Connect with Us

Horoskopi i ditës, 21 maj 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 maj 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot gjerat do fillojnë të përmirësohen për jetën tuaj ne çift. Pas një periudhe delikate, do mund te reflektoni dhe te bëni zgjedhjet e duhura. Edhe beqaret ka shume mundësi ta gjejnë sot personin qe aq shume e kane ëndërruar dhe mund te hedhin menjëherë hapa. Financat mund te përkeqësohem maksimalisht nëse tregoheni impulsive me shpenzimet dhe nuk bëni llogari para se te shpenzoni.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite e bukur do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Mund te ketë ndonjë debat te vogël, por kalimtar dhe pa pasoja te renda. Beqareve do ju ndodhe një takim ne momentin me pak te pritur dhe ka mundësi te fillojnë te mendojnë për me tej. Ne planin financiar duhet te bëni me shume përpjekje për ta ekuilibruar sa me shume buxhetin. Po i late gjerat pas dore situata do marre tatëpjetën.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Sot do jeni ne humor shume te mire dhe te gatem për te krijuar një ambient sa me te ngrohte ne çift. Do i jepni fund luftës se ftohte me partnerin dhe do mendoni si ta qetësoni situatën. Beqaret me mire le te përzgjedhin se me ke do sheqerohen sot sepse kështu do shmangi zhgënjimet dhe lëndimet. Financat do i përkudjesni, por një shpenzim i madh i nevojshëm mund te sjelle tronditje te forta.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Tre planetë do bëhen bashke gjate kësaj dite për t’iu siguruar një mjedis te ngrohte dhe plot ngjyra. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah. Ju beqaret me mire prisni edhe pak dite sepse po hodhët hapa sot mundet edhe te lëndoheni nesër. Financat do dobësohen goxha për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni. pasditja do jete edhe me delikatja.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Sot nuk do dini si te silleni dhe si te veproni me partnerin tuaj. Ne shumicën e kohës do ndiheni te mërzitur nga lenia pas dore e tij, por nga ana tjetër do ngurroni te merrni edhe vendimin e ndarjes. Beqaret nuk do kenë aspak fat ne dashuri kështu qe do vazhdojnë te mbeten siç kane qene. Shpenzimet do i shtoni dhe gjendja financiare do filloje te dobësohet ndjeshëm.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do e forconi edhe me shume lidhjen tuaj sot dhe do e keni me te lehte te flisni për gjithçka me atë qe keni ne krah. Do kaloni momente shume te këndshme dhe mjaft harmonike. Beqaret do jene me te përkëdhelur nga yjet. Do arrini ta bëni për vete atë qe iu pëlqen prej kohesh. Financat do jene delikate. Ulni menjëherë shpenzimet nëse nuk doni te ngeleni pa asnjë lek.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume entuziaste ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin do jete shume e ngrohte dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithë kohës. Ju beqaret sigurohuni mire për personat qe do njihni para se te hidhni hapa. Me financat duhet tregoheni sa me te kujdesshëm që të mundeni sepse po e kaluat pa probleme këtë dite, e ardhmja do jete edhe me e mire.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Nëse nuk tregoheni tolerante me partnerin tuaj gjate kësaj dite mund te keni debate shume te forta qe do iu bëjnë te mendoni seriozisht nëse do vazhdoni me tej apo jo. Beqaret duhet te reflektojnë disa here para se te veprojnë ne mënyrë qe te shmangin vuajtjet e mëvonshme. Ne planin financiar do kenë furtuna te forta, qe mund t’iu marrin me vete nëse nuk tregoheni te kujdesshëm.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Saturni do ju nxite te jeni me shprehës ju te dashuruarit dhe atmosfera do jete gjithë kohës e ngrohte. Pasdite mund te shkoni edhe jashtë qytetit dhe te kaloni disa ore ndryshe. Beqarët ende nuk ndihen gati për te bere ndryshime radikale ne jetën e tyre dhe nuk do preferojnë te bëjnë asnjë lëvizje. Financat nuk do mundeni t’i menaxhoni me perpikmëri dhe situata und te pësojë disa tronditje.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Te dashuruarit nuk duhet te lejojnë heshtjen dhe keqkuptimet t’ua prishin mirëqenien dhe marrëdhënien ne çift. Beqaret do jene pafundësisht sharmante dhe do bien akoma me shume ne sy për shkak te veshjes qe do bëjnë. Mund te marrin edhe propozime. Ne planin financiar do iu jepen mundësi te shkëlqyera për ta përmirësuar situatën dhe për te mbledhur edhe disa para.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ju te dashuruarit do gjendeni përballë dy zjarresh sot dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Plutoni dhe Hëna do krijojnë një klimë të tensionuar, ndërkohë që Venusi do ju shtyjë të kërkoni falje për gabimet dhe ta rregulloni marrëdhënien. Beqaret do kenë vetëm disa takime premtuese. Ne planin financiar është koha te përballeni fort me problemet qe do ju dalin.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dy lëvizje yjore do e privilegjojnë jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Edhe ata qe kane pasur debate te forta do ndihen me te qete. Beqaret do jene sensuale dhe do arrijnë te bëjnë për vete disa persona njëherësh. Për te hedhur hapa me tek është me mire te presin edhe disa dite. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi. Menaxhimi i mire i kohëve te fundit do beje qe situata te jete e stabilizuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Çfarë i nevrikos më së shumti shenjat e horoskopit

Publikuar

-

Nga

vajza nur horoskop

Ndonjëherë ju qëllon që të nevrikoseni shumë me dikë. Ndërsa të tjera herë ndodh e kundërta që dikush tjetër nevrikoset me ju. Por ka gjëra sipas astrologjisë që disa nga shenjat e horoskopit mund të vërejnë dhe ka disa shenja që nuk i vënë fare re këto gjëra.

Më poshtë do të zbuloni se cili është tipari që i nevrikos apo mërzt më shumë shenjat e horoskopit.

1-Tipari që e nevrijkos më shumë Dashin është pasiviteti.

2-Tipari që e nevrikos më shumë Demin është gjaknxehtësia.

3-Tipari që i nevrikos më shumë binjakët është monotonia.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 prill 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 tetor 2018

4-Tipari që e nevrikos më shumë Gaforren është besimi.

5-Tipari që e nevrikos më shumë Luanin është indiferenca.

6-Tipari që e nevrikos më shumë Virgjëreshën është vëmendja e sëmurë.

7-Tipari që e nevrikos më shumë Peshoren është argumentimi.

8-Tipari që e nevrikos më shumë Akrepin është manipulimi.

9-Tipari që e nevrikos më shumë Shigjetarin është të paturit nevojë për dikë.

10-Tipari që e nevrikos më shumë Bricjapin është kur njerëzit i humabsin kohën.

11-Tipari që e nevrikos më shumë Ujorin është pesimizmi.

12-Tipari që i nevrikos më shumë Peshqit është arroganca./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Financat dhe dashuria/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Nga

Dashi

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë e trazuar pasi do t’iu gjejë nervoz ashtu si në fillim të javës. Tani ju duhet të zgjidhni disa çështje financiare ekonomike që ju shqetësojnë ju dhe familjen. Për fat të mirë shqetësimet aktuale nuk ju largojnë nga dashuria që do të jetë në gjendje të fitojë lartësi deri në verë.

Demi

Me hënën në shenjën tuaj dhe Marsin në pamje të mirë do të jeni të mbrojtur. Ata që drejtojnë një biznes mund të mbështeten në disa përmirësime dhe tashmë duke filluar nga tjetra mund të ketë edhe më shumë të ardhura . Horoskopi i Paolo Fox këshillon të jeni pak të diskutueshëm në dashuri dhe të mos vini zjarr. Kohët e fundit duke kërkuar më shumë konfirmime ju mund të keni testuar një person.

Binjakët

Me Diellin aktiv në shenjë dhe përqendrimin e planetëve të ndryshëm si Venera, Mërkuri dhe Hëna midis të Premtes dhe të Dielës do të keni një qiell premtues . Momenti i shkëlqimit në dashuri më në fund ka ardhur dhe jyu ndjeheni më të guximshëm të gatshëm për të ndërmarrë hapa vendimtarë.

Gaforrja

Hëna dhe Marsi do të jenë aktiv në shenjën tuaj.Sa i përket vendit të punës, ka të ngjarë që akoma të ndiheni të kufizuar dhe të paaftë për të kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë. Për fat të mirë ju keni një tarifë shtesë. Të Dielën, astrologu e parashikon që tani, mund të jetë interesante për marrëdhëniet ndërnjerëzore.

Luani

Astrologu raporton një situatë të përgjithshme që është pak e ulët përsa i përket sferës profesionale . Ju jeni në pikëpyetje për disa projekte të pyesin nëse ato përfaqësojnë rrugën e drejtë. Nga pikëpamja emocionale dhe sentimentale,gjërat janë më të mira dhe kjo fundjavë ofron emocione të bukura.

Virgjëresha

Këtë javë do të jetë më mirë ta lini të shkojë në disa situata, veçanërisht nëse ka njerëz që kanë vepruar kundër jush.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 janar 2019

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 12 shkurt 2018

Do të ketë diskutime dhe polemike dhe do të minojnë marrëdhënien tuaj. Këshilla e horoskopit për sot është të mos lodhni shumë trurin.

Peshorja

Fundjava tjetër mund të dëshmojë të jetë shumë fitimprurëse për jetën tuaj, sa i përket sferës së dashurive dhe aspektit emocional. Prandaj përpiquni të planifikoni diçka argëtuese dhe të këndshme për ta ndarë me partnerin tuaj. Nuk përjashtohet mundësia që të ndjeheni të frymëzuar dhe të keni disa ide të mira. E juaja është konfirmuar si një horoskop gjithnjë në ndryshim dhe thelbësisht pozitiv.

Akrepi

Dita e sotme ju shikon veçanërisht të zhytur në mendime. Nëse keni marrëdhënie me njerëz të Dashi, Virgjëresha ose Peshqit ka të ngjarë që në këto ditë të ketë disa diskutime të vogla për tu përballur. Dikush mund të jetë kundër jush ose nuk i ndan idetë tuaja. Mundohuni të jeni të durueshëm.

Shigjetari

Të lindurit e kësaj shenje po verifikojnë ngushtësinë dhe shtrirjen e një marrëdhënieje , nëse një histori është e rëndësishme do ta kuptoni nga afër sipas astrologut. Yjet e javës provojnë ju dhe njerëzit përreth jush. Marrëdhëniet më të ndërlikuara dhe të trazuara mund të japin rrugë dhe disa prej jush mund të përjetojnë goditje dhe lodhje.

Bricjapi

Dita e sotme do t’ju japë forcën dhe vullnetin që konfirmohet nga faktet dhe rezultatet që merrni. Një nga të metat tuaja është se në përgjithësi nuk dëgjoni këshilla dhe gjithmonë bëni si dini vetë. Sa i përket dashurisë, për momentin ekziston një lloj pushimi.

Ujori

Fundjava e ardhshme duket shumë fitimprurëse dhe do të përjetoni kënaqësi përsa i përket aspektit emocional. Në këtë moment ju keni një dëshirë të madhe për të dashur dhe dhuruar veten tuaj për të dashurit përreth jush. Pasqyrime të rëndësishme në pamje.

Peshqit

Këto ditë ju jeni shumë nervozë dhe ka të ngjarë të gjeni një zgjedhje përfundimtare. Dashuritë e përfunduara ose marrëdhëniet e ndërlikuara mund të marrin një kthesë gjatë fundjavës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 20 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Atmosfera ne çift do nxehet tej mase gjate kësaj dite. Do keni edhe debate te forta me partnerin dhe do thoni fjale te gabuara. Disa do mendojnë edhe për një ndarje. Beqaret nuk duhet te bëjnë asnjë lloj çmendurie sepse përndryshe do vuajnë pasojat për gjithë jetën. Merkuri nga ana tjetër do ju ndihmoje qe te keni gjendje financiare shume me te mire se me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do ndizet drita jeshile për juve qe jeni ne një lidhje. Do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe do i ndreqni edhe disa gabime qe keni bere me pare. Edhe beqaret, fale pozicionimit te mire te Venusit do kenë një dite me fat. Me shpenzimet mire është te jeni shume me vigjilente sepse përndryshe situata mund te ndërlikohet aq shume saqë do mbeteni me xhepat bosh.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite shume e veçante dhe e mbushur me dashuri ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin nuk do ketë aspak tronditje. Beqaret nuk do e kenë pikësynim ndryshimin e statusit dhe ka mundësi te mos iu kushtojnë rëndësinë e duhur ftesave qe do ju bëhen. Buxheti do jete edhe me i mire nëse çdo shpenzim e kryeni me llogari.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ka rrezik qe gjerat te mos shkojnë ashtu si i kishit menduar ju te dashuruarit. Ne disa momente mund te keni edhe debate dhe mosmarrëveshje me partnerin për gjera elementare. Beqaret do dashurohen koke e këmbë me një person qe dikur e kane pasur shok klase. Planetët do e favorizojnë tej mase sektorin e financave prandaj gjendja do vije duke u përmirësuar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do jeni me entuziaste sot ju te dashuruarit sepse partneri do ju dashuroje ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Çdo moment ka për te qene fantastik. Beqaret do realizojnë takime ne dukje te zakonshme, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Buxheti mund te ketë disa probleme sepse nuk do arrini dot t’iu vini fre shpenzimeve. As këshillat e familjareve nuk do ju ndihmojnë te reflektoni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Sot do i shtoni dozat e imagjinatës ju te dashuruarit dhe do e surprizoni ne çdo moment atë qe keni ne krah. Atmosfera do jete fantastike. Beqaret do pëlqejnë shume dike qe sapo është ndare nga një lidhje e gjate. Kujdes sepse plagët e mëdha nuk mbyllen dot shpejt dhe mund te lëndohen edhe vete. Ne planin financiar nuk do i bëni mire llogarite dhe ka rrezik te keni probleme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni ne humor te shkëlqyer ju te dashuruarit dhe do bëni edhe gjera te çmendura vetëm qe rutina te mos mbizotërojë asnjë çast. Partneri do mahnitet dhe do iu dashuroje me më shume pasion. Beqaret do preferojnë aventurat kalimtare pa menduar për te ardhmen. Ne planin financiar do jeni shume me te logjikshëm dhe do dini si te veproni qe te mos keni probleme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për gjithë te dashuruarit. Nuk do keni me as dyshime për te ardhmen dhe çdo çast do jete fantastik. Beqaret do jene te palogjikshëm dhe mund te hedhin hapa te gabuara qe do i lëndojnë tej mase. Ne planin financiar situata ka për te qene shume me e mire nga dje, por jo e përkryer siç do kishit dashur.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Juve qe jeni ne një lidhje do ju duhet te mundoheni shume sot për te mos e tradhtuar atë qe keni ne krah. Persona interesante dhe mjaft joshës do ju qëndrojnë afër. Beqaret do e kërkojnë ne çdo kënd dashurinë e madhe, por ndërkohë ajo ka qene gjithë këto kohe shume pranë tyre. Ne planin financiar nuk duhet te luani shume me zjarrin sepse keni për t’u djegur keq.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e zakonshme do jete kjo e sotmja për te dashuruari. Nuk do ketë as pasion te madh, por as zënka e konflikte për gjera te kota. Beqaret do fiksohen tek disa persona te bukur ne pamje, por pa ndonjë vlere te madhe. Mire është qe para se te hedhin hapa te binden plotësisht. Financat do jene delikate dhe nuk do ju lejohet te gaboni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite fantastike do jete kjo e sotmja për te dashuruarit e sidomos për ata qe sapo e kane filluar një lidhje. Shfrytëzojeni çdo sekonde deri ne maksimum. Beqaret do realizojnë takime mjaft interesante, por do presin edhe pak kohe para se te hedhin hapa. Ne planin financiar keni për te pasur probleme serioze nëse nuk e kufizoni veten dhe nëse shmangni huat.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do dini si ta menaxhoni me se miri kohen sot ju te dashuruarit dhe do i kushtoni kohen e duhur atij qe keni ne krah. Marrëdhënia mes jush ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa, megjithatë ftesat për takime do i pranojnë. Buxhetin nuk do arrini dot ta mbani nen kontroll kështu qe here pas here mund t’iu lindin probleme.

LEXO TE PLOTE