Connect with Us

Gjekmarkaj ia thotë në sy Ramës/ “Do keni fund diktatorësh”

Politikë

Gjekmarkaj ia thotë në sy Ramës/ “Do keni fund diktatorësh”

Publikuar

-

Dhuna e ushtruar ndaj gazetarit Alfred Lela dhe protestuesve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka krijuar përplasje të forta mbrëmjen e sotme me kryeministrin Edi Rama.

Një debat i ashpër është zhvilluar edhe mes analistit Agron Gjekmarkaj dhe kryeministrit për këtë çështje.

Gjekmarkaj i tha Ramës se do ketë fund diktatorësh, ndërsa kreu i qeverisë e quajti me tone ironike padre.

Debati në emisionin “Real Story”:

Edi Rama: Më lër të mbaroj. Një viktimë e dhunës, nuk sillet kështu.

Alfred Lela: Pse duhet të silleni si i krishterë ndërkohë që jeni xhahili? Ku i gjeni këto standarte.

Edi Rama: Keni parë ndonjë xhahil që të mos e lënë të flasin? Sokol do vësh rregull këtu? Nuk po mbaroj dot një fjali. Unë janë në krye të Shqipërisë sepse ju që jeni kundër meje e kujtoni popullin shqiptar budalla. Ju mendoni që ata i hanë broçulla se ajo është terror. Prandaj humbni ju dhe prandaj do të humbni prapë. Terrori është në mendjen tuaj. Policia nuk është leckë. Merrni fjalën pa radhë. Jeni shumë rëndë, jo nga dhuna por nga dështimi i turpshëm i gjithë atij skenari.

LEXO EDHE:  Kokaina e Maminasit/ Reagon Rama: Nuk kam ndyshuar qëndrim!

Agron Gjekmarkaj: Nëse nuk reflektoni do keni fund diktatorësh. Shqipëria s’e ka parë kurrë këtë diktaturë.

Edi Rama: Më the janë 1000 policë. Padre sapo e zutë në gojë Jesu Krishtin më lër të mbaroj

Agron Gjekmarkaj: Ishalla t’i çel sytë për të mirën tuaj dhe tonën.

Edi Rama: Ajo nuk është dhunë por detyra e Policisë së Shtetit…/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta zbulon “kërcënimet”/ “Jam objektiv i disa gangsterëve…”

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë në Syri.tv. Ai tha se janë ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtarë, që duan përgjakjen e Shqipërisë dhe sipas tij, objektiv i tyre është dhe vetë ai.

“E shpreh forcën atëherë kur duhet dhe nuk mund të provokohem si pak ditë më parë, kur duan armiqtë e Shqipërisë. Ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtare.

LEXO EDHE:  “Kush i shan është i sharë”/ Rama mesazh nga Rinasi

Një objektiv i këtyre armiqve të Shqipërisë është edhe Ilir Meta, jo si individ por për qëndrimet e mia për çështjen e Kosovës, stabilitetin e rajonit. E kanë kënaqësi të vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre të vendosin një regjim diktatorial.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kush po bën marrëveshje pas krahëve të amerikanëve?/ Berisha flet për Reformën në Drejtësi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me deklaratën e ambasadores së SHBA, Yuri Kim për marrëveshjne e fshehtë për Reformën në Drejtësi.

Berisha,  deklaroi në “Opinion” se nuk kishte lidhje me takimin e presidentit Meta me përfaqësuesit e opozitës një ditë më parë.

Fevziu: Kush po bën marrëveshje pas krahëve të amerikanëve?
Berisha: Si njeriu i parë që kam denoncuar shumë herë në këtë studio dhe kudo, kam një lehtësim që sot nuk ka njeri që mund të thotë e pati gabim Berisha për reformën në drejtësi. Jam përpjek shumë për të mos lejuar kapjen dhe pastaj kur ndryshuan gjithçka e kam deklaruar kapjen si fatalitetin e reformës. Çfarë them unë.
Fevziu: Kush po bën marrëveshje pas krahëve? A keni një ide?
Berisha: Unë nuk përzihem se kujt.
Fevziu: A ka lidhje për takimin e presidentit me opozitën?
Berisha: Jo. Unë them këtë: kjo që po ndodh çon në paralizë. Kjo ka për rezultat fatal paralizën. Kjo refromë nuktë çon gjë tjetër veçse në paralizë. Do ta quaja të domosdoshme për ata që duan të ndihmojnë këtë vend, një grup të urtësh, konstitucionalistësh që të shqyrtojnë, sepse nga mballoma në mballomë…
Kërkon mendje konstitucionalistësh që të japin se si do dilet nga ky batak. Unë kam dhimbje se e kam paralajmëruar 30 herë këtë situatë që po ndodh. Ambasadorja duhet të pyetet vetë. Ajo ka informacionet veta. Kush ka dënuar më shumë ky SPAKU i tanishëm apo Porkuroria e Krimeve të Rënda. Nuk e krijova unë Prokurorinë e krimeve të rënda, e gjeta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama dhe Veliaj luajnë teatër/ Çfarë do ndodhë me kullat

Publikuar

-

Nga

Ndërtimi i teatrit të ri është kundërshtuar me forcë edhe për shkak të kullave që mund të bndërtohen.

Ndonëse ishte thënë se kullat nuk do ndërtohen, një ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar, Veliaj deklaroi se Bashkia e Tiranës do të ndërtojë çfarë të dojë mbi teatrin e ri dhe askush nuk mund t’i kërkojë llogari për pronën e tyre.

Ai pranoi se po rishikohet skenari për ndërtimin e kullave, ndërsa kryeministri Edi Rama deklaroi pak më parë në emisionin “Real Story” gjatë një debati me Robert Rakipllarin se nuk do ndërtohen.

Kështu duket sikur kreu i qeverisë dhe kryebashkiaku po luajnë teatër me qytetarët, pasi njëri thotë se do ndërtohen e tjetri thotë të kundërtën.

LEXO EDHE:  Kokaina e Maminasit/ Reagon Rama: Nuk kam ndyshuar qëndrim!

Debati i Ramës me Rakipllarin:

Rama: Nuk ka kulla aty, sa herë duhet tjua them. Nuk ka kulla aty.

Rakipllari: Unë dua të di nëse ka kulla?

Sokol Balla: Ta tha pra nuk ka

Rama: Nuk ka kulla aty! Nuk ka kulla aty! Nuk ka kulla aty! Nuk ka kulla aty! Tani do edhe ndonjë nga mekanizmat e tjera të dorës. Unë kam thënë dhe jua përsëris, ne shkuam me një skemë me PPP. E kam thënë hapur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE