Connect with Us

Partnerët toksikë mund të shkatërrojnë jetën tuaj

Life Style

Partnerët toksikë mund të shkatërrojnë jetën tuaj

Publikuar

-

Kur filloni lidhjet, besoni se partneri juaj është perfekt, por kur të mbarojë kjo periudhë romantike, ju shikoni natyrën e tyre të vërtetë që mund të mos jeni në gjendje ta përballoni. Si rregull, këtyre njerëzve nuk u pëlqen karakteri i tyre i ndërlikuar, por ata nuk mund të bëjnë asgjë për të.
Bright Side do t’ju tregojë për llojet më toksike të partnerëve dhe cilësitë e tyre. Nëse keni vërejtur ndonjë nga këto karakteristika në partnerin tuaj, mund të jetë koha të mendoni nëse jeni me personin e duhur apo jo.

1-Të varur
Një marrëdhënie me një person që vuan nga varësia është e ndërlikuar dhe rraskapitëse. Një person preokupohet me varësinë e tyre dhe ajo fillon të shkatërrojë jetën e të afërmve të tyre.

2-Abuzuesit
Në jetën reale, njerëzit që janë të prirur ndaj dhunës fizike ose psikologjike nuk duken si personazhe të filmit negativ. Ato shpesh shfaqen të sjellshme, të këndshme dhe madje të prekshme. Por, sa më shpejt që njerëz të tillë mendojnë se kanë fuqi mbi të tjerët, ata tregojnë natyrën e tyre shkatërruese. Ka vetëm një rrugëdalje: duhet të ikni!

LEXO EDHE:  Nëse do të bësh për vete një femër duhet të jesh njëri nga këto tipa

3-Sjellja fëminore
Të gjithë kemi një fëmijë të brendshëm dhe kjo është e shkëlqyeshme! Por në disa njerëz, këta “fëmijë të brendshëm” nuk e lënë personalitetin të formohet.

4-Emocionalisht i padisponueshëm
Disa njerëz i konsiderojnë emocionet natyrore si një shenjë dobësie. Ata kanë nevojë për dashuri por nuk mund ta marrin ose ta japin. Mungesa emocionale mund të jetë ose një shenjë e një tipar personal ose një shenjë e indiferencës.

5-Narcisistët
Eshtë shumë e qartë se njerëz të tillë nuk mund të shoqërohen mirë me partnerët e tyre. Sigurisht, ne duhet ta respektojmë dhe ta duam veten, por narcizmi dhe egocentrizmi shkatërrojnë gjithçka.

6.Perfeksionizmi
Shumë njerëz e konsiderojnë perfeksionizmin si një avantazh. Nxitja jonë për të qenë më të mirët na ndihmon vërtet të arrijmë rezultate në punë, sport dhe në sfera të tjera të jetës. Por kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, nuk ka përsosmëri të vërteta dhe perfeksionistët nuk janë të interesuar për rezultate të tilla./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTOT-Aktorja dhe futbollisti i japin fund beqarisë/ Martohen në kohë pandemie

Publikuar

-

Nga

Aktorja turke Silan Makal dhe futbollistin Sener Ozbayrakli janë kurorëzuar në martesë në një kohë pandemie nga koronavirusi. Aktorja ka vendosur të mos e shtyjë datën e dasmës, por të martohet me partnerin e saj, futbollistin Sener Ozbayrakli. Çifti mbajtën një dasmë ku të ftuar ishin vetëm familjarët dhe nusja kishte vendosur maskë.

Aktorja dukej shumë elegante me fustanin e bardhë teksa preferoi të mbante një look të thjeshtë për flokët dhe makjazhin. Silan Makal nuk është shumë e njohur në Shqipëri, por në Turqi ajo është e famshme për rolin në serialin “Yeni Gelin”.

LEXO EDHE:  Nëse do të bësh për vete një femër duhet të jesh njëri nga këto tipa

Aktorja Silan Makal dhe futbollisti i Gallatasarajit, Sener Ozbayrakli kanë vite së bashku. Ata planifikojnë të mbajnë një tjetër dasmë në verë nëse pandemia e koronavirusit mbaron./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Çmendën ndjekësit në karantinë/ Modelet më përvëluese të Instagramit

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se të gjitha gjërat u mbyllën për shkak te Coronavirusit, rrjetet sociale kanë qenë më të përdorura se asnjëherë më parë.
Teksa të gjithë shkruanin për Coronavirus, vajzat më seksi të Instagramit u kujdesën të dhuronin sado pak gëzim fansave dhe ndjekësve të tyre me fotot që publikojnë shpesh në rrjet.

Bukuroshet më të ndjekura të Instagramit duke filluar nga Kim Kardashian, Kylie, Demi Rose, Emily Ratajkoëksi, Ana Cheri, Anastasia Kvitko e shumë emra të tjerë, shtuan një numër shumë të madh ndjekësish në rrjetet sociale pikërisht falë fotove seksi dhe formave të tyre.

LEXO EDHE:  Nëse do të bësh për vete një femër duhet të jesh njëri nga këto tipa

Kylie numëron 175 milionë ndjekës teksa ndiqet nga motra e saj Kim me 170 milionë ndjekës.
Demi Rose numëron 14 milionë ndjekës pasi ka qenë super aktive në Instagram gjatë karantinës duke joshur ndjekësit me pozat e saj topless.

Anastasia Kvitko u shfaq së fundi shpërthyese me bikini. Sommer Ray tërhoqi vëmendjen teksa pozoi me disa bikini minimaliste duke shfrenuar imagjinatën e ndjekësve.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Duajeni veten ashtu siç jeni/ Të metat mund t’iu bëjnë më tërheqës

Publikuar

-

Nga

Ne, njerëzit, priremi të marrim pasiguri në lidhje me papërsosmëritë tona, të cilat në fakt na bëjnë unike dhe tërheqëse për të tjerët. Edhe studimet pretendojnë se duhet ti pranojmë të metat tona’ është një nga mënyrat më të mira për ta dashur veten dhe ato na bëjnë më tërheqës.
Bright Side ka ndarë disa nga të metat dhe si ato ju bëjnë më tërheqës se sa jeni.

1-Fiksoheni me gjërat lehtësisht
Kur jeni të fiksuar me diçka, besoni në të me gjithë zemër. Njerëzit obsesivë e dinë që nëse e mendojnë diçka, do ta bëjnë atë të ndodhë me çdo mënyrë.

2-Keni maninë të mbikëqyrni shumë gjërat
Mund të jetë problematik kur u zbuloni shumë informacion njerëzve të gabuar në mjediset e gabuara. Por nëse po ndërtoni marrëdhënie të reja ose po thelloni lidhje me njerëzit, nuk ka pse të jetë diçka e keqe. Sipas një teorie , për të zhvilluar afërsinë dhe intimitetin, shkëmbimi i informacionit tuaj personal gradualisht funksionon si një bukuri.

3-Vareni nga njerëzit dhe kërkoni mbështetjen e tyre për të arritur qëllimet tuaja.
Njerëzit zakonisht nuk kërkojnë ndihmë sepse kanë frikë se kjo do t’i bëjë ata të duken të dobët, por pak e dinë se është shenjë e forcës absolute për të kërkuar ndihmë.

LEXO EDHE:  Nëse do të bësh për vete një femër duhet të jesh njëri nga këto tipa

4-Pëlqeni thashethemet.
Pothuajse të gjithë i urrejnë një thashetheme. Sigurisht, disa lloje thashethemeve mund të jenë të dëmshme, por studimet pretendojnë krejt të kundërtën. Disa lloje të thashethemeve janë të prirura t’i shpëtojnë njerëzit nga dëmtimi duke i paralajmëruar ata për njerëz të këqij ose situata.

5-Qëndroni vetë në këmbë tuaja sa disa mund ta marrin si një sjellje jo të hijshme
Ndonjëherë nuk ndjeheni si të takoni njerëz, të merrni një punë të caktuar, të zhvendoseni në një qytet të ri, ose të thoni po, sepse ju i jepni përparësi vetes së pari. Pra, bëhuni egoist dhe i pamëshirshëm nëse dikush nuk është i denjë për kohën dhe energjinë tuaj.

6-I merrni gjërat ngadalë
Njerëzit janë gjithmonë duke nxituar për t’i bërë gjërat.Ju jeni më të mësuar të shijoni jetën tuaj duke i marrë gjërat ngadalë./CNA.al

LEXO TE PLOTE