Connect with Us

ZYRTARE/ Talenti shqiptar firmos kontratë 3-vjeçare me klubin e njohur anglez

Sport

ZYRTARE/ Talenti shqiptar firmos kontratë 3-vjeçare me klubin e njohur anglez

Publikuar

-

Armando Dobra, sulmuesi anësor që para disa kohësh u ftua me Shqipërinë U21, ka nënshkruar një kontratë të re me Ipswich Town. Marrëveshja e nënshkruar do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2023, ndërkohë që do të ketë edhe një klauzolë për ta zgjatur edhe me një vit tjetër.

Djaloshi 19-vjeçar është i vendosur për të përfaqësuar ngjyrat kuqezi dhe tanimë pret të marrë edhe më shumë minuta.  Sulmuesi është aktivizuar më së shumti me ekipin e dytë, por ka provuar të luajë edhe me ekipin e parë, në ligën e tretë angleze.

Në tre përballje ka hyrë në fushë si zëvendësues, ndërkohë që është aktivizuar edhe në FA Cup. Dobra është një nga lojtarët më me perspektivë dhe pritet shumë prej tij, edhe në kombëtaren kuqezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Nuk llogarisim asnjë kundërshtar”, Osmani “thumbon” Shehin

Publikuar

-

Nga

Tefik Osmani lëshon sfidën. Mbrojtësi njihet si një nga ata që dinë të flasin në fushë dhe jashtë saj. Në një rrëfim prononcim të fundit, nuk i ka kursyer “kunjat” për ish-shokun e skuadrës Orges Shehi i cili tashmë është trajner i Kukësit, rivales direkt të Tiranës për titull.

“I kuptoj të gjitha këto fjalë. Janë deklarata ku ne nuk duhet të përzihemi. Duhet të shohim veten tonë. Çdo trajner tjetër motivon ekipin e tij. Ama ne le të shohim punën tonë. Dhe duke parë punën tonë nuk llogarisim asnjë nga kundërshtarët”, u shpreh Osmani.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Futbollin nuk e ndryshoi lufta, jo më një virus idiot”, shpërthen presidenti i UEFA-s

Publikuar

-

Nga

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin jep një shpresë të madh për të gjithë tifozët e sportit më popullor, futbollit.  Ceferen beson se tifozët do të kthehen në stadium më shpejt sa është parashikuar duke qenë se tashmë virusi njihet më mirë. Ndërsa, sa i përket faktit se pas kësaj pandemie edhe futbolli mund të ndryshojë disa nga rregullat për t’u përshtatur, presidenti ishte i qartë duke u shprehur se futbollin nuk e ka ndryshuar lufta e parë dhe e dytë botërore e jo më ta ndryshojë një virus.

“Tani e njohim më mirë këtë virus dhe unë në përgjithësi jam një person pozitiv. Nuk më pëlqen aspak ajo pikëpamja që do të ndodhë diçka apokaliptike me valën e dytë, tretë apo edhe të pestë. Të gjithë njerëzit mund të vdesin një ditë, por a duhet të jemi të shqetësuar tani? Unë nuk mendoj kështu. Ne jemi gati dhe do të ndjekim udhëzimet e autoriteteve, por personalisht jam shumë i sigurt se futbolli që jemi mësuar, loja e bukur me tifozë do të rikthehet shumë shpejt.

Asgjë nuk mund ta ndryshojë futbollin përgjithnjë. Kjo ishte një eksperiencë e re dhe kur ta heqim qafe këtë virus idiot, çdo gjë do i kthehet normalitetit. Futbolli nuk ka ndryshuar pas luftës së parë botërore dhe asaj të dytë, e jo më të ndryshojë prej një virusi”, u shpreh Ceferin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Sinan Idrizit i plas skandali, ish-presidenti i Gallatasarait e padit për mashtrim

Publikuar

-

Nga

Një skandal ka dalë në dritë lidhur me kompaninë ajrore Air Albania, ku partneri kryesor i saj, Sinan Idrizi është paditur nga biznesmeni i famshëm turk  Adnan Polat në prokurorinë e Stambollit për mashtrim. Lajmin e bëjnë të ditur mediat turke të cilat shkruajnë se Polat, ka de.noncuar se Idrizi i ka kërkuar para, për të blerë një kompani nafte në vendin tonë, kontratë e cila nuk është përmbushur.

“Adnan Polat, biznesmeni i famshëm, ish-President i Galatasaray është mashtruar në Shqipëri. Adnan Polat, i cili është dhe presidenti i Polat Grup ka dorëzuar në prokurorinë e Stambollit një pádi penale me pretendimin se kompania e Sinan Idrizit, Air Albania i ka kërkuar para me premtimin se do të blinte një kompani nafte por kontrata nuk është përmbushur” shkruan gazeta e madhe turke hurryet.com.tr

Çfarë ndodhi gjatë negociatave mes palëve, ku biznesmeni turk pretendon se ka ndodhur dhe máshtrimi?! Adnan Polat ishte takuar me Sinan Idrizin, partnerin e kompanisë Air Albania dhe president i sport klub Flamurtarit. Idrizi i kishte thënë Polat se një kompani e quajtur Global Fluids International, GFI në Shqipëri po bënte një biznes shumë të fitimprurës në Shqipëri dhe ai mund ta ndihmonte nëse donte ta blente kompaninë.

Sipas pádisë, Sinan Idrizi i tha Polat se kompania shitej për 17 milionë dollarë dhe 3.5 milionë dollarë do të ishin si garanci dhe nëse shitja nuk do të bëhej atëherë kjo garanci do të kthehej. Polat kishte përgatitur një projekt-marrëveshje për blerjen e aksioneve në nëntor 2016. Pas kontratës, Idrizi tha se zyrtarët e kompanisë kishin kërkuar që paratë të kalonin nga ai në cilësinë e të besuarit dhe jo përmes bankës.  Kështu Polat kishte dërguar tarifën e parapagimit në llogarinë e biznesmenit pas kontratës së shitjes që ata kishin nënshkruar.

Sipas lajmit të gazetares  Dilek Yaman publikuar në gazetën Sabah Newspaper, Idrizi kishte telefonuar Polat për ta informuar se kishte zgjedhje në Shqipëri dhe projekti do të realizohej pas zgjedhjeve. Pas zgjedhjeve të 2017 shitja nuk u realizua. Atëherë Adnan Polat kishte kërkuar kthimin e 3.5 milionë dollarëve dhe anulimin e kontratës së shitjes. Por Sinan Idrizi nuk kishte pranuar., prandaj biznesmeni ka bërë pádi në Prokurori për máshtrim dhe kanë nisur hetimet.

LEXO TE PLOTE