Connect with Us

ZYRTARE: Qeveria merr vendim për futbollin italian

Sport

ZYRTARE: Qeveria merr vendim për futbollin italian

Publikuar

-

FIGC ka njoftuar se i gjithë futbolli në Itali, përfshirë edhe Serinë A, do të mbetet i pezulluar deri më 14 qershor. Stërvitja për klubet e Serie A rifilloi sot dhe kampionati kishte shpresuar të fillonte për plotësimin e ndeshjeve më 13 qershor.

Sidoqoftë, FIGC njoftoi në një deklaratë këtë mbrëmje se ishte rreshtuar me një dekret të nënshkruar nga kryeministri Giuseppe Conte duke pezulluar të gjitha ngjarjet sportive dhe garat deri një ditë më vonë, përcjell lajmi.net.

Kjo do të thotë që kampionati elitar italian nuk do të jetë në gjendje të rifillojë deri më 15 qershor, si datë më e shpejtë e mundshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Lajm i bujshëm nga Italia, Lazio hyn “all-in” për Kumbullën

Publikuar

-

Nga

Lazio po e jep maksimumin për të angazhuar mbrojtësin e Veronas, Marash Kumbulla, por po përballet me konkurrencë të Arsenalit.

Mbrojtës i Kombëtares së Shqipërisë po vlerësohet lartë, ndërsa së fundi është lidhur me një transferim te Napoli apo Interi. Por Tuttosport ka shkruar se drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka nisur punën për të bindur bashkëvendasin e tij.

Te Lazio janë të vetëdijshëm që kanë konkurrencë të madhe nga Arsenali dhe nga klube me emër në Itali.

Verona po kërkon 30 milionë euro për lirimin e Kumbullës. Adam Marushic pritet të largohet për te PSG dhe kështu Lazio do të ketë fondin për transferim të Kumbullës.

LEXO TE PLOTE

Sport

Klubi i Superligës në hall, nis stërvitjen pa trjnerin dhe maqedonasit

Publikuar

-

Nga

Vllaznia e Shkodrës ashtu si shumë skuadra të vendit tonë, të të tria kategorive ka zbritur në fushën e stërvitjes në një nga anekset e qytetit verior. Shkodranët ashtu si edhe kemi paralajmëruar nuk kanë qenë të plotë, e madje në këtë seancë të parë të rifillimit të stërvitjeve, nuk kane qenë maqedonasit, duke filluar që me trajnerin Mirsad Jonuz.

Mjeku Zydi Çoba ka qenë në gatishmëri, ndërsa lojtarët dhe stafi kanë respektuar protokollin e FSHF-së dhe të Ministrisë së Shëndetësisë. Në Shkodër sot kanë qenë në stërvitje 21 lojtarë.

Ndërkohë që nga nesër numri pritet që të rritet dhe siç bëhet e ditur nga klubi kuqeblu, skuadrës do t’i bashkohen lojtarët nga Maqedonia dhe trajneri, ndonëse për dy javë do të jenë në karantinë…Vllaznia në 3 qershor luan një sfidë mjaft delicate me Flamurtarin në Vlorë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ndërpritet kampionati në një tjetër shtet Europian, skuadra e njohur shpallet për herë të 9 radhazi kampion

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ka dëmtuar edhe futbollin botëror. Pas Holandës, Belgjikës e Francës, Skocia bëhet vendi i katërt në Europë që vendos të mbyllë përfundimisht kampionatin dhe të japë verdiktet në bazë të renditjes së mbetur në fuqi në momentin e ndërprerjes së sezonit.

Kështu titullin kampion në Skoci e ka fituar skuadra e Celtic, e cila kryesonte renditjen në kohën e ndërprerjes, ndërsa Hearts, që mbante vendin e fundit, ka rënë një kategori më poshtë.

Sipas mediave britanike, vendimi është marrë në konsultim dhe marrëveshje me të gjithë klubet e Superligës skoceze, që duke parë situatën e krijuar, janë shprehur në favor të ndërprerjes përfundimtare.

Vlen të theksohet se ky është titulli i 9 kampion radhazi për skuadrën e Celtic, që ka vendosur t’ua dedikojë këtë sukses në tavolinë të gjithë fansave të klubit, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE