Connect with Us

Lajm i bujshëm nga Italia, Lazio hyn “all-in” për Kumbullën

Sport

Lajm i bujshëm nga Italia, Lazio hyn “all-in” për Kumbullën

Publikuar

-

Lazio po e jep maksimumin për të angazhuar mbrojtësin e Veronas, Marash Kumbulla, por po përballet me konkurrencë të Arsenalit.

Mbrojtës i Kombëtares së Shqipërisë po vlerësohet lartë, ndërsa së fundi është lidhur me një transferim te Napoli apo Interi. Por Tuttosport ka shkruar se drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka nisur punën për të bindur bashkëvendasin e tij.

Te Lazio janë të vetëdijshëm që kanë konkurrencë të madhe nga Arsenali dhe nga klube me emër në Itali.

Verona po kërkon 30 milionë euro për lirimin e Kumbullës. Adam Marushic pritet të largohet për te PSG dhe kështu Lazio do të ketë fondin për transferim të Kumbullës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Klubi i Superligës në hall, nis stërvitjen pa trjnerin dhe maqedonasit

Publikuar

-

Nga

Vllaznia e Shkodrës ashtu si shumë skuadra të vendit tonë, të të tria kategorive ka zbritur në fushën e stërvitjes në një nga anekset e qytetit verior. Shkodranët ashtu si edhe kemi paralajmëruar nuk kanë qenë të plotë, e madje në këtë seancë të parë të rifillimit të stërvitjeve, nuk kane qenë maqedonasit, duke filluar që me trajnerin Mirsad Jonuz.

Mjeku Zydi Çoba ka qenë në gatishmëri, ndërsa lojtarët dhe stafi kanë respektuar protokollin e FSHF-së dhe të Ministrisë së Shëndetësisë. Në Shkodër sot kanë qenë në stërvitje 21 lojtarë.

Ndërkohë që nga nesër numri pritet që të rritet dhe siç bëhet e ditur nga klubi kuqeblu, skuadrës do t’i bashkohen lojtarët nga Maqedonia dhe trajneri, ndonëse për dy javë do të jenë në karantinë…Vllaznia në 3 qershor luan një sfidë mjaft delicate me Flamurtarin në Vlorë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ndërpritet kampionati në një tjetër shtet Europian, skuadra e njohur shpallet për herë të 9 radhazi kampion

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ka dëmtuar edhe futbollin botëror. Pas Holandës, Belgjikës e Francës, Skocia bëhet vendi i katërt në Europë që vendos të mbyllë përfundimisht kampionatin dhe të japë verdiktet në bazë të renditjes së mbetur në fuqi në momentin e ndërprerjes së sezonit.

Kështu titullin kampion në Skoci e ka fituar skuadra e Celtic, e cila kryesonte renditjen në kohën e ndërprerjes, ndërsa Hearts, që mbante vendin e fundit, ka rënë një kategori më poshtë.

Sipas mediave britanike, vendimi është marrë në konsultim dhe marrëveshje me të gjithë klubet e Superligës skoceze, që duke parë situatën e krijuar, janë shprehur në favor të ndërprerjes përfundimtare.

Vlen të theksohet se ky është titulli i 9 kampion radhazi për skuadrën e Celtic, që ka vendosur t’ua dedikojë këtë sukses në tavolinë të gjithë fansave të klubit, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Qëndroi 60 ditë në trupin tim”, deklarata tronditëse e ish-futbollistit të Juventusit: Virusi ra në dashuri me mua

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i Fiorentinës, Martin Caceres, ka zbuluar se ai e kishte Coronavirusin për rreth dy muaj dhe nuk e dinte se ishte i infektuar. Lojtari nga Uruguaji tregoi gjithçka gjatë një bisede live në “Instagram” me patriotin e tij, Yisela Paola.

”Unë nuk dija asgjë, por e kisha Coronavirusin në trup për rreth 60 ditë. Simptomat e para i kam pasur diku nga 8-15 marsi. Gjatë stërvitjes në shtëpi, unë ndjeva një shtrëngim në mushkëri”, rikujton ish-mbrojtësi i Juventusit.

”Më thanë menjëherë se duhej të karantinohesha dhe se virusi do të largohej për 20 ditë. Ndoshta ai ra në dashuri me mua. Dje dola negativ në testin e bërë dhe ndihem sikur kam rilindur”, përfundon Caceres.

LEXO TE PLOTE