Connect with Us

E ardhmja e Ikardit në ajër, PSG i drejtohet Interit me një ofertë konkrete

Sport

E ardhmja e Ikardit në ajër, PSG i drejtohet Interit me një ofertë konkrete

Publikuar

-

Interi nuk e do më në skuadër dhe po dëgjon ofertat drejt tij. Mauro Ikardi këtë verë do të vendosë përfundimisht rreth të ardhmes. PSG e ka si të huazuar këtë sezon, me argjentinasin, që ka arritur të jetë autor i 20 golave.
Francezët e duan, por pandemia nuk i lejon të bëjnë ofertën e duhur për Interin. Zikaltërit kërkojnë 70 milionë euro, por francezët propozojnë një shumë më të ulët.

Oferta e përgatitur nga drejtori sportiv, Leonardo është 50 milionë euro plus 10 milionë bonuse, që nuk janë lehtësisht të arritshme. PSG ka nxituar për këtë ofertë, duke patur parasysh se në fund të këtij muaji përfundon marrëveshja e nënshkruar mes klubeve për huazimin e ish-kapitenit zikaltër.

Marota me drejtuesit e tjerë pritet ta mendojnë mirë këtë propozim, pasi situata është e tillë që nuk do ketë shumë blerës për Ikardin në verë. Pandemia nuk ia lejon këtë luks gjigantëve të Europës dhe drejtuesit nuk munden kurrsesi ta mbajnë Ikardin te zikaltërit sezonin e ardhshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Mourinho tregon pas 10 vitesh çfarë i tha në vesh Pep Guardiolës

Publikuar

-

Nga

Kanë kaluar 10 vite që nga “Triplete” e famshme e Interit, kur skuadra nën drejtimin e Zhoze Murinjos fitoi gjithçka në Itali dhe në Europë. Një edicion i paharrueshëm për zikaltërit, të cilin e ka kujtuar vetë trajneri portugez me një intervistë ku ka zbuluar edhe një nga episoded më kurioze të atij viti, bisedën e famshme me Guardiolën kur ky i fundit po disktutonte takikën me Ibrahimoviç gjatë duelit Barcelona-Inter.

“Kur Buskets ra në tokë thuajse i trullosur, unë isha mes stolit tonë, stolit të tyre dhe Tiago Mota që u përjashtua me karton të kuq. Me cep të syrit pashë që stoli i Barcelonës po festonte sikur të kishin fituar, Guardiolën që po thirrte Ibran për të folur për taktikë. Taktikë kur je 11 kundër 10… Thjesht i thashë “mos gëzoni se ndeshja nuk ka përfunduar””, kujton Murinjo në intervistën e tij për °La Gazzetta Dello Sport”.

Një ndeshje që u mbyll me fitoren 1-0 të Barcelonës, por me Interin që kaloi turin falë suksesit 3-1 në ndehsjen e parë. “Ajo ishte humbja më e mrekullueshme e karrierës time”, kujtoi Murinjo. “U mundëm 1-0 por fituam 3-2 në kushte epike. Vendosa të largohesha pas ndeshjes në “Kamp Nou”, e dija që do të fitonim Ligën e Kampioneve . Morati e dinte pa pasur nevojë që të flitnim”.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ Tjetër kampionat i rëndësishëm Europian merr vendimin për të rifilluar

Publikuar

-

Nga

Gjermania ishte e para ndër top 5 ligat kryesore që çeli rinisjen e sezonit pas pandemisë së Covid-19, ndërsa të njëjtën gjë kanë ndjekur shumë shtete. Edhe në vendin tonë, FSHF ka propozuar datën 3 qershor për rinisjen e garës, ndërsa të njëjtën gjë do të bëjë edhe Portugalia.

Federata e vendit luzitan sheh mesjavën e parë të qershorit si pikënisjen e ndeshjeve, ndërsa skuadrat kanë vijuar stërvitjen për t’u rikthyer në gjendje optimale. Duket se ndalesa për më shumë se 2 muaj do të marrë fund, me Qeveritë e vendeve që po japin dritën jeshile për sportin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ofertë 30 milionë euro, klubi i Serisë A hidhet në sulm për Rashicën

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Rashicës është e sigurt që do të jetë larg Verder Bremenit sezonin e ardhshëm, ndërsa pritet vetëm zgjedhja e skuadrës së re. Sulmuesi shqiptar ka shkëlqyer me fanellën e klubit gjerman, që është me një këmbë në Bundesligën 2, ndërsa ambiciet e futbollistit dardan janë për të luajtur në Kupat e Europës. Lajpcig është vënë në gjurmët e Milot Rashicës, por problemi qendron te shifra e ofruar për shërbimet e tij, që nuk bind Verder Bremenin.

Ndërkohë arkat e këtyre të fundit duket se mund t’i kënaqë shuma që Napoli do të dorëzojë në tryezë. Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, skuadra napoletane është e gatshme të paguajë 30 milionë euro për Rashicën, shifër kjo që është pranë asaj që Bremen kërkon, 38 milionë euro. Por megjithëse Napoli është një klub i madh, të kaltrit e Gatuzos janë larg Champions League vitin e ardhshëm dhe kjo ndoshta nuk do të bundë lojtarin shqiptar, që dëshiron të provojë ndjesinë e të luajturit në trofeun më prestigjoz.

LEXO TE PLOTE