Connect with Us

FOTOT- Një fashioniste e vërtetë/ Nga flokët tek veshjet, Dua Lipa shfaqet plot stil

Fashion

FOTOT- Një fashioniste e vërtetë/ Nga flokët tek veshjet, Dua Lipa shfaqet plot stil

Publikuar

-

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa është pikasur gjithnjë për stilin e saj të veshjes apo ndryshimet e shumta që ka bërë në pamje. Madje shumë revista që shkruajnë për mdoën e kanë cilësuar si një prej personazheve që sjell gjithnjë një model për tu ndjekur.

Dua ka eksperimentuar shumë me ngjyrat në flokët e saj ku pasi i leu gjysmë bjonde tashmë io ka kthyer në të kuqe.

Por këngëtarja gjithashtu komentohet shumë edhe për veshjen ashtu si në foton e fundit të publikuar në Instagram.

Ajo është shfaqur e veshur plot stil e ngjyra gjë që shtëpitë e modës kanë shprehur se ngjyrat do të jenë shumë në trend këtë verë.

Me një shami në flokët e saj të kuqe, një bluze dhe pantallona të shkurtra Dua po kthehet në një fashioniste e vërtetë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT-Si po kthehen maskat në një trend në industrinë e modës

Publikuar

-

Nga

Maskat e fytyrës janë kthyer në një nevojë gjatë kohës së pandemisë dhe tani po kthehen në një trend në botën e modës. Duke qenë se ende po këshillohen të mbahen njerëzit po mundohen ti përshtatin ato me veshjet e tyre.

Të gjithë janë pjesë të këtij momenti edhe dizajnerët. Janë të nevojshme dhe në përmbajtjen e modës tashmë, është shprehur Angel Obasi e cila ka publikuar një foto ku shfaqet shumë stil e veshur me një veshje mjaft elegante duke e përshtatur edhe maskën.

Fotoja u pëlqye shumë në rrjetet sociale dhe Angel u shpreh për BBC që kjo është më e mira për stilin e saj de padyshim sigurinë.  Të shumtë ishin personazhet që e përqafuan këtë trend dhe po shëprndajnë kombinimet e tyre në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Foto-Gjithçka mbaroi! Dua Lipa i jep lamtumirën…

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, u quajt “Udhëheqësja e shumicës së dhomës e cila kombinoi në mënyrë perfekte maskën me pantallonat”. Tiziana Scaramuzzo, pronare e Elexia Beachëear, tha që ajo krijoi trikini si shaka, por pasi ajo postoi imazhe nga seti në mediat sociale pati shumë porosi për një palë të tilla.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga Kylie Jenner tek Bella Hadid/ Influencueset më të mira të modës për këtë javë

Publikuar

-

Nga

Duke qenë se jemi në një periudhë pandemie për shkak të Coronavirust, rrjetet sociale kanë qenë aktiviteti më i madh i njerëzve.
Edhe pse shumë prej aktiviteteve të modës janë mbyllur, tendencat më të reja nuk kanë munguar dhe kjo falë yjeve më të famshëm në Instagram.

Bella Hadid është një nga modelet që përcjell tendencat më të fundit. E veshur me një këmishë mëndafshi dhe pantallona me ngjyra të theksuara na bën të kuptojmë se cfarë do të shohim më së shumti këtë sezon.

LEXO EDHE:  Dua Lipa koncert në Prishtinë/ Ja sa është çmimi i biletave

Sigurisht nuk ka munguar as Kylie Jenner e cila është një nga personazhet më të ndjekur në rrjet dhe ka ndikim të madh tek moshat e reja tregon se si duhet të vishemi apo kombinohemi në mënyrën më perfekte duke nxjerrë në pah dhe fromat.

Për më tepër Vogue ka përzgjedhur disa prej perosnazheve që po mbajnë gjallë modën. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

LEXO EDHE:  Zaimina Vasjari thumbon me stil Luanën për fustanin e kopjuar

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE