Connect with Us

Basha thirrje të rinjëve/ “Derdhuni në sheshe, koronavirusi nuk është asgjë…”

Politikë

Basha thirrje të rinjëve/ “Derdhuni në sheshe, koronavirusi nuk është asgjë…”

Publikuar

-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ulur këmbëkryq në Bulevard ku ndodhen edhe përfaqësues të tjerë të opozitës, i ka bërë thirrje të rinjve që të derdhen sot në shesh deri në darkë kundër Edi Ramës.

Basha tha se Ramavirusi është më i rrezikshëm se koronavirusi, ndaj të gjithë duhet të bashkohen në këtë protestë.

“I bëj thirrje qytetarëve të njohin nje të drejtë, të drejtën për të protestuar e për t’u ngritur e të shpërfillin gjithçka tjetër për veç të drejtës që i jep Zoti e Kushtetuta dhe nuk ka asnjë bandit t’ia heqë.

LEXO EDHE:  Basha premtime peshkatarëve në Vlorë/ Në 25 prill s’do dalin në det pa më votuar

Asgjë nuk është më shumë se Ramavirusi, nuk është koronavirusi më i rrezikshëm se Ramavirusi. Ju bëj thirrje qytetarëve të Tiranës dhe të gjithë shqiptarëve, të rinjve sidomos të derdhen në shesh sot në deri në mbrëmje kundër këtij banditi.”/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Taulant Balla takim në Fier/ Bashkë me Subashin dhe Kocin nisin “fushatën” organizative

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Fier, Taulant Balla, ka zhvilluar një takim në qytetin ku është emëruar, teksa ajo që bie në sy është se në krah kishte Petro Koçin dhe Armando Subashin.

Kujtojmë se Koçi pas zgjedhjeve hodhi akuza se tenderat në Fier i fitojnë trafikantë droge e kriminelë teksa pati rezerva punën gjatë zgjedhjeve.

Megjithatë Balla ka deklaruar se të gjithë kanë mësuar nga gabimet e së shkuarës dhe është koha për një analizë të thellë në Fier.

Njoftimi i plotë:

Zhvilluam gjatë tre ditëve, takime në njësitë administrative Cakran, Frakull, Levan, Portëz, Libofshë, Mbrostar, Qendër, Dërmenas, Topojë dhe në katër rajonet e qytetit Fier, ku Partia Socialiste ka marrë rezultate pozitive elektorale gjithmonë.

Ne rikonfirmuam 74 mandate më 25 Prill, nga të cilat 9 në qarkun Fier, edhe pse populli shqiptar na besoi të paktën 78 mandate, nëse nuk do të ishte numri i papritur i fletëve të pavlefshme të atyre që kishin në zemër PS12🌹🇦🇱, por gabuan me shenjën e preferencës së kandidatëve.LEXO EDHE:  Akuzat e Doshit/ Basha: Në këtë teatër mafioz Meta, Rama dhe Tahiri

LEXO EDHE:  Ambasada e SHBA kundër akteve të dhunës/ Autorët të vihen përpara përgjegjësisë

Partia Socialiste ka në Fier një strukturë organizative tepër të mirë, por që do të vazhdojë të përmirësohet në të gjitha nivelet, duke e paraprirë nga një analizë e imtësishme e rezultatit të zgjedhjeve në cdo QV.

Besoj se të gjithë kemi mësuar nga gabimet e së shkuarës, kur lënia në harresë e strukturës së partisë, nuk na ka dhënë rezultatin e duhur në përballjen elektorale të radhës. Ne sot jemi në kohën e duhur për të realizuar një analizë të thellë dhe objektive të rezultatit në cdo qendër votimi, pra në cdo organizatë socialiste.

Nga kjo analizë dhe ripërtëritje e fuqisë sonë organizative ne duhet të bëhemi tërësisht gati për fitoren e zgjedhjeve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashën e tradhëton edhe “eksperti” gjerman

Publikuar

-

Nga

Kryedemokrati Lulzim Basha, pas braktisjes nga demokratët, duket se është tradhëtuar dhe nga eksperti i CDU-së gjermane, Martin Henze, të cilin Luli jo shumë kohë më parë e “shiste” para publikut nëpërmjet mediave pranë tij, si këshilltar të Merkel.

Në një intervistë për gazetën “Shekulli”, Henze artikulon nevojën për një lidership të ri të Partisë Demokratike, mosbesueshmërinë e Bashës dhe problemet që vijnë nga ndërhyrja e faktorit ndërkombëtar si dhe përjashtimin e Berishës.

Siper Henze, Lulzim Basha është kthyer në një person plotësues të Edi Ramës.

” Unë e kam njohur Bashën për një kohë shumë të gjatë, e kam respektuar shumë dhe për këtë arsye veprimi i tij nuk është vetëm irritues, por shumë zhgënjyes për mua. Ai mund të ketë idenë si drejtues që kolegu i tij i partisë nuk duhet të jetë më anëtar i grupit parlamentar, vetëm këtë mendim ai duhet ta sjellë në procesin e formimit të opinionit demokratik të grupit parlamentar të PD dhe partisë, gjithashtu ai duhet të respektojë ligjin, ai nuk është autokrati i PD -së. Ka zëra në Shqipëri që ai nuk ka marrë rrugën e duhur ligjërisht, pra votimin në grupin parlamentar, në mënyrë që ai të mos pësojë disfatë. Unë nuk mund ta gjykoj atë përfundimisht. Por nuk mund të përjashtohet. LEXO EDHE:  Akuzat e Doshit/ Basha: Në këtë teatër mafioz Meta, Rama dhe Tahiri

LEXO EDHE:  Rritja e numrit të të infektuarve/ Dasho kritika të forta qevrisë: Koha për masa urgjente

Ai duket se është këshilluar shumë keq dhe gjithashtu mund të jetë vënë nën presion faktik dhe emocional nga thirrja e ambasadores amerikane për ta përjashtuar atë nga grupi parlamentar, që ishte në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare. 

Si përfundim, mund të kem gabuar për Bashën si person dhe demokrat, mendova se ai ishte një demokrat i drejtë shqiptar dhe evropian dhe jo një plotësues i personit Rama, të cilin ai e ka kritikuar gjithmonë masivisht, të gjitha shumë të pakuptueshme. Ekziston edhe një temë tjetër.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më i frymëzuar se kurrë”/ Berisha me mbështetësit pas takimit në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte sot në qytetin e Vlorës ku ka mbyllur foltoren e tretë.

Pas takimit me demokratët, Berisha ka dhënë dhe një prononcim të shkurtër për mediat ku tha se ndihet më i frymëzuar se kurrë duke theksuar se PD do të rikthehet më e bashkuar dhe më e fortë.

 “I frymëzuar, ndihem më i frymëzuar se kurrë. PD do të rikthehet më e bashkuar, më e fortë, më e hapur se kurrë. Më demokratike gjithashtu”, deklaroi Berisha. /CNA.alLEXO EDHE:  Ish-kandidati për deputet sulmon Bashën: Puno për demokratët, jo për familjen

LEXO EDHE:  Akuzat e Doshit/ Basha: Në këtë teatër mafioz Meta, Rama dhe Tahiri

 

LEXO TE PLOTE