Connect with Us

Duket e kryer/ Miralem Pjanic te Barcelona

Sport

Duket e kryer/ Miralem Pjanic te Barcelona

Publikuar

-

Miralem Pjaniç po tërhiqet gjithnjë e më shumë nga ideja për të veshur fanellën e Barcelonës. Mesfushori aktual i bardhezinjve, duket se nuk ka përmbushur pritshmëritë e trajnerit Mauricio Sarri ndaj edhe drejtuesit bardhezinj janë të hapur për ta lënë të lirë.

Madje, ata janë duke punuar me Barcelonën që zëvendësuesin e boshnjakut ta marrin direkt prej tyre. Bëhet fjalë për Artur Melo. Por, negociata kishte ngrirë deri para pak ditësh pasi braziliani këmbëngulte për të mos u larguar nga Spanja.

Megjithatë, së fundmi mesfushori ka kuptuar se nuk është i dëshiruar te Barcelona, e tashmë pret një zgjidhje për të ardhmen e tij. Sakaq, në këtë operacion pritet të përfshihet edhe mbrojtësi De Shiljo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Memushaj nuk duron dot më: Të fillojmë futbollin edhe pse mund të ketë rrezik

Publikuar

-

Nga

Në Itali kanë shpresën për të rifilluar ndeshjet në mesin e muajit qershor teksa klubet kanë rinisur stërvitjet individuale dhe shpejt do të bashkohen në grup. Megjithatë, rrisku nuk mund të jetë asnjëherë i zhdukur totalisht por si në çdo profesion tjetër, edhe futbollistët duhet të rrezikojnë.

I këtij mendimi është futbollisti i kombëtares Ledian Memushaj, i cili aktivizohet me skuadrën e Peskarës në Serinë B. Vlonjati shprehet se në këtë periudhë e kanë ndjerë shumë mungesën e ndeshjeve dhe nuk ka qenë e lehtë të qëndroje larg futbollit.

“Nuk ka qenë e lehtë të qëndroje larg futbollit. Tani shpresojmë të rikthehemi të stërvitemi në grup së bashku, e më pas të përfundojmë kampionatin. Në fillim ndoshta nuk e kuptoje shumë, por duhet ta them se me kalimin e ditëve kupton se futbolli më mungonte shumë.

Të gjithë profesionet në këtë moment kanë vështirësitë e tyre, kështu është dhe puna jonë. Duhet të provojmë të rifillojmë edhe pse jemi të vetëdijshëm se ka rrezik. Në këtë periudhën e fundit kemi qenë shumë të pafat”, u shpreh Memushaj.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zi në Francë, ndërron jetë në moshën 24-vjeçare ish-futbollisti i PSG-së

Publikuar

-

Nga

Një lajm shumë i trishtë nga Franca: Ish-talenti i Akademisë së PSG-së, Jordan Diakese, është ndarë nga jeta në moshën 24 vjeçare. Lajmin për vdekjen e futbollistit francez e konfirmoi klubi i tij aktual, FC Furiani.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë për vdekjen e futbollistit tonë, Jordan Diakese. Një futbollist i shkëlqyer, një njeri që gjithmonë buzëqeshte dhe ndihmonte shokët e skuadrës. Klubi ynë është në zi. Ngushëllime familjes dhe miqve”, shkruhej në njoftimin e klubit Furiani.

Diakese ka luajtur për Francë U20 dhe U21, por tek Akademia e PSG-së, ishte i pafat, pasi nuk i dhanë asnjëherë mundësinë të debutonte me ekipin e parë të kampionëve të Francës.

LEXO TE PLOTE

Sport

Majkëll Ngo është i “çmendur”, stërvitet në 1 të natës me futbollistin e Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Ndërsa të gjithë mund të ishin duke fjetur, Michael Ngoo ka zgjedhur të bëjë krejt ndryshe. Sulmuesi shtatlartë i Tiranës ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shfaqet në Kodrat e Liqenit Artificial.

Rreth orës 12 e 40 të natës, anglezi i bardhebluve ka bërë atë postim teksa ndodhet në shoqërinë e Marvin Turtullit duke vrapuar. 27-vjeçari duket se kërkon të arrijë formën optimale dhe pavarësisht orarit të vonë, ka zgjedhur të bëjë stërvitje ekstra veç asaj me skuadrën.

Rruga e Liqenit është krejtësisht e boshatisur, ndërsa të pranishëm janë vetëm qendërmbrojtësi i Skënderbeut me sulmuesin e kryeqytetasve.

LEXO TE PLOTE