Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi
Nga e diela Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut, që do të thotë se do të keni forcë të madhe . Ju nuk keni pse të mbërtheheni, edhe pse natyrisht kohët e fundit kanë qenë shumë të vështira për ju. Sidoqoftë, duhet të thuhet se ju jeni jashtëzakonisht të prirur drejt ndryshimit dhe rinovimit: kjo situatë e pakëndshme, pra, nuk do t’ju ndalojë të filloni përsëri.

Demi
Saturni në kundërshtim do t’iu lërë në pritje.Të lindurit e kësaj shenje në fund të prillit dhe në fillim të majit, po vërejnë se disa çështje nuk janë lehtësisht të rikuperueshme. Ende duhet të prisni për të gjetur njëfarë stabiliteti .Këshilla për ju është që të përqendroheni në sferën sentimentale, familjen.

Binjakët
Dita e sotme mund të sjellë shumë vështirësi ndërsa dita e nesërme do të jetë shumë më e mirë . Kjo është një periudhë që ju sheh pak të stresuar dhe mbi të gjitha duhet të rikuperoni shpejt atë që ka humbur në dy muajt e fundit. Sidoqoftë, në një nivel sentimental, duhet të bëhen zgjedhje të rëndësishme .

Gaforrja
Sot do t’ju shohim shumë intuitivë dhe nuk përjashtohet mundësia që kjo periudhë tensioni dhe ndoshta dëshpërimi t’ju bëjë të kuptoni se ku doni të shkoni. Kjo është një kohë e vështirë për çështje kontraktuale , por jo aq shumë në një nivel sentimental dhe miqësie. Nuk ka rregulla të qarta për këdo që ka një kontratë ose rinovim të vazhdueshëm dhe dikush do të duhet të konsultohet me një profesionist, siç është noteri ose avokati.

Luani
Ju jeni shumë të zemëruar dhe ka të ngjarë të ketë momente tensioni intensiv në mes të kësaj dite mbase në një nivel sentimental ose familjar.Në këtë periudhë ju jeni të stresuar për arsye që mund të kenë të bëjnë me punën ose çështje praktike. Këshilla është të keni kujdes.

Virgjëresha
Ju Virgjëresha jeni protagonistët e vërtetë të kësaj periudhe, por kjo pjesë qendrore e muajit maj është ende shumë e rëndë. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox për dy javët e ardhshme është se duhet të tregoheni të kujdesshëm në vendimet tuaja dhe më pak nervoz në marrëdhënie. Në përgjithësi jeni shumë të qetë, kur humb ekuilibrin e brendshëm rrezikoni të nervozoheni shumë dhe të ndjeheni melankolik .

Peshorja
Mërkuri dhe Venusi në favor të shenjës tuaj zodiakut ju ftojnë të merrni me filozofi gjithçka që ju po përjetoni. Që tani e deri në fillim të muajit të ardhshëm do të merreni me disa llogari që do të korrigjohen dhe çështje të ndryshme ekonomike .
Në një nivel pune, kjo nuk është një periudhë e pikave të mëdha kthyese, ndërsa është nga një këndvështrim sentimental . Yje të shkëlqyeshëm për ata që kanë pasur një lidhje për një kohë të gjatë dhe duan ta bëjnë atë zyrtare.

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, ja cila është arsyeja se përse partneri mund t’iu tradhtojë

Akrepi
Hëna është në aspekt të shkëlqyeshëm për shenjën tuaj të zodiakut dhe Marsi tashmë po ju jep energji të madhe. Yjet në të vërtetë inkurajojnë ndjenjat dhe kjo do t’ju lejojë të bëni gjëra të mëdha deri në muajin gusht.
Sfera e punës, nga ana tjetër, paraqet probleme më të mëdha se ku dhe si të zhvillohen projekte të reja.

Shigjetari
Ju po përjetoni një trazirë të madhe , e cila prek familjen ose ndjenjat. Për këtë arsye, në kohët e fundit është e mundur që keni pasur edhe disa vështirësi të vogla në nivelin e punës . Për ata që punojnë me kohë të pjesshme ose në thirrje, kjo situatë nuk lidhet rreptësisht me periudhën e vështirë në zhvillim: që nga janari, në të vërtetë, kishte pasur shenja se diçka do të ndryshonte. Duhet të jesh i durueshëm .

Bricjapi
Ju duhet të jeni optimist dhe të fortë. Në këtë periudhë të vështirë ju jeni ndër shenjat që mbizotërojnë dhe që kanë mundësinë të fillojnë përsëri , madje planifikoni jetën tuaj falë ngjarjeve të rëndësishme.

Ujori
Eshtë shumë e rëndësishme të pajtoheni me realitetin , sepse shpesh e keni kokën në re dhe vështirë se mund të jeni konkret apo realist. Për më tepër, shumë Ujorë kanë frikë nga e njëjta shkelje dhe revolucion që shpesh dëshirojnë me kalimin e kohës.
Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të mos kundërshtoni : shpërblime në dashuri, por puna duhet të rishikohet.

Peshqit
Hëna është akoma në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo nuk është një kohë e jashtëzakonshme për marrëdhëniet dhe dashuritë , sepse shpesh e gjeni veten në një udhëkryq ose në një moment shqetësimi. Këshilla është që t’u kushtoni vëmendje njerëzve që janë të diskutueshëm dhe shumë në hije . Marrëdhëniet që kanë lindur keq duhet të menaxhohen më mirë, ndërsa ato që janë në proces duhet të mbrohen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot do kaloni një ditë shumë të bukur e të veçantë ju të dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin do jetë e lulëzuar dhe buzëqeshja nuk do largohet asnjë çast nga fytyra. Beqarët do fiksohen pas disa personave që sapo janë divorcuar dhe do bëjnë të pamundurën për t’i afruar [as vetes. Ekuilibrin buxhetor askush dhe asgjë nuk do mund ta prishe. Do kaloni një ditë të qetë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj në çift nuk do ketë ndonjë gjë të rëndësishme sot. Në përgjithësi do ndiheni të qetë dhe nuk do debatoni me atë që keni në krah. Beqarët nuk duhet të nxitohen për asgjë dhe gjithashtu nuk duhet t’i besojnë gjithkujt. Që financat të mos kenë probleme mbajini këmbët në tokë dhe shpenzoni gjithmonë duke bërë më parë llogari.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju të dashuruarve do ju duhet të flisni sa me hapur me partnerin dhe të gjeni zgjidhje për problemet që ju kanë dalë. Nëse jeni vetëm do ju duhet të prisni edhe pak kohë para se të bëni ndryshime. Sot asnjë nga mundësitë që do iu jepet nuk është shumë e përshtatshme. Në planin financiar mos u tregoni aventurierë sepse shumë shpejt gjendja do ju rëndohet.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do keni disa probleme të vogla në jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite dhe nuk do mund të jeni të qetë. Secili prej jush do ketë mendime të ndryshme dhe nuk do arrihet dot të gjendet gjuha e përbashkët. Ju beqarët do bëni gabime të pafalshme nëse hidhni hapa pa reflektuar më parë. Financat nuk do jenë problematike, por mund të bëhen të tilla nëse vazhdoni të shpenzoni pambarim.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Pasioni do rikthehet fuqishëm sot në jetën tuaj në çift dhe gjatë gjithë kohës do përjetoni emocione të këndshme. Për asgjë nuk do mërziteni. Beqarëve do ju rishfaqen persona të cilët dikur i kanë dashur shumë, por nuk ua kanë shprehur asnjëherë ndjenjat. Sot mirë është të mos qëndrojnë në vend. Buxhetin do e menaxhimi në mënyrën më të mirë të mundshme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ka rrezik që problemet në çift të jenë edhe më të shumta gjatë kësaj dite dhe gjate gjithë kohës do ndiheni të trazuar. Disa mund të arrijnë edhe në ndarje përfundimtare. Beqarët nga ana tjetër do ndiejnë lumturinë që aq shumë kishin ëndërruar. Në planin financiar Urani do ndikojë negativisht dhe do e keni shumë të vështirë t’i mbani paratë në gjendje të qëndrueshme.

LEXO EDHE:  Njihuni me shenjat më vigjilente të horoskopit

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni shumë më të dashur me partnerin tuaj sot dhe do i sqaroni njëherë e mirë disa probleme të vjetra. Çdo gjest i tij sot do ju pëlqejë. Beqarët nuk do ndihmohen aspak nga yjet dhe ka rrezik të mbeten ende të vetmuar. Sektori i financave do ketë ndryshime të rëndësishme. Do jeni më të organizuar dhe nuk do hidhni aspak hapa të gabuara.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ditë tej mase e qëndrueshme ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do jeni të logjikshëm të dyja palët dhe do zgjidhni edhe mosmarrëveshjet e vjetra. Ju beqarët do jeni pafundësisht të privilegjuar. Mund të keni edhe dashuri me shikim të parë atëherë kur nuk do e prisni. Sektori i financave nuk do jetë i shkëlqyer, por diçka më i mirë se dje.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do ju realizohen disa nga ëndrrat tuaja më të bukura dhe do arrini të rivendosin komunikimin me njëri-tjetrin. Për asnjë moment nuk do ju ndodhë asgjë e keqe. Beqarët do kenë goxha takime, por nëse nuk duan që jeta t’iu ndërlikohet mirë është të mos nxitohem. Në planin financiar problemet do jenë të vazhdueshme dhe gjithë kohës do ndiheni keq.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Edhe pse keni një lidhje sot ka rrezik t’i hidhni sytë diku tjetër. Mundohuni me çdo kusht ta frenoni veten sepse më pas pasojat do jenë të rënda. Beqarët do jenë ende duke u menduar për ato që do bëjnë dhe do humbasin mundësi të shkëlqyera. Në planin financuar nuk do i gjykoni gjërat si duhet dhe me shumë gjasë do hidhni hapa të gabuara.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje të fortë edhe dita e sotme ka për të ecur më së miri. Do jeni të logjikshëm dhe do dini si ta ktheni përherë situatën në favorin tuaj. Beqarët do ëndërrojnë shumë, por në fakt nuk do mund t’iu plotësohen dot të gjitha ëndrrat. Në planin financiar mos ndërmerrni shumë rreziqe nëse nuk doni të keni probleme më vonë. Duhet siguruar edhe e ardhmja.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Çiftet më në fund do pajtohen pas disa zënkave të vazhdueshme që kanë pasur. Tashmë të dy palët do jene më të arsyeshëm dhe do i kuptojnë gabimet. Ju beqarët duhet të përgatiteni për momente të lumtura sot. Asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur kështu që lëreni veten sa më të lirë. Sektorit të financave duhet t’i përkushtoheni edhe më tepër.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Të zjarrtë dhe intensivë/ Këto shenja të horoskopit do t’iu çmendin me puthjet e tyre

Publikuar

-

Nga

Dashi
Energjikë dhe spontanë. Njerëzit e kësaj shenje të horoskopit dhurojnë puthje të zjarrta në intimitet.

Demi
I ngadaltë dhe i qëndrueshëm. Kjo është arsyeja pse njerëzit që i përkasin kësaj shenje kujdesen për cdo detaj për ta bërë momentin të paharrueshëm.

Binjakët
Binjakët njihen si shenja më e paqëndrueshme ndaj dhe puthjet e tyre do të jenë ose ët ëmbla dhe të buta ose të zjarrta dhe intensive.

Gaforrja
Gaforrja është një nga shenjat që ndodnëse në pamje të parë duken të ashpër dhe frikësues, brenda ata janë shumë të ndjeshëm ndaj dhe puthja e tyre do të jetë e thellë dhe me emocione.

LEXO EDHE:  Parashikimi i shkencëtarëve: Një lëndë e zezë pritet që të përplaset me Tokën

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, kjo është gjëja më e çuditshme që mbani gjithnjë në çantë

Virgjëresha
Perfeksionistë me zemër, Virgjëresha do të përshkruaj çdo detaj se si ju pëlqen puthjet tuaja dhe do t’ju japë përsosmërinë çdo herë.Ju gjithmonë do të kujtohni se sa vetëmohues janë me çdo puthje që merrni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Intrigues dhe të pavendosur/ Njihuni me shenjën më të urryer të horoskopit

Publikuar

-

Nga

horoskop fundjave e tmerrshme

Disa shenja të zodiakut konsiderohen shumë kokëfortë, siç janë Binjakët dhe madje edhe Bricjapi. Shenjat e tjera të zodiakut janë shumë flirtuese dhe jo të përkushtuara, siç janë Dashi, Shigjetari, Peshorja madje edhe Ujori.

Sigurisht, çdo shenjë ka urrejtje dhe nuk shoqërohet me shenja të tjera për arsyet e tyre. Por për disa arsye të gjithë kanë gjetur një armik të përbashkët.

Binjakët kanë rezultuar si shenja më e urryer e horoskopit dhe sia prej aryeve janë:

LEXO EDHE:  Njihuni me shenjat më vigjilente të horoskopit

LEXO EDHE:  Ja si të puthësh sipas shenjës së horoskopit, çfarë të pëlqen apo urren

1-Ata kanë tendencën të jenë vazhdimisht të zënë dhe argëtues dhe urrejnë qëndrimin në një vend për një kohë të gjatë.

2-Nuk iu pëlqejnë lidhjet e gjata.

3-Nuk duan mbështetje dhe dashuri nga shenjat e tjera pasi ndihen të vetkënaqur.

4-Simboli i tyre është Binjakët. Ky është një portretizim i mirë i personaliteteve të tyre të dyfishta që ata shprehin te të tjerët.

5-Kanë gjithnjë luhatje humori dhe dhe ndryshojnë mednej shumë shpejt./ CNA.al

LEXO TE PLOTE