Connect with Us

Operacioni kombëtar antidrogë / Zbardhen emrat e 22 të arrestuarve

Kronika

Operacioni kombëtar antidrogë / Zbardhen emrat e 22 të arrestuarve

Publikuar

-

22 persona janë arrestuar gjatë një operacioni kombëtar antidrogë në gjithë Shqipërinë.
Për hetimin mbi 1- vjeçar janë përdorur metoda speciale përgjimi dhe vëzhgimi nga Policia deri në zbulimin e këtyre personave që kryenin veprimtari të paligjshme.

Hetimet filluan nga Kukësi aty ku një grup kultivonte kanabis dhe më pas u përhap në gjithë Shqipërinë, në Shkodë dhe në Tiranë.

EMRAT E TË ARRESTUARVE:
Durim Vata
Besart Dreni
Tarzan Veseli
Besnik Coka
Petrit Pashku
Benard Kordhaku
Kreshnik Murataj
Beqir Murataj
Shkëlqim Skacaj
Pal Pergjergji
Ramiz Cenaj
Naim Kadiu
Akil Buna
Arben Bejko
Shpëtim Topuzi
Zejnel Mece
Ardiatik Hoxha
Rezart Tahiri
Sali Kovaçi
Arben Tuci
Zamir Myftari
Floriand Myftaraj

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Dibër/ 33 vjeçari dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Strikçan ura e Çerenecit. Një makinë tip benz që drejtohej nga një 33 vjeçar është përmbysur në rrugë.

Si pasojë e këtyre rrotullimeve, është plagosur rëndë drejtuesi i mjetit.

Ai u dërgua me helikopter drejt spitalit të traumës në Tiranë në gjendje të rëndë për jetën. Kanë qenë banorët e rastit që i kanë dhënë ndihmën e parë dhe kanë njoftuar ambulancën.

LEXO EDHE:  Banorët e Astrit protestojnë përballë Policisë/ Mes të arrestuarve edhe një 15 vjeçar

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punonper zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishin nisur drejt Shqipërisë/ Sekuestrohen 19 ton mbetje në Portin e Ankonës

Publikuar

-

Nga

Një sasi prej 19 ton mbetje elektrike janë sekuestruar në portin e qytetit të Ankonës nga Guardia di Finanza, të cilat kishin si destinacion Shqipërinë.

Mediat italiane raportojnë se autoritetet kontrolluan kamionin që vinte nga Gjermania dhe do të vazhdonte udhëtimin me traget për në Shqipëri.

Kamioni TIR transportonte mijëra elektroshtëpiake, si furra, lavatriçe, pianura, të deklaruara si të përdorura dhe funksionale, por një kontroll i imtë zbuloi se malli nuk kishte certifikatat e parashikuara për materialet elektrike e dorës së dytë, sipas një dekreti legjislativ të vitit 2014.

LEXO EDHE:  Tensione dhe përplasje te Drejtoria e Policisë/ Banorët e Astirit shkatërrojnë derën

Kamioni kishte destinacion Shqipërinë, ku ata ose do të përfundonin furnizimin me tregti të paligjshme të pajisjeve të përdorura ose asgjësimin e paligjshëm të mbeturinave.

Ngarkesa u vendos nën sekuestro, bashkë me kamionin.

Gjithashtu është proceduar shoferi i kamionit, një shqiptar 25-vjeçar, si dhe organizatori i transportit, edhe ai shqiptar, 44 vjeç, me akuzën e trafikut ndërkombëtar të mbetjeve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kubikë me fara kanabisi në oborr/ Arrestohet 28-vjeçari në Fushë Krujë

Publikuar

-

Nga

Vijon kontrolli masiv në terren, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Vihet në pranga një 28-vjeçar dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetas tjetër.
Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale fidanë e kubikë të kultivuar me fara cannabis sativa.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të kontrollit masiv për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, arrestuan në flagrancë shtetasin B. C., 28 vjeç, banues në fshatin Larushk, Fushë Krujë, pasi gjatë kontrollit në oborrin e banesës së tij, u gjetën të kultivuar fidanë të dyshuar canabis sativa.

LEXO EDHE:  Vrau krushkun me shkop bejsbolli/ Shoqërohen 10 persona në Vlorë, autori në kërkim

Po gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë gjetën në oborrin e banesës së shtetasit I. C., 80 vjeç, banues në Larushk, Fushë Krujë, fidanë e kubikë të kultivuar me fara cannabis sativa. Për shkak të moshës, shtetasi I. C. u procedua penalisht në gjendje të lirë.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”./CNA.al

LEXO TE PLOTE