Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut italian/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi
Dita e sotme është e favorizuar nga Hëna, Mërkuri dhe Venusi që premtojnë shumë.Ka ardhur koha për të lënë të gjithë ata që kanë qëndruar të heshtur; mbase nuk do të jetë e mundur ta bëjmë fizikisht, por me projekte të reja po!

Demi
Tani ju ndjeni një nevojë të fortë për qetësi ekonomike , edhe nëse periudha nuk e favorizon atë. Ju jeni jashtëzakonisht krijues dhe imagjinues por me kokën në re.Në fakt, gjithmonë duhet të keni siguri në një nivel sentimental dhe në jetën e përditshme. Më në fund kaluat në një ngërç që ju kishte dhënë probleme mes të martës dhe të enjtes.

Binjakët
Hëna, Venusi dhe Mërkuri në anën tuaj favorizojnë lajmet .Dita e sotme ju fton të flisni për dashurinë pavarësisht nëse është një histori e lindur në internet ose ajo që ka ekzistuar tashmë para bllokimit. Ciftet që kanë kaluar shumë kohë së bashku pas disa muajsh duke mos parë njëri-tjetrin duhet të kuptojnë këtë rrugë të re që mund të çojë në një realizim të rëndësishëm.

Gaforrja
Gaforret për nga natyra janë hsumë të paqëndrueshme.Dy ditët e fundit ju keni parë veçanërisht të acaruar dhe këtë të Dielë mund të jeni akoma. Duket se problemi nuk jeni ju por më shumë njerëzit përreth jush, kështu që këshilla është që të lejoni që të gjitha tensionet ti largoni nga vetja.

Luani
Ju keni gjithnjë tendencën për të reaguar ndaj provokimeve që vijnë nga jashtë.Puna dhe marrëdhëniet në fakt janë vënë në provë tani dhe ju rrezikoni të humbni pikë.Megjithatë, dita e sotme fuqizon ndjenjat dhe ju bën veçanërisht tërheqës. Sidoqoftë, në një nivel pune, një ndryshim është në shikim.

Virgjëresha
Ky është një vit shumë i rëndësishëm për ju dhe përkundër vështirësive që janë atje për të gjithë, do të jeni ndër të parët që do të rikuperoheni dhe për shumë njerëz tashmë ka ndodhur. Në fakt, shumë virgjeresha vazhduan të bënin gjëra dhe dyfishuan angazhimet e tyre duke u organizuar më mirë.Shërimi, megjithatë, në këto ditë është vetëm i pjesshëm sepse duket se ka një problem personal . Rënia fizike që vjen në ditët në vijim për shkak të një tensioni jep mesazhin se duhet të relaksoheni!

Peshorja
Këshillat e horoskopit të Paolo Fox për ju është të qëndroni larg çdo trazire që mund t’ju shqetësojë në një nivel sentimental . Në përgjithësi e dini se çfarë keni për të bërë, vetëm se do të mbingarkoheni me dyshime dhe pavendosmëri kur bëhet fjalë për fillimin e projekteve të reja ose shtigjeve të reja: ndonjëherë ju qëndroni akoma në një udhëkryq dhe duhet të reflektoni. Ideali do të ishte të keni një person pranë jush, i cili mund t’ju mbështesë dhe shtyjë .

Akrepi
Ju jeni në mëshirën e marrëdhënieve dhe situatave që po përjetoni, por një ndryshim do të vijë për ju gjatë verës.Jeta juaj po kalon një fazë të trazirave të vërteta, e cila ju fton të braktisni të gjitha gjërat që nuk ju interesojnë më ose që nuk janë më të praktikueshme.

Shigjetari
Për nga natyra, nuk përjetoni shpesh kriza ekzistenciale ose vështirësi të mëdha, por gjërat nuk po shkojnë në rrugën e duhur për ca kohë .
Për fat të mirë, ju jeni njerëz shumë të lirë dhe për këtë arsye jeni të aftë për të kapërcyer problemet dhe keqkuptimet.

Bricjapi
Deri në fund të këtij viti do të keni mundësi të merrni më shumë siguri se vitin e kaluar. Padyshim që ka momente të shërimit ose tensionit, edhe sot, për shkak të hënës disonante. Problemet për të zgjidhur dhe shumë mendime në mendjen tuaj mund t’ju bëjnë veçanërisht të zymtë dhe t’ju bëjnë të izoloheni: kjo mund të shqetësojë dikë që kujdeset për ju.

Ujori
Tani është koha që ju të merrni një vendim , edhe nëse periudha është me të vërtetë e paqartë: mundësitë nuk mungojnë, por ju duhet t’i jepni hapësirë ​​vullnetit . Prandaj, nga njëra anë, ka nga ata që e kuptojnë se është e nevojshme të ktheni faqen dhe nga ana tjetër, ata që kanë frikë të ndryshojnë dhe vazhdojnë të ndjehen keq.

Peshqit
Sot mund të pësoni disa trazira emocionale , veçanërisht nëse jeni duke luftuar me një histori të re. Venusi është në tranzit të vështirë dhe madje çiftet afatgjata mund të hasin disa keqkuptime ose madje të rrezikojnë një tradhti. Këshilla është se duhet të jeni të kujdesshëm në lidhje me shpenzimet ./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Shenjat e zodiakut që me siguri kanë mashtruar partnerët e tyre gjatë karantinës

Publikuar

-

Nga

Ujori
Në pjesën më të madhe, këta individë nuk mund të mashtrojnë zemrat e tyre megjithatë afati kohor i bllokimit mund të bëjë që kjo shenjë të ketë njohje të reja. Ata mund të tërhiqen nga njerëzit në rrjetet e tyre sociale dhe të gjejnë dicka interesante për të diskutuar.

Gaforrja
Gaforret e urrejnë të kenë probleme dhe keqkuptime dhe mundohen ti mbajnë larg konftrontimet dhe sfidat në marrëdhënien e tyre të dashurisë. Gjithashtu kjo i bën ata të ndihen të vetmuar apo të braktisur. Kështu për të menaxhuar vetminë dhe monotoninë ata mund të gjejnë ngushëllim tek të tjerët që mund të diskutojnë rreth problemeve në cift.

LEXO EDHE:  Bumçi parashikon fundin e Ramës/ Do largohet si Gruevski

Shigjetari
Duke qenë një shenjë që i pëlqen shumë argëtimi Shigjetari mendon gjithnjë për nëj alternativë tjetër. Edhe pse mund të jenë të lumtur në marrëdhënien e tyre ata lodhen shpejt dhe do të kërkojnë patjetër shoqëri diku tjetër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi
Nga e diela Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut, që do të thotë se do të keni forcë të madhe . Ju nuk keni pse të mbërtheheni, edhe pse natyrisht kohët e fundit kanë qenë shumë të vështira për ju. Sidoqoftë, duhet të thuhet se ju jeni jashtëzakonisht të prirur drejt ndryshimit dhe rinovimit: kjo situatë e pakëndshme, pra, nuk do t’ju ndalojë të filloni përsëri.

Demi
Saturni në kundërshtim do t’iu lërë në pritje.Të lindurit e kësaj shenje në fund të prillit dhe në fillim të majit, po vërejnë se disa çështje nuk janë lehtësisht të rikuperueshme. Ende duhet të prisni për të gjetur njëfarë stabiliteti .Këshilla për ju është që të përqendroheni në sferën sentimentale, familjen.

Binjakët
Dita e sotme mund të sjellë shumë vështirësi ndërsa dita e nesërme do të jetë shumë më e mirë . Kjo është një periudhë që ju sheh pak të stresuar dhe mbi të gjitha duhet të rikuperoni shpejt atë që ka humbur në dy muajt e fundit. Sidoqoftë, në një nivel sentimental, duhet të bëhen zgjedhje të rëndësishme .

Gaforrja
Sot do t’ju shohim shumë intuitivë dhe nuk përjashtohet mundësia që kjo periudhë tensioni dhe ndoshta dëshpërimi t’ju bëjë të kuptoni se ku doni të shkoni. Kjo është një kohë e vështirë për çështje kontraktuale , por jo aq shumë në një nivel sentimental dhe miqësie. Nuk ka rregulla të qarta për këdo që ka një kontratë ose rinovim të vazhdueshëm dhe dikush do të duhet të konsultohet me një profesionist, siç është noteri ose avokati.

Luani
Ju jeni shumë të zemëruar dhe ka të ngjarë të ketë momente tensioni intensiv në mes të kësaj dite mbase në një nivel sentimental ose familjar.Në këtë periudhë ju jeni të stresuar për arsye që mund të kenë të bëjnë me punën ose çështje praktike. Këshilla është të keni kujdes.

Virgjëresha
Ju Virgjëresha jeni protagonistët e vërtetë të kësaj periudhe, por kjo pjesë qendrore e muajit maj është ende shumë e rëndë. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox për dy javët e ardhshme është se duhet të tregoheni të kujdesshëm në vendimet tuaja dhe më pak nervoz në marrëdhënie. Në përgjithësi jeni shumë të qetë, kur humb ekuilibrin e brendshëm rrezikoni të nervozoheni shumë dhe të ndjeheni melankolik .

Peshorja
Mërkuri dhe Venusi në favor të shenjës tuaj zodiakut ju ftojnë të merrni me filozofi gjithçka që ju po përjetoni. Që tani e deri në fillim të muajit të ardhshëm do të merreni me disa llogari që do të korrigjohen dhe çështje të ndryshme ekonomike .
Në një nivel pune, kjo nuk është një periudhë e pikave të mëdha kthyese, ndërsa është nga një këndvështrim sentimental . Yje të shkëlqyeshëm për ata që kanë pasur një lidhje për një kohë të gjatë dhe duan ta bëjnë atë zyrtare.

LEXO EDHE:  Parashikimi i yjeve për muajin dhjetor: Meri Shehu zbulon shenjën më me fat

Akrepi
Hëna është në aspekt të shkëlqyeshëm për shenjën tuaj të zodiakut dhe Marsi tashmë po ju jep energji të madhe. Yjet në të vërtetë inkurajojnë ndjenjat dhe kjo do t’ju lejojë të bëni gjëra të mëdha deri në muajin gusht.
Sfera e punës, nga ana tjetër, paraqet probleme më të mëdha se ku dhe si të zhvillohen projekte të reja.

Shigjetari
Ju po përjetoni një trazirë të madhe , e cila prek familjen ose ndjenjat. Për këtë arsye, në kohët e fundit është e mundur që keni pasur edhe disa vështirësi të vogla në nivelin e punës . Për ata që punojnë me kohë të pjesshme ose në thirrje, kjo situatë nuk lidhet rreptësisht me periudhën e vështirë në zhvillim: që nga janari, në të vërtetë, kishte pasur shenja se diçka do të ndryshonte. Duhet të jesh i durueshëm .

Bricjapi
Ju duhet të jeni optimist dhe të fortë. Në këtë periudhë të vështirë ju jeni ndër shenjat që mbizotërojnë dhe që kanë mundësinë të fillojnë përsëri , madje planifikoni jetën tuaj falë ngjarjeve të rëndësishme.

Ujori
Eshtë shumë e rëndësishme të pajtoheni me realitetin , sepse shpesh e keni kokën në re dhe vështirë se mund të jeni konkret apo realist. Për më tepër, shumë Ujorë kanë frikë nga e njëjta shkelje dhe revolucion që shpesh dëshirojnë me kalimin e kohës.
Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të mos kundërshtoni : shpërblime në dashuri, por puna duhet të rishikohet.

Peshqit
Hëna është akoma në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo nuk është një kohë e jashtëzakonshme për marrëdhëniet dhe dashuritë , sepse shpesh e gjeni veten në një udhëkryq ose në një moment shqetësimi. Këshilla është që t’u kushtoni vëmendje njerëzve që janë të diskutueshëm dhe shumë në hije . Marrëdhëniet që kanë lindur keq duhet të menaxhohen më mirë, ndërsa ato që janë në proces duhet të mbrohen./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot do kaloni një ditë shumë të bukur e të veçantë ju të dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin do jetë e lulëzuar dhe buzëqeshja nuk do largohet asnjë çast nga fytyra. Beqarët do fiksohen pas disa personave që sapo janë divorcuar dhe do bëjnë të pamundurën për t’i afruar [as vetes. Ekuilibrin buxhetor askush dhe asgjë nuk do mund ta prishe. Do kaloni një ditë të qetë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj në çift nuk do ketë ndonjë gjë të rëndësishme sot. Në përgjithësi do ndiheni të qetë dhe nuk do debatoni me atë që keni në krah. Beqarët nuk duhet të nxitohen për asgjë dhe gjithashtu nuk duhet t’i besojnë gjithkujt. Që financat të mos kenë probleme mbajini këmbët në tokë dhe shpenzoni gjithmonë duke bërë më parë llogari.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju të dashuruarve do ju duhet të flisni sa me hapur me partnerin dhe të gjeni zgjidhje për problemet që ju kanë dalë. Nëse jeni vetëm do ju duhet të prisni edhe pak kohë para se të bëni ndryshime. Sot asnjë nga mundësitë që do iu jepet nuk është shumë e përshtatshme. Në planin financiar mos u tregoni aventurierë sepse shumë shpejt gjendja do ju rëndohet.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do keni disa probleme të vogla në jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite dhe nuk do mund të jeni të qetë. Secili prej jush do ketë mendime të ndryshme dhe nuk do arrihet dot të gjendet gjuha e përbashkët. Ju beqarët do bëni gabime të pafalshme nëse hidhni hapa pa reflektuar më parë. Financat nuk do jenë problematike, por mund të bëhen të tilla nëse vazhdoni të shpenzoni pambarim.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Pasioni do rikthehet fuqishëm sot në jetën tuaj në çift dhe gjatë gjithë kohës do përjetoni emocione të këndshme. Për asgjë nuk do mërziteni. Beqarëve do ju rishfaqen persona të cilët dikur i kanë dashur shumë, por nuk ua kanë shprehur asnjëherë ndjenjat. Sot mirë është të mos qëndrojnë në vend. Buxhetin do e menaxhimi në mënyrën më të mirë të mundshme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ka rrezik që problemet në çift të jenë edhe më të shumta gjatë kësaj dite dhe gjate gjithë kohës do ndiheni të trazuar. Disa mund të arrijnë edhe në ndarje përfundimtare. Beqarët nga ana tjetër do ndiejnë lumturinë që aq shumë kishin ëndërruar. Në planin financiar Urani do ndikojë negativisht dhe do e keni shumë të vështirë t’i mbani paratë në gjendje të qëndrueshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni të papriturat e ditës së sotme

LEXO EDHE:  Përgatituni për pranverën!/Ja si do jetë moti sot

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni shumë më të dashur me partnerin tuaj sot dhe do i sqaroni njëherë e mirë disa probleme të vjetra. Çdo gjest i tij sot do ju pëlqejë. Beqarët nuk do ndihmohen aspak nga yjet dhe ka rrezik të mbeten ende të vetmuar. Sektori i financave do ketë ndryshime të rëndësishme. Do jeni më të organizuar dhe nuk do hidhni aspak hapa të gabuara.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ditë tej mase e qëndrueshme ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do jeni të logjikshëm të dyja palët dhe do zgjidhni edhe mosmarrëveshjet e vjetra. Ju beqarët do jeni pafundësisht të privilegjuar. Mund të keni edhe dashuri me shikim të parë atëherë kur nuk do e prisni. Sektori i financave nuk do jetë i shkëlqyer, por diçka më i mirë se dje.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do ju realizohen disa nga ëndrrat tuaja më të bukura dhe do arrini të rivendosin komunikimin me njëri-tjetrin. Për asnjë moment nuk do ju ndodhë asgjë e keqe. Beqarët do kenë goxha takime, por nëse nuk duan që jeta t’iu ndërlikohet mirë është të mos nxitohem. Në planin financiar problemet do jenë të vazhdueshme dhe gjithë kohës do ndiheni keq.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Edhe pse keni një lidhje sot ka rrezik t’i hidhni sytë diku tjetër. Mundohuni me çdo kusht ta frenoni veten sepse më pas pasojat do jenë të rënda. Beqarët do jenë ende duke u menduar për ato që do bëjnë dhe do humbasin mundësi të shkëlqyera. Në planin financuar nuk do i gjykoni gjërat si duhet dhe me shumë gjasë do hidhni hapa të gabuara.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje të fortë edhe dita e sotme ka për të ecur më së miri. Do jeni të logjikshëm dhe do dini si ta ktheni përherë situatën në favorin tuaj. Beqarët do ëndërrojnë shumë, por në fakt nuk do mund t’iu plotësohen dot të gjitha ëndrrat. Në planin financiar mos ndërmerrni shumë rreziqe nëse nuk doni të keni probleme më vonë. Duhet siguruar edhe e ardhmja.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Çiftet më në fund do pajtohen pas disa zënkave të vazhdueshme që kanë pasur. Tashmë të dy palët do jene më të arsyeshëm dhe do i kuptojnë gabimet. Ju beqarët duhet të përgatiteni për momente të lumtura sot. Asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur kështu që lëreni veten sa më të lirë. Sektorit të financave duhet t’i përkushtoheni edhe më tepër.

LEXO TE PLOTE