Connect with Us

“A është pjekur rrushi?”/ Zbardhen përgjimet e grupit kriminal në Kukës

Kronika

“A është pjekur rrushi?”/ Zbardhen përgjimet e grupit kriminal në Kukës

Publikuar

-

Zbardhen telefonata mes dy shtetasve të arrestuar gjatë operacionit antidrogë në Kukës.
Shtetasit, Pal Pergjegjës dhe Sali Kovaçit, i cili kishte rol në kultivimin e kanabisit në zonën e Shëmrisë flisnin me kode për kanabisin.

Përgjegja pyet nëse “ishte pjekur rrushi”, kurse Kovaçi shprehet se “nuk e ka lënë kush me u pjek”.

Pjesë nga përgjimi:
Pal Përgjegja: A u pjek rrushi?
Sali Kovaçi: S’e ka lënë kush me u pjek.

LEXO EDHE:  Sfidoi policinë/ "Zjarrvënësi" prangos 38-vjeçarin

Prokuroria dyshon se kreu i grupit ishte Kreshnik Murataj, i cili bënte koordinimin e grupit.
Në një moment, Kreshnik Murataj njoftohet nga të afërmit e tij se ka dalë policia në kontroll duke i thënë “shpejt se kanë dajë gjuetarë në mal”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Publikuar

-

Nga

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë mbrëmje disa ndërtesa të vjetra në qendër të qytetit të Durrësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Zjarrfikësit dhe policia janë në vendngjarje. Ata kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Pedagogu denoncon skandalin/ Si u kërcënuan nga policia

LEXO EDHE:  Tentuan të pengonin zgjedhjet/ Arrestohen dy punonjës të Bashkisë

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE