Connect with Us

E akuzoi se gënjen publikisht/ Rama i përgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim

Politikë

E akuzoi se gënjen publikisht/ Rama i përgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi presidenti Meta e akuzoi se gënjeu publikisht, kur tha se nuk ka marrë asnjë platformë nga kreut i shtetit.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se kryeministri nuk quhet Yuri Kim, dhe nga ana tjetër kjo fundit nuk mbulon shërbimin postar.

Po ashtu Rama thotë se ato pika duhen ndarë pasi ndryshe thyhet ena e Kushtetutës dhe Integrimit. Ndërkohë Rama më parë tha se nuk ka marrë asnjë platformë të propozuar nga Meta kurse ky i fundit iu kthye dhe e akuzoi si gënjeshtar.

Që unë s’gënjej IM e ka shkruar vetë, se unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar + po t’i kisha marrë ato pika do i kisha shkruar pse më duken si pika vaji e uthulle që duhen ndarë, se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës&Integrimit”-shkruan Rama.

Meta i përgjigjet Ramës/ Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ambasadorja e SHBA reagon pas deklaratës së Bashës/ Mirëpresim vendimin

Publikuar

-

Nga

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas deklaratës së kreut tët PD-së, Lulzim Basha, i cili tha se opozita nuk do të braktisë Reformën Zgjedhore.

Në një postim në rrjetet sociale, Yuri Kim shkruan se “Ne mirëpresim vendimin e Partisë Demokratike për t’u rikthyer në tryezën e reformës elektorale.”.

Po ashtu ambasadorja e SHBA, thekson se “Mezi presim të shohim edhe liderë të tjerë të tregojnë të njëjtin lidership.”.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Lërini lojërat”/ Basha i përgjigjet ambasadores së SHBA dhe “lan duart”

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar edhe thirrjen e fortë të ambasadores së SHBA, Yuri Kim, e cila kërkoi që palët politike të lënë lojërat dhe pazaret në lidhje me Reformën Zgjedhore.

Në një prononcim për mediat, Basha ka “larë duart” duke tentuar të heqë cdo përgjegjësi nga vetja.

Basha tha se ai që po bën lojëra është Edi Rama.

LEXO EDHE:  “Refuzon çdo lloj bashkëpunimi”/ Rama akuza të forta Voltana Ademit

“Ai që po bën lojëra është ai që hodhi Teatrin në erë dhe që po tenton të hedhë në erë edhe Reformën Zgjedhore, që po tenton të hedhë në erë edhe integrimin në BE”-tha Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha sulmon Top Channel/ Nuk e di ku e gjejnë guximin…

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur sot i vendosur për të cuar në fund Reformën Zgjedhore, që sipas tij është mënyra për të larguar një orë e më parë kryeministrin Edi Rama, që sipas tij është e keqja e këtij vendi.

Por, një gazetare e Top Channel, e ka pyetur Bashën sesi do e cojë në fund Reformën, kur është opozita ajo që e ka bojkotuar.

Por, Basha tha se opozita nuk e ka braktisur asnjëherë Reformën Zgjedhore.

LEXO EDHE:  Tenderat sekret në kohë pandemie në Shqipëri/ Rreziku që paralajmëron GRECO

“Nuk e di ku e gjeni guximin, jo ju Egla, por cili nga televizioni juaj ka guximin të thotë se pas aktit terrorist të 17 majit, opozita mund të ulej në tryezë. Por ne nuk do braktisim reformën zgjedhore, e cila duket se është plan i Ramës. Ne nuk e kemi braktisur tryezën . Mbledhja e 18 majit dhe letrat e mazhorancës erdhën kur opozita po rrihej në rrugë. Ky është një plan dhe lojë mafioze e Edi Ramës”-tha Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE