Connect with Us

Financat dhe dashuria/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Horoskopi

Financat dhe dashuria/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Dashi

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë e trazuar pasi do t’iu gjejë nervoz ashtu si në fillim të javës. Tani ju duhet të zgjidhni disa çështje financiare ekonomike që ju shqetësojnë ju dhe familjen. Për fat të mirë shqetësimet aktuale nuk ju largojnë nga dashuria që do të jetë në gjendje të fitojë lartësi deri në verë.

Demi

Me hënën në shenjën tuaj dhe Marsin në pamje të mirë do të jeni të mbrojtur. Ata që drejtojnë një biznes mund të mbështeten në disa përmirësime dhe tashmë duke filluar nga tjetra mund të ketë edhe më shumë të ardhura . Horoskopi i Paolo Fox këshillon të jeni pak të diskutueshëm në dashuri dhe të mos vini zjarr. Kohët e fundit duke kërkuar më shumë konfirmime ju mund të keni testuar një person.

Binjakët

Me Diellin aktiv në shenjë dhe përqendrimin e planetëve të ndryshëm si Venera, Mërkuri dhe Hëna midis të Premtes dhe të Dielës do të keni një qiell premtues . Momenti i shkëlqimit në dashuri më në fund ka ardhur dhe jyu ndjeheni më të guximshëm të gatshëm për të ndërmarrë hapa vendimtarë.

Gaforrja

Hëna dhe Marsi do të jenë aktiv në shenjën tuaj.Sa i përket vendit të punës, ka të ngjarë që akoma të ndiheni të kufizuar dhe të paaftë për të kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë. Për fat të mirë ju keni një tarifë shtesë. Të Dielën, astrologu e parashikon që tani, mund të jetë interesante për marrëdhëniet ndërnjerëzore.

Luani

Astrologu raporton një situatë të përgjithshme që është pak e ulët përsa i përket sferës profesionale . Ju jeni në pikëpyetje për disa projekte të pyesin nëse ato përfaqësojnë rrugën e drejtë. Nga pikëpamja emocionale dhe sentimentale,gjërat janë më të mira dhe kjo fundjavë ofron emocione të bukura.

Virgjëresha

Këtë javë do të jetë më mirë ta lini të shkojë në disa situata, veçanërisht nëse ka njerëz që kanë vepruar kundër jush.

LEXO EDHE:  Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

Do të ketë diskutime dhe polemike dhe do të minojnë marrëdhënien tuaj. Këshilla e horoskopit për sot është të mos lodhni shumë trurin.

Peshorja

Fundjava tjetër mund të dëshmojë të jetë shumë fitimprurëse për jetën tuaj, sa i përket sferës së dashurive dhe aspektit emocional. Prandaj përpiquni të planifikoni diçka argëtuese dhe të këndshme për ta ndarë me partnerin tuaj. Nuk përjashtohet mundësia që të ndjeheni të frymëzuar dhe të keni disa ide të mira. E juaja është konfirmuar si një horoskop gjithnjë në ndryshim dhe thelbësisht pozitiv.

Akrepi

Dita e sotme ju shikon veçanërisht të zhytur në mendime. Nëse keni marrëdhënie me njerëz të Dashi, Virgjëresha ose Peshqit ka të ngjarë që në këto ditë të ketë disa diskutime të vogla për tu përballur. Dikush mund të jetë kundër jush ose nuk i ndan idetë tuaja. Mundohuni të jeni të durueshëm.

Shigjetari

Të lindurit e kësaj shenje po verifikojnë ngushtësinë dhe shtrirjen e një marrëdhënieje , nëse një histori është e rëndësishme do ta kuptoni nga afër sipas astrologut. Yjet e javës provojnë ju dhe njerëzit përreth jush. Marrëdhëniet më të ndërlikuara dhe të trazuara mund të japin rrugë dhe disa prej jush mund të përjetojnë goditje dhe lodhje.

Bricjapi

Dita e sotme do t’ju japë forcën dhe vullnetin që konfirmohet nga faktet dhe rezultatet që merrni. Një nga të metat tuaja është se në përgjithësi nuk dëgjoni këshilla dhe gjithmonë bëni si dini vetë. Sa i përket dashurisë, për momentin ekziston një lloj pushimi.

Ujori

Fundjava e ardhshme duket shumë fitimprurëse dhe do të përjetoni kënaqësi përsa i përket aspektit emocional. Në këtë moment ju keni një dëshirë të madhe për të dashur dhe dhuruar veten tuaj për të dashurit përreth jush. Pasqyrime të rëndësishme në pamje.

Peshqit

Këto ditë ju jeni shumë nervozë dhe ka të ngjarë të gjeni një zgjedhje përfundimtare. Dashuritë e përfunduara ose marrëdhëniet e ndërlikuara mund të marrin një kthesë gjatë fundjavës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 20 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Atmosfera ne çift do nxehet tej mase gjate kësaj dite. Do keni edhe debate te forta me partnerin dhe do thoni fjale te gabuara. Disa do mendojnë edhe për një ndarje. Beqaret nuk duhet te bëjnë asnjë lloj çmendurie sepse përndryshe do vuajnë pasojat për gjithë jetën. Merkuri nga ana tjetër do ju ndihmoje qe te keni gjendje financiare shume me te mire se me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do ndizet drita jeshile për juve qe jeni ne një lidhje. Do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe do i ndreqni edhe disa gabime qe keni bere me pare. Edhe beqaret, fale pozicionimit te mire te Venusit do kenë një dite me fat. Me shpenzimet mire është te jeni shume me vigjilente sepse përndryshe situata mund te ndërlikohet aq shume saqë do mbeteni me xhepat bosh.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite shume e veçante dhe e mbushur me dashuri ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin nuk do ketë aspak tronditje. Beqaret nuk do e kenë pikësynim ndryshimin e statusit dhe ka mundësi te mos iu kushtojnë rëndësinë e duhur ftesave qe do ju bëhen. Buxheti do jete edhe me i mire nëse çdo shpenzim e kryeni me llogari.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ka rrezik qe gjerat te mos shkojnë ashtu si i kishit menduar ju te dashuruarit. Ne disa momente mund te keni edhe debate dhe mosmarrëveshje me partnerin për gjera elementare. Beqaret do dashurohen koke e këmbë me një person qe dikur e kane pasur shok klase. Planetët do e favorizojnë tej mase sektorin e financave prandaj gjendja do vije duke u përmirësuar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do jeni me entuziaste sot ju te dashuruarit sepse partneri do ju dashuroje ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Çdo moment ka për te qene fantastik. Beqaret do realizojnë takime ne dukje te zakonshme, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Buxheti mund te ketë disa probleme sepse nuk do arrini dot t’iu vini fre shpenzimeve. As këshillat e familjareve nuk do ju ndihmojnë te reflektoni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Sot do i shtoni dozat e imagjinatës ju te dashuruarit dhe do e surprizoni ne çdo moment atë qe keni ne krah. Atmosfera do jete fantastike. Beqaret do pëlqejnë shume dike qe sapo është ndare nga një lidhje e gjate. Kujdes sepse plagët e mëdha nuk mbyllen dot shpejt dhe mund te lëndohen edhe vete. Ne planin financiar nuk do i bëni mire llogarite dhe ka rrezik te keni probleme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni ne humor te shkëlqyer ju te dashuruarit dhe do bëni edhe gjera te çmendura vetëm qe rutina te mos mbizotërojë asnjë çast. Partneri do mahnitet dhe do iu dashuroje me më shume pasion. Beqaret do preferojnë aventurat kalimtare pa menduar për te ardhmen. Ne planin financiar do jeni shume me te logjikshëm dhe do dini si te veproni qe te mos keni probleme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për gjithë te dashuruarit. Nuk do keni me as dyshime për te ardhmen dhe çdo çast do jete fantastik. Beqaret do jene te palogjikshëm dhe mund te hedhin hapa te gabuara qe do i lëndojnë tej mase. Ne planin financiar situata ka për te qene shume me e mire nga dje, por jo e përkryer siç do kishit dashur.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Juve qe jeni ne një lidhje do ju duhet te mundoheni shume sot për te mos e tradhtuar atë qe keni ne krah. Persona interesante dhe mjaft joshës do ju qëndrojnë afër. Beqaret do e kërkojnë ne çdo kënd dashurinë e madhe, por ndërkohë ajo ka qene gjithë këto kohe shume pranë tyre. Ne planin financiar nuk duhet te luani shume me zjarrin sepse keni për t’u djegur keq.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e zakonshme do jete kjo e sotmja për te dashuruari. Nuk do ketë as pasion te madh, por as zënka e konflikte për gjera te kota. Beqaret do fiksohen tek disa persona te bukur ne pamje, por pa ndonjë vlere te madhe. Mire është qe para se te hedhin hapa te binden plotësisht. Financat do jene delikate dhe nuk do ju lejohet te gaboni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite fantastike do jete kjo e sotmja për te dashuruarit e sidomos për ata qe sapo e kane filluar një lidhje. Shfrytëzojeni çdo sekonde deri ne maksimum. Beqaret do realizojnë takime mjaft interesante, por do presin edhe pak kohe para se te hedhin hapa. Ne planin financiar keni për te pasur probleme serioze nëse nuk e kufizoni veten dhe nëse shmangni huat.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do dini si ta menaxhoni me se miri kohen sot ju te dashuruarit dhe do i kushtoni kohen e duhur atij qe keni ne krah. Marrëdhënia mes jush ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa, megjithatë ftesat për takime do i pranojnë. Buxhetin nuk do arrini dot ta mbani nen kontroll kështu qe here pas here mund t’iu lindin probleme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Do të gjejnë dashurinë shumë shpejt/ 3 shenjat më me fat të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Gaforrja

Në qershor, do të keni shumë fat nëse keni lindur nën shenjën zodiakale të Gaforres. Go t’ia dilni të vlerësoni edhe gjestet më të vogla të personit që keni në krah. Partneri ju do dhe është gati t’jua tregojë. Edhe personat single do të kenë mundësi të mira të realizojnë takime të papritura, por të këndshme.

Demi

Miq single të Demit, në qershor një person do të hyjë në jetën tuaj për të qëndruar aty. E dimë se sa e rëndësishme është për ju qëndrueshmëria. Ky person do t’ju japë sigurinë që këkroni në dashuri. Do të jetoni momente shumë të rëndësishme, sidomos në ditët e para të muajit të ri. Edhe çiftet do të ndihen të puthur nga yjet. Shumë romantizëm dhe pasion!

LEXO EDHE:  Qëndrojuni larg/ Shenjat më egoiste të horoskopit

Peshqit

Më në fund një person do të arrijë të kuptojë emocionalitetin tuaj. Në dashuri kërkoni gjithmonë histori solide dhe yjet ju sugjerojnë t’ia hapni zemrën atij personi që ju pëlqen aq shumë pasi mund t’i besoni. Lëreni veten të ecë përpara. Nëse jeni çift, yjet premtojnë të reja të mëdha. Do të përmirësoni dialogun me partnerin dhe do të jeni gati të përfundoni një projekt shumë të rëndësishëm për ju dhe për marrëdhënien tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi

Dita e sotme do të jetë shumë pozitive për ju dhe shumë energjike. Duhet të jeni të gatshëm të përballeni me situata të rëndësisshme. Muaji Maj ka qenë shumë i çrregullt dhe ju ndryshoni gjendjen shpirtërore dita ditës. Nuk do të jetë e thjeshtë të gjeni ekulibrin e duhur.

Demi

Ju po kërkoni një maj të qëndrueshëm dhe dita e sotme do të jetë më e mirë se ajo e djeshmja. Gjatë ditës së enjte do të keni takime dhe do të merrni një vendim të rëndësishëm. Ata që kanë mundësinë për të rikuperuar një biznes në zhvillim do të kenë njohuri të shkëlqyera dhe deri në fund të këtij muajit maj. Në një nivel burokratik, tranziti i Saturnit mund të jetë duke shkaktuar disa vonesa ose bllokime.

Binjakët

Java e kaluar ka qenë paksa e vështirë për ju dhe shumë gjëra mund t’ju kenë zemëruar.  Për fat të mirë, ju keni rifituar energji të mirë dhe do ju sjellin dobi gjatë fundjavës së ardhshme. Të gjithë ata që kanë diskutuar do të jenë në gjendje të sqarohen. Në nivelin e punës, pritet një rikuperim i mirë dhe fillimi i situatave të reja interesante.

Gaforrja

Dita e sotme ju fton të mos flisni shumë . Kjo është një kohë kur do të dëshironit të shpëtoni nga shumë probleme dhe duhet të thoni gjithçka që keni në mendjen tuaj. Problemi është se ju e dini se si të jeni shumë të ashpër dhe ironi, kështu që dikush mund të ndjehet i ofenduar dhe ju mund të shkoni drejt gabimit.

Luani

Jeni veçanërisht energjikë këto ditë . Problemet e vetme duket se janë në nivelin e punës, ku disa dyshime vazhdojnë – të krijuara nga ju ose nga të tjerët: nuk do të thotë se diçka duhet të ndryshojë! Ndoshta po merreni me njerëz shumë seriozë. Këshilla për ju është të përdorni energjinë tuaj të madhe edhe në një nivel sentimental.

Virgjëresha

Kjo javë që sapo ka filluar do të dëshmojë të jetë shumë e veçantë për ju. Viti aktual është shumë i rëndësishëm për ata që kanë lindur në këtë shenjë, por duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm sepse në periudhën e fundit po grumbullohen probleme dhe më pas rrezikoni te shpertheni papritur.

Këshilla për ju është të qëndroni të qetë nëse doni të shmangni tensionet, diskutimet dhe polemikat.

Peshorja

Kjo është një periudhë e forcës së madhe për ju, e cila mund të ju japë zhvillime të rëndësishme në një nivel sentimental. Në fakt, dashuria mund të ju dhurojë edhe më shumë emocione dhe së bashku me Binjakët dhe Luanin ju jeni ndër shenjat e zodiakut që mund të rimarrin lartësinë dhe të jetojnë një situatë me energji të madhe. Dielli nga e Mërkura do të fillojë një tranzit të rëndësishëm që do të përfshijë jetën tuaj.

LEXO EDHE:  Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

LEXO EDHE:  Puna në fokus/ Parashikimi i horoskopit sipas astrologut të famshëm italian

Problemi i vetëm ka të bëjë me çështje ekonomike , të cilat gjithashtu do të duhet të trajtohen duke filluar nga qershori.

Akrepi

Po vjen një moment shqetësimi i madh për ju . Për nga natyra ju jeni njerëz shumë të saktë dhe të ndershëm, në mënyrë që të shihni që dikush nuk sillet në të njëjtën mënyrë me ju keni tendencën të mbylleni dhe të zemëroheni. Tre ditët e ardhshme mund t’ju sjellin disa dyshime . Nëse do të kishte ndonjë problem fizik midis fundit të vitit 2019 dhe fillimit të këtij viti , ai me siguri ende nuk është tejkaluar plotësisht.

Shigjetari

Venusi në kundërshtim me shenjën tuaj zodiakale po ju jep shumë dhimbje koke . Ky është një tranzit që do të vazhdojë deri në fund të qershorit, kështu që mund të ketë mosmarrëveshje për çështje të paqarta në lidhje me familjen, dashurinë ose miqësinë.

Fundjava tjetër do t’ju shohë veçanërisht të diskutueshëm , kështu që ata që kanë një histori të varur në ekuilibër do të duhet t’i kushtojnë vëmendje të dyfishtë!

Bricjapi

Ju jeni gjithmonë shumë ambiciozë dhe këtë javë ju jeni duke pritur për lajme . Nga natyra ju jeni gjithmonë në gjendje të rikuperoheni shpejt, përveç kësaj këto yje ju favorizojnë pavarësisht pranisë së mundshme të vështirësive që vijnë nga jashtë. Kjo javë, megjithatë, do të bëjë një tendosje për ju : nëse vini re se diçka nuk është në rregull, do të jetë më mirë të bëni kujdes , sepse mund të ndjeheni të shqetësuar dhe të pakënaqur.

Ujori

Është një periudhë shumë e veçantë. Sfera e punës po përjeton shumë tensione dhe me siguri disa ndryshime janë në pamje roli, puna, koha. Shumë gjera tashmë kanë ndryshuar. Nga ana tjetër, ndjenjat favorizohen nga yjet dhe dita e sotme ju ndihmon në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshqit

Kjo fundjavë e ardhshme do të jetë shumë e rëndë dhe e mundimshme për ju . Kohët e fundit keni përjetuar emocione të çuditshme dhe mbase ju vetë nuk keni pasur mendime shumë të qeta për dashurinë. Nëse dikush nuk ka qenë i qartë me ju, mund të kërkoni gjithashtu ndonjë shpjegim të sinqertë në ditët në vijim . Në një nivel pune, ndiheni pak të shqetësuar sepse ka disa gjëra për tu rregulluar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE