çuditshëm.

Macja skoceze Fold Joseph, dy vjeç, më në fund u adoptua nga Evgenii Petrov, 29 vjeç, e cila jeton në Shën Petersburg të Rusisë , pasi pronari  i saj i mëparshëm e braktisi për shkak të syve të verdhë dhe blu.

Petrov tha që ajo ‘nuk besonte se ishte i vërtetë’ kur pa për herë të parë një fotografi të Jozefit në internet. Ajo kishte humbur shpresën ’për të gjetur macen që dëshironte të birësonte, por thotë se ishte dashuri në shikim të parë’.

LEXO EDHE:  Foto-Nga juristi elektoral i PS, në ministrin e majmur të Ramës/ Si ka ndryshuar në vite Damian Gjiknuri

“Telefonova dhe u gëzova kur dëgjova që fotografia ishte e vërtetë, dhe një ditë më vonë Jozefi ishte në shtëpi”, u shpreh ajo.

Ajo foli edhe për fenomenin e rrallë pë ngjyrën e syve të maces ku u shpreh: ‘Heterokromia është një gjendje e rrallë sidomos tek macet Skoceze Fold. “Macja ka akoma shikim të mprehtë, por thjesht duket ndryshe.”

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit/ Infermierja e zhveshur kujdeset për pacientët

Publikuar

-

Nga

Një infermiere në repartin e meshkujve në një spital Covid-19 në Rusi u ka shërbyer pacientëve të saj pothuajse e zhveshur. Fotoja e saj është bërë menjëherë virale ndonëse nga pacientët nuk ka patur ankesa.

Infermierja është e veshur me të brendshme dhe një mbrojtëse transparente, sigurisht mban edhe maskat mbrojtëse në fytyrë.

Shefi i spitalit e ka ndëshkuar infermieren për veshjen e saj, e cila nuk është në përputhje me uniformën.

Ajo është justifikuar duke thënë se nuk e ka kuptuar se përparësja e saj ishte aq transparente. Edhe Ministria rajonale e Shëndetësisë raportoi një sanksion disiplinor ndaj infermieres.

LEXO EDHE:  Taylor Swift mund të nxjerrë lirisht këmbët e saj

Ndërkohë ka patur dhe shumë komente në rrjet ku shumë prej tyre e kanë komplimentuar veshjen  e infermjeres.

“Të paktën dikush ka një sens humori në këtë realitet të zymtë”, ‘Pse qortimi?’, ‘Të lumtë, ajo ngriti disponimin e pacientëve’, ‘Pse ta ndëshkoni infermierin, duhet ta shpërbleni atë. ‘Duke parë këtë veshje, askush nuk dëshiron të vdesë’, janë disa prej komenteve rreth fotos së infermieres./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Izolimi në një ishull të shkretë/ Vloggerja polake tregon aventurat gjatë karantinës

Publikuar

-

Nga

Zu Beck mbërriti në Socotra një ishull me një ekosistem kaq unik, i cili shpesh quhet “Galapagos i Oqeanit Indian” në një fluturim komercial të përjavshëm nga Kajro në 11 Mars.

Vloggerja e udhëtimit, së bashku me 40 turistë të tjerë ndërkombëtarë, mbërritën atë ditë për të marrë pjesë në ngjarjen e parë maratonë të Socotra-s dhe do të qëndronte për dy javë.

Pavarësisht nga Zu Beck dhe vrapuesit e tjerë të maratonës, bota ishte mbyllur shpejt për shkak të përhapjes së shpejtë të koronavirusit. Më 15 Mars, pasi ajo dhe pjesëmarrësit e tjerë kishin përfunduar garën, zyrtarët e Socotri njoftuan se ishulli do të mbyllte kufijtë e tij, dhe se vrapuesit maratonë duhet të ktheheshin në shtëpi sa më shpejt që të ishte e mundur.

“Ne u zgjuam në mes të natës në çadrat tona”, thotë Zu Beck, “dhe i tha që duhet të bënim rrugën për në aeroport menjëherë.” Ajo u përball me një vendim të vështirë: a duhet të largohej nga Socotra, dhe të rrezikonte të kontraktonte virusin në udhëtimin e saj prej 5000 kilometrash përsëri në Evropë? Apo duhet të qëndrojë në parajsë dhe të pranojë mundësinë e të qenit i mbërthyer në një ishull të shkretë për të ardhmen e parashikueshme?

Zu Beck e dinte pothuajse menjëherë se cili ishte vendimi i saj. “Kam aq shumë dashuri për ishullin,” thotë ajo. “Unë do ta vizitoja vitin e kaluar dhe u betova se do të kthehesha një ditë për të qëndruar gjatë. Mora atë që po ndodhte si shenjë.” Me lejen e zyrtarëve të Socotri, Zu Beck dhe katër turistë të tjerë vendosën të qëndrojnë. Pjesa tjetër, përfshirë të dashurin kanadez të Zu Beck, u kthyen në Kajro në fluturimin e fundit nga Socotra.

LEXO EDHE:  Video/ Makineria që mbërthen këmbën tuaj

“Kisha flutura në bark kur pashë avionin që po ngjitej dhe të tjerët po largoheshin, por e dija që kisha marrë vendimin e duhur. Me fluturimin e fundit të shkuar dhe pa shenja të rihapjes së kufijve, Zu Beck u vendos menjëherë në jetën e ishullit.

“Jeta në Socotra është e ngadaltë,” thotë ajo. “Unë i kaloj shumicën e ditëve jashtë duke lexuar një libër, duke shkruar në ditarin tim ose duke ecur në male”.

Ndërsa hotelet më të rehatshme të Socotra janë në kryeqytet, Hadibu, ajo harxhon pjesën më të madhe të kohës së saj në kampe ose dhoma me qira. Mikpritja lokale i ka lejuar asaj që të ruajë kostot ndërsa jeton në Socotra, një destinacion i cili, për shkak të vendndodhjes së largët dhe mungesës së infrastrukturës turistike, është jashtëzakonisht i shtrenjtë për t’u vizituar.

Kontakti i ngushtë i Zu Beck me komunitetin lokal lehtësohet nga mungesa e kufizimeve të bllokimit të Socotra. Ajo nuk është në dijeni për ndonjë rast të raportuar të koronavirusit, dhe ishulli është një nga vendet e pakta në tokë që vazhdon të funksionojë si normal.

“Nuk ka asnjë masë distancimi ose bllokimi social mbi Socotra,” thotë Zu Beck. “Ne jemi të lirë të vizitojmë miqtë dhe të lëvizim ashtu siç dëshirojmë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE