Connect with Us

Bllokohet Elbasani/ Makinat nuk lejohen të hyjnë në Tiranë

Sociale

Bllokohet Elbasani/ Makinat nuk lejohen të hyjnë në Tiranë

Publikuar

-

Policia ka nisur ngritjen e postblloqeve ditën e sotme, teksa Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka thirrur një protestë në orën 17:30.

Bëhet me dije se në kryqëzimin e Bradasheshit në Elbasan efektivët e Drejtorisë së Policisë së Elbasanit ndalojnë çdo makinë dhe ushtrojnë kontroll të dokumentacionit të makinave.

Disa prej automjeteve nuk janë lejuar të udhëtojnë drejt Tiranës, pasi sipas policisë këta drejtues nuk kanë justifikuar udhëtimin e tyre drejt Tiranës ndërkohë që disa të tjerë janë lejuar të vijojnë rrugën.

LEXO EDHE:  Endira Bushati denoncon skandalin/ Në shkollat e Tiranës fëmijët po ngrijnë…

Këto masa të shtuara nga policia e shtetit janë marrë me qëllim parandalimin për pjesëmarrjen në protestën e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Greqia mbyll pikën kufitare të Kapshticës/ Reagon ministria e Jashtme, jep njoftim për qytetarët

Publikuar

-

Nga

Greqia mbyll pikën kufitare të Kapshticës/ Reagon ministria e Jashtme, jep njoftim për qytetarë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se Qeveria greke ka njoftuar për kufizime të hyrjes në rrugë tokësore të udhëtarëve drejt Greqisë, përfshirë pikat kufitare me Shqipërinë. Lajmi është bërë i ditur nga Zëdhënësit Qeveritar, Stelios Petsas.

Konkretisht, duke filluar nga dita e nesërme, datë 20 nëntor 2020, ora 06:00 e mëngjesit, mbyllet pika kufitare në Kapshticë, ndërsa mbetet e hapur ajo në Kakavi. Në lidhje me kufijtë e tjerë veriorë të vendit, do të mbeten të hapura pikat kufitare në Evzonoi dhe Promachona, ndërsa në Nimfea do të hyjnë vetëm kamionat.

Më tej, qytetarët që hyjnë në Greqi, përveç paraqitjes së testit negativ PCR të kryer deri në 72 orë më parë, do të kryejnë edhe rapid test nga Njësi të Sekretariatit të Përgjithshëm të Mbrojtjes Civile dhe Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik të Greqisë. Personat që rezultojnë negativë, mund të hyjnë në vend dhe të shkojnë në destinacionin e tyre, në bazë të dokumentit PLF që do dorëzojnë.

LEXO EDHE:  Seancë dhe protestë/ E mërkura e tensionuar me opozitën në rrugë

LEXO EDHE:  Seancë dhe protestë/ E mërkura e tensionuar me opozitën në rrugë

Ky vendim vlen vetëm për kufijtë tokësorë, të lartpërmendur, ndërkohë që kufijtë ajrore mbeten të hapur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Situata e koronavirusit/ Dhjetë fëmijë të shtruar në spitalin e Pediatrisë

Publikuar

-

Nga

Dhjetë fëmijë të infektuar me koronavirus janë të shtruar në spitalin e Pediatrisë Infektive në Qendrën Spitalore Universitare, Nënë Tereza. Gjendja shëndetësore e fëmijëve paraqitet e qëndrueshme.

Situata e koronavirusit në Shqipëri paraqitet mjaft shqetësuse. Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 711 të infektuar me koronavirus dhe 9 viktima.

Sipas të dhënave të publikuaranga Ministria e Shëndetësisë kanë rezultuar pozitiv me Covid pas testimeve 29 837 persona dhe kanë humbur jetën 646 persona./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nora Malaj e trishtuar për vdekjen e “Ver Llapës”/ Ai nuk hyn te vipat po është identiteti i qytetit tonë

Publikuar

-

Nga

Nora Mala e trishtuar për vdekjen e “Ver Llapës”/ Ai nuk hyn te vipat po është identiteti i qytetit tonë

Ish zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj ka reaguar pas ndarjes nga jeta të personazhit të njohur në Tiranë, “Ver llapa”.
Malaj shkruan në një postim në rrjetet sociale se e ka trishtuar shumë ky lajm, pasi Veri ishte një njeri shumë i mirë dhe kishte shoqëruar atë dhe gjithë brezin e saj në Tiranë.

Ajo ka ripostuar edhe mesazhin e Drejtorit të Përgjithshëm të Institutit Kombëtar për Integrimit e Jetimëve Ilir Cumani.

“Mirëmgjes miqtë e mi ! Sot mësova se Veri ,i miri Veri, njeriu që më shoqëroi jo vetëm mua , por gjithë brezin tim në rritjen e moshimin tonë, Verin që e njihnim jo vetem ne që jemi lindur e rritur e po moshohemi ne Tiranë , po dhe ata qytetarë që pas ‘90 erdhën në Tiranë , sot ka ndërruar jetë e nuk do jete më mes nesh . Më dhembi shumë ky lajm, për të mirin Veri . Ai nuk hyne as te vipat dhe as te të pasurit , po është identiteti i qytetit tonë , ndaj Përshpirtjen për kete njeri , te shkruar me aq dashuri nga Ilir Çumani, po e ndaj me ju ! Le të lutemi bashke vetëm nje minutë per shpirtin e të mirit Veri , që të shkoj në Parajsë . Ai ishte njeriu i mir?, i vërteti, i Tiranës sonë! Të qoftë dheu i lehtë Veri i dashur ! Zoti të pranoftë e i prehsh në Paqe !”, shkruan Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE