Connect with Us

“Meta me gruan e tij nuk shpëtojnë dot”/ Ngjela plas bombën: Ja çfarë i pret këto 4 ministra të Ramës

Politikë

“Meta me gruan e tij nuk shpëtojnë dot”/ Ngjela plas bombën: Ja çfarë i pret këto 4 ministra të Ramës

Publikuar

-

Avokati i njohur Spartak Ngjela, në një intervistë për Ora news, është shprehur se katër ministra të qëverisë Rama do i kapë Reforma në Drejtësi.

Ngjela tha se këtë informacion ia ka dhënë vetë Rama, por sipas tij, më i frikësuar është Meta me Kryemadhin.

“Gjykata Kushtetuese është në formim e sipër. Më i trembur është Meta me gruan e tij dhe do shpronësohen, nuk shpëtojnë dot. Edhe të tjerët pas tyre. Rama e di që 4 ministra të tij, më ka thënë vetë, i kap reforma. E kam deklaruar që janë 4, por nuk di emra unë. Rama e di këtë sepse ma ka thënë me gojë, nuk më duhen emrat mua.

LEXO EDHE:  Reforma në Drejtësi/ Meta: Jo zgjedhje të parakohshme, referendum nëse PD nxjerr pretekst tjetër

Një shtet i pakontrolluar dhe një bankë e pakontrolluar vidhen. Ky ka qenë një shtet i pakontrolluar, është i vjedhur. Kush e ka kontrolluar, prokurori i përgjithshëm që iku? Të gjithë kanë qenë grup korruptiv edhe pushteti gjyqësor edhe politik me marrëveshje të heshtur. Unë vjedh popullin ka thënë gjyqësori, unë vjedh shtetin ka dhënë ky tjetri. As ti mos më prek as unë nuk të prek. Reforma këta i fshin. Unë njoh reformën. Reforma në drejtësi drejtohet nga ndërkombëtarët” , tha Ngjela./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Balla i pret fjalën Lelës dhe Gjekmarkajt/ “Nuk dua emision me të bërtitura, po jua them me të mira”

Publikuar

-

Nga

Gazetari Sokol Balla ka debatuar disa herë me kolegët Alfred Lela dhe Agron Gjekmarkaj për shkak të situatës së tensionuar në emisionin e tij.

Teksa Lela dhe Gjekmarkaj kanë qenë duke debatuar me kryeministrin Edi Rama për shembjen e Teatrit Kombëtar, Balla i ka ndërprerë fjalën.

Ai iu drejtua duke i thënë atyre se nuk do që në emisonin e tij të ketë të bërtitura, por i kërkoi vetëm të drejtojnë pyetje.

LEXO EDHE:  Reforma në Drejtësi/ Meta: Jo zgjedhje të parakohshme, referendum nëse PD nxjerr pretekst tjetër

LEXO EDHE:  “Xhepat e shqiptarëve janë shkundur”/ Basha: Rama i la pa ndihmë qytetarët dhe bizneset

“Agron dhe Lela po jua them me të mira ju si kolegë. Nuk dua emision me të bërtitura. Nuk e dua atë lloj audience. Bëni pyetje, mos u merrni me kryeministrin që po luan me ju. Bëni pyetje”, tha ai, ndërsa më pas iu drejtua Ramës.

“Përgjigju pyetjeve. Përgjigju pyetjeve, jo debat, përgjigju pyetjeve”, theksoi ai dhe ia la fjalën kreut të qeverisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“A do ja hanit me të vërtetë veshin Ramës?”/ Kryemadhi: Jam e paparashikueshme. E di ai!

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka komentuar deklaratën që ka bërë ditën e shembjes së Teatrit Kombëtar ndaj kryeministrit Edi Rama.

E ulur në një shesh, Kryemadhi tha se për prishjen e godinës “do t’i hante veshin”, ndërsa në studion e Open, analisti Besart Kadia e ka pyetur nëse do ta bënte vërtetë atë që kishte premtuar.

LEXO EDHE:  Turpi i Ramës/ Amerikën e do vetëm për të kapur drejtësinë

LEXO EDHE:  Turpi i Ramës/ Amerikën e do vetëm për të kapur drejtësinë

Kryetarja e LSI-së tha se është e paparashikueshme dhe nuk i dihet se çfarë mund të bënte në një moment kur të jetë afër me Edi Ramën.

Pyetja: Në qoftë se do ishit afër Edi Ramës, a do ja hanit me të vërtetë veshin?

Kryemadhi : Jam e paparashikueshme. E di ai! Nuk i dihet. Jam e paparashikueshme. E di ai!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Hatërmbetje me Bashën?”/ Kryemadhi sqaron distancën mes tyre: Jemi dy tipa të kundërt

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është pyetur për ndonjë hatërmbetje të mundshme me kreun e PD, Lulzim Basha pasi nuk janë parë bashkë gjatë protestave të fundit.

Kryemadhi thotë se janë dy tipa të kundërt, ajo vrapon shpejt ndërsa Basha është më europian.

“Halli madh me juve, hall kur jemi bashkë e hall kur rrimë larg. Jemi dy tipa të kundërt, por kemi një objektiv të përbashkët. Unë vrapoj më shpejt, ai është njëçik me europian. Unë përshembull them ta haj veshin. Nuk kemi asgjë të përbashkët në mënyrën e funksionimit të gjerave”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE