Connect with Us

“Kanë vënë kazmën mu në mes të shpirtit”/ Rita Gjeka nuk e kursen Ramën

Sociale

“Kanë vënë kazmën mu në mes të shpirtit”/ Rita Gjeka nuk e kursen Ramën

Publikuar

-

Drejtoresha e Teatrit Migjeni Rita Gjeka, e ftuar në emisionin “360 gradë”  u shpreh se shembja e Teatrit Kombëtar i kujton prishjen e xhamive dhe kishave. Ndërsa nuk e ka kursyer dhe kryeministrin Rama për të cilin tha se drejton shtetin në facebook.

“Ata kanë vënë kazmën mu në mes të shpirtit, kanë ndërhyrë tinëzisht. Ai ka dashur t’i vrasë ato vajzat që ke në studio, se nuk e ka problem me vra. Nuk e kam menduar se ka mbërritur deri në këtë krim. Nuk kam me harruar tmerrin e shembjes së Teatrit. Është i ngjashëm me atë të kishave dhe xhamiave. Është dikush që drejton shtetin me Facebook./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Aleanca për Teatrin protestë para SPAK/ Aktivistët kërkojnë drejtësi

Publikuar

-

Nga

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin është mbledhur sot për të protestuar para SPAK, ku kërkojnë  vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në mbëshetje të të tyre kanë shkuar edhe qytetarë të shumtë, ndërsa i pari që ka marrë fjalën para protestuesve ka qenë Regjisori Edmond Budina.

Ky i fundit pohoi se SPAK duhet të hetojë tentativën për vrasje nga policia, pasi brenda teatrit gjatë kohës që po niste shembja, kishte artistë brenda.

LEXO EDHE:  Peticioni i artistëve për Teatrin/ Basha: Rama i mashtroi

Budina tha se protestat do të vazhdojnë deri sa të shohin një lëvizje nga prokuroria./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Video-Mundi armikun dhe u rikthye në detyrë/ Rrëfimi frymëzues i Dhimitër Krajës

Publikuar

-

Nga

Profesor Dhimitër Kraja ishte mjeku i cili u kthye pas pensionimit dhe infektimit me COVID-19 dy herë në front për të ndihmuar pacientët tek Infektivi.

Në një video-mesazh, të shpërndarë nga kryeministri Rama në rrjetet sociale, profesor Kraja thekson se e kishte për detyrë dhe e ndjeu si të tillë që të rikthehej sidomos me këtë virus të ri.

LEXO EDHE:  Ish-ministri jep alarmin/ “Tirana po bëhet qytet pa histori”

Po ashtu ai shton se askush nuk mbeti pa iu dënë ndihma tek Infektivi dhe asnjë pacient nuk u përjashtua që mos i jepej ndihma./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rikthehen reshjet e shiut/ Temperaturat pësojnë rënie  

Publikuar

-

Nga

Për ditën e sotme moti parashikohet me vranësira deri të dendura me kthjellime kryesisht në veri e qendër.

Reshjet e shiut në orët e mëngjesit do të përfshijnë gati të gjithë vendin. Gradualisht reshjet lokalizohen në jug e juglindje, aty ku do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe dhe breshër. Pasdite reshjet ndërpriten në të gjithë vendin.

LEXO EDHE:  “Përdhosje Identiteti”

LEXO EDHE:  Krasta zë ngushtë Majkon/ E pyet për debatin që pati me Ramën

Era, do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje e lehtë e mesatare, ndërsa prej orëve të mesditës do të fitojë shpejtësi kryesisht në bregdet deri në 20m/sek, pasuar nga një valëzim me forcën 4 ballë.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 11º deri 23ºC
zonat e ulëta 13º deri 26ºC
zonat bregdetare 16 º deri 26ºC

LEXO TE PLOTE