Connect with Us

As te Bayerni nuk po bind, çdo ndodhë me Coutinhon?

Sport

As te Bayerni nuk po bind, çdo ndodhë me Coutinhon?

Publikuar

-

Agjenti i Philippe Coutinhos, Kia Joorabchian ka thënë se e ardhmja e brazilianit është ende e pavendosur. 27-vjeçari iu bashkua Bayern Munichut në verën e kaluar në formë huazimi nga Barcelona, mirëpo që ka dështuar të gjejë vetën edhe aty.

Joorabchian ka thënë se Coutinho është shumë i lumtur te Bavarezët, mirëpo këta ë fundit nuk e duan transferimin e tij.

“Mund të them se Philippe është shumë i lumtur në Munich”, ka thënë ai për Sport1. “Atij i pëlqen klubi dhe profesionalizimi që zhvillohet aty”.

“Gjëja më e rëndësishme për të është që të rikuperohet nga lëndimi i kyçit të këmbës dhe më pas do të shohim”.

“E ardhmja e tij është ende e pavendosur dhe në fund të këtij edicioni do të shohim çfarë do të ndodhë”, ka shtuar më tej Joorabchian.

Coutinho po kërkohet nga klubet e Ligës Premier dhe në Serie A, derisa Barcelona kërkon 90 milionë euro nga shitja e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rrëfimi i Kanavaros: Prishëm trofeun e Kupës së Botës sapo u kthyem në Romë

Publikuar

-

Nga

Fabio Kanavaro vazhdon të argëtojë çdo ditë ndjekësit me bashkëbisedimet e itj në Instagram me lojtarë e ish-lojtarë, duke kujtuar historitë e periudhës kur ai ishte vetë futbollist e sidomos nga ato të Botërorit 2006, kur Italia bëri të sajën trofeun. Një trofe që me sa duket të kaltërit e kanë shkatërruar, sipas vetë fjalëve të ish-mbrojtësit.

“Kupa e Botës e vitit 2006? Sapo mbërritëm në Romë e prishëm”, tha ai duke qeshur për trofeun me të cilin kishte fjetur në shtrat në natën pas finales. Por më pas ai i qetësoi të gjithë duke shpjeguar se ishte një kopje. “Kupa që të japin gjatë ceremonisë dhe që shihet në TV është ajo e vërteta. Pastaj FIFA, për çështje sigurie, të jep një kopje dhe është ajo që prishëm ne në Romë”, shtoi mbrojtësi i cili tregoi edhe protokollin e rreptë që ka për trofeun në fjalë.

“Ata që nuk janë kampionë nuk munden as ta prekin trofeun, përveçse me dorashka të bardha. Në vitin 2010, kur m’u desh ta dorëzoja në ceremoninë e fillimit të Botërorit, një person nga ata të sigurisë më kërkoi të mbaja dorashka. Por pastaj dikush nga FIFA duhet t’i ketë thënë se mund ta mbaja”, tregoi ish-kapiteni i Italisë, ai që ngriti lart trofeun i pari në vitin 2006.

LEXO TE PLOTE

Sport

Do të habiteni, izolimi i ka bërë ndryshim interesant N’Golo Kantesë

Publikuar

-

Nga

Tifozët e Chelseat nuk mund t’i besonin syve kur N’Golo Kante u pa në stërvitje me plotë flokë në kokë.

Mesfushori, 29 vjeç, është parë vetëm me kokë të rruar pasi ai bëri transferimin në Angli në vitin 2015.

Disa nga lojtarët vendosën t’i thërrisnin berberët përpara se të riktheheshin në stërvitje.

Por Kante i rezistoi qartë kërkesës për t’i dhënë vetes një prerje flokësh në shtëpi para se të bënte kthimin e tij në Cobham.

Skuadra e Chelseat u rikthye të martën në stërvitje në grupe të vogla, ndërsa përgatiten për kthimin e Premierligës.

LEXO TE PLOTE

Sport

Fakic: Kapim Europën, i kemi të gjitha shanset

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu nuk dorëzohet në qëllimin e vetëm për t’u kthyer sërish si në kohët e arta, atje ku shërbeu si një lokomotivë për kampionatin shqiptar. Arritjet e mëdha në Europë bënë që të rriste edhe diferencën ndaj skuadrave të tjera në Superiore, duke fituar disa tituj rradhazi.

Aktualisht korçarët janë të dënuar dhe nuk mund të shkojnë në Europë, por nuk dorëzohen për t’ia dalë në gjyqin e fundit që pritet që ta jap verdiktin në qershor. Këtë herë është drejtori sportiv, Haris Fakiç, që për “Syri.net” është shprehur se ekipi po kërkon arritjen në zonën e Europës në kampionat. Kjo pasi ka shpresa të mëdha për t’u kualifikuar dhe fituar gjyqin më pas, megjithëse për skuadrat e tjera nuk llogaritet një triumf i Skënderbeut në fazën e fundit.

“Skënderbeu nuk ndryshon shumë nga ekipet e tjera, pasi edhe ne kemi qenë në kushte karantine. Një skuadër që nuk del komplet në stërvitje, me lojtarët që stërviten veç e veç, prishet ekuilibri dhe nuk jepet gjithçka që duhet. Na nevojitet pak më shumë kohë për të stabilizuar skuadrën. Realisht 3 javë janë pak për të qenë të gatshëm për kampionatin.

Mendimi im është që më shumë do i nënshtrohemi fatit, sesa strukturës reale të ekipeve. Do jemi në nivele të barabarta, pavarësisht investimeve të bëra. Deri në fund do ketë më shumë fat, sesa kualitet.

Nuk do të jemi të prekur shumë nga ky aspekt, pasi tregu shqiptar nuk është i shtrenjtë. Nuk do të ketë ndryshime të mëdha në çështjen e blerjeve, pasi edhe klubet evropiane do të jenë të kujdesshëm në blerje. Do të përdoret një matematikë tjetër. Transferimet nuk do të ndalen. Besoj se një skuadër ka vendosur të blejë për shembull Devi Bregun, s’do të ketë ndikim të madh në çmim.

Skënderbeu çdo herë ka qenë korrekt, kështu që ne jemi optimist. Për ne kjo është çështja më e rëndësishme, të kalojmë këtë verë, të mbyllim kampionatin. Ne do të luftojmë për pjesëmarrjen në Europë, pasi nëse fitojmë gjyqin, do të luajmë në kupat e Europës. I kemi mundësitë të kapim Evropën, pasi jemi një nga ekipet më kualitative në Shqipëri. Ne do të luftojmë për këtë gjë, pse jo që të marrim pjesë edhe në këtë vit”, ka thënë Fakiç.

LEXO TE PLOTE