Connect with Us

Sokol Balla nuk përmbahet ndaj Gjekmarkajt/ Bërtet me të madhe: Mos u merr me mua

Politikë

Sokol Balla nuk përmbahet ndaj Gjekmarkajt/ Bërtet me të madhe: Mos u merr me mua

Publikuar

-

Një situatë tejet e tensionuar ka qenë kjo e mbrëmjes së sotme në emisionin e gazetarit Sokol Balla.

Gazetari ka ndërprerë një debat që po ndodhte mes Alfred Lelës dhe kryeministrit Edi Rama dhe i ka dhënë fjalën analistit Agron Gjekmarkaj.

Duke qenë se analisti po jepte një opinion të tijin dhe po debatonte me Ramën, Balla u irritua dhe filloi të bërtasë me tone shumë të larta.

LEXO EDHE:  "Dy fakte interesante"/ Tabaku tregon çfarë fshihet pas audio-regjistrimit

Pjesë nga debati:

Balla: Mos u mer me mua. Merru me kryeministrin! Merru me kryeministrin! Merru me kryeministrin jo me mua.

Gjekmarkaj: Po pse bërtet?

Balla: Merre fjalën po deshe ose lërja tjetrit. Do të bësh pyetje, bëj pyeje, e ke përballë mos u merr me mua./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Meta në krye të një opozite luftarake?”/ Çfarë thotë Berisha

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse beson ende te kreu i PD, Lulzim Basha dhe nëse Meta do të ishte kreu i duhur i një opozite luftarake.

Berisha nuk tha se i takon Metës të vendosë së çfarë do të bëhet, ndërsa thekson se Basha është lidership i PD.
“Se çfarë do jetë Meta e di vetë ai, unë mendoj se PD ka lidershipin e vet, Lulzim Bashën.
Sali Berisha është totalisht në detyrën e tij. Në Shqipëri po instalohte një narkodiktaturë”, tha Berisha në studion e Opinion./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta me fotot e dhunës me vete/ “Kjo është çizmja e Lleshit”

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në Syri.tv, ku ka folur  për çshtjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, ka komentuar dhe dhunën ndaj protestuesve.

Me fotot e protestuesve të dhunuar me vete, Meta u ndal tek rasit i studentit të arteve Blendi Shahu.

“Kjo është çizmja e Lleshit. Kjo është fytyra e policisë.  Ky është student i arteve. Të gjithë e dinë se kujt ju interesonte ky grusht shteti. Do ta ndjek edhe në Gjykatat europiane. Ky është një krim jo vetëm ndaj kulturës shqiptare, por edhe ndaj asaj europiane.”, u thpreh Meta./CNA.al

LEXO EDHE:  “Godet” ish-ministri i LSI/ Turp të injorohet opozita, mazhoranca ta ftojë urgjent në dialog

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Merrni tabulatet dhe whatsapp-in e Ramës”/ Habit Kryemadhi: Kryeministri ka marrëveshje të fshehtë…

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar deklarartën e ambasadores së SHBA, Yuri Kim për dyshimet për një marrëveshje te fshehtë për Reformën në Drejtësi.

Kryemadhi tha në Open se i vjen mirë që ambasadorja ka filluar të kuptojë realitetin në Shqipëri, ndërsa shtoi se ka kohë që e ka thënë se ka një marrëveshje për të shkatërruar Reformën në Drejtësi.

“Në fakt mua më vjen mirë që ambasadorja amerikane që edhe pse në një kohë të shkurtër filloi të kuptojë realitetin këtu. Unë ka kohë që e kam thënë që ka një marrëveshje për të shkatërruar Reformën në Drejtësi. Bëhet 4 vjet nga Reforma në Drejtësi dhe ne akoma nuk kemi institucione të ngritura. Kemi parë që qytetarët e thjeshtë që protestojnë për liri arrestohen, dhe lirohen banditët.
Nxitimi i Ramës për të shkruajtur menjëherë pas deklaratës së ambasadores tregon që maxhoranca është munduar ta kapë. Marrëveshja është midis Edi Ramës dhe atyre që e kontrollojnë Reformën në Drejtësi. Bandat dhe kriminelët. Mjafton të merren tabulatet e telefonit dhe ëhatsapp të kryeministrit. Prokurorë, gjyqtarë që kanë kaluar vettingun. Ekziston një marrëveshje mes Edi Ramës dhe kriminelëve”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE