Connect with Us

Ernest Gjoka kujton arritjen e madhe me Kukësin kampion: Aty na kishit, s’na mundët dot

Sport

Ernest Gjoka kujton arritjen e madhe me Kukësin kampion: Aty na kishit, s’na mundët dot

Publikuar

-

Për t’u shënuar në histori ishte arritja e madhe e trajnerit Ernest Gjoka me Kukësin, në sezonin 2016-2017. Atje verilindorët do të shpalleshin kampion të Superiores, pas një projekti serioz dhe disa vjeçar që kulmoi me fitimin e titullit.

Por gjithashtu ky sezon do të mbahet mend edhe për një rekord tjetër të vendosur nga ana e Kukësit.

Jo pak, por 35 javë kaluan pa asnjë humbje të vetme për skuadrën që kryesoi Superioren, duke dështuar vetëm në takimin e fundit, por atëherë gjithçka ishte mbyllur sa i përket llogarive të klasifikimit. “Aty na kishit, s’na mundët dot”, është kjo mënyra sesi Gjoka rikujton atë sezon fantastik edhe për karrierën e tij personale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

ZYRTARE/ Nuk ka më dyshime, Manuel Nojer vendos për të ardhmen

Publikuar

-

Nga

Muanel Nojerit i skadonte kontrata me Bajernin vitin e ardhshëm, teksa kërkonte një zgjidhje sa më të shpejt për këtë.

Ditën e sotme, klubi bavarez ka njoftuar rinovimin e kontratës me portierin gjerman, i cili tashmë ka hedhur firmën për kontratën e re e cila skadon në verën e vitit 2023.

Kohët e fundit kanë qarkulluar lajme, se marrëdhënia nuk ka qenë shumë e mirë mes portierit dhe drejtuesve, për shkak se thuhej se gardiani bavarez nuk ishte i lumtur për faktin se në skuadër do afrohej një portier tjetër dhe ai mund të përfundonte rezervë.

Megjithatë tashmë është arritur gjithçka dhe Nojer ka rinovuar kontratën me Bajernin, e cila tregon edhe njëherë se ai do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit edhe për disa sezone të tjera.

LEXO TE PLOTE

Sport

Fajin e kanë flokët, lojtari i Tottenham shkel rregullat antikoronavirus

Publikuar

-

Nga

Janë të shumtë rastet në Angli të futbollistëve që në vend të respektojnë karantinën, dalin në mbrëmje, dëfrehen por bëjnë dhe më keq. Nuk është rasti i të gjithëve, por disa janë gjobitur.

E fundit në radhë duket se do të jetë lojtari i Tottenham Serge Aurier duket se nuk ndreqet kurrë. Këtë herë, mbrojtësi i Tottenham ka postuar një foto në Instagram me berberin e tij pa respektuar normat e distancimit social anti-koronavirus, teksa Anglia vazhdon të jetë në izolim për shkak se numri i viktimave mbetet ende i lartë ashtu si edhe të infektuarit ditorë.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Ngecëm në Gjermani 28 orë”, Hyka rrëfen situatën kaotike me Sabjen Lilajn: Nuk kishim ku të flinim, si emigrantët e viteve ’50

Publikuar

-

Nga

“Udhëtimi i Jahmir Hykës dhe Sabien Lilajt pas mbërritjes në Izrael dhe nisjes nga Shqipëria pas Koronavirusit, të kujton emigrimet në vitet 1950 në “Tokën e Shenjtë” dhe më pak epokën moderne”, është kjo mënyra sesi “IsraelElhayom” e përshkruan ndodhinë e fundit të lojtarëve shqiptarë.

Fati i tyre i vetëm është që e nisën këtë rrugë së bashku, ndërsa janë pjesë e skuadrës së Ness Ziona. Nga Shqipëria nuk kishte një linjë direkte për në Izrael dhe për këtë arsye i janë dashur dy ditë për të mbërritur në destinacion. Vetë Jahmir Hyka tregon se nuk kishte një vend se ku të flinin dhe kanë ngrënë në “McDonalds”, pasi ishte e vetmja mënyrë për t’u ushqyer dhe nuk kishte mundësi të tjera.

“Na u deshën dy ditë për të shkuar nga Shqipëria në Izrael. Në ditët normale është një fluturim më pak se katër orë. Ne u përpoqëm që të gjenim një zgjidhje për të arritur direkt në Izrael, por nuk kishte fluturime, vetëm njëherë në javë. Për këtë arsye menduam zgjidhjen tjetër, për të shkuar fillimisht në Gjermani dhe prej andej vazhduam në Izrael.

Në fund gjetëm një fluturim për në Tel Aviv, por vetëm një ditë më vonë. Pastaj zbuluam se nuk kishim se ku të flinim në Frankfurt. Nuk mund të dilje as nga aeroporti për shkak të procedurave qeveritare për shkakun e Koronavirusit. Ishin plot 28 orë që duhej të prisnim, gjetëm një cep të vogël për të fjetur dhe kjo është e gjitha.

Çfarë hëngrëm? Normalisht që ne jemi sportistë, por atje nuk kishte asgjë tjetër për të ngrenë veçse McDonalds. Ne kryesisht kemi ngrënë atje dhe pimë shumë kafe. Duhej të hanim diçka në dy ditë.

E dija që nuk do të ishte e lehtë, por nuk e imagjinova një udhëtim kaq të gjatë. Por isha me fat që këtë udhëtim e përshkrova me Sabien Lilajn. Nuk e kam prekur topin që prej dy muajsh pasi edhe në Shqipëri nuk mund të dilnim nga shtëpia dhe nuk mund të praktikohesha”, tha Hyka.

 

LEXO TE PLOTE