Connect with Us

Komentuesit degjenerojnë Veliajn/ “Hajdut i mbaruar”

Politikë

Komentuesit degjenerojnë Veliajn/ “Hajdut i mbaruar”

Publikuar

-

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Ndonëse ky akt ka hasur kundërshtime të forta dhe ka sjellë përplasje, Veliaj tregoi se nuk ishte penduar për veprimin që bëri.

Ai i cilësoi të gjithë ata që protestojnë për shembjen e Teatrit një minorancë, ndërsa duket se kjo nuk është pëlqyer aspak nga ndjekësit e emisonit.

LEXO EDHE:  Video/Erion Veliaj flet për shtatëzëninë e bashkëshortes

Komentuesit kanë shpërthyer në sharje dhe ofendime. Disa prej tyre e mallkojnë, e disa të tjerë e quajnë skuth dhe hajdut.

Për më tepër lexoni komentet e sjella më poshtë nga CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Deklarata e fortë e Enkel Demit/ SPAK na doli në gjumë të rëndë, Reforma në Drejtësi një dështim

Publikuar

-

Nga

Gazetari Enkel Demi është shprehur sot se Reforma në Drejtësi është një dështim dhe se SPAK, është në “gjumë”.

Ndërsa komentoi çështjen e Teatrit Kombëtar, gazetari Demi në “Abc e Mëngjesi” dhe se sipas nenit 274 të Kodit të Procedurës Penale, SPAK duhej të kishte reaguar për çështjen e Teatrit.

“SPAK na doli në gjumë, po në gjumë të rëndë. Reforma në Drejtësi është një dështim i plotë. Është tragjedi dhe kjo që ka ndodhur me Teatrin jo vetëm është dështim por kemi një prokurori politike. SPAK është prokurori politike.”-tha Enkel Demi.

LEXO EDHE:  Foto-Ndërtimi ‘Unazës së Madhe’/ Projekti që në vitin 1989, banorët e dinin

Po ashtu ai tha se “Shqipëria s’ka pasur një sistem drejtësie më të keq që në ’93”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bujar Kapexhiu mesazh të fortë Ramës dhe Veliajt/ Mos harroni se jeni të përkohshëm

Publikuar

-

Nga

Regjizori, karikaturisti dhe aktori i njohur Bujar Kapexhiu i ka drejtuar një mesazh të fortë kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj.

I ftuar në ABC e mëngjesit, Bujar Kapexhiu tha se “Kam menduar se Shqipëria dhe Tirana është e imja, por sot jo më. Sot është e një bande kriminale. Por ata kanë harruar se janë të përkohshëm, do të ikin një ditë”.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha thërret në takim ambasadorët e vendeve të BE

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur sot në një mbledhje aleatët.

Sipas ABC News në mbledhje do të jenë të pranishëm edhe ambasadorë te BE. Mësohet se mbledhja do të zhvillohet në orën 09:00 në selinë blu.

Takimi do të mbahet një ditë pas protestës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe mësohet se do të diskutohet për vijimin e aksionit opozitar.

LEXO EDHE:  Video/Erion Veliaj flet për shtatëzëninë e bashkëshortes

Një ditë më parë Partia Demokratike dhe aleatët mbështetën protestën e thirrur nga AMT.

Basha pas protestës premtoi se do t’i qëndrojë kontratës që ka bërë me AMT-në dhe kur të vijë në pushtet do të ndërtojë Teatrin Kombëtar siç ishte.

LEXO TE PLOTE