Connect with Us

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme në dashuri

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme në dashuri

Publikuar

-

Dashi
Fundjava do të jetë shumë e rëndësishme për ju pasi Hëna do të zhvendoset në shenjën tuaj të horoskopit. Të Dielën do të keni mundësi ti kushtoni vëmendje dhe kohë vetes dhe marrëdhënies tuaj. Gjithashtu duhet të keni kujdes për sa i përket shëndetit pasi kjo javë ka qenë e lodhshme për ju dhe duhet të pushoni. Astrologu rekomandon të tregoheni të kujdesshëm në dashuri.

Demi
Dita e sotme do të sjellë një fitore për ju. 48 orët e ardhshme rikthejnë një pamje interesante edhe pse ka pasur vonesa dhe bllokime në lidhje me sferën profesionale . Saturni në kundërshtim nuk ndihmon nga ky këndvështrim. Mundohuni ta merrni shtruar, diplomacia mund ët jetë zgjedhje e mirë.

Binjakët
Sot ndiheni shumë të tensionuar. Nëse dëshironi të përfitoni nga kjo fundjavë fokusohuni tek dashuria dhe merrni një vendim.Për disa sot do të jetë dita kur do të përballen me disa të vërteta të pakëndshme.

Gaforrja
Midis të premtes dhe të shtunës mund të lini mënjanë disa probleme dhe ta mbani veten larg komplikimeve. Mendja juaj do të jetë më e lirë. Kështu që këtë fundjavë të lindurit e kësaj shenje do ti marrin gjërat më lehtë.Nëse keni partnerin e duhur pranë jush, do të jetë edhe më e lehtë.

Luani
Pas disa ditësh vërtet të rënda fundjava premton një rikuperim të mirë. Në veçanti si në dashuri, ashtu edhe në fushën profesionale pasi një ofendim apo diskutim kanë krijuar zhgënjim dhe shqetësim.

Virgjëresha
Këshilla e horoskopit Paolo Fox është të shmangni diskutimet këtë fundjavë. 48 orët e ardhshme mund të sjellin disa tensione dhe të shkaktojnë disa probleme,dhe zgjidhja e vetme është të pushosh.2020 mbetet një vit i rëndësishëm për jupor është normale që ka edhe ditë më të rënda.

Peshorja
Sot do të jetë fillimi i një fundjave shumë të rëndësishme për ndjenjat.Këshillat e astrologut janë që të lëvizni tani sepse të Dielën do të ketë disa trazira. Përsëri Mërkuri dhe Venus i favorshëm tregojnë se ka mundësi të mira në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Gradualisht, kur të ketë një liri më të madhe veprimi, do të jetë e mundur të menaxhoni më mirë projektet që keni tani në mendje.

LEXO EDHE:  Parashikimi javor/ Kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm që mezi e ka pritur

Akrepi
Dita e premte dhe e shtunë do të favorozihon nga një hënë e bukur në shenjën tuaj dhe Marsin në një aspekt të favorshëm. Ende ka diçka të gabuar në marrëdhëniet me të tjerët. Në fushën profesionale, punëtorët e vetëpunësuar vuajnë nga probleme të ndryshme ekonomike por një rikuperim gradual po vjen. Vendime të rëndësishme deri në muajin korrik.

Shigjetari
Do të ishte më mirë nëse largoheni nga diskutimet, veçanërisht nëse jeni duke takuar njerëz të shenjës së Virgjëreshës ose Binjakëve Ndoshta problemi i vërtetë i kësaj periudhe është zemërimi nga i cili e lini veten të mposhtet. Për 48 orët e ardhshme këshilla e astrologut është të mendoni me kujdes përpara se të flisni.

Bricjapi
Të Premten dhe të Shtunën do të keni një horoskop vërtet të rëndësishëm. Shumë prej jush që kanë prekur fundin kanë filluar të ngjiten. Me Jupiterin dhe Marsin e favorshëm filloni të kërkoni më shumë, të bëni plane, të jetoni emocione të rëndësishme në dashuri. Fotografia juaj astrologjike konfirmohet, pra, është shumë pozitive.

Ujori
Në këtë periudhë ju po kaloni një fazë të ndryshimeve të mëdha dhe revolucionit, por edhe të vuajtjeve , kjo është veçanërisht e vërtetë për të lindurit e kësaj shenje.të cilët nuk janë të prirur për të ndryshuar ose që papritmas e kuptuan se ishte e nevojshme të shkurtohen situata dhe marrëdhënie të caktuara.

Peshqit
Rimëkëmbja nga një këndvështrim emocional. Së shpejti do të ketë disa lajme të mira edhe sa i përket çështjeve që lidhen me jetën e përditshme. Horoskopi i Paolo Fox këshillon që gjithmonë të jeni të kujdesshëm në dashuri sepse marrëdhëniet janë ende nën stres./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Ka shume mundësi qe marrëdhënia juaj me partnerin te filloje te stabilizohet deri ne fund te ditës. Do jeni shume me te logjikshëm dhe do mendoni për te mirën e përbashkët. Ju beqaret, duke qene shume te zënë me pune nuk do keni kohe te mendoni për dashurinë. Pozicionimi jo i mire i Neptunit ne qiellin e financave mund te sjelle vështirësi. Tregohuni sa me te kujdesshëm ne çdo moment.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do i jepni prioritet absolut jetës tuaj ne çift dhe do jepni gjithçka nga vetja qe marrëdhënia me partnerin te jete fantastike. Do flisni edhe për mosmarrëveshjet e se shkuarës dhe do sqaroni gjithçka. Beqaret do kenë njohje, por asnjë persin nuk do ju përshtatet plotësisht. Ne planin financiar nuk do keni vështirësi pasi keni marre te gjitha masat e nevojshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do jeni shume realiste sot ju te dashuruarit dhe nuk do hidhni asnjëherë hapa te gabuara. Flaka e pasionit do qëndrojë e ndezur gjithë kohës. Beqaret duhet te tregohen te kujdesshëm nëse tërhiqen nga një koleg buke. Me ta duhen menduar mire gjerat para se te hidhen hapa. Për financat do jete dite e paqëndrueshme dhe ne shume momente do ndiheni keq.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjerat kane për t’iu ecur keq gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje. Ne shume momente do e ngrini zërin dhe nuk do e përmbani dot veten. Beqaret do jene shume entuziaste nga një njohje e re, por nuk do pranojnë te hedhin menjëherë hapa edhe sikur t’iu behet një propozim interesant. Paratë do jene te mjaftueshme për te kryer te gjitha detyrimet e kësaj dite.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Marrëdhënia ne çift ka për te qene disi me e stabilizuar sot. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin dhe nuk do mbani me mëri as për te shkuarën. Beqaret do kenë mundësi te mira për te filluar aventura romantike mjaft emocionuese. Ne planin financiar mos merrni shume rreziqe sepse situata ne një moment mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do i vuani gjate pasojat.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia juaj me partnerit do jete e mbushur me gëzim e hare sot. Do e keni me te lehte te komunikoni dhe te shprehni çdo dëshirë. Beqaret do kenë një dite plot surpriza te këndshme. Për te përjetuar kënaqësi e për te mos u ndier me vetëm mund te fillojnë edhe aventura afatshkurtra. Financat nuk do jene te mira dhe do jeni te detyruar te hiqni dore nga disa shpenzime.

LEXO EDHE:  Bëni kujdes: Nëse keni këto shenja, diçka nuk shkon me shëndetin tuaj!

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni me te qarte për atë qe doni te bëni sot ne jetën tuaj ne çift dhe shume gjera kane për te marre udhën e duhur. Komunikimi dhe bashkëpunimi do jete i ngrohte. Beqaret nuk duhet te hezitojnë t’i shprehin ndjenjat sa me shume qe te mundin sepse vetëm ne këtë mënyrë do e bëjnë për vete personin e duhur. Ne planin financiar duhet kujdes. Ulini menjëherë shpenzimet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e bukur dhe pa te papritura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin tuaj dhe e ardhmja do jete e mrekullueshme. Edhe për beqaret perspektivat janë te mira. Mos prisni te filloni menjëherë lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te reflektoni me kujdes dhe te mos hidhni hapa te pamenduara.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni shume te shqetësuar sot lidhur me një çështje delikate dhe asgjë nuk ka për te ecur si duhet me partnerin. Mos e lini shume pas dore sepse situata mund te dale edhe jashtë kontrollit tërësisht. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do gabojnë. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja e te ardhurave te jete e qëndrueshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e tensionuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni ide dhe mendime te ndryshme me partnerin dhe nuk do kuptoheni dot se bashku. Beqaret do kenë disa njohje, por asnjeri nuk do iu duket i përshtatshëm për ta pasur pranë. Financat nuk do jene aspak ne gjendjen qe ju keni pritur. Do ju duhet ende kohe për ta përmirësuar situatën.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jupiteri do sjelle ndryshime mjaft pozitive gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentimentale. Do ndiheni për mrekulli pranë partnerit dhe do merrni edhe vendime me rëndësi për te ardhmen. Beqaret do kenë një dite te ndërlikuar dhe plot angazhime prandaj nuk do kenë kohe te mendojnë për dashurinë. Ne planin financiar do ketë tronditje te vogla.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do kaloni momente te mrekullueshme gjate kësaj dite pranë personin qe dashuroni dhe nuk do doni te shkëputeni për asnjë sekonde prej tij. Beqaret do kenë takime te papritura te cilat mund t’ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Financat nuk do jene aspak te mira. Duhet te mendoheni disa here para se te kryer çdo lloj shpenzimi nëse nuk doni te keni probleme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot do fillojë një fazë e re në jetën tuaj në çift. Do jen më të hapur të bëni ndryshime dhe të eksperimentoni pa ju dridhur dora aspak. Beqarët do e kenë shumë të vështirë të ndryshojnë mënyrën e të jetuarit dhe do i refuzojnë çdo ftesë që do iu bëhet. Në planin financiar keni për të qenë me shumë fat, por edhe puna mënyra juaj e organizimit dhe sjellja do ju ndihmojnë të ruani një gjendje të mirë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Nëse jeni në një lidhje do gjendeni në situata shumë të vështira sot dhe asgjë nuk ka për t’iu ecur si e keni menduar. Plutoni do nxitë debate të forta. Beqarët duhet të jenë të arsyeshëm sepse po gabuan sot e gjithë jeta e tyre do jetë vuajtje. Në planin financiar vështirësitë do jenë të njëpasnjëshme. Nëse nuk e pranonin ndihmën e të afërmve keni për të shkuar keq e më keq.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Sot gjithçka do ecë më së miri për ju që keni në një lidhje. Do i keni idetë më të qarta dhe do dini si të veproni që marrëdhënia mes jush ka për të pasur përmirësime. Beqarët sado që të mundohen nuk do ja dalin dot të takojnë partnerin e tyre ideal. Financat nuk do jenë fantastike, por mjaftueshëm të mira sa për të kryer investimet e planifikuara prej kohësh.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sot të gjithë ata që janë në një lidhje do mundohen vetëm t’ia kalojnë mirë me atë që kane në krah, pa menduar për pasojat apo të ardhmen. Beqarët nga ana tjetër do e shtojnë me shumë listën e personave që do joshin. Zgjidhni të duhurin sepse do i keni të gjitha mundësitë. Financat nuk do jenë aspak të mira, por papritur dikush do iu ofrojë ndihmën e tij të vyer.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse lidhja juaj është e qëndrueshme, dita e sotme do jetë e mbushur me ngrohtësi dhe sensualitet. Ata që kanë pasur probleme, mund të fillojnë edhe aventura të reja, pasojat e të cilave do jenë të rënda. Nën ndikimin e të gjithë yjeve, beqarët do bien në dashuri. Sharmit të tyre nuk do iu bëjë ballë askush. Financat do jenë të qëndrueshme, por mos merrni asnjë vendim me rëndësi.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dashuria për çiftet nuk do shkojë shumë mirë. Do qëndroni pak larg njëri tjetrit sot, por në fund të ditës do kuptoni se nuk mund të bëni dot pa të. Edhe për beqarët dita do jetë pak delikate. Fillimisht do entuziazmoheni, por më vonë do e kuptoni se jeni gabuar për atë që pëlqenit. Financat do jene shume te mira, gjithsesi mire është të tregoheni pak të matur me shpenzimet e tepruara.

LEXO EDHE:  Parashikimi javor/ Kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm që mezi e ka pritur

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dashuria do jete ne qendër të vëmendjes sot. Do bashkëpunoni me partnerin dhe do e bëni jetën tuaj më të lumtur. Kujdes vetëm nga skenat e xhelozisë të cilat mund të prishin gjithçka. Beqaret do kenë një takim të rëndësishëm. Mos u bëni impulsive dhe kontrollojini emocionet. Me financat mos kërkoni të bëheni menjëherë të pasur. Hidhini hapat dalëngadalë dhe do ia arrini.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Sa më të mençur të tregoheni në dashuri aq më e fortë do behet lidhja juaj. Më në fund do arrini lumturinë në çift. Edhe ata qe kane pasur probleme do zgjidhin çdo gjë. Beqarët do ndjejnë zemrën t’iu rrahë shumë fort. Ky takim do jetë ndër më të bukurit që keni pasur deri më sot. Mund të bëni edhe transaksione financiare sepse buxheti do jetë mjaft i stabilizuar.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dëshira për të pasur një marrëdhënie të qëndrueshme në çift do iu bëjë të merrni parasysh edhe dëshirat e partnerit tuaj. Megjithëse duhet ta kishit bërë më parë këtë, përsëri nuk është vonë. Beqarët do kenë edhe takime, por ata ëndërrojnë shumë më lart. Do jeni përsëri të mërzitur. Financat do jenë në përgjithësi të mira, por nëse do bëni shpenzime mendohuni mirë sa do prishni.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do jeni shumë më të hapur me partnerin tuaj gjatë kësaj dite dhe do e forconi akoma më shumë bashkëpunimin. Do jeni shume më të qartë edhe për hapat që keni hedhur. Beqarët do kenë një takim shumë të papritur, por qe do mund t’ua ndryshoje jetën njëherë e përgjithmonë. Sektori i financave nuk do ketë probleme, megjithatë dëgjojini këshillat e të afërmve.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ditë shumë romantike ka për të qenë kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Pranë atij që dashuroni do ndiheni vërtet si në parajsë dhe nuk do doni të shkëputeni asnjë çast. Beqarët do jene në qendër të vëmendjes dhe mundësitë për njohje kanë për të qenë të mrekullueshme. Buxheti ka për të pasur përmirësime të jashtëzakonshme dhe do arrini të kryeni çdo investim.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Saturni do ua bëjë jetën tuaj në çift të këndshme sot. Do i harroni njëherë e mirë problemet e së shkuarës dhe do e merrni me pozitivizëm të ardhmen. Beqarët do fillojnë një romancë shumë të bukur, e cila do ua ngrejë zemrën peshë. Sektori i financave nuk do ketë asnjë lloj problemi, megjithatë mirë është që të bëni llogari para se të shpenzoni.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Janë ekstremisht të zgjuar/ Shenjat më inteligjente të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Ujori
Ujori tenton të filtrojë pothuajse gjithcka në mendjen e tij intelektuale. Ata janë në gjendje të distancohen nga një situatë e vështirë dhe të gjejnë një zgjidhje më të lehtë. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë të ekuilibruar, krijues dhe shumë të zgjuar.
Ata janë gjithnjë në kërkim të ideve dhe koncepteve të reja dhe kanë një pikëpamje alternative. Nuk binden lehtë dhe sigurohen të kenë prova për cdo gjë.

Virgjëresha
Virgjëresha është një nga ato shenja që interesohen për të gjitha llojet e gjërave, edhe nëse ato janë gjëra që njerëzit i marrin si të mirëqena. Nëse nuk ka zgjidhje për një problem njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të gjejnë patjetër një zgjidhje në mendjen e tyre. Ata pëlqejnë të zgjidhin të pazgjidhshmen dhe të rregullojnë të parregullueshmen.

LEXO EDHE:  Rikthehen reshjet e shiut/ Kapriciot e motit për fundjavën

LEXO EDHE:  Kujdes! Nëse sillet kështu e ka në gjak tradhëtinë

Bricjapi
Njerëzit që i përkasin kësaj shenjeshumë të metodizuar të saktë dhe të strukturë të të menduarit që i ndihmon ata në marrjen e vendimeve të zgjuara. Mundohen të shmangin impulsivitetin dhe të jenë tepër gjakftohtë kur nëse duan të arrijnë qëllimet e tyre.Bricjapët kanë tendencë të jenë shumë inteligjentë dhe kanë aftësinë ta përdorin mirë trurin e tyre.

Akrepi
Eshtë praktikisht e pamundur të mashtrosh Akrepin për shkak të forcës së tyre mendore, inteligjencës perceptuese dhe intensitetit.Ata kanë arsyetim perceptues ose aftësi për të përdorur informacionin që kanë marrë nga shqisat e tyre. Ata jo vetëm që marrin shumë informacion nga shqisat e tyre, por janë në gjendje ta shfrytëzojnë atë shumë shpejt.Akrepat marrin informacione që njerëzit e tjerë janë të prirur ti humbasin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE